Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥 (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: karizmaaa1907 , Mbs79 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 72 Misafir (2 Mobil) - 70 Masaüstü4 Mobil
5 sn
233.569
Cevap
1.152
Favori
11.694.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1146 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
7. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • memleket eyiye gidiye. hep faiz lobisinin işi bunlar. bizim köprümüzü havaalanımızı çekemiyolar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mark Valley

3 ün altına inmeden asla ve asla dolar almam

O uzun süre zor gibi. Artık 3.5 sınırını geçer mi geçmez mi tartışılmaya başlandı.
  • 80.000 dolarla beklemedeyiz
  • captain_turkiye kullanıcısına yanıt
    Aynen, 2017 için 3,20 dip rakam diyorlar ama hiç alışamadım hocam
  • istikrarlı şekilde yükseliyor
  • Aralık sonu 1 dolar minimum 3.30 TL olacak. Seneye Nisan Mayıs ayı gibi 3.7 ile 4 TL arası dolar kuru görürseniz şaşmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gentoure

Aralık sonu 1 dolar minimum 3.30 TL olacak. Seneye Nisan Mayıs ayı gibi 3.7 ile 4 TL arası dolar kuru görürseniz şaşmayın.

kesin bilgi mi kardeş
  • Dibe doğru çöküyor... Gemi yavaştan su almaya başladı. Clinton ya da Trump son darbeyi vuracak. 2023 Türkiye'nin yok oluşu olabilir. BOP eşbaşkanı tayyip bu kadar dile getirdiğine göre...
  • Normal konjöktörde bu oranlar 3 aşağı 5 yukarı bu şekilde çıkacak. Ama eğer Lüksemburg'lu bakanın dediği gibi bir AB ambargosu yersek Dolar 5'i bile bulursa şaşırmam.

Bu oranları nasıl hesapladığımı belirteyim.

ABD Seçimlerini Hilary kazanacak.
    Fed 2017 yılında faizleri %2.5 olarak öngörüyor. Sıcak para yuvasına geri dönecek.
    Opec üyesi ülkeler brand petrol fiyatını kademeli şekilde 2014 yılı fiyatlarına geri çekmeye çalışıyor. 90$-100$ arası rakamlara yükselebilir. Şu anda 38 dolar civarı.
    Petrol fiyatlarının yükselmesi ve dolar kurunun bu kadar anormal derecede yükselmesi bizim gibi enerjide dışa bağımlı ülkeleri çok kötü etkiler.
    Bunun haricinde bizim ülkemiz ara malı ithal edip onu montajlayıp satan bir ülke. Yani Dolar ile ithalat yaparız. Euro ile satış gerçekleştiririz.
    Turizm sektörü bittiği için bize dışardan dolar gelme şansı sadece borçlanma ve ihracat ile mümkün. Biz geçen yıl 143 milyar ihracat yapıp 214 milyar dolarlık ithalat yaptık. İşte arada ki farkı borçlanarak ödüyoruz. Ama kur bu kadar yüksek iken ihraç etmek için hammadde alımında çok zorlanıcaz.

Kısaca görünüm o kadar kötü ki iyimser olmak mümkün değil. Bakmayın piyasada ki ekonomistlerin polyannacılık yaptığına. Gerçekler çok kötü. Her geçen gün daha kötü ortam ile karşılaşılacak.
  • Avustralya Doları 2,44 2,45 görünce şok oldum diyebilirim. 1 sene bile olmadı Avustralya'yı araştırırken 2,15 civarı bir şeydi. Görünce dediğim gibi şok oldum. 2 siteye baktım aynı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mark Valley

Aynen, 2017 için 3,20 dip rakam diyorlar ama hiç alışamadım hocam

Alismak lazim. Buyuk parasi olan doviz alsin kazansin. Soyle 100 bin tl falan. 3-5 bin lira icin fark pek olmuyor. :(
  • Bu konuda niye bu kadar az yorum var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BatuhanXxX

Turkcell de işler iyi gitmiyor.

Yatırımlar için ihaleler döviz üzerinden yapıldı.

Hava alanı ihalesi sıkıntıya düşer yakında.

Özel sektör artık dayanamaz bu yükselişe. Ağır kriz geliyor..

Erdoğan gelmeden önce başkan olma çabasında.

Neyse nasıl olsa benim maaş Euro :) akp liler düşünsün

Serbest bölgede mi çalışıyorsunuz ?
  • elimizde 3 5 kuruş birikmiş paramız vardı onunda değeri gün geçtikçe düşüyor böyle işin ben ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4007

quote:

Orijinalden alıntı: Kassady

quote:

Orijinalden alıntı: egemena

Olum dolar satın diyoruz dinlemiyorsunuz. Yastık altında kasada nakit döviz tutmak vatana ihanettir.

Benim vatana millete ihanet kavramım farklı kerdeşim. Buyur sana birkaç örnek;

🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥

Bıktırdınız artık ya.. Bi bitmediniz gitti.. O söylenenlerin neredeyse tamamı çözüm sürecinde öcalanın silah bırakın çağrısını vurguluyor.. Ama sizin gibiler lafı ters anladığı için

flegga34 arkadaşa katılıyorum.
  • Eyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy eyyyyyyyyyyyyyyyyeeeeeyyyyyyyyyyyy Dolarrrrr$$$$$ = Kur ==3.01
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teddy Death 1 -- 25 Ağustos 2020; 19:4:11 >
  • Sadece yol, köprü, tünel yapmışlar sağolsunlar. Koskoca 14 senede ekonomiyi gerçek anlamda kalkındıracak sağlam atılımlar olmamış. Hızla eriyoruz artık. Şimdi de işleri güçleri FETÖ, başkanlık, şu bu. Aylardır Lozan mış falan gereksiz konuları gündeme sokuyorlar. Diğer konuları hiç konuşan yok. Bu AKP'liler de sus pus bekliyorlar. Sana başka partiye oy ver diyen yok bak vazgeçtik, bari destek çıktığın partiyi yola getir.
  • Ekonomisi kötüye giden ve bu şekilde yönetilen ülkeler genelde çareyi savaşta bulur. Aman eksik olsun bir de savaş çıkartmasınlar.
  • https://www.ft.com/content/3be0f0ad-bfe9-3378-97b1-18b148ac3cfb

1982den beri en düşük seviyede gurur duyun istikrar diye halkı tehdit eden zihniyet.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.