Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥 (2505. sayfa)

5 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 70 Misafir (4 Mobil) - 68 Masaüstü7 Mobil1 iOS
5 sn
233.553
Cevap
1.152
Favori
11.693.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1146 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
62. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 25032504250525062507
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Milletin başak geçtiği uçan teneke buzdolabı Symbol bile 114 bin diyor.

Alıntıları Göster
    Bende 2013 model polo var nakitle aldığım tek araba bebek gibi bakıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aklıma takıldı, reis sürekli dolara sallıyor, TL kullanın diyor dolar öldü diyor vs...

Peki euro sterlin vs bunlar neden yükseliyor? Bunlar ne olacak, dolar öldü diyelim , diğer paralar ne olacak doların yerini Euro alacak ozaman kim suçlu olacak?????

• quote:

Orijinalden alıntı: egemena

O zammı milleti bayram tatilindeyken yolmak için yaptılar. Bu epgis de zammı hiç haber vermedi. Millet bayram yolculuğunu bile zamsız fiyattan yapamadı. Skandal üzerine skandal soygun üzerine soygun. Yaşama sevincimi kaybettim artık.
    Şuan vergisiz motorin fiyatı bayi kârıyla 4.91 (opet)

• şuan çok durgun fırtınadan önceki sessizlik gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2C5CD639E

Bende 2013 model polo var nakitle aldığım tek araba bebek gibi bakıyorum.

Alıntıları Göster
    İki yıl önce 2016 1.2 tsi ibizam var.İyi ki almışım diyorum.Fakat bu vergiler ve benzin ile nereye kadar gidecek.
  • Babangida Babayaro kullanıcısına yanıt
    abartmayin benzin fiyati 1 avro bile etmiyor bu gidisle avrupanin en ucuz benzini bizde olcak millet depoyu fullemeye turkiyeye gelcek
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengizhan66

abartmayin benzin fiyati 1 avro bile etmiyor bu gidisle avrupanin en ucuz benzini bizde olcak millet depoyu fullemeye turkiyeye gelcek
    Euro kazansam hic abartmazdim bende. tl kazanip da sesini cikartmamak icin iq seviyesinin hava sicakligi civarlarinda olmasi lazim cunku.

• suicide kullanıcısına yanıt
    turkiyede tl neye gore basiliyor? teminat olarak ne gosteriyolar? benim bildigim doviz gosteriliyor yani cebindeki tl avro baglantili zaten soyle dusun 300 avro maasin var ama avro yerine sicak sicak basilmis tl kulaniyosun
  • cengizhan66 kullanıcısına yanıt
    Maaşınızı Euro ile alıyorsunuz sanırım. E bu durumda sizin Türk milleti ile empati yapmanızı beklemek elbette yersiz olur. Yalnız hiçbir ülkenin vatandaşı deposunu fullemek için ülkemize gelmek gibi bir tenezzülde bulunmayacaktır, zira onların zaten böyle bir dertleri yok. Aldıkları maaşlar kendileri için en lüks aracı almalarına da, diledikleri evde oturmalarına da, yiyip içmelerine de, o ülke senin bu ülke benim gezmelerine de yetiyor da bir de tasarruf edip çocukları için üniversite hesabı açıp para biriktiriyorlar. Ama siz bunları zaten gayet iyi biliyorsunuzdur.
    arkadasim saka misin? 2 ay once 650€ eden maasim suan 450€ ediyor. Banane paranin neye gore basildigindan, %30 dan fazla alim gucum azalmis gerisi beni ilgilendirir mi?

• işin kötüsü ekonomiden anlayan yok.

Dolar soruyorlar bizi yenemezler diyor

Ne zaman duracak diyorlar;

Eninde sonunda duracak diyorlar (10 TL olunca herhalde)

Yani çözüm yok.

Yeni para basilamiyor

Fazla para basarsa enflasyon devulasyon olacak

Keşke maaşlar belli birşeye sabitlenseydi

Örnek 15 cumhuriyet altını veya 500 euro-500 dolar gibi

1800 TL ile ocakta 480$ alabilirdim şuan

1800 TL 270$

3200 TL=480$ karşılığı

3200-1800=-1400 zarardayiz

• kurulan ekonomik duzen herseyi yurtdisindan aldirmayi gerektiriyor bunu ben kurmadim bunu bu halk kurdu 1998 lerde halk sinirden kudurmustu komunizmle yonetiliyoruz diyolardi niye hersey ozellestirilmiyordu diyorlardi ve getirdikleri iktidar herseyi satip bitirdi simdi dunya uretiyor biz tuketiyoruz
    Urettigimizde yabancinin kasasina giriyor aha burda lux araba uretilip dunyaya satiliyor peki para turkiyeyemi giriyor yoksa firmanin sahibi almanlarami??? bize Muharemin dedigi gibi 100 avro kaliyor gerisi komple almanyaya.Halk daha cok yabanci yatirimci istiyor tum siyasi partilerin cozumu daha fazla yabanci yatirimcida niye??? onlar kazansin biz tuketimimize bakalim...
    Realiteye donduk zaten er yada gec donecektik 1000 avromu aliyodun artik 500 avro yarin obur gunde 250 avro maas alcaksin bu tamamen hepimizin sandikta secimiydi
    alim gucu daha cok duscek

@ibo83 @suicide
  • Rusya idlibi vurdu dolar şu an 6.70 oldu bizim reis Putini ikna edememiş galiba

Hepimizin seçimi değildi, yanlış seçimin ceremesini herkes çekecek, o başka. İşte bu yüzden, mevcut sistem adil değil. Sırf yaşı tutuyor diye insanlar oy kullanıyor, adam Belçikada yaşıyor, beni yönetecek kişiye karar veriyor. Ekmaa diyen adam oy kullanıyor. Kullanmasın mı, kulllansın, ama muhtarını seçsin

• Survivorda gibi hissediyorum kendimi

Benim secimim degildi, babamin hatta dedemin secimi de degildi. Biz uc kusaktir Atatürk'ün "Tüketici yaşamak iyi değildir. Üretici olalım." dusuncesi ile yasadik, benim cocugum da oyle buyutulecek. Niteliksiz de olsa cogunluk haklidir mantigi ile gelinen nokta burasidir.

• Bu ülkede okuduk, emek verdik, dersleri aksatmadık, iyi bir maaşımız olsun diye çabaladık boşuna emek vermişiz. Ne için param eriyor böyle ülke mi olur? hangi avrupa ülkesinin parası eriyor böyle?

Doları düşürmek için hiç bir şey yapmıyorlar artık. İyice soğudum evlilik felan düşünürdüm iyi bir kız bulup 1 çoçuk yapar hayatımı kurarım kafasında düşünüyordum şimdi ise evlilik hayalimi maalesef ki düşünmüyorum bile.

bu ülkede tekstil rezalet oldu üretim zorlaştı kumaş fiyatları cep yakıyor insanlara belli etmemek için düzenlemeler yapıyoruz yine de elden bir şey gelmiyor artık geçen sene sattığımız elbise 50 TL den 85 yapmak zorunda kaldık. Türklerde para yok zaten genelde hep arap ve rus müşteriler alıyor, onlarda olmasa zaten bitik durumdayız.

Kendi milletim de para kalmamış gelen geçen indirim yap diyor, yapamıyoruz diyoruz laf çakıp gidiyorlar. Anlamıyorlar hala bazıları ülkenin durumunu kabullenemiyor, elbet kabullenecekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalbey12

Rusya idlibi vurdu dolar şu an 6.70 oldu bizim reis Putini ikna edememiş galiba
    Dolar zaten artacaktı o da mazereti oldu, perşembe gökgürültülü sağanak yağış var kim bilir dolar kaça çıkar.

• ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    persembe ne var acaba ?

• ibo83 kullanıcısına yanıt
    Dolar değil 10 da 100 olsa durmaz 1.000 olsa durmaz durur diyenler 2002 deki kura baksın. 6 sıfır attık gerekirse bi daha 6 sıfır atarız😏

• 
Sayfa: önceki 25032504250525062507
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.