Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (5473. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: aliveli90 , dogangoxel Daha Az
2 Kayıtlı Üye ve 14 Misafir - 16 Masaüstü
5 sn
235.397
Cevap
1.165
Favori
11.781.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
21. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 54715472547354745475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ilk döneminde avrupa’yla daha iyiydi ve genel anlamda bu kadar sivri değildi.

belkş de ben öyle hatırlamak istiyorum ama o ilk dönem daha bir farklıydı diye aklımda kaldı belki de şu sıralarda olan geçmişi daha güzel hatırlama isteğiyle alakalı.

uzun zamandır hüloğğğ çekiyorlar zaten. ellerinden gelse eleştirmeyi bile yasaklayacaklar. geçmişte kasayı atan esnaf şimdi onun düşüncesini bile aklından geçiremez. sonra ya fetöcü derler ya da vatan haini ilan ederler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1234Rambo kullanıcısına yanıt

sadece sattıklarıyla kalsalar iyi geleceğide ipotek altına soktular.

yol yaptılar araç geçiş garantili,köprü yaptılar araç geçiş garantili, havaalanı yaptılar yolcu garantili,hastane yaptılar hasta garantili

ülkenin geleceğini de borçlandırıp duruyorlar.

• ozbey08 kullanıcısına yanıt

çiftçi bir aileden gelmiyorum ama bize öğretilen çiftçiler tarla daha verimli olsun diye bazen nadasa bırakırlar bazen de farklı bir ürün yetiştirirler böylece toprak dinlenirmiş.

seçim üzerine seçim kazanınca düşünmeye zaman bulamadılar hatalarını göremediler. yaptıkları herşeyin doğru olduğunu düşündüler maalesef ben de hak veriyorum. yeni ve gelecek diğer vergiler hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1234Rambo

akp başından beri aynıydı. sadece sıcak para girişi fazlaydı. borçları yığdılar, elde ne var ne yok satıp savdılar, yeyip bitirdiler. şimdi elde bir şey kalmadı. vatandaşın sırtına bindiler. vergi üstüne vergi . eğer ki bu millet buna razıysa , açlıktan telef olup giderken bir "hülooğğğ" çekerler artık.

Yeni vergi icat etmekte çok başarılılar

ötv matrahı, değerli ev vergisi...

Yahu hepsi tamamda, ilaçtan, sağlıktan gıdadan alınan vergileri anlamıyorum.

Ha unutmadan! Sigortalı olup, pirim yatırıp, maaş düşüren yine bunlar! Evet evet... Şaka değil!

• ABD teşvik paketi onaylanmış.şimdi ne olur sizce.

hangi yatırım aracına daha çok yarar bu paket.

öncelikle piyasada dolar bolluğu olacağı için dolar değer kaybeder. lakin ABD 10 y tahvil faizleri daha da artarsa dolar değerlenir.

ABD halkı eline geçecek bu parayı altına mı yatırır yoksa borsaya mı? yoksa kripto paralara mı?

yatırım yapmak yerine harcamaya giderlerse

elektronik ürün üreten şirketler ve parkende marketler,online alış veriş şirketleri karlarını 2 ye katlarlar bu da hisse fiyatlarına yansır.

ben şahsen bu ekonomik paketin en çok

amazon,walmart,intel,amd,nvdia,applee v.a gibi şirketlere yarayacağını düşünüyorum bu şirketlerin satışları artacaktır ve haliyle hisseleri de artacak.

yabancı teknoloji hisse senedi fonları şuan için çok cazip hale geldi, çünkü 2 haftadır düşüşteydiler. yani ciddi bir düzeltmede yediler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lexco

ülke ve dünya gündemi bölümünden banlamışlar 24 gün.

3 aydır banlıydı zaten.

• Six Feet Under. kullanıcısına yanıt

Burada banlı değil daha akşam tebelleş oldu bana

• sekkiz bekliyoz

• Ocak ayında verilen maaş zamları çoktan eridi. 😬
    Daha fazlası icinse; Reisin haftaya aciklayacagı ekonomik reform paketini korkarak bekliyoruz.. 🤔

• first_officer F kullanıcısına yanıt
    2008 den beri reform paketini TV'den izledik Halk olarak master yaptık, öyle bir paket Yok, Rusya'da Çin'de 5000 Euro ya sıfır otomobil var bizde niye yok diye sorsun gazeteciler, ABD de zenginlere vergi affı yok bizde niye var diye sorsun, yabancı ülkelerde marketler ucuzmuş poşetler doluyormus, bizde neden dolmuyor, sorunlar bunlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Paralar nerde diye Emin çapa mı sormuş, Evliya mertebesine yükselmiş olmalı ;)

Cevap : vergileri 2023 te marsa gönderiyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redferrari -- 7 Mart 2021; 11:5:48 >
  • beyler sizce kullandığınız eşyaların üreticisinin hisselerini alıp uzun vade de elde tutmak doğru bir yatırım stratejisi midir?

örnek. bu yazıyı yazdığım klavye logitech o halde logirech hissesi almak,kullandığım telefon xiaomi o halde xiaomi hissesi almak

alış veriş yaptığım market şok market,o halde şok marketler hissesi almak gibi bu örnekleri çoğaltabiliriz.

yani hayatımızda bir şekilde yer edinmiş şirketlerin hissesini mi almak, yoksa adını sanını duymadığınız, ne iş yaptığını bilmediğiniz, ama şirket değerleri çok iyi kazanç potansiyeli yüksek bilmem ne yatırım menkul kıymetler a.ş gibi hisselerimi almak daha doğru olur.

Dünya da devletini bu kadar seven ve her türlü vergiyi sorgusuz sualsiz, aç kalma pahasına, işsiz olmasına rağmen bir şekilde düşünmeden ödeyen, ödemek için ekstra borçlanip faiz yüküne katlanan, yıllarca bir arpa boyu uzamayip mutlu olan başka ülke yok. Sırtımız yere gelmez.. 🤷‍♂️

• Ekonomiyi devralan yeni isimler (Nacii ve Lütfi abiiler) mart ayına doğru %10'a yakınsayan enflasyon, kontrol altına alınmış döviz kurları hayal ediyordu. 🙃

Böylece yaz aylarında faizler indirilebilir, yeniden büyüme patikasına girilebilirdi. 🤔

Ancak evde yapılan plan çarşıya uymadı (buna destek olan fake tuik verilerine ragmen). ♨️🔥

Lütfi abiinin pek sesi cıkmiyor..
    Naci abiininde elinden gelen; kur her kipirdadiginda sıkı durusu bozmayız, faizi arttırıriz diye nutuk cekmesi..
    Lakin bu icraatsız boş konusmalarda artik piyasada karsilik bulmamaya basladı,
    sözün kisası Naci abii simdiden terlemeye baslad...
    bu yazı hadi bilemedin bu seneyi cıkaramayacak sanki 🙄

Sürekli müdür degisimi iktidarın algı yaratma taktiklerinden biri oldu nasilsa... yeni müdürler atarlar...
    böylece birkac ay daha kurtarılmiş olur.. 😶😐

• https://www.webtekno.com/turkiye-evde-oturan-gencler-avrupa-ilk-sirada-h107158.html

Hürriyet'ten Nuran Çakmakçı tarafından paylaşılan haberde ülkemizdeki ev gençlerinin oranına yer verildi. Buna göre Türkiye'nin NEET oranı %30,7'lik payla büyük bir soruna işaret ediyor. Avrupa Birliği'nde %13,5 olan bu oran, Eurostat verilerine göre Türkiye'yi Avrupa ülkeleri arasında birinci sıraya yerleştiriyor. NEET oranının en düşük olduğu ülkeyse %6'lık orana sahip Hollanda.

Milletin hayatını çaldı devlet. Çalış çalış çalış hiç bir şey sahibi olama. İş bulama. Emeğin karşılığı olmayan, kölelikten beter çalışma şartları olan ülkede kim çalışmak ister?

• Teşvik anında etkisini gösterdi, btc 50.000 doların üzerine attı.

• BlackGhost12 kullanıcısına yanıt

İş sahibi olsan da 7000 tl maaş da alsan yoksulsun artık. 4 kişilik bir ailenin yoksulluk sınırı 8638 TL. Çalışanların çok büyük bir kısmı artık boşa çalışıyor birikim yapmak herhangi bir taşınmaz sahibi olmak özellikle beyaz yakalı orta kesim için imkansız hale geldi.

Çok da üzülecek bir şey yok aslında ben şu an çalışıyorum ama işsiz olup evde otursam daha karlı olacak gibi hissediyorum artık. Hayatta en acı şey insanın boşa kürek çekmesi günlerini boşa çalışarak harcaması.

Yatırım tavsiyesi değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m-99 -- 7 Mart 2021; 21:5:18 >
  • m-99 M kullanıcısına yanıt

SSK pirimin düzgün yatıyorda ona sayacan artik.. yapacak birsey yok... Bugun asgari ucretin bile isverene sgk yuku vergisiyle birlikte nerdeyse 1.500 ₺

Haa.. bu memlemette artik emeklilikmi kaldı dersen, onda haklisin..

60-65 yasina kadar bekle (zira o yaslara kadar özel sektorde barinıp calısabilmen cok zor).. ee hadi bi sekilde buraya kadar idare edebildin, peki ya sonrası..?

cücük kadar kadar bir emekli maası... zira ailen kalan birseyler, bir yerden ek geliriniz yada pasif geliriniz yoksa o yaştan sonra açsın demektir bu.

işte buda bizim sosyal devlet. (sgkyı gılıçdar batırdi nasil olsa diyerek suçu ona atariz) !

• 
Sayfa: önceki 54715472547354745475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.