Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥 (4969. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Can851 , samikaan , redferrari
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 23 Misafir (2 Mobil) - 22 Masaüstü4 Mobil1 iOS1 Android
5 sn
233.545
Cevap
1.152
Favori
11.693.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1146 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
10. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 49674968496949704971
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eğer Türkiye % 6,7 büyüdüyse, Ekonomi Bakanı Berat Albayrak neden görevden alındı?
    Berat Albayrak başarısız olduğu için görevden alındıysa, Türkiye'nin % 6,7 büyüdüğü yalan mı?

https://twitter.com/ecapa_aklinizi/status/1333352651287891969?s=19

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: first_officer

Eğer Türkiye % 6,7 büyüdüyse, Ekonomi Bakanı Berat Albayrak neden görevden alındı?
    Berat Albayrak başarısız olduğu için görevden alındıysa, Türkiye'nin % 6,7 büyüdüğü yalan mı?

https://twitter.com/ecapa_aklinizi/status/1333352651287891969?s=19
    Senelerdir aynı terane aynı maval okunuyor. Bu nasıl büyüme demiyor kimse. Ekonomisi iyi olan ülkede devamlı fahiş vergi zamları gelir mi, dolaylı vergiler astronomik seviyelerde olur mu, reel enflasyon 50-100-200...diye coşar mı? Bir Allah'ın kulu bunları sormuyor, görmüyor malum kesimden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 30 Kasım 2020; 13:57:36 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Var ama iptaller
  • 441

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Senelerdir aynı terane aynı maval okunuyor. Bu nasıl büyüme demiyor kimse. Ekonomisi iyi olan ülkede devamlı fahiş vergi zamları gelir mi, dolaylı vergiler astronomik seviyelerde olur mu, reel enflasyon 50-100-200...diye coşar mı? Bir Allah'ın kulu bunları sormuyor, görmüyor malum kesimden.

Alıntıları Göster

Hocam istihdam %10 azalmadı mı bu dönemde? Kimler çalışmışta büyüme olmuş?

• Baktıkça düşüyor

• Altında silkeleme hareketi devam ediyor. Yalnız bir kaç haftaya bittiğinde mekanın sahibi geri gelecek. Balinalar ons tan çıkıp bu aralar bakır ve coinde dolaşıyor. Yani ofis tabiriyle bir çıkıp hava alayım dediler. Giderken tabiiki biraz altın sattılar. Emin olun ons gerileyeceği zaman öyle gıdım gıdım gitmez. Bu aşı safsatası 2021 ilk çeyrek çöp olduğu görülünce görecem. Birde asıl bomba bizde. Mutasyona uğramışına bile aşı geliştiriyormuşuz.

Dünyada global balon dönüyor. Siz cambaza bakadurun. Neyse...

• N Kolay Bono faizi %18,50'ye yükseldi!
    diye mesaj geldi

• istihdam teknik olarak azalamaz. iten çıkarmak yasak. ücretsiz izinde insanlar. fakat bu kişiler işsiz değiller kağıt üzerinde, izindeler :)

o nedenle işsizlik azalıyor çünkü covid nedeniye kurye ihtyaçları tavan. üstüe test yaptıranlar nedeniyle (test sonucu 2-3 günde çıkıyor, bu sürede işe gitmiyor çalışan) eksik eleman ihtiyacını eleman alarak tamamlıyor firmalar. fabrikalar ortalama %20 fazla eleman ile dönmeye çalışıyor mecburen.

haliyle işzilikte daha da düşük rakamlar göreceksiniz bu işten çıkarma yasağı bitene kadar.

ha bittikten sonra ne mi olacak, orası süpriz :)

• Silkeleme işi borsada olur, dövizde emtiada silkeleme olmaz gerçekler alınıp satılır.

• wa$abi kullanıcısına yanıt

genel bilgi, bu ürünü vadeli mevduat gibi düşünenler olabilir.

oran yanıtlmasın. alınan ürün bonodur. verieln faiz de mevduat faizi değiltir. ayrıca TMSF kapsamında da değildir.

Özetle, sıkıntı olursa soğuk su içme ihtimaliniz vardır. yüksek para yüksek risk :)

aktif bankın sattığı bir bonodur.

• Altın üzdü zamanında 444 den almıştım... Daha ne kadar düşecek acaba ? Uzun vade de zarar ettirmez dedik ama ettirecek gibi.
  • Altını al kenara koy yokmuş gibi davran diyorlar ya ben onu yapamıyorum işte

• selçuk geçer yedi milletin başını 🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥 

• Fazla söze gerek yok. Büyümenin nereden geldiği gayet net. Maiyeti yüksek batıklı kredi büyümesi. 4Ç de o da yok....!!!

https://twitter.com/DurmusYillmaz/status/1333345975646253056?s=19

• muvaZaa xD M kullanıcısına yanıt

Ben buna katılmıyorum işte. Bir yatırım yapacaksam ve yatırım yüklü bir yatırımsa şayet. Ve anında bozdurmak gibide bir ihtiyacımın olmadığına eminsem gider tarla alırım arsa alırım yani beklediğimde bir anlamı olabilecek birşey alırım. Hiçbirşey alamasam yine gider 0km bir araç alırım. Onu bekletirim. Altın benim yatırım mantığıma uymayan bir yatırım biçimi.

Şuan çok prim yaptı evet arabalarda aynı şekilde çok prim yaptı. Ama 2 side böyle abzürt şekilde yükselmezsen örneğin düşük km bir passatla yüksek km bir passat arasında çok yüksek fiyat farkları oluyordu eskidende.

Herkesin yatırım şekli farklı. Mesela bende araca yatırım yaptım. Şuan satsam piyasa çok yavaş mesela satılmayabilir. Ama benim aracı aldığım fiyat 325 bin liraydı. O zamanlar gram 460 liraydı. Sonra aracın fiyatı 350 ye sabitlendi 2. el piyasasında. Altın 530 olduğunda da 350 bindi şimdi altın 440 bandında hala aracın fiyatı 350 bin lira. Satılır satılmaz bilemiyorum denemek lazım. Ama bence şuanda daha iyi yatırım gibi. Üstelik banka hesabında öyle sürekli miktarın azaldığını görmek falan insanın psikolojisini cok bozan birşey ben birazda bu yüzden pek değerini sürekli takip edemeyeceğim yatırımları daha cok seviyorum.

• Arkadaşlar selam,

0 dairelerin konut kredileri 1.50 ye çıkmış bugün,

Toplantı fln yokken neden her hafta artıyor acaba ?

Çünkü ben 0.99 iken şuan inşaat bir binaya girdim ve 50k pesin verdim daire krediye uygunluğu 15 Aralık gibi kazanacak

Şimdi zaman geçtikçe krediyi kullanamadikça faizler artıyor ve zarara giriyorum hep açıkçası

Anlamadığım toplantı 24 araliktayken neden her hafta artıyor bi ara aylarca hep 0.99 da kaldi konut kredileri şans yoo bizde valla

• Altini kenara koyduk yokmus gibi davrandik gercekten yok oldu 🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥 

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Alıntıları Göster

Hormonlu büyüme borçla büyüme,Misal çindeki büyümenin orada yaşayanlara bir etkisi var neden çünkü eskiye göre vatandaşının durumu daha iyi yani yansıyor büyüme.Ama sendeki büyüme borçla oluyor bol keseden kredi dağıtmakla oluyor yada en ilkel tarzda nüfusun çoğalması ile oluyor ne kadar kelle o kadar vergi alacak dişli.Üretimle büyümek zordur hibe çaba acı ister alt yapında olmayınca ve cahil halk.Bir türlü susturman lazım yalanlarla sonuçta bu oluyor.

Bugün pandemiye rağmen 3.çeyrekte %6.7 büyüdük demişler.Bakın %6.7 peki nasıl büyündü boş kredi dağıtmakla mı büyünüyor.İşsizliğe çare olmuyor tersine vergiler zamlar coşuyorsa buna büyüme mi denir.

• Altın yatırımcıları beklemeli mi?

• 
Sayfa: önceki 49674968496949704971
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.