Şimdi Ara

🔥 Dolar 7,82 - Euro 9,37 - Altın 450 | 29 KASIM 🔥

20 Kayıtlı Üye (12 Mobil) ve 146 Misafir (64 Mobil) - 90 Masaüstü76 Mobil2 iOS5 Android
5 sn
99.738
Cevap
815
Favori
4.731.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 6411
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1583
  • Ortalama Mesaj Aralığı 21 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 16
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 814
  • Favoriye Eklediklerim 822
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • acquiles (2882 mesaj) Equris (2262 mesaj) Hendrik Johannes Cruijff (2253 mesaj) mitokondrioglukadayi (2160 mesaj) MRT_ (1885 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (54003 mesaj) Mobil (35637 mesaj) Tablet (3328 mesaj) Mini (8833 mesaj) Uygulama (5097 mesaj)
  • @
884 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
6. Sırada  bugün en iyi #1
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar 7,82 - Euro 9,37 - Altın 450 | 29 KASIM 🔥
Giriş
    1254 Mesaj
    bu arada "Orta Vadeli Ekonomik Program" halen açıklanmadı. eleştiriler bu gecikmenin yasa ihlali olduğuna dikkat çekiyor. ortalık giderek ısınıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Ver coşkuyu.Kahvelerde artık alarmlı olarak satılıyor kuruyemiş gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apolyonn -- 22 Eylül 2020; 18:33:21 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    351 Mesaj
    Simdi "tum dunya krizde abicim, bak pandemi var, dolar heryerde artiyor diyen" suursuzlara yonelik bir grafik birakiyorum buraya

Turuncu cizgi TL... Bitmis durumda...

Diger beyaz olan MSCI gelismekte olan ulkelerin para birimlerinin dolara karsi durumu... Hepsi ciddi deger kazanmis...

Birisi size pandemi var be, ne yapsinlar kardesim, tum dunyada dolar artti dediginde bu grafigi gozunun icine sokun. Sussun suursuz cahil.
    Those who are late will be punished by life itself. Mikhail Gorbachev

• Çavuş
    78 Mesaj
    Altın çöküyor benimde kalbime bişeyler oluyor

30 usd düşünce çöküyor diye niteliyorsak, 1800 lere indiğinde (ki kısa süre önce inmişti) sizi son yolculuğa ugurlariz herhalde

Abartmadiniz mi sanki biraz

Grafiği bakarsak ben bir çöküş göremedim henüz..

TR bazında bakarsak zaten dolar TL den sebep 470 fix..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 22 Eylül 2020; 19:28:17 >
    |
    |
    İAmSterdam06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2122 Mesaj

Bu tam doğru karşılaştırma olmuyor. Bunu geçen de yazmıştım. Kayboldu gitti arada.

MSCI Emerging Markets – Country Weights (Ülke Ağırlıkları) baktığımız da senin kafanda ki gibi olay yok. Yani her ülkenin kurlarını toplayıp bölmüyorlar.

MSCI EM IDX oluşturan ülke kurları ağırlıklı olarak %65 oranda Çin,Güney Kore ve Tayvan oluşturuyor.

Bu üç ülkede en stabil kurlara sahip ülkeler. Çünkü Dünya'nın üretim deposu Uzak Doğunun baş ülkeleri.

Ama genel olarak Marttan itibaren dibe vuran ülkeler hız toparlandı. Türkiye'nin durumu daha kötü. Negatif reel faiz oranlarını karşılaştırmak lazım.

• Yüzbaşı
    449 Mesaj
    bu saatten sonra ampülcüyüm batalım herkesi davet ediyorum batalım diye
    |
    |

Orijinalden alıntı: Qantas

Vatandaş dolarını bozmaya başladı.....

https://twitter.com/SarpKayaDr/status/1308365465639686144
    eskiden "Olacak O Kadar" vardı, şimdi de twitter var elhamdulillah
    |
    |

• Çavuş
    78 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

30 usd düşünce çöküyor diye niteliyorsak, 1800 lere indiğinde (ki kısa süre önce inmişti) sizi son yolculuğa ugurlariz herhalde

Abartmadiniz mi sanki biraz

Grafiği bakarsak ben bir çöküş göremedim henüz..

TR bazında bakarsak zaten dolar TL den sebep 470 fix..

Takılıyorum hocam ben 1500 ons civarlarında yüklü giriş yapmıştım. Tl bazında ilgilenmiyorum zira döviz bozup girdim altına. Az biraz da 1700 lerden girdim. Çok az da 1950 den girdim

|
    |

• Yüzbaşı
    351 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: İl teber

Bu tam doğru karşılaştırma olmuyor. Bunu geçen de yazmıştım. Kayboldu gitti arada.

MSCI Emerging Markets – Country Weights (Ülke Ağırlıkları) baktığımız da senin kafanda ki gibi olay yok. Yani her ülkenin kurlarını toplayıp bölmüyorlar.

MSCI EM IDX oluşturan ülke kurları ağırlıklı olarak %65 oranda Çin,Güney Kore ve Tayvan oluşturuyor.

Bu üç ülkede en stabil kurlara sahip ülkeler. Çünkü Dünya'nın üretim deposu Uzak Doğunun baş ülkeleri.

Ama genel olarak Marttan itibaren dibe vuran ülkeler hız toparlandı. Türkiye'nin durumu daha kötü. Negatif reel faiz oranlarını karşılaştırmak lazım.
    Toparlanma oldugunu iddia eden sizdiniz sanirim... Sizi gecmiste barilla ile ilgili tartismadan hatirliyorum, saniyorum en son trol oldugunuza kanaat getirmistim.

Hani barilla yemek lukstu ya... (2018`deki kur artisindan sonra 3.5`tan 5 liraya giden makarna fiyatini yazinca boyle demistiniz) Sonra Barilla fabrikasinin Turkiye`de oldugunu ogrenmistiniz, hatirliyor musunuz ?

Daha boyle garip bazi yazismalar olmustu, kafamda trol olarak kalmaniz belki de bu yuzdendir.

Madem o grafik anlatmiyor mesela, gelismekte olan piyasalar icerisinde hangilerinde para birimi 9 ayda %29 deger kaybetmis, bir anlatsaniza, haliyle benim koydugum grafik yeteri kadar anlatmiyormus, hadi anlatin bakalim nerede var boyle kayip ?

1 Ocak = 5.95

22 Eylul = 7.67

Bak bu da 29 Mayis -- 22 Eylul arasi gelismekte olan ulke para birimlerinin dolara karsi performansi

Bak bakalim kimin parasi en cok deger kaybetmis ?

Yazmak icin yaziyorsun, bos yaziyorsun, bunu biliyorsun degil mi ?

Arjantin`in bile altindayiz...

Mesela Rand ayni donemde %5 uzerinde deger kazanmis ki, son gunlerdeki kayiplara ragmen... Gecen daha %3 deger kaybetmisti...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitokondrioglukadayi -- 22 Eylül 2020; 20:35:29 >
    |
    |

• Yarbay
    2122 Mesaj

Bana bunları anlatma. Ben bunları geçeli çok oluyor.

barilla falan bilmiyorum başkasıyla karıştırdın herhalde.

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/145404079

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İl teber -- 22 Eylül 2020; 20:46:16 >

O saydığın 3 ülke gelişmekte olan ülkeler kategorisinde en üst sıradalar. Hatta g.kore için şu tartışmalar yapılırdı. Son 100 senede gelişmiş ülkeye sıçrayan tek ülke diye. Ama hala o kategoride kabul edilmiyor.

Şimdi yeğenim sen onu bunu boşver. Reis bizi abd ab ülkeleri ile hemde en refah ülkeleri ile kıyaslıyor. Eee sen gelmişsin reisin sözünü çöp ediyon. Hayırdır fedoncumusun, dıjj gücmüsün ne ayaksın. Dünya bizi kimlerle kıyaslasın reis bizi kiminle kıyaslıyorsa onun ile kıyaslayacaksın. O kadar!!

|
    |

• Yarbay
    25291 Mesaj

5 eylül'de 7.46'ymış zaten, %3 ile mi zengin olunuyor? %1 vergi ve bankanın al sat toplam %1,5 civarı makasını çıkarınca 3-4 kuruş kar ile zengin olmak zor gibi sanki.
    |
    |
    İl teber kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bana bunları anlatma. Ben bunları geçeli çok oluyor.

barilla falan bilmiyorum başkasıyla karıştırdın herhalde.

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/145404079

Yok seni cok iyi hatirliyorum, yukarida cevap yazdim bak, mayis-ekim arasi da en cok deger kaybeden para bizimki...

Barilla meselesine gelince, forum seni iyi taniyor...

Enflasyon benim yedigim ithal makarnaya gore mi hesaplaniyor ? Degil mi ? Ithal makarna, oysa Barilla ithal degildi.

Dedim ya gecmiste de, simdi de yazmak icin yaziyorsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitokondrioglukadayi -- 22 Eylül 2020; 20:53:58 >
    |
    |

• Yarbay
    2122 Mesaj

Bu muydu ? Bunu nasıl hatırlayayım ben.

Konuda italyan makarnası yiyemeyen arkadaşın dramı imiş.

Bu muydu ? Bunu nasıl hatırlayayım ben.

Konuda italyan makarnası yiyemeyen arkadaşın dramı imiş.
    Bolu`da uretilen italyan markasi (Tofas gibi yani, gerci tofas gibi kalitesiz degil o ayri) , bu arada grafige verdigin yanitin, cevabini da aldin ama, hadi bosver, arada gozden kaybolmus farzedelim.

Soz ucar, yazi kalir.

2.97`den 4.5`a cikan makarna fiyatinin enflasyonu gostermedigini iddia eden sendin. Neden simdi bu yokmus gibi davraniyorsun ? Trol oldugun icin olabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitokondrioglukadayi -- 22 Eylül 2020; 20:59:12 >
  • Yüzbaşı
    611 Mesaj
    Euro'yu 9' a çıkarmayıp Almanları kudurtuyoruz ya, isterse dolar 10 olsun. Zaten ABD seçimlerinden sonra Trumpla anlaşıp tekrar 5 TL altına düşüreceğiz.

|
    |

Tepkisizliğin altında umursamazlıktan öte korku da var. Neyin korkusu herkes çok iyi biliyor küçücük bir park için milletin kaşı gözü çıktı kör oldular gaz fişeği ile. Diğer yaşanan konulara hiç girmeyim.
    |
    |
    programmer_onur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sohbet
Web Tasarım
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
1,576
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.