Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (5436. sayfa)

7 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 17 Misafir (3 Mobil) - 18 Masaüstü6 Mobil1 iOS
5 sn
235.371
Cevap
1.165
Favori
11.780.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
31. Sırada  bugün en iyi #13
Sayfa: önceki 54345435543654375438
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ne anladın Allah askina nickimden söylesene yerin dibine sokayım seni.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selamlar,

Şimdi böyle bir habere denk geldimde bu haber biz normal insanları etkiliyormu yoksa firmalara özel birşey mi acaba tam oalrak çözemedim valla?

https://bigpara.hurriyet.com.tr/haberler/genel-haberler/kredi-kullandirim-ucretleri-artirildi_ID1468472//

Kredi kullandırım ücreti için daha önce kullandırılan kredinin yüzde 1'ini aşamayacağı şeklinde belirlenen sınır, yüzde 1,1'e çıkarıldı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB), Bankalarca Ticari Müşterilerden Alınabilecek Ücretlere İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ'de yaptığı değişiklikler, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yapılan değişiklikler kapsamında, kredi kullandırım ücretlerinde düzenleme yapıldı. Buna göre, kredi kullandırım ücreti, kullandırılan kredinin yüzde 1,1'ini aşamayacak. Bu oran, daha önceki tebliğde, yüzde 1 düzeyinde bulunuyordu.

Öte yandan tebliğin kredi kapamasına ilişkin bölümüne de yeni bir madde eklendi.

Eklenen madde ile bugünden itibaren kullandırılan kredilerde ticari müşterinin kredinin tamamı için erken ödeme talebinde bulunması halinde banka bu talebi kabul etmek zorunda olacak.

Bu müşteriden Türk lirası krediler için gerekli faiz ve diğer maliyet unsurlarına ilişkin indirimler yapılarak hesaplanan ve müşteri tarafından bankaya erken ödenen tutarın, kalan vadesi 24 ayı aşmayan kredilerde yüzde 2'sine, kalan vadesi 24 ayı aşan kredilerde ise yüzde 2'nin üzerine kalan vadenin 24 ayı aşan kısmındaki her bir yıl için yüzde 1 eklenerek hesaplanan tutara kadar erken ödeme ücreti alınabilecek. Söz konusu hesaplamada kalan vadenin 24 ayı aşan kısmındaki süreler yıla tamamlanacak.

Döviz cinsi veya dövize endeksli kredilerde ise Türk lirası krediler için uygulanacak azami ücretin 1 puan artırımlı hali uygulanabilecek.

• 320 milyar metreküp doğalgaz müjdesinden sonra 2 ayda doğalgaza 3 kere zam geldi! 🙄😬

• first_officer F kullanıcısına yanıt

Bir 320 milyar metreküp daha ister misiniz? Doymadıysanız yine bulur 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• bu zig zaglar ,pandemi tüm dünya ekonomilerini alttan oyduğu sürece devam eder, kendinizi alıştırmya bakın ayırıca,şu an dolara en iyi çakan para birmide "tl "bunu niye yazmıyorusunuz nedense hep işinize gelenler burda zaten🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥  dolar düşüncede üsteki gibi hemen kel alaka bir zam haberi, olmadı youtube soyleşileri bayatladı yani hep aynı nakarat🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 1 Mart 2021; 16:32:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: first_officer

320 milyar metreküp doğalgaz müjdesinden sonra 2 ayda doğalgaza 3 kere zam geldi! 🙄😬

Biz gelmeden önce doğalgazmı vardı sanki vadan hayını nangör layık 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• quote:

Orijinalden alıntı: -OdATA-

Bir 320 milyar metreküp daha ister misiniz? Doymadıysanız yine bulur  

Ezan dinmez bayrak inmez her şey vadan için!!! 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• gerek bu forumda gerek youtube mecralarında altın uçacak,borsa çökecek,dolar fırlayacak dendi ki. youtubetaki ekonomistlerin lafına uyup borsadaki hisse senedi fonlarını satıp, o paralarla dolar ve altın alsaydım bugün çok büyük zarardaydım.

bugün yine yatırım sepeti yapmanın ne kar iyi olduğunu gördüm. bugün paramın %20 si dolarda olduğu için zarardayım,lakin borsadaki hisse senedi fonlarım maşallah iyi gidiyor.

yapılması gereken bir şeyi düşerken almaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

gerek bu forumda gerek youtube mecralarında altın uçacak,borsa çökecek,dolar fırlayacak dendi ki. youtubetaki ekonomistlerin lafına uyup borsadaki hisse senedi fonlarını satıp, o paralarla dolar ve altın alsaydım bugün çok büyük zarardaydım.

bugün yine yatırım sepeti yapmanın ne kar iyi olduğunu gördüm. bugün paramın %20 si dolarda olduğu için zarardayım,lakin borsadaki hisse senedi fonlarım maşallah iyi gidiyor.

yapılması gereken bir şeyi düşerken almaktır.

hocam en azından burda ender bulunan aklı başında bir muhalifsin, sen kolay kolay kaybetmezsin zaten tebrikederim🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 ,akıl mantık yoluyla yatırım yapıyon siyasi at gözlüğle değil.

• 7.25 ciddi direnç olmak üzere. bugünkü kapanış bu değer üstünde kalırsa formasyon korunur, alta giderse 7.10 lara çekilir.sonrası haber akışına bağlı

Akşam 19:00 önemli

YTD

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

hocam en azından burda ender bulunan aklı başında bir muhalifsin, sen kolay kolay kaybetmezsin zaten tebrikederim ,akıl mantık yoluyla yatırım yapıyon siyasi at gözlüğle değil.

Alıntıları Göster

Yorumlarin Misvak'tan daha komik.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Yorumlarin Misvak'tan daha komik.

Alıntıları Göster

sen zararına yan, beni boşver.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 1 Mart 2021; 16:49:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ClockerTr28

Arkadaşlar selamlar,

Şimdi böyle bir habere denk geldimde bu haber biz normal insanları etkiliyormu yoksa firmalara özel birşey mi acaba tam oalrak çözemedim valla?

https://bigpara.hurriyet.com.tr/haberler/genel-haberler/kredi-kullandirim-ucretleri-artirildi_ID1468472//

Kredi kullandırım ücreti için daha önce kullandırılan kredinin yüzde 1'ini aşamayacağı şeklinde belirlenen sınır, yüzde 1,1'e çıkarıldı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB), Bankalarca Ticari Müşterilerden Alınabilecek Ücretlere İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ'de yaptığı değişiklikler, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yapılan değişiklikler kapsamında, kredi kullandırım ücretlerinde düzenleme yapıldı. Buna göre, kredi kullandırım ücreti, kullandırılan kredinin yüzde 1,1'ini aşamayacak. Bu oran, daha önceki tebliğde, yüzde 1 düzeyinde bulunuyordu.

Öte yandan tebliğin kredi kapamasına ilişkin bölümüne de yeni bir madde eklendi.

Eklenen madde ile bugünden itibaren kullandırılan kredilerde ticari müşterinin kredinin tamamı için erken ödeme talebinde bulunması halinde banka bu talebi kabul etmek zorunda olacak.

Bu müşteriden Türk lirası krediler için gerekli faiz ve diğer maliyet unsurlarına ilişkin indirimler yapılarak hesaplanan ve müşteri tarafından bankaya erken ödenen tutarın, kalan vadesi 24 ayı aşmayan kredilerde yüzde 2'sine, kalan vadesi 24 ayı aşan kredilerde ise yüzde 2'nin üzerine kalan vadenin 24 ayı aşan kısmındaki her bir yıl için yüzde 1 eklenerek hesaplanan tutara kadar erken ödeme ücreti alınabilecek. Söz konusu hesaplamada kalan vadenin 24 ayı aşan kısmındaki süreler yıla tamamlanacak.

Döviz cinsi veya dövize endeksli kredilerde ise Türk lirası krediler için uygulanacak azami ücretin 1 puan artırımlı hali uygulanabilecek.

Rekor düşen bankacılık karını düzeltmek için.

Çünkü kredi talebi müthiş düştü.

Misal önceden 1 mr dolar kredi kullandırdığında bddk kararı gereği banka en fazla 10 milyon dolar kar elde ediyordu. Şimdi bu 11 milyon dolar oldu. Vatandaş 100 bin tl lik kredi de 100 tl daha fazla ödeyecek. Türkiye vergi cumhuriyeti için sıradan bir haber

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Yanlış. Doları olmayan kişi bile MB'den zengin. Brüt ve akabinde Swap'lar hariç net rezerv hesabına göre MB'nin hiç dolarının olmaması için 45 milyar dolara ihtiyacı var

Alıntıları Göster
    Harbiden ne oldu tcmb hazretleri rezervlerden gayet memnun baksana kılını bile kıpırdatmıyor.

• Ben sero B kullanıcısına yanıt

bugün bloomberg kanalında bir kamu spotuna denk geldim. Sigaraya her %10 luk zam içenleri %15 azaltıyor diyor ve daha çok zam yapılması lazım diyorlar kamu spotunda oynayanlar.

Bugün d.gaza %1 zam geldi yeni vergiler gelecek 14 maddelik torba yasa meclise sunuklacak. bu 14 madde içinde en çok dikkat çekn ikinci el araç satışında binde 5 vergi geliyor. Arkadaş zaten alırken kdv ile beraber zaten %100-120 vergi veriyorum birde satarken vereceksin.

Sen bu kadar vergi koyup ve zam yaparken nasıl yıl sonu %9,40 enflasyon hedefini tutturacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan_44 -- 1 Mart 2021; 17:24:53 >
  • yusufd84 Y kullanıcısına yanıt
    içinde olduğumuz ha sarmal olmaktan çıktı. meksika açmazı oldu.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Meksika_a%C3%A7maz%C4%B1#:~:text=Meksika%20a%C3%A7maz%C4%B1%20(%C4%B0ngilizce%3A%20Mexican%20standoff,%C4%B0ngilizcede%20kullan%C4%B1lan%20argo%20bir%20deyimdir.

• acquiles kullanıcısına yanıt

Aynı formasyon altında da mevcut. Dolar da benzer durum gösterirse gram altın fişekler ytd

• Damattan vaz mı geçtiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: radko

Damattan vaz mı geçtiler

oyle bir ihtimal yoktu zaten,oyle birşeyi kimin gururu onuru kaldırır ,rte dövdürdü bile atmasyonunu sıktılar ortaya,damadımla problemim yok başarılı buluyorum diye sadece bir imaj düzeltmesiydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 1 Mart 2021; 17:35:29 >
  • ekonomik reform şeysinin akıbeti ne oldu acep? bir yerde okumuştum, akp'nin yapacağı ekonomik reform sanayiciye destek, vatandaşa daha çok vergidir, gibi bir şeyler. ki sığınacakları dal da hazır, istihdam ve üretim için sanayicimize destek olmalıyız, biz bize yeteriz, pamuk eller cebe ey vatandaş.

aksini iddia edecek delikanlı var mı?

• 
Sayfa: önceki 54345435543654375438
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.