Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥 (4484. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: first_officer , Dark Territory , Look At Me Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 20 Misafir (3 Mobil) - 18 Masaüstü5 Mobil1 iOS
5 sn
233.546
Cevap
1.152
Favori
11.693.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1146 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
15. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 44824483448444854486
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Y.1 vergi kaldırıldı enteresan hiç beklemiyordum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DBF37AF64

yasal değil diyor sahte demiyor
    Sahte olduğunu nasıl bileceksin?. Key'i girersin çalışmadığı durumda sahte dersin hemen. Fakat Key numaralardan oluşuyor sende o numaraları giriyorsun ve pc çalışıyor .Bu durumda orjinal zannedersin . Yanlız o key senin pc için üretilmediğinden o key'i satın alan kişi kullandığı zaman senin pc'inde işletim sistemi devre dışı kalıyor. işte o zaman orjinal olup-olmadığını anlamış olursun

• quote:

Orijinalden alıntı: starrose

Döviz ve altın alımında uygulanan kambiyo vergisi binde ikiye düşürüldü. Resmi gazetede var değişiklik.
    Gerçek mi haber?

• Football Always kullanıcısına yanıt
    https://www.haberturk.com/son-dakika-banka-bonosu-doviz-ve-altin-alim-satiminda-vergi-ne-oldu-haberler-2819385-ekonomi

Sadece habertürk yazmış doğrumu bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: mnybjk

https://www.haberturk.com/son-dakika-banka-bonosu-doviz-ve-altin-alim-satiminda-vergi-ne-oldu-haberler-2819385-ekonomi

Sadece habertürk yazmış doğrumu bilmiyorum
    Güzel haber, kaç aydır alım yaparken ne kan emdiler haramzadeler, daha güzel toplar şimdi vatandaş ve şirketler

Bakmasın kimse bunların "vatan haini" sözüne, kimse 1 damla güvenmiyor artık TL ye de bunlara da..

• quote:

Orijinalden alıntı: starrose

Döviz ve altın alımında uygulanan kambiyo vergisi binde ikiye düşürüldü. Resmi gazetede var değişiklik.
    hadi ya bizim ödediklerimizi geri verseler bari

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Bankada henüz değişim yok halen %1.
    mesai saatinde düzeltme gelir mi bilemedim.
    Ya da yürürlük tarihi 1 Ekim olabilir mi mesela?

🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 30 Eylül 2020; 8:11:4 >
  • acquiles kullanıcısına yanıt
    https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/09/20200930.pdf

Yürürlüğe giriş tarihi bugün, mesai başlayınca vergi oranı güncellenecektir.
  • vergiden dolayı fizikiye talep artınca düşürmek zorunda kaldılar heralde
  • quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Bankada henüz değişim yok halen %1.
    mesai saatinde düzeltme gelir mi bilemedim.
    Ya da yürürlük tarihi 1 Ekim olabilir mi mesela?

Olabilir, bende de durum aynı şu an. Mesai saati 9da başlıyor

Yine ilginç. Vergi arttığında gece anında devreye girmişti düşerken öyle olmuyor demekki :)

• quote:

Orijinalden alıntı: b0Ni

vergiden dolayı fizikiye talep artınca düşürmek zorunda kaldılar heralde
    Aynen öyle. Baktılar millet yastık altı yapıyor. Hemen vergiler iptal. Çok tehlikeli bu ümmet.

Şimdi bankaya yazı yazacağım hemen. 2 tane kesintim var geri isteyeceğim. Yoksa hakem heyetine gideceğim
  • Enpara'nin bilgisi yokmus %1'e devam edeceğiz diye yazdilar canlı gorusmede.

• quote:

Orijinalden alıntı: tekkral34

Enpara'nin bilgisi yokmus %1'e devam edeceğiz diye yazdilar canlı gorusmede.
    Salak yaparken ben Resmi gazete linki gönderseydin.
  • 20 dk önce falan resmî gazete-Vergi-Döviz -Altın

Bu kelimeleri Twitter köşesinde gördüm aha dedim , geçmiş olsun, 5 falan oldu herhalde dedim Meğerse düşmüş. Ama rüya görüyorum herhalde dedim tekrar yattım

• Akhenatonnn kullanıcısına yanıt
    Valla kanun yasa böyle olduğundan geri verme gibi durum olmayacak maalesef yani ben hiç umutlanmıyorum o konuda .
    Hesap işlem ücreti değil ki bu

• Bence bu kmv yi düşürmelerinin en büyük sebebi insanlar %1 vergi varken aldığı dövizi altını asla satmıyordu sadece alıyordu. Çünkü alan satsa daha yüksek fiyata alacaktı ve üstüne bir de vergi verecekti bir sonrakinde. Bu bir nevi satış yapmayı düşünen kararsız insanları satış yapmaya ikna etmek amaçlı yapılan bir hareket bence.
  • İmalat üzerine olan şirketimiz bu yol ihracat rekoru kırdı, daha da iyi olacak. Türk parasiyla uretiyor Türk parasiyla satiyoruz, Avrupa'dan rekor derecede siparis geliyor fabrika yetisemiyor artik 2.fabrikayi acmayi dusunuyoruz. Dolar ve euro umarim daha fazla artar, sayin Erdogan ve ekonomi bakanindan Allah razi olsun, ithalati da bitirecek bu dolar euro; bir nevi yapay ambargo gibi olacak tek sikinti teknolojik urunlerin uretimi, malum bilgisayar konsol vs fiyatlari cok artti ama eminim ki Reisin o konuda da bir plani vardir. Herkes birkac yil eski teknolojik aletlerini kullansin sabirli olsun 2023'e emin adimlarla ilerliyoruz insallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr Thoth -- 30 Eylül 2020; 9:9:14 >
  • %1 kambiyo vergi devam ediyor şu an

• Arkadaşlar ben daha 5 gün önce 530 gr. altın aldım. Şimdi ödediğim vergi ne olacak? Geri talep etme gibi bir şansımız olacak mı?
  • 
Sayfa: önceki 44824483448444854486
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.