Şimdi Ara

🔥 Dolar 7,77 - Euro 9,33 - Altın 443 | 30 KASIM 🔥

6 Kayıtlı Üye (6 Mobil) ve 128 Misafir (57 Mobil) - 71 Masaüstü63 Mobil2 iOS2 Android
5 sn
99.826
Cevap
815
Favori
4.735.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 12 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 6414
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1583
  • Ortalama Mesaj Aralığı 21 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 9
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 814
  • Favoriye Eklediklerim 822
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • acquiles (2885 mesaj) Hendrik Johannes Cruijff (2264 mesaj) Equris (2262 mesaj) mitokondrioglukadayi (2160 mesaj) MRT_ (1887 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (54057 mesaj) Mobil (35656 mesaj) Tablet (3328 mesaj) Mini (8847 mesaj) Uygulama (5097 mesaj)
  • @
884 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
6. Sırada  bugün en iyi #1
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar 7,77 - Euro 9,33 - Altın 443 | 30 KASIM 🔥
Giriş
    17499 Mesaj
    Selçuk Geçer karizmasını yaptı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    quote:

Orijinalden alıntı: Alqu

Bu mesaj silindi.
    Ortalama %20 fakirleşecez. Tamda benim kafamdaki rakamlar çıkıyor. Seneye konuşulacak dolar kuru muhtemelen 9 10 tl arası oluyor. Buna herkesin hazır olması lazım. Birde şöyle bir durum var. Aşırı işsizlik mevcut. Hükümetin devlete kadro açıp işsiz sayısı azaltması şart. Ayrıca özel sektöre de istihdam teşviki lazım. Hükümette para içeride kalsın diyorsa tek taşla 3 kuş vurmak isterse mecburen para basması şart.

Para basarsa

Para değersizleşir
    İşsizlik azalır azalmak zorunda
    Sosyal projelere para lazım
    Eski tr ye geri döneriz.
    Para içerde kalır.
    Yabancı işçi sayısı azalır.
    Enflasyon yükselir. Zaten yüksek göya düşük.

Orijinalden alıntı: MRT_

Bu mesaj silindi.
    Mecburen para değersiz olmak zorunda.

Çıkıp böyle demeyecekler tabiiki. Hiçbir iktidar demez. Adına rekabetçi kur der. Şu anda tr de likitide pozisyonu korumak için mecburen vergi şart. Ama vergide bir yere kadar zaten biliyorsunuz. O yüzden tek yol para basımı. Pandemi nedeniyle de gerekli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Yeditepe Üniversitesi - iPhone 11 - Macbook Air - Sony Vaio SVE1712W1EB - Sony Alpha A37M 18:135mm

• |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Ben sero

Ortalama %20 fakirleşecez. Tamda benim kafamdaki rakamlar çıkıyor. Seneye konuşulacak dolar kuru muhtemelen 9 10 tl arası oluyor. Buna herkesin hazır olması lazım. Birde şöyle bir durum var. Aşırı işsizlik mevcut. Hükümetin devlete kadro açıp işsiz sayısı azaltması şart. Ayrıca özel sektöre de istihdam teşviki lazım. Hükümette para içeride kalsın diyorsa tek taşla 3 kuş vurmak isterse mecburen para basması şart.

Para basarsa

Para değersizleşir
    İşsizlik azalır azalmak zorunda
    Sosyal projelere para lazım
    Eski tr ye geri döneriz.
    Para içerde kalır.
    Yabancı işçi sayısı azalır.
    Enflasyon yükselir. Zaten yüksek göya düşük.

Alıntıları Göster
    Devlet kadro mi acsin ? O kadronun parasini kim odeyecek peki ? Marslilar mi ?
    Those who are late will be punished by life itself. Mikhail Gorbachev

• Yüzbaşı
    351 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ben sero

Mecburen para değersiz olmak zorunda.

Çıkıp böyle demeyecekler tabiiki. Hiçbir iktidar demez. Adına rekabetçi kur der. Şu anda tr de likitide pozisyonu korumak için mecburen vergi şart. Ama vergide bir yere kadar zaten biliyorsunuz. O yüzden tek yol para basımı. Pandemi nedeniyle de gerekli.

Alıntıları Göster
    Odemeler dengesi diye bir sey var, oyle surekli para basilinca, farkli seyler oluyor...
    |
    |
  • Yüzbaşı
    433 Mesaj
    Beyler benim anlamadığım faizler neden artmadı,200 baz falan birşeyler geçen arttı ama bankalar faiz artırmadi ? Neden ?
    Bugün bankadaki kadına sordum o bankalara yansımaz boşa bekleme dedi.
    Ee ne anladık bu işten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berlin007 -- 29 Eylül 2020; 1:54:19 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: mitokondrioglukadayi

Devlet kadro mi acsin ? O kadronun parasini kim odeyecek peki ? Marslilar mi ?

Alıntıları Göster
    Dediği şu sefalet noktasına inecek durum devlet işsizliği kamuda kadro açarak minimize edecek ama verilen maaşlar basılarak elde edildiğinden paçavraya dönüşecek ha görselde üretim olacak işsizlik düşecek ama aldığın paranın satın alam gücü şuankinden sanıyorum bir 10 kat daha düşük olacak şuan 300 dolar ya bunun 100 dolara düşmesi gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hendrik Johannes Cruijff -- 29 Eylül 2020; 2:17:7 >
    quote:

Orijinalden alıntı: Hendrik Johannes Cruijff

Dediği şu sefalet noktasına inecek durum devlet işsizliği kamuda kadro açarak minimize edecek ama verilen maaşlar basılarak elde edildiğinden paçavraya dönüşecek ha görselde üretim olacak işsizlik düşecek ama aldığın paranın satın alam gücü şuankinden sanıyorum bir 10 kat daha düşük olacak şuan 300 dolar ya bunun 100 dolara düşmesi gibi.

Alıntıları Göster
    Mumkun degil abicim... Devlet daha fazla para basamaz, basarsa 1958`i yasariz, sonrasi da ilginctir o donemin...

Kontrollu krize izin vermeleri gerekiyor...

Devaluasyon bir yoldur ama yolun sonu ucurumdur. Sakasi yok. Turkiye gibi herseyi disa bagli bir ulkede kontrolsuz sekilde artan kurla disaridan doviz gelmez, arabana benzin, evine dogalgaz alamazsin....

Burasi kambocya degil, venezuela hic degil...

2-3 seneye kalmaz boyle olmadigimizi herkes, dunya gorecek...

Ha gelecekte AKP sadece bir tabela partisi olacak derken, bundan bahsediyordum hep...

Tarihte gorulmemis bir ekonomik buhranla karsilasiyoruz, elbet geri donusu olacak siyasete...

Gecmise bakin bakalim o siyasi partilerden eser kalmis mi...

Ha MHP de tabela partisi olacak... Bu da baska bir konu.

Normale donus surer ama dusundugunuz gibi surekli para basacaklar, dolar 15-20 olacak, issizligi de devlet kadro acarak telafi edecek diye dusunuyorsaniz, oyle bir dunya yok... Burasi Avrupa`nin dibinde, olabilecek seyleri bir dusunun...

AKP ve MHP icin yol bitmistir, gecmis olsun.

Cok problemler yasayacagiz, yasiyoruz belki ama siyaset icin donulmez aksamin ufkudur artik... Vakit cok gec... Milletimiz elbet devam edecek bir sekilde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitokondrioglukadayi -- 29 Eylül 2020; 2:38:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mitokondrioglukadayi

Mumkun degil abicim... Devlet daha fazla para basamaz, basarsa 1958`i yasariz, sonrasi da ilginctir o donemin...

Kontrollu krize izin vermeleri gerekiyor...

Devaluasyon bir yoldur ama yolun sonu ucurumdur. Sakasi yok. Turkiye gibi herseyi disa bagli bir ulkede kontrolsuz sekilde artan kurla disaridan doviz gelmez, arabana benzin, evine dogalgaz alamazsin....

Burasi kambocya degil, venezuela hic degil...

2-3 seneye kalmaz boyle olmadigimizi herkes, dunya gorecek...

Ha gelecekte AKP sadece bir tabela partisi olacak derken, bundan bahsediyordum hep...

Tarihte gorulmemis bir ekonomik buhranla karsilasiyoruz, elbet geri donusu olacak siyasete...

Gecmise bakin bakalim o siyasi partilerden eser kalmis mi...

Ha MHP de tabela partisi olacak... Bu da baska bir konu.

Normale donus surer ama dusundugunuz gibi surekli para basacaklar, dolar 15-20 olacak, issizligi de devlet kadro acarak telafi edecek diye dusunuyorsaniz, oyle bir dunya yok... Burasi Avrupa`nin dibinde, olabilecek seyleri bir dusunun...

AKP ve MHP icin yol bitmistir, gecmis olsun.

Cok problemler yasayacagiz, yasiyoruz belki ama siyaset icin donulmez aksamin ufkudur artik... Vakit cok gec... Milletimiz elbet devam edecek bir sekilde...

Alıntıları Göster
    Bende biliyorumda sonucunu eleman bunu istiyor kastettiği bu.

• Yüzbaşı
    351 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Hendrik Johannes Cruijff

Bende biliyorumda sonucunu eleman bunu istiyor kastettiği bu.

Alıntıları Göster
    olabilir ama o yol gecmiste denendi, sonucunun ne oldugunu o tarihe geri donerek gorebilirsiniz. Hos olmamis pek. Kontrollu kriz haricinde artik cikis yolu kalmamistir. Birileri reform meform diyor, bu mevcut yonetimle reform falan olmaz, bu bir hayal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitokondrioglukadayi -- 29 Eylül 2020; 2:40:43 >

• |
    |
    Bu kadar agir ekonomik durumlar ayrica bir ic guvenlik tehdididir. Haberlere bakin, kapkac, gasp, oto hirsizligi cok artti... Dis politikada da tum manevra kabiliyetini yok eder, cunku en ufak yaptirim tehdidi oldugunda ekonomiyi de dusunerek geri adim atmak durumunda kalirsiniz.

Son 1 ay, kapkachttps://www.google.com/search?biw=1920&bih=928&tbs=qdr%3Am&ei=6XlyX8naDYzUUeC3ncgM&q=kapkac+gasp+&oq=kapkac+gasp+&gs_lcp=CgZwc3ktYWIQAzIGCAAQFhAeMgYIABAWEB46BwghEAoQoAFQ_D5Y_D5g5kJoAHAAeACAAaMBiAGVApIBAzAuMpgBAKABAaoBB2d3cy13aXrAAQE&sclient=psy-ab&ved=0ahUKEwiJ89uliI3sAhUMahQKHeBbB8kQ4dUDCAw&uact=5

Cok zor gunler geldi, herseyin sorumlusu AKP ve onu destekleyen siyaset ici veya disi kisiler/kurumlardir.

Bunu simdi gormek istemeyen insanlar da , ister istemez belli bir esik gecildigine gorecekler, cok gec olacak o ayri.

Ben hayatimda boyle bir donem yasamadim. 2001 krizi de dahil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitokondrioglukadayi -- 29 Eylül 2020; 3:4:30 >

• Yarbay
    8036 Mesaj

Bu sözü çok severim. Zira basit, en düşük profilin dahi anlayabileceği ve karmaşık denklemler oy hesapları trio traklar olmadan SADE VE Net..

Sayin bakan diyor ya dolardan size ne. Doğru söylüyor zira dolar HENUZ tencereye tam etki etmedi. Ettiğinde aynı soruyu sorduğunuzda kendisine acaba aynı yanıtı verebilecek mi ben onu merak ediyorum :)

|
    |
    mitokondrioglukadayi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Selçuk Geçer karizmasını yaptı

Tutmayan videolarını silen kişi değil mi bu ?
    Bunun yansıması olurdu hayata ve ülkeye.

• Yarbay
    8036 Mesaj

Aynen öyle

Ama hakkını yemeyelim, sayın bakan dan daha çok tutturdu
    Bence başarıli sayılır böyle bakarsak

|
    |
    benimkucukbebegim kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: acquiles

Aynen öyle

Ama hakkını yemeyelim, sayın bakan dan daha çok tutturdu
    Bence başarıli sayılır böyle bakarsak
    Adam bu videosunda ben yeni yeni izliyorum da , ne dediysek bildik diye anlatti dolarin 5 kusurden buralara gelecegini vs diyerek. Neyle alakali tutturamadigindan bahsediyorsunuz?

Geçen sene 12 tahmini vardı arkadaşlar ondan bahsediyor.
    Yoksa Türkiye de şu an 3 sene sonra 12 olur deseniz zaten yüksek ihtimal tutar.

|
    |
    Spirit_Rises kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: acquiles

Bu sözü çok severim. Zira basit, en düşük profilin dahi anlayabileceği ve karmaşık denklemler oy hesapları trio traklar olmadan SADE VE Net..

Sayin bakan diyor ya dolardan size ne. Doğru söylüyor zira dolar HENUZ tencereye tam etki etmedi. Ettiğinde aynı soruyu sorduğunuzda kendisine acaba aynı yanıtı verebilecek mi ben onu merak ediyorum :)

Hocam bence bu bile işe yaramayabilir. Şu an öyle bir cehalet ve bağnazlıkla savaşıyoruz ki resmen bu halk kula kulluk etmekten zevk alıyor. Biz gerekirse aç geberelim paşamıza zeval gelmesin diyorlar.
    |
    |

Reklamlar
Gülüş Tasarımı
Cancer Clinical Trials
Webtures SEO;SEO Nedir?
kripto para haberleri
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
2,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.