Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (5429. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Mbs79 , Portraitclub , Portraitclub Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 15 Misafir - 16 Masaüstü2 Mobil
5 sn
235.188
Cevap
1.165
Favori
11.773.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
42. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 54275428542954305431
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam yanlış anlamada altınla kripto parayı kıyaslamazsın ya.

emtia en garantili yatırım aracıdır. En büyük risk kripto paralardır.

Şahsi görüştür, yatırım tavsiyesi yoktur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

evet durcak,çünkü altın artık rakipsiz ve alternatifsiz değil. kavrayamadığınız şey bu.

sen şimdi 2009 yılında Türkiye de bitcoin v.s alabiliyor muydun? yok. sen 2009 da kolayca hisse senedi alabiliyor muydun? o vakitler hisse senetleri kağıda basılıyormuş.

şimdi ise gün içinde bile 1 hisse senedi 5-10 kez el değiştirebiliyor.

şuan 16 yaşındaki ABD li bir erken elindeki aphone telefon ile robinhood gibi kolay uygulamalar ile rahatlıkla apple hissesi alabiliyor. istediği an rahatlıkla kripto para alabiliyor.

2008-2009 da ise insanların en kolay alabildiği şey altındı.

Alıntıları Göster

Sayın Özbey

90’lardan önce deseniz kabul. Hisse senedi olarak kağıt alıyorduk.

90’lı yıllardan beri direkt elektronik ortamdan alınıp satılabiliyor. Tabii ki telefon ediyorduk ya da seans salonlarından direktif veriyorduk fakat kağıtları görmüyorduk. Şimdiki gibi sayılır.

90’dan öncesi ayrı ama. Karaköy’de kat otoparkının orada bildiğin pazar yeri şeklinde kağıt satılırdı.

• quote:

evet durcak,çünkü altın artık rakipsiz ve alternatifsiz değil. kavrayamadığınız şey bu.

sen şimdi 2009 yılında Türkiye de bitcoin v.s alabiliyor muydun? yok. sen 2009 da kolayca hisse senedi alabiliyor muydun? o vakitler hisse senetleri kağıda basılıyormuş.

şimdi ise gün içinde bile 1 hisse senedi 5-10 kez el değiştirebiliyor.

şuan 16 yaşındaki ABD li bir erken elindeki aphone telefon ile robinhood gibi kolay uygulamalar ile rahatlıkla apple hissesi alabiliyor. istediği an rahatlıkla kripto para alabiliyor.

2008-2009 da ise insanların en kolay alabildiği şey altındı.

Alıntıları Göster

altının şu farkı var. dilediğin kadar para basabilirsin ama altın üretemezsin. fiziksel olarak saklayabileceğin ve dünyanın heryerinde geçen tek gerçek para birimi altındır.

tüm dünya devletleri bu kadar çok para basarken ben altının yükseleceğini düşünüyorum. y.t.d. tabiki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SECourses -- 28 Şubat 2021; 18:31:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Bu mesaj silindi.
    ONSmanı bekliyoruz hocam inşallah.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kripto paralar bugün dayak yiyor resmen btc 332000 tl’ye düştü... Diğer kriptolarda aynı şekilde normal de haftasonu artardı... Sadece btc de günlük kayıp 15 bin TL civarı

Btc de kayıp 19 bin TL ye çıktı... Böyle voltalitesi yüksek bir yatırım aracı olmaz....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sokrates 1983 -- 28 Şubat 2021; 18:55:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

Sayın Özbey

90’lardan önce deseniz kabul. Hisse senedi olarak kağıt alıyorduk.

90’lı yıllardan beri direkt elektronik ortamdan alınıp satılabiliyor. Tabii ki telefon ediyorduk ya da seans salonlarından direktif veriyorduk fakat kağıtları görmüyorduk. Şimdiki gibi sayılır.

90’dan öncesi ayrı ama. Karaköy’de kat otoparkının orada bildiğin pazar yeri şeklinde kağıt satılırdı.

Alıntıları Göster

iyi ama işte şuan hisse veya başka bir şey almak çok daha kolay yeterki telefonunda internet paketi olsun. dağ başında yürüyüş yaparken bile hisse alıp satabilirsin,dağ başında gezerken gidip internetten kolayca istediğin şeyi satın alabiliyorsun. lakin akıllı telefonlar 2010 sonrası patladı . akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla dijital dönüşüm daha da hızlandı.

Altın korku ve kaos zamanlarının gözde yatırım aracıdır. vıx korku endesinin yükseldiği vakitler altın fiyatları artar. en son 2020 mart ayında pademi korkusuyla yükselmiş,artık o da bitti sayılır. ABD de ekonomik kriz yaşanmazsa altının ons nun 2200 dolarlara çıkabileceğini hiç sanmıyorum.

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

• quote:

Orijinalden alıntı: SECourses

altının şu farkı var. dilediğin kadar para basabilirsin ama altın üretemezsin. fiziksel olarak saklayabileceğin ve dünyanın heryerinde geçen tek gerçek para birimi altındır.

tüm dünya devletleri bu kadar çok para basarken ben altının yükseleceğini düşünüyorum. y.t.d. tabiki

Alıntıları Göster

ben de altının yükselmeyecek demiyorum zaten, ama 2008 sonrası gibi yükselmeyecek onu diyorum işte. o vakitler ekonomik kriz vaardı dünyada şuan bir ekonomik kriz var mı küresel çaplı ? yok.

o vakitler altına rakip ve alternatif yoktu, artık var ve çok kolay erişilebilir durumda.

2008 senrası altın 3x artmışsa şuanki durumda anca 1,25x falan anca artar.

• ekonomi 101: bir şeyin yükseleceği haberi herkes tarafından biliniyor ve söyleniyorsa bilinki o şey artık balon olmuştur ve düşüşe geçme aşamasındadır.

ONS 1400 dolarlara düşer de se sen al kapak yap duvarına as.

• Pandemi algısı sarsılmış olabilir ancak sayılar hiç öyle demiyor. Dün ABD'de 64 bin yeni vaka tespit edildi. Türkiye'de 10 bin civarlarına çıktı. Fransa 24 bin civarlarında. Aşılama tahmin edilenden çok daha yavaş ilerliyor. 1 yıldır bununla beraber yaşadığımız için her şey normalleşmiş gibi davranıyor herkes, piyasalar dahil. Bunun bir yerde büyük bir kırılmaya sebep vereceğini düşünüyorum ben.

• 42 altına sarkarsa büyük sıkıntı olur bakalım neler olacak yatırım yapan arkadaş 2 ayda kazandığı 2 bin dolardan 400 dolar kaldığını söylüyor ama çıkmamakta inatçı yükselecek beklentisi var herkeste sanırım 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• ben o efsane nesile yetişemedim bizde ilerde torunlara zamanında 400-500 den alırdık bak şimdi bilmem kaç bin diyebilecekmiyiz bakalım 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• quote:

Orijinalden alıntı: M4M00D

42 altına sarkarsa büyük sıkıntı olur bakalım neler olacak yatırım yapan arkadaş 2 ayda kazandığı 2 bin dolardan 400 dolar kaldığını söylüyor ama çıkmamakta inatçı yükselecek beklentisi var herkeste sanırım  

1 günde 19 bin TL düşmüş kardan zarar yapanlar neyse de maliyet ten zarar yapanlara üzülüyorum yazık günah... Şahsen ben dayanamazdim bu kadar zarara voltalitesi çok yüksek bu kriptolarin uzak durmakta fayda var..

• 1 ay önce 240'mış şimdi çöktü deniyor bu çöküşse altının ki ne oluyor merak ettim.
    🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • biz emtialardan devam edelim hocam bizi bozar buralar🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• dark dragon kullanıcısına yanıt

btc 240'da olur 150 de olur. 2 gün sonra bir bakmışsın 300 olmuş.

Kalbi olan girmesin.

• quote:

çoğu kişi 2008 sonrası FED ve öteki dünya ülkeleri bol para bastı ardından ONS altın yükseldi ya yine aynı şey olacağını zannediyor. kısmen olabilir ama 2008 sonrası ons altın fiyatı 3x artmışsa şuan 1,25x anca artar. neden mi?

2008 -2009 yıllarında btc yoktu. 2010 ve sonrasında btc olsa da popüler değildi. 2008-2012 yıllarında sıradan vatandaş kolayca hisse alıp satamıyordu. şuan ABD de erkenlerin elinde telefon uygulamasından kolayca hisse alabiliyorlar.

yani ABD nin dağıtacağı parayla herkes gidip koşa koşa altın alacak zannedenleriniz varsa büyük bir yanılgı içinde. ha eski kuşak 1980 öncesi doğumlular hala koşa koşa altın almaya gider. lakin yeni kuşak z ve y kuşağının gözde yatırım aracı kripto paralar,hisse senedi borsaları.

Sende yanılıyorsun....

BTC nin değerini dolar miktarı belirler, doların birim başına değerini ise altın belirler.

Yani sen aslında dolar alınca sana ABD nin vaat ettiği altını almış alıyorsun. Kasamdaki altının karşılığı bu kağıttır diyor yani. Para basıncada haliyle altın değerleniyor çünkü kasadaki tüm altının eskiden değeri 2 trilyon dolarken şu an kasadaki aynı miktar altının karşılığı 7,5 trilyon dolara denk geliyor. Yani eskiden 2 birime alınan altının değeri 7,5 dolara denk düşmeye başlıyor. Dünyadaki bütün para birimleri buna sanal paralarda dahil aslında hepsinin karşılığı devlet bankalarının kasasındaki altın kadardır.

• M4M00D kullanıcısına yanıt

Valla hocam 42 altına sarkarsa ocak söndürür. Uzun vadeli adama bir şey yapmaz ama

• Uzun vadede beklenti çok yüksek anladığım kadarıyla
  • quote:

Orijinalden alıntı: | OMG! |

btc 240'da olur 150 de olur. 2 gün sonra bir bakmışsın 300 olmuş.

Kalbi olan girmesin.

aynen btc şu an zaten tuzu kuru için olan bir yatırım aracı adam kaybettiğinede üzülmüycek riski sevicek sağlık olsun diyip unutup gidecek.

öldüm bittim yandım kül oldum diyecek olan uzak dursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 28 Şubat 2021; 19:47:5 >
  • M4M00D kullanıcısına yanıt

Genel trende bakıldığında yüksek hocam. Şu sıra ayı piyasasına geçilmesinden de korkuluyor. Bakalım neler olacak. Ha tabi bitcoin yasaklanır, Göktaşı yağar başka şeyler olur onu bilemem. Ancak genel trendde hedef yukarı.

• 
Sayfa: önceki 54275428542954305431
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.