Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥 (4111. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ry4n Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 25 Misafir (7 Mobil) - 19 Masaüstü7 Mobil
5 sn
233.549
Cevap
1.152
Favori
11.693.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1146 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
34. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 41094110411141124113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Altın 415 oldu. 23.07.2020 saat 11:47 saatte belirtelimde altın yerinde durmuyor. Nedir bu altının yükseliş sebebi bugünlerde? Yani altının göstergesini açıp çekirdeği elinize alarak yıkım çalışması izler gibi izleyebilirsiniz. Öyle hızlı yükseliyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Biri gram altın fiyatını durdursun 415 TL yi geçti nereye gidiyor böyle...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sokrates 1983

Biri gram altın fiyatını durdursun 415 TL yi geçti nereye gidiyor böyle...
    evde oturmuş öyle inip çıkışını seyrediyorum 1 saatte 100 tl kaybım var gidip alsam mı altın yav
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01murathan01

Altın 415 oldu. 23.07.2020 saat 11:47 saatte belirtelimde altın yerinde durmuyor. Nedir bu altının yükseliş sebebi bugünlerde? Yani altının göstergesini açıp çekirdeği elinize alarak yıkım çalışması izler gibi izleyebilirsiniz. Öyle hızlı yükseliyor.
    Hocam altın 1 düşer 3 çıkar 2 düşer 5 çıkar ama çıkar... Buradan düşse düşse 400 e düşer ama sonra bir çıkar soluğu 450-460 da alır. Bunun örneği geçmişte var.....

• quote:

Hocam altın 1 düşer 3 çıkar 2 düşer 5 çıkar ama çıkar... Buradan düşse düşse 400 e düşer ama sonra bir çıkar soluğu 450-460 da alır. Bunun örneği geçmişte var.....

Alıntıları Göster
    aynen hocam grafiklerde öyle gösteriyor gidip alayım bari
  • quote:

Orijinalden alıntı: HayatınıYaşayamayanAdam

aynen hocam grafiklerde öyle gösteriyor gidip alayım bari

Alıntıları Göster
    Fiziki mi alacaksınız....Fiziki altında Ata lira tavsiye ederim... 1 TL para gibi hem saklaması daha kolay

• HayatınıYaşayamayanAdam kullanıcısına yanıt
    Hocam “düşerken alınır, yükselirken satılır” denir genelde ama takdir sizin tabiki. Genelleme tabi bu her zaman işlemez. :)

• Ons durdurulamiyor resmen. An itibariyle 1.884 ulan bir gün daha bekleyemedik :) :) Buda bana ders oldu bir daha beni nakite sıkıştırmayacak tutarlar da yatırım yapacağım.

• Artık 100 150 tl kar edicem diye yükselmesine sevinemiyorum

• Ne kadar kazanıyor gibi görünsek de kaybediyoruz

• quote:

Fiziki mi alacaksınız....Fiziki altında Ata lira tavsiye ederim... 1 TL para gibi hem saklaması daha kolay

Alıntıları Göster
    kuveyte altın hesabı açtırmayı düşünüyorum hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Faıthful kullanıcısına yanıt
    Zaten şuan elde edilen kâr değil hocam. Sadece paranın değerini koruma çabası. Yani elindeki 1000 tlyle dün alabildiğin şeyleri bugün alamıyorsun. Paran altında veya başka bir şeydeyse o kâr diye görünen şeylerle dünkü alışverişini aynı şekilde yapabiliyorsun. Malesef tl yi elinde tl olarak tutmak mantıklı bir hareket değil.

• Global ekonomideki resesyona girişi durdurma çabaları ve merkez bankalarının ekonominin çarklarını döndürme politikaları kapsamında piyasaya para pompalamaları nedeniyle hem yerel ekonomilerde hem de küresel çapta bir likidite bolluğu var. Bu karşılıksız para başta altın, gümüş, paladyum olmak üzere değerli emtiaya yöneliyor. Bu durumda talep artınca fiyat da artıyor, sonuç olarak başat para birimleri değer kaybettiğinden altının bir daha 1800 ons altına düşeceğini beklemiyorum şahsen.

İleride düzlüğe çıkılırsa -ki biraz değil çok zor- Amerikan Merkez Bankasının, dünyadaki dolar emisyonunu azaltma kararına bağlı olarak altın durdurulabilir, ancak hiçbir şekilde bu günkü değerinin altına düşmez.

Bu projeksiyon minimum 6 Ay, maksimum 2 yıl için geçerlidir.
  • Dostlar dolar euro sterlin altın ve gümüş harici hangi para birimlerine yatırım yapıyorsunuz? TL karşısında paramın değer kaybetmeyeceği bir döviz cinsi arıyorum malum diğerleri de uçtu. Ne diyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erzurum lu

Global ekonomideki resesyona girişi durdurma çabaları ve merkez bankalarının ekonominin çarklarını döndürme politikaları kapsamında piyasaya para pompalamaları nedeniyle hem yerel ekonomilerde hem de küresel çapta bir likidite bolluğu var. Bu karşılıksız para başta altın, gümüş, paladyum olmak üzere değerli emtiaya yöneliyor. Bu durumda talep artınca fiyat da artıyor, sonuç olarak başat para birimleri değer kaybettiğinden altının bir daha 1800 ons altına düşeceğini beklemiyorum şahsen.

İleride düzlüğe çıkılırsa -ki biraz değil çok zor- Amerikan Merkez Bankasının, dünyadaki dolar emisyonunu azaltma kararına bağlı olarak altın durdurulabilir, ancak hiçbir şekilde bu günkü değerinin altına düşmez.

Bu projeksiyon minimum 6 Ay, maksimum 2 yıl için geçerlidir.
    eyvallah hocam kısacası bu saatten sonra altına yatırım yaptırmak zarar ettirmez kar ettirir diyorsunuz
  • Bizde nedense insanlar birşey yükseldikten sonra saldırıyor. Bugünkü altın buna güzel örnek. Arkadaşlar yatırımda prensibiniz düşerken alıp yükselirken satmak olmalı. Yükselirken almak iyi bir yöntem değildir.
  • Arkadaşlar yaklaşık x tl ile altın almayı düşünüyorum dün 407 deyken alıcaktımda bekleyeyim dedim bugün yükseldi yine, sizce almalı mıyım ? Birde bu paradan ne kadarı komisyona gider net olarak ? Ve ileride bozdururken ne kadar komisyon alınır ? Net bir cevap verebilecek var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi into007 -- 23 Temmuz 2020; 13:12:33 >
  • 01murathan01 0 kullanıcısına yanıt
    Bu kadar yükselmiş iken altına büyük paralarla girenler kazanır.

• into007 İ kullanıcısına yanıt
    Ben olsam bu kadar yüksek bir meblayla tek seferde altın bu kadar yüksekken girmezdim. Yatırım tavsiyesi değildir sadece kendimi yerinde canlandırdım para senin karar senin. Altın uçacak kaçacak diyenleri düşünce bir daha bu konu altında bulamıyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kassady -- 23 Temmuz 2020; 12:29:53 >
  • 398’de çıkmıştım pişmanım

Alım fırsatı verir mi yoksa buralardan alınır mı kafalar karışık.

• 
Sayfa: önceki 41094110411141124113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.