Şimdi Ara

🔥 Dolar 8,09 - Euro 9,74 - Altın 460 | 19 NİSAN 🔥

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: MuniteD7 , glumerna , to9y , rockwar , meaculpa80 Daha Az
5 Kayıtlı Üye (4 Mobil) ve 113 Misafir (27 Mobil) - 87 Masaüstü31 Mobil
5 sn
119.471
Cevap
873
Favori
5.939.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 14 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 6722
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1588
  • Ortalama Mesaj Aralığı 19 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 4
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 812
  • Favoriye Eklediklerim 881
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • acquiles (3936 mesaj) MRT_ (2941 mesaj) Hendrik Johannes Cruijff (2413 mesaj) mitokondrioglukadayi (2332 mesaj) Equris (2262 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (67403 mesaj) Mobil (41313 mesaj) Tablet (3328 mesaj) Mini (11738 mesaj) Uygulama (5137 mesaj) (361 mesaj)
  • @
968 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
5. Sırada  bugün en iyi #2
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar 8,09 - Euro 9,74 - Altın 460 | 19 NİSAN 🔥
Giriş
    8523 Mesaj

15.1 bekledim evet beklentimin üzeri geldi :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    hakan_44 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1541 Mesaj

ekonomide örümcek ağı teorimi vardır. Geçen yıl yaşanan patates-soğan fiyat yükselişi nedeni ürün azdı. Fiyatlar yükseldi. Bu yıl ucuz olmasının sebebi geçen yıl yüksek fiyatı gören üreticilerin bu yıl patetes-soğan ekimine ağırlık vermesi sonuzu arzı artırdı, bundan dolayı bu yılda fiyatlar düştü. Tanzim satışlarla alakası yok yani. Ayçiçek yağı fiyat artışı küresel ama türkiye de katlamalı. Gıda endeksinde küresel yükseliş var. Buğday mesela biz bulgurumuzu kendimiz yaparız bugdayı işlenmemiş alırdık. Geçen yıl almak istediğimizde daha ürünler hasat edilmeden komisyoncular tarafından tarla üzerinde satın alınmıştı. Gıda ürünlerinin fiyatı artacağı geçen yıl temmuzdan itibaren belliydi.

Şimdi daha kötüsü geliyor küresel hiper enflasyon...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan_44 -- 3 Mart 2021; 10:58:38 >
    |
    |
    redferrari kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    597 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    alperend

EEEE şimdi emekli maaşlarını bu farka göre düzenleyeceklermi peki.

|
    |
    acquiles kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    140 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

15.1 bekledim evet beklentimin üzeri geldi :)

%15,61 olmamış bu müdürüde değiştirip baştan hesaplasinlar bence 🤭🤭🤭

hiçbir hesap, kitap yapmadan, istatistiğe bile bakmadan %15,61 olmadığını hepimiz biliyoruz değil mi?

dahası onlar da biliyorlar...!!!

onlar sayılarla mücadele ediyor biz enflasyonla mücadele ediyoruz.

Damada kizmayin, adam kacarken dogru bi laf etmiş..

"Allah sonumuzu hayir eylesin"

• Binbaşı
    1541 Mesaj

oynatmaya az kaldı....

|
    |
    first_officer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    140 Mesaj
    TL (₺) faizciler buraya...
    Tuik: TUFE yillik 15.61%
    18 aynin zirvesi. Stopaj ile beraber mevduat faizi ekside.!!!
    simdi ne olcek..? Naci abi bi 200 puan dahami çakacak faize ? 🤭🤭🤭

• Çavuş
    79 Mesaj

Zaten hali hazırda günlük faizde olan paramı bi yatırım bulamadığım için kullanamıyordum, günlük faiz için saat 5 den önce yatması yeterli, bakıyorum kaç gündür sabah öğlen arası dolar bi çakıyor sonra gün sonuna doğru yükseltip bırakıyor 2 gram bilgim yok tamamen doların en azından 7 altına düşmeyeceğine inandığımdan 7.30 alış fiyatını görünce dayanamadım, gün sonu yine 7.40-7.45 gibi kapatırsa ben 200 liramı alır çekilir paramı da günlük faizi için yerine koyarım diye cehalet dolu bir plan yaptım :D bu gün başarırsam gittiği yere kadar böyle devam..

|
    |
  • Yarbay
    8665 Mesaj

200 baz puan. Beklenti o.

Erdoğan ne kadar izin verirse artık. 200 baz puan doları biraz düşürür yalnız zaten batık ekonomiyi iyice bitirir.

Tutuşmuş gibi kimsenin sallamadığı inanmadığı insan hakları eylem planı yok Macton'u arayıp Fransa'yı övmeler falan hepsi ekonomi yüzünden zaten.

|
    |
  • Yarbay
    8665 Mesaj

O beklenti sayısı bile hileli.

Kamu bankaları 0.50 beklenti atıyor

Enag tamamen Tüik'in sepeti ile gerçek enflasyonu açıkladı. 1.80 Tüik'in iki katı.

Daha yeni başkan etkisi tam görülmedi. Şimdilik sadece yalan. Başkan tam bir yandaş, yalanın kuyruklusu gelecek ay.

|
    |
    hakan_44 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    0 Mesaj
    geçen çok güldüm ya
    Macrostrategy 45k ortalama ile Bitcoin almış.
    umut tüccarları vardı 40k ya düşecekmiş
    az beynin olsun bilmem kaç milyar dolarlık şirket 45k ortalama ile risk kurulundan onayla almışsa sende bu 40k ya düşer mi sazan herfiler ya YTD.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALTCoinci -- 3 Mart 2021; 11:48:46 >
  • Yüzbaşı
    597 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    alperend

Doğru, sazanlar olmasa elon musk gibiler o roketleri leblebi gibi nasıl patlatacak testlerde. hep 2018 sazanlarının paralarını eziyor. şimdide 2021 sazanlarının paralarını ezecekler.

Bende tekrar pusuya yattım. Ethereum 150 dolar civarına düşünce alıp atacam kenara yine 15 20 tane.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hayatı Tespih Yapan Adam -- 3 Mart 2021; 11:40:37 >
    |
    |
    ALTCoinci kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    0 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Hayatı Tespih Yapan Adam

Doğru, sazanlar olmasa elon musk gibiler o roketleri leblebi gibi nasıl patlatacak testlerde. hep 2018 sazanlarının paralarını eziyor. şimdide 2021 sazanlarının paralarını ezecekler.

Bende tekrar pusuya yattım. Ethereum 150 dolar civarına düşünce alıp atacam kenara yine 15 20 tane.

ayı sezonunda 800-900 arasına düşer, 150 dolar hayal yani.

boğa sezonundan ayı sezonuna, ayıdan boğaya geçişleri tutturursan efsane olur tutturamazsan kötü olur.

elon musk işi abartı tesla şirket kararı ile yönetiliyor, bu şirketlerin hepsi yazılım ve dijital şirketler bunlar yatırımı boşa yapacağını sanmam.

birşey daha dikkatimi çekti şuan 21 milyon BTC'nin 1 Milyonu kurumsalların eline geçmiş.Sana eth, litecoin den bahsetmiyorum bile.alt coinlere de artık yatırım yapıyorlar çünkü.

yani 1 milyon da böyle bir fiyatlanma var, her 5-10k düşüşte kurumsallar btcleri ortalama da en iyi fiyatla topluyor.

bizim sazanlar halen 41k diyor.

brooooo 43k olmuş bak 58k dan düşmüş, zaten senin açtığın pozisyon 41k oldugunu adamlar görüyor 43k nın altına iğne attırmadılar.

|
    |

• Binbaşı
    1072 Mesaj

200bp arttırsalar ne olucak? usd 7ye geriler bir hafta sonra yoluna devam eder.Bu yönetim varken ne yaparsan yap işe yaramaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    amadeus99 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    8523 Mesaj

Yap faizi %50

Dolar 4. 90..

Zirveye çık,

Sonrada bzie müsade de sen sağ ben selamet :)

|
    |
  • Onbaşı
    16 Mesaj

7.311 vergi algı dahil mallandım.Amerika açılınca yine sert şeyler olacak gibi yatırım tavsiyesi değildir.

• Yüzbaşı
    597 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    alperend

quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Yap faizi %50

Dolar 4. 90..

Zirveye çık,

Sonrada bzie müsade de sen sağ ben selamet :)

Faizi artırmak piyasayı öldürüyor. Özellikle müteahitler işi gücü bırakıyor paraları faize gömüyor.

Benim küçük çapta müteahit arkadaş diyorki, abi 5 katlı apartmana 5 milyon TL gömüyorsun 2 sene yapıyorsun ediyorsun 7 milyon kazanacanki yaptığın işin hayrını göresin. Ama faiz yüzde 17 18 olunca bu müteahit arkadaş 5 milyon TL sini faize gömüyor 2 sene faizde tutsa zaten apartman yaptığından kazanacağı paranın daha fazlasını kazanıyor.

Ağamız biliyorsunuz rantı sevdiği için müteahitlerin boş durmasını hiç sevmiyor, zaten zamanındaki faiz inadıda bu yüzdendi. Adam ranta bayılıyor yapacak bişey yok. Yine rant damarı tutarsa faizi aşağı çeker ben ondan korkuyorum.

• Onbaşı
    16 Mesaj

Faiz artırımı bir tercih değil artık mecburiyet. Günler öncesinden yazmıştım ama açıklama yapmamıştım nedenini haberler geldikçe anlayacaksınız yavaş yavaş.

• Yüzbaşı
    940 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    TRkronos

Şuan faizi hem arttırmak hem düşürmek zorunda.  

|
    |
  • Yüzbaşı
    597 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    alperend

Faizi artırır artık ama. İstanbul Ankara imar planlarına hükmedemiyor artık. Rant ayarlayıp AKP çocuklarına istihbarat sağlayamıyorlar. Bilmiyorlar artık nereden imar açılacağını. Kanal İstanbul u inadına yapacağız diye boşunamı konuşuyor.

|
    |
    ağlayanmezun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    16 Mesaj

Olası yanlış hamle selçuk geçerin tabiriyle devalüasyonist etki oluşturur bu da koltuk değişikliği demek.Akp çocukları bunu istemez bence ha:)

|
    |
    alperend kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Pubg mobile uc
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
Cancer Clinical Trials
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,719
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.