Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (4592. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: egemen2024 , egemen2024 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 13 Misafir (1 Mobil) - 13 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
235.371
Cevap
1.165
Favori
11.780.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
44. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 45904591459245934594
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sokağa çıkıp dolar 8 lira olmuş haberiniz var mı desek kimsenin haberi yoktur. Muhalefet zannediyor ki dolar artınca halkımız yerlere yatıp ağıtlar yakıyor. Halbuki kimsenin umrunda değil. Ekonomi bakanımız bile dolara bakmıyorken vatandaşımız niye baksın? Biz kasaya dolana bakalım. Büyümeye devam, kalkınmaya devam. Seçimlerde de istikrar devam edince vay Akp nasıl kazanıyor? Vatandaş dolar içmiyor, çay içiyor. Çay fırlatılınca dalga geçenler, işte seçim böyle kazanılıyor. Ama gel de bunu bu zihniyete anlat.

• Şansımı seveyim ya altına tfx ten 491'e satış emri girmiştim çok önceden unutmuşum bugün gercekleşmiş
    Düşsede alsak birdaha

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Ülkede uzun süre Maliye Bakanlığı yapmış birisinin bu IQ ile tweet attığı ülkeden, taaa bugünlere nasıl geldik demenin alemi yok.

Çerezli BigMac Maybach ile.

bu gerçek tweet değildir ya. inanmak istemiyorum

• big mac endeksi bu değil ki

asgari ücretle kaç big mac alabildiğini söylemesi lazım.

Koskoca eski maliye bakanının dediğine bak.Hadi damat şey de yurt dışında çalışmış adama bak yuh olsun yuh

• Uçurumun eşiğinde olan bir ülke TÜRKİYE

Atatürk Türk milleti zekidir sözünde oldukça yanılmış.. yazıklar olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackTower_35 -- 27 Ekim 2020; 2:50:21 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence 1 dolar 10 türk lirasına kadar halkımız sabrediyor dolar 10 lirayı geçerse artık halkımız bu sessizlikten çıkacak isyanlar başlayacak durum onu gösteriyor bu şekilde daha fazla devam edemez

• quote:

Orijinalden alıntı: megaprince

Bence 1 dolar 10 türk lirasına kadar halkımız sabrediyor dolar 10 lirayı geçerse artık halkımız bu sessizlikten çıkacak isyanlar başlayacak durum onu gösteriyor bu şekilde daha fazla devam edemez

$=10₺ olsada hatta gecsedeTR.de isyan felan olmaz...

ayni 6 da 7 de 8 de olmadigi gibi... kanikdarız... zira biz koyunuz...!

• Eve ekmek götüremiyorum diyen servis şöförüne CB nın verdiği cevaba katılıyorum.

Gerek forum da gerekse Twitter da neden bu kadar gündem oldu anlamadım?

Adam harbi abartmış.

Bu adam %95 sigara içiyordur, nereden baksan 500 TL aylık sigara masrafı vardır, etrafınıza bi bakın herkesin elinde sigara , kimse bir şeyden geri kalmak istemiyor..

Madem öyle o zaman ekmek götüremiyorum demeye hakkın yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bernoulli Denklemi

Eve ekmek götüremiyorum diyen servis şöförüne CB nın verdiği cevaba katılıyorum.

Gerek forum da gerekse Twitter da neden bu kadar gündem oldu anlamadım?

Adam harbi abartmış.

Bu adam %95 sigara içiyordur, nereden baksan 500 TL aylık sigara masrafı vardır, etrafınıza bi bakın herkesin elinde sigara , kimse bir şeyden geri kalmak istemiyor..

Madem öyle o zaman ekmek götüremiyorum demeye hakkın yok.

olayı ekmek olarak algılarsanız doğru söylediğiniz ama biraz geniş düşünün.

• quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

Komünist düzende herkes çalışmak zorunda çalışıyordu değil.engelli vs. değilse ciddi düzeyde.Malum kapalı havuz.

Alıntıları Göster

Herkesin çalışması önemli olduğu kadar verimli çalışmakta önemlidir

Sovyetler çökünce hayat kadını profesörler atom mühendislerinden bahsediliyor ya bunun nedeni ekonomik gereklilikleri piyasanın değil yöneticilerin belirleme çabasından kaynaklanıyor şimdi bizde 300 üniversite var bu üniversitleri de piyasa oluşturmadı iktidar oy almak, kendi yandaşlarına kadro oluşturmak, kendi ideolojik propagandasını yaptıracak akademisyen yetiştirmek isteğinden kaynaklanıyor

Aynı şekilde otomobil yapmak istiyor iktidar. Piyasa otomobili nasıl yaratır? minimum maliyet maksimum özellikle işler piyasa oysa bizim otomobil maksimum özellikle üretmek istiyor . Piyasa 50 bin liraya egeadan daha iyi otomobil isterken yöneticiler belki 150-200 bin maliyetli otomobil üretecek

Bunlar Sovyet sistemidir ve onları batıran sistemdir . Üniversiteler olsun otomobil üretimi olsun sovyet sistemidir tabii %100 sovyet sistemi yok bizde bu nedenle 4 milyon işsiz var .%100 sovyet sistemi olsa çok daha erken sistem çökerdi fakat topallayarak koşmaya çalıştığımız için eski doğu bloğu ülkeleri devamlı geçiyor bizi

• megaprince M kullanıcısına yanıt

Bişey olmaz..

Emekli maaşları ödenmez ise arka arkaya 3 ay belki o zaman bir tepki olur..

Güzel güzel gidiyoruz işte panik yok :)

• quote:

Orijinalden alıntı: onur1301

An itibariyle asgari ücret 290 dolar. Yazık... Türk milleti bunu hak etmiyor.

sıradan bir bekçi net 5-6 bin alıyor emekliliği ,sağlık hizmeti alımı vs ile 8bini geçiyor yani 1000 dolar ... Hiç üretimde olmayan birinin 1000 dolar maaşı var yani

• 1 ay olmadan 3 yıllık hedefi gerçekleştiren bir ülkeyiz.

Nankörlük edilmesin bence.

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

• megaprince M kullanıcısına yanıt
    Okudugum en güzel fikralardan biriydi hocam:)))) hala guluyorum allah senden razi olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-41861B983

Bu mesaj silindi.

Genelde Türkiye cari açık verir sadece Brunson olayı 1.5 sene vermedi. Cari açık dediğin Türkiyeye giren döviz çıkan dövizden az demek...Türkiye hep bu döviz açığından dolayı sıkıntıya düşer özelleştirme geliri , vatandaşlık satarak konut satarak bu dövizin artışını bastırmaya çalışır hep

Arabistanın Kuveytin böyle derdi yok petrolleri var . Petrol satıp herşeyi alabilir

• Müge anlıda en fakir kırsalın cebinden 400 bin çıkıyor.Bütün dertleri bu borç ödeme döneminde yastık altı birikimleri kaybetmeden borcu orta sınıfa ödetmek
    ayrıca geçinemiyoruz yaygarası ile yardım kampanyaları düzenleyip kendi altınlarını koruyup orta sınıfı tırtıklamak bir diğer sinsi amaç.
    Ağlayıp ağlayıp, karantina döneminde golf alım satım işine bile giren memur tayfasına hiç girmiyorum.
    Bu yaz pandemi olmasına rağmen millette nasıl para olduğunu gördük.

• quote:

Orijinalden alıntı: MrOpen

Bence dolara bilerek müdahale edilmiyor hiç, faiz arttırımı vs.. Sonuçta ihracat artıyor ve galiba bu ülkeye döviz girişinin olması için görülen tek çare..Sanırım bu şekilde düşünüyorlar hukumettekiler. Tamam düşünün de enflasyon oranını da gerçek değerinden verin, halkta fakirlesmesin..

Hükümetin doları baskılayacak gücü kalmadı milyarlarca dolar harcadı . Zaten yakında seçimde yok bu nedenle %7-8 faizle döviz getirip piyasaya sürmeye gerek duymuyorlar... seçim olsa 6 ay önceden yüksek borç alırlar ülkenin bir kısmını Araplara verirler, Hatta Kıbrıs görüşmelerine bile başlayabilirler o zaman

• quote:

Orijinalden alıntı: sagropa

Abi bu nasıl bir iş! Doların haline bak sanki devalüasyon yapılmış gibi, bir de devalüasyon yapılsa kim bilir nasıl olurdu!! ve Kimse de bir şey yap(a)mıyor. Ne muhalefet, ne medya, ne hallere düştük. Adamlar yönetemiyor. Erken seçim yapmayacağız, diyorlar. Bu iş nereye gidecek, dur bakalım!

Devalüasyon günlük haftalık oluyor artık... TL'nin gerçek değeri bu ve hergün gerçek değerinden işlem görüyor .insanlar bunu kabul etmeli

18 yıllık balon söndü... Adamlar 15 yıl boyunca IMFden aldığı dövizle özelleştirme gelirleriyle vatandaşlık satarak konut ,toprak satarak doları baskıladı

• quote:

Orijinalden alıntı: Ceqa

İhracat için iyi diyen arkadaşlar ne satıyoruz çok merak ediyorum ? Tekstil mi meyve mi katma değer ürünleri satmadığınız sürece bir anlamı yok.

Tekstil mühendisi olarak söyleyebilirim ki Çin üretimde hem tekstilde hem de teknolojide çok üstün bizden genelde yakın tarihli üretimler yapılıyor TR'de

Bu arada Çin'in asgari ücreti bizden yüksek şuanda :(

Net asgari ücret belki öyledir ama işletmeci için toplam maliyet önemlidir .Elektrikte ve akaryakıttaki vergi de önemlidir ayrıca kurumlar vergisi gibi şeylere de bakmak lazım

Muhtemelen bunlara baktığımızda Türkiye üretim için uygun değildir fakat konumundan dolayı ve AB üyesi olduğu için Çin'e göre bazı avantajları var AB ve ortadoğuya ihracatta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baudelaire -- 27 Ekim 2020; 10:5:50 >

• 8.1034

Rekor rekor üstüne mübarek.

• 
Sayfa: önceki 45904591459245934594
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.