Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥 (2507. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
16 Misafir (1 Mobil) - 15 Masaüstü1 Mobil
5 sn
233.551
Cevap
1.152
Favori
11.693.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1146 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 25052506250725082509
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Faiz arttirimi bile olsa 1ay suruyor max. Yine eski birime geliyor.

Bu turk telekomu eskiden satin alan oger firmasi bakir kablolari sattigi icin yaklasik 27milyar dolar para yurt disina ciktigi icin dolar bu kadar yukseldi diyorlar. Ne kadar dogru bilemem ama az buz degil cok ciddi para 27milyar dolar yurt icinden yurt disina cikti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • egemena E kullanıcısına yanıt
    Ekonomi guclu ise dolar 7 euro 8 lirada ne isi var.

Avrupadan getirilen 100euroluk urun vergisiz 800lira vergili 1600lira oluyor.

Ulkemiz icin de 1600lira az para degil yani. Sonucta asgari ucret. Asgari ucret 5bin olsa tamam derim dolar 7 euro 8 olsun

• 7.8 ben gormedim. 7.2 kusur gordu

• kemalbey12 kullanıcısına yanıt
    Dolar tl euro. Ulke para birimleri bu konulardan etkilenmez

• hayır o olay yanlış lanse ediliyor

türkiye devletinin zarar ettiği doğru ama telafuzda yanıltma var çünkü

orada anlatılmak istenen öyle olmasaydı böyle olsaydı şu kadar değerinde diye o rakamlar
    söyleniyor

tıpkı yurtlardaki tecavüz olayında "bir kereden bir şey olmaz" cümlesi çarpıtıldığı gibi

onuda açıklayalım yeri değil ama

orada bakanın demek istediği bir kere bu tecavüz olayları yaşandı diye binlerce öğrencinin
    faydalandığı kurumu kapatamayız anlamında idi, yani demek istenen suçu işleyen faili cezalandırılır bunun kurumla ilgisi yoktur doğrudur o düşünceye katılıyorum tarafsız olarak

örnekleyelim diyelim ki iett genel müdürlüğünde benzeri olay yaşandı böyle bir olay oldu diye iett genel müdürlüğünün kapatılması mı lazım gibi
  • enflasyon 17.90 yersen.

• Bu ulke 7 degil. 17 olsa da dayanir.

Erol merol siradan laf kalabaligi yapan bir insan. Dolarin yukselecegini babam bile biliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: eagleoneye

Bu ulke 7 degil. 17 olsa da dayanir.

Erol merol siradan laf kalabaligi yapan bir insan. Dolarin yukselecegini babam bile biliyor
    Dolar 17 olursa, senin maman pahalanır ama? o ne olucak şimdi. Havlarsın sonra sağa solda mamanı alamayınca.
  • egemena E kullanıcısına yanıt
    Aynen, faiz artirimi bundan sonra ancak kurun durulmasini saglar, pek dusurmez. Arjantin ile ayni problemi yasiyoruz, en yuksek faizi veriyorlar ama durulmuyir. Guven endeksi cok cok kotu. Yabanci fon'lar inanilmaz bir hizda terk ediyorlar ulkemizi. Bist'e bakinca hersey ortada.

Yani ayrintiya girmeyecegim ama bir iki ornek ile guvensizligin cok da yersiz olmadigi hemen gorulur.

Demiroren grubun halka acik basin sirketleri yeniden alimdan muaf tutuluyor. Bu da 280-290 milyon dolar demek. Hissedarlari dava actilar mi bilmiyorum, cunku zarardalar. Spk'ya bundan sonra hangi yabanci fon guvenir. Ulkemizde yatirim o kadar ucuzladi ki ama tik yabanci yatirim yok.

Akin ipek'cinin actigi dava ulke olarak aleyhimize sonuclanirsa, emsal teskil edecek. Sonra davalarin ardi arkasi kesilmez deniyor.

Abd hazine guvenlik kurumlarin takibinde olan halk bank skandali daha yeni basladi. Gecen konferansda, bakanlari gectim, en tepeye isaret ettiler, isim vermediler. Bakanlarin ustunde ne kaliyor ki?!

Turk Telekom ici bosaltildi ve sonra bankalara sanki zorla ustlerine atildi. Hariri ailesi bir yana, yonetim kurulunda Baskan yardimcisi Fuat Ozkan var. Baskan yurt disina gittiginde ulkemizin en yetkilisi. Diger Baskan danismalarini saymiyorum bile, ucu daha turk telekom'un yonetim kurulundaydi.

Bu ihracat duzenlemesinin de bankalar icin yapildigini dusunuyorum. Cunku bankalarin doviz girisini artiriyor ve yabanci degerlendirme kurumlari bankalarimizin risk durumunu surekli asagi cekiyor. Ve suphem daha ilerleyen zamanlarda batan (zombi sirket) ve muhtemel batacak olan sirketlerin ihalesi turk telekom orneginde oldugu gibi yine bankalara kalacak.

Onumuzde bir ispanya ornegi var. Resesiyona girmis ve arkasinda koskoca AB olmasina ragmen 10 yilda ancak duze cikti. Bizde bu sure ( dedigin gibi en dogru mali politikalar uygulansa) cok daha uzun olacaktir. Bizi zor gunler bekliyor, malum hep en asagidan baslar isin yukunu cekmek.

• Hic birsey olmaz sen merak etme. Ekmege 100lira verecek insanlar taniyorum

• blok
  • 9600_G_T kullanıcısına yanıt
    Nickinden belli zoruna gitmis

• quote:

Orijinalden alıntı: eagleoneye

Hic birsey olmaz sen merak etme. Ekmege 100lira verecek insanlar taniyorum
    Sen benle muhattap olma, hiç bir şey olmaz diyorsun büyük ihtimal baba parasıyla yaşıyorsun kafan rahat, ileride baban olmayınca bu kadar rahat olabilicek misin?

ben 14 yaşından beri çalışıyorum peki sen kaç yaşında çalışmaya başladın? ayakların üzerinde durmaya ne zaman başladın? 14 yaşında her hangi bir teknolojik ürünü kendi paranla alabildin mi? yiyip içebildin mi?

ekmek 100TL olsa bu ülke ayakta kalır mı? saçma sapan konuşma bakayım.
  • Niye venezuellada insanlarin maaslari 10dolar ya.

Ben 31 yasindayim bekarim. Baba parasi degil kendim yasiyorum

• Dolar/Euro'yu bu seviyelerde kabullenmek üzücü, satın alabileceğimiz her şey karşısında paramızın alım gücü çok düşük kalıyor ve her geçen gün paramız değer kaybediyor. İnsanlar 1 sene önce fiyatına bakmadan aldığı ürünleri 1 sene sonra aynı rahatlıkla alamıyor. Uzun vadede daha büyük sorunlar olacağını anlamak için ekonomist bile olmaya gerek yok.
  • eger bir kurbagayi kaynayan bir tencereye atarsaniz, ziplayip kacarak kurtulur. ama once soguk su dolu bir tencereye koyup yavas yavas isitarak suyu kaynatirsaniz, kendi vucut isisini da arttirir ve suyun sicakligini farketmez hale gelerek patlayarak ölür. bu olay sosyal bilimlerde soyle kullanilir: az miktarda hissedilen bir olay kademeli olarak gittikce artarsa, insanlar buna sonunda alisa alisa gormezden gelmeye ya da farketmemeye, normal oymus gibi algilamaya baslarlar.

Dolar fırladığında sosyal medyadan günlük hayata nasıl tepki vardı hatırlıyorsunuz değil mi? Ya şimdi? 6'ya alıştık.
  • Ben bile tl ye gram güvenim yokken yabancı yatırımcının güvenmesi için gerizekalı olması lazım.Tl olarak günlük harcamalar için ufak bir miktar tl deyim.Geri kalanı tl olmayan yetırımlarda.Tl artık gözümde kağıttan farkı yok.
  • 7'ye de alışacağız hiç merak etmeyin ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BA8AEFADD

7'ye de alışacağız hiç merak etmeyin ;)
    Alışacak mıyız yoksa arayacak mıyız bakalım zamanla

• 
Sayfa: önceki 25052506250725082509
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.