Şimdi Ara

🔥 Dolar 8,02 - Euro 9,52 - Altın 465 | 24 KASIM 🔥

9 Kayıtlı Üye (6 Mobil) ve 184 Misafir (100 Mobil) - 87 Masaüstü106 Mobil1 Android
5 sn
99.368
Cevap
812
Favori
4.699.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 20 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 6405
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1582
  • Ortalama Mesaj Aralığı 21 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 7
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 814
  • Favoriye Eklediklerim 819
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • acquiles (2869 mesaj) Equris (2262 mesaj) Hendrik Johannes Cruijff (2239 mesaj) mitokondrioglukadayi (2159 mesaj) MRT_ (1871 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (53821 mesaj) Mobil (35500 mesaj) Tablet (3328 mesaj) Mini (8759 mesaj) Uygulama (5092 mesaj)
  • @
880 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
9. Sırada  bugün en iyi #3
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar 8,02 - Euro 9,52 - Altın 465 | 24 KASIM 🔥
Giriş
    1254 Mesaj
    doların artması, ülkenin dış borçlarını anbean daha da arttırıyor. borç devletin, özel sektörün ama genel anlamda ülkenin borcu. yani senin benim. bize sormadan dövizle dış borçlanan iktidar partisi, borçları her an katlamakta. asıl borçlu pozisyonuna sokulan bizler ise tabir-i caizse trene bakar gibi izlemekteyiz. bu iktidar gidince, borç kalacak. önümüzdeki -iyimser tahminle- on yıllar boyunca borç ödemekle uğraşacağız. sonra çocuklarımız ödeyecekler. bu nedenle, iktidarı şakşaklayan trol ...... lerini gördüğünüz yerde, içinizden sunturlu küfür edip, bloklayın. kendi pisliklerinde boğulsunlar. bütün hakkım haram olsun, bu durumu yaratanlara.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Karısına yılda 2 tane jip alan özel sektör borçları için çok üzülüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    -erdemli adamın yolu,bencillerin insafsızlıkları ve kötü insanların zulmüyle sarmalanmıştır ancak merhamet ve iyi niyet adına karanlıklar vadinde zayıf olana rehberlik eden kişi kutsanmıştır çünkü kardeşinin gerçek hamisi ve kayıp çocukların kurtarıcısıdır o ,kardeşlerimi zehirlemeye ve yok etmeye çalışanlardan intikamımı mutlaka alacak ve onları büyük bir öfke ve güçle vuracağım ,senden intikam almaya geldiğimde adımın tanrı olduğunu anlayacaksın.
  • Yarbay
    2367 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sagropa

Avrasya Yatırım iki haneyi görebiliriz diyor ama bilmiyorum. Düşme şansı var mı peki, doların? Faiz arttırımına gider mi MB?

Alıntıları Göster

1500+ puan faiz artırımı gelmediği sürece zor gibi bence. 150-200 gibi çerez artırımlar anca alım fırsatı yaratıyor.

|
    |

Hem dolar hem de euro aldık dur bakalım. Umarım yanlış bir hamle yapmamışımdır.

(Ülke hakkında bilgim yok)

Edit: 1.04 olmuş :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 30 Ekim 2020; 13:45:43 >
  • Yarbay
    2367 Mesaj

Faiz düşecek piyasa canlanacak, yatırımlar artacak diyorlar.

İnsan kaynağın var mı

Hammadden var mı

Ticaret yolların var mı

Hadi bunların hepsine sahipsin diyelim ama şuan Pandemi denen bir olgu var, insan kaynağın tam anlamıyla etkin değil, hammadden döviz ile, ticaret yollarının etkinliği kısıtlanmış. Ama sen gittin Faizi düşürdün, cidden anlayamıyorum  

|
    |

Çökerttin hocam piyasayı..  

|
    |
    sagropa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Konuyu açanında işi zor. Başlığı günde 2 kere degiştirmesi gerekiyor. Hergün Tl döviz karşısında eriyip gidiyor. Merkez bankası fln müdahale etse de bu saatten sonra kimse tl de kaliyimde faize koyayim demez. Üçbeş günlük küçük düşüş olur anca. Yurtdışı büyük yatırımcıda önünü göremediği bir piyasaya girmek istemez. O yüzden ipin ucu kactı. Ne yaparlarsa yapsınlar dolar belli ki yükselecek.

|
    |

Merkez bankası şu anda kesinlikle faiz artırımı yapmayacak.

Devalüasyon olma durumunda yani dolar 16-17 liraları gördüğü zaman insanlar bu sefer ellerindeki dolarları bozdurma eğilimine girecek. Merkez bankası devalüasyon olduğu zaman işte o zaman yüklü yani 1500 puanlık bir faiz artırımı sonrası doları frenleyecek. Ve dolarların bozulması le piyasayı bu şekilde döndürmeye çalışacak.

Altın şu anda yine en güvenli liman. Bunu buraya yazıyorum çok değil 4 ay gibi bir süre içerisinde gram altını 1000lira gibi bir fiyat üzerinden göreceğiz. O yüzden altından kesinlikle vazgeçmeyin beyler.

PSN : ozdenizali
    God Of War 4 - The Last Of Us - Uncharted -Call Of Duty WW2 - Fifa 18 - Red Dead Redemption 2 - Horizon Zero Dawn - Days Gone - Steep
  • Yarbay
    2047 Mesaj

format atalım düzelir kms ilede kırarız şakkadan olur biter :)

|
    |
    samtual kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
    yukleniyor kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

dolar 16-17 lirayı görürse, hangi akıldan noksan kişi dolarını bozdurur? basit soru.

|
    |
    Alisinasyon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

olmaz mı :)

|
    |
    samtual kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    yakmaya kıyamadım hernez çantayı satıyorum ,ciddi olan arasın boş muhabbet için aramayın

|
    |

|
    |
    galadriel35

bankada param vardı 7,98 ken 100bin lira dolara girmiştim, çok pişmanımki kalanınıda koymamışım. Az önce kalanınıda dolara yatırdım 8.3590 kurdan. Bundan sonra yeşilciyim, dünya yansa umrum değil düşeceği falanda yok. bugün 20 kuruş düşer yarın 50 kuruş çıkar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lenneth- -- 30 Ekim 2020; 14:32:54 >
    Eski Kullanıcı Adı:
    Dartanyan_Artagnan

quote:

Orijinalden alıntı: Lenneth-

bankada param vardı 7,98 ken 100bin lira dolara girmiştim, çok pişmanımki kalanınıda koymamışım. Az önce kalanınıda dolara yatırdım 8.3590 kurdan. Bundan sonra yeşilciyim, dünya yansa umrum değil düşeceği falanda yok. bugün 20 kuruş düşer yarın 50 kuruş çıkar

Şuan herkes elinde TL olan dolar Euro altına giriyor.... TL'de kalmak pişmanlıktır... 8.12 den girdim keşke 7.80 den girseydim diyorum şuan daha çok dolarım olurdu...

|
    |

Xiaomi Redmi Note 4X
    \\ 3 GB Ram || 32 GB Rom || Snapdragon 625 || 5.5" FHD IPS || MIUI 9 || 4100 mAh //
  • Yarbay
    2110 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: samtual

Çökerttin hocam piyasayı..  

İyi manada mı, kötü manada mı? :D

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Bu da mı tokatladı lirayı?
    (Ülke hakkında bilgim yok)

Edit: 1.04 olmuş :(

makao patakası ney la, makao diye ülke var birde bunun parası mı varmış 

Reklamlar
SEO
Canlı Tv izle
Ekonomi
Masal Oku
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
1,078
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.