Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥 (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: kıymetli_vatandaş , U&S , SimurgFC , SimurgFC Daha Az
4 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 25 Misafir (2 Mobil) - 24 Masaüstü5 Mobil1 iOS
5 sn
233.572
Cevap
1.152
Favori
11.695.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1146 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
16. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bütün devlet kurumları satıldı neredeyse

70 milyar dolarlık gelir geldi kurumların satışından. Şimdi o tükendi.

Bu gelirler tükenince yap işlet modeline geçtiler çünkü hazinede para yok.

Yalnız yap işlet modelinde 25 yıl dışarıya döviz çıkacak demek.

Onun dışında özel sektörün dış kaynaklı borçları büyük sorun olacak.

AKP nin amacı guclenene kadar birşeyler yapmaktı zaten. Artık Erdoğan kendisine biat etmiş bir kesimin olduğunu biliyor.

Bu saatten gelişmiş Türkiye hikaye. Gelişmiş Türkiye isteyen imam hatipler ile doldurmaz ülkeyi. Bunların tek derdi İran gibi din odakli bir ülke..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hokumet yol yapiyyyir, gopru yapiiir. Bunlar hep Amariganın dolarları. Ecdat geliyor gork Alamanya. Wihoooo
  • Para yok ki dolar alalım..
    Vatandaş ın cebinde üç kuruş kaldıysa oda vergilere gidiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi premiumbeyin -- 18 Kasım 2016; 1:40:54 >
  • Zaten dolar üzerinden iş yaptığım için beni çok etkilemedi yükselmesi. Alıcıyı-müşteriyi etkiledi. Ben bugün yanımda çalışanlara 2000 lira veriyorum. 2 sene önce 1700 veriyordum. Bana giren para dolar üzerinden. Benim gelirim değişmedi ama tl ile çalışanları baya etkiledi.

• 3 liradan 100.000 bin dolar alan insan son 2 haftada 17 bin kazandı.

1 milyon doları olanı düşünün siz. 170 bin kazandı.

Fakirleşen yine alt orta kesim oldu.
  • Dağılın kullanıcısına yanıt
    6.023x10^23

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.karikaturhane.com/upload/2016/06/30/20160630012606-1f59a091.gif

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Habidin -- 5 Kasım 2016; 9:39:28 >
  • Kafayı yiyecem 3.15 nedir!! >_<
  • quote:

Orijinalden alıntı: # Ace #

Bir oyuncu ve teknoloji sever olarak yapacaklarım belli.

Pc'im iyi durumda sistem en kötü 3 yıl gider artık öyle ultra açamadı şu oyun vs. devri bitti benim için. Ps4'ü satıp Pro geçiş artık yapmıyorum boşuna masraf.

Oyunları sanırım 7-8 yıldır aralıksız orijinal aldım, kopya ise nadir kullanmışımdır artık full kopya abi çok nadir online oyunlarda aşırı fiyat indirimlerinde alır oynarım.

Vpn'e kısmen yasak geliyor (artık bundan sonra her bombalı bir olay yada benzerinde demek ki hızda düşüşler ve vpn block time başlayacak) o yüzden daha farklı yollar ile kendi serverımı ( vps server) kurmanın yollarını öğrenmeye başlıyorum. Arada kesinlikle paralı vpn sağlayıcılarına bakın sonuçta tr dikta ülkesi bile vpn komple yasaklayamaz yoksa bankacılık vs. göçer misal tunnelbear şuan sınırsız veri kullanımı verdi tr için yani free versiyonu şuan pre olarak kullanılıyor.

Ayrıca ek harcamalarda artık bulunmayacağım ekonomik boykot çağrısına bende uyuyorum bakalım daha ne kadar dayanacaklar daha bu tarz yapacağım düşüncelerim var ama yavaş yavaş, tabi en sonunda ülkeden göç etmek var kalanlara kolaylıklar.

+1

• Bize ne dolarla biz tl ile alisveris yapiyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: 4007

quote:

Orijinalden alıntı: Kassady

quote:

Orijinalden alıntı: egemena

Olum dolar satın diyoruz dinlemiyorsunuz. Yastık altında kasada nakit döviz tutmak vatana ihanettir.

Benim vatana millete ihanet kavramım farklı kerdeşim. Buyur sana birkaç örnek;

Bıktırdınız artık ya.. Bi bitmediniz gitti.. O söylenenlerin neredeyse tamamı çözüm sürecinde öcalanın silah bırakın çağrısını vurguluyor.. Ama sizin gibiler lafı ters anladığı için

Vatan hainleri sizi. Bebek katili terör örgütünün hizaya gelmeyeceği belli değil miydi bu süreçte o yolların altına döşenen bombaların hepsinin vebali üzerinize. Sizin büyükleriniz karşılamadı mi PKKli teröristleri sınırda osloda görüşen de babamdi sanki. Yıllardır hocam hocam diyip ağlayanlar da babamdi sanki hepsinin günahı bunlara oy verende. Yıllardır şehit veriliyor en fazla 2 gün haberi yapılıyor ahaberde ama şimdi nerdeyse ülkenin adını 15 Temmuz yapacaklar. 15 Temmuz şehitleri diğerlerinden daha mı kıymetli anlamıyorum ki. Yazacak çok şey var ama işinize gelmez çünkü kandırıldınız dimi :)

Bide hergün FETÖ muhabbeti yapanların yüzde 95i cemaatciydi şimdi can düşmanı oldular. Yıllardır dedik dedik öyle şey olmaz iftira bunlara kargalar bile güler dediniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flegga34 -- 5 Kasım 2016; 10:34:15 >
  • Ülke batmış gidiyor maalesef ki kimsenin umrumda da değil yakında ekonomi bakanı ckar ülke iflas etti derse şaşırmam gerçi yine bi kılıf bulurlar

• Dolar ozellikle sirketleri cok kotu etkiliyor. Ozellikle turizme odakli sirketler su an cok zor durumda. Ornegin THY bu sene ciddi finansal sikinti icerisinde eleman cikarmalar hat kapatmalar basladi. Ozel havayollari zaten bitik son gelismelerden sonra. Otellerden felan hic bahsetmiyorum. Umarim boyle gitmez dolar dusmeye baslar..aksi taktirde her gun iflas haberlerini ve issiz kalan insanlari bolca duyariz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V2 -- 5 Kasım 2016; 11:06:59 >
  • 1 TL = 1 TL olduğu sürece sorun yoktur efenim sorun etmeyiniz kriz şakşakçılarından olmayınız çapulcu musunuz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tr öldü ya

• 1-2 hafta önce ekonomi ile ilgili konu dışında dolar alınması gerektiği ile ilgili konu açmıştım fakat kapatıldı. Çünkü piyasaya yön verenler "dolar düşecek" açıklamaları yapıp insanların dolar bozdurmalarını ya da dolar alımından uzaklaşmalarını sağlamaya çalışıyorlardı.

Ekonomi Bakan'ı vs. çıkıp "Bunlar spekülatif değerler, dolar düşecek." diyordu. Darbe girişimi sonrası doların 2.55tl değerlerine gerileyeceğini söylediklerinde de ben doların yükseleceğini girdiğim her platformda yazdım. Tam aksini söylüyordum hala söylüyorum. Dolar henüz yükselme eğilimine tam anlamı ile girmedi. Çünkü Amerikan ekonomisi henüz tam anlamı ile toparlanmadı. Siz seçimler geçince Aralık ayında FED(Amerikan Merkez Bankası) faiz arttırma sürecine girince doları göreceksiniz.

Çünkü şunu unutmayın artık dolar yüzde 30 yükseldiğinde 1usd= 2tl iken 2,60tl oluyordu. Şimdi %30 yükseldiğinde 4.15tl olacak. Azdan az çoktan çok gider ve artık dolar çok. Bu yüzden artık bizim cebimizden çok gidecek.

Tabi bu aynı kafa ile devam edersek böyle olacak. Bu süreçte ülkemizi yönetenler ekonomiyi toparlamak adına ciddi adımlar atmaz ise bunlar olacak. Umarım "Yapısal Reformları" bir an önce yaparlar. Yıllardır "yapmadıkları"..
  • cocarca33 kullanıcısına yanıt
    Bunu anlamıyorlar işte ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: faati12

3 liradan 100.000 bin dolar alan insan son 2 haftada 17 bin kazandı.

1 milyon doları olanı düşünün siz. 170 bin kazandı.

Fakirleşen yine alt orta kesim oldu.

Sistem zengini daha zengin yapma üzerine kurulu. Kusura bakmayın ama bu saatten sonra çalışarak para kazanılacağını zanneden düpedüz enayidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asiruhh1903

Bunu anlamıyorlar işte ..

kim anlamiyor ki anlattgim gayet basit ve anlasilir...

dolarin yukselmesi kimin icin iyi olabilir ki? maasini dolarla alanlar disinda onlarda azinlik zaten %5 i gecmez
  • 5 Kasımda 3.15, 10 kasımda 3.20 olur. Ha bu +-2 oynar bilemem. 02.11.2016 13:15:40 Shakir Can

10 Kasım. Dolar 3.20 28.10.2016 08:56:48 Shakir Can

Dolar kasım ortasına doğru 3.10-3.15 i görecek. Yıl sonuna kadar o şekilde devam edecek. Yıl sonuna doğru 3.20 yi bulur diyorum. Uzun bir süre de 3.15-3.20 seviyelerinde gider gelir. Bu yazım da burada dursun. 28.09.2016 11:09:32 Shakir Can
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.