Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (5040. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: BoNsE , BoNsE , ry4n , trabzon61_66 Daha Az
4 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 21 Misafir (2 Mobil) - 22 Masaüstü3 Mobil
5 sn
235.483
Cevap
1.165
Favori
11.784.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
18. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 50385039504050415042
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dolar almak için Perşembe faizi beklemek mantıklı mı acaba ? Forum ne düşünüyorsunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ben sero

Asgari ücrete yapılan zamlar bize kur artışı olarak geri döner. Zorunlu ücret uygulaması herşeye zam getirir. Zaten bir ülkede asgari ücret önemli değildir. Asgari ücretin kalktığını bir an düşünün merak etmeyin kimse size aylık 1000 tl sunmaz. Ama 2700 tl de sunmaz. Serbest piyasalarda su akar yolunu bulur manipülasyon olmadığı sürece. Bu gün doğunun 3 5 bin kişilik bir şehrinde asgari ücret ile geçinebilirsin. Ama istde imkanı yok. Sen asgari ücret uygulamasını kaldırdığında doğuda aynı işi yapan ile batıda aynı işi yapan aynı paraya kazanamaz. Memurluklarda kitlerde aynı şekilde olmalı. Ve memurluk güvencesi kakmalı. Devlet ilana çıkar en düşük ücrete kim çalışmak isterse o çalışır bence buna geçilmeli. Misal performans ve verimliliği iyi olan kişiler boş boş yatan bidon kafalılar ile aynı ücret alamaz. Madem serbest piyasa o zaman herkese herşeyi ile serbest olsun.

Bunun sonucunda kpss gibi vasfı bitmiş sınav ortadan kalkar. Millet atanmayı değil daha çok nasıl verimli olurum onu öğrenir. Asgari ücret olmadığı için ücret realitesi tamamen emeğe dayanır. Misal sen bir işe başvurursun adam sana 1000 tl teklif ettiğinde götünle gülersin. Çalışan varsa zaten kayıtdışı çalışıyor. Milleti aptal saptal beklentiye sokarak sanki altın madeni bulmuş havası oluşturuyorlar. Almanya da 3 4 yıl önce verimlilik öyle artmış ki bu şirket karını arttırmış ancak asgari ücreti arttırmamıştı merkel. Çünkü BİR ÜLKEDE ASGARİ ÜCRETİN MAHİYETİ ÇOK KONUŞULMUYOR VEYA BAHSEDİLMİYORSA O ÜLKEDE ASGARİ ÜCRET ALAN KİŞİ SAYISI ÇOK AZDIR. EĞER TR GİBİ ÜLKELERDE ÇOĞUNLUK ASGARİ ÜCRETE BEL BAĞLAMIŞSA O ÜLKEDE VERİMLİLİK VE KARLILIK YOKTUR. VE İŞSİZ SAYISI İNANILMAZ YÜKSEKTİR.

Memurda iş güvencesinden önce 90lar ve öncesinde olduğu gibi aldığı maaşlar asgari ücret ve altı seviyesine getirilirse iş çözülür.Kimse seçmez dolayısıyla.Bu şekilde kamu iç borç stoğuda düşürülmüş olur.

Yani en başta buna yönlendiren emareleri kaldıracaksın.

Asgari ücretide 3 e bölmüşler işin içinde çıkamadılar belli.

Ağır sanayi kolu 2800 tl(Bu ücreti ağır sanayide alan yok hepsi daha yükseğini alıyor çünkü tecrübeye bakıyor iş)

Orta işler artık ne ise 2500 (Buda kıdemli çalışanlar için ama bu çalışan kesim görece çok değil)

Hafif işler ki buda muallakta kalıyor 2339 TL(kasiyerlikten tut tezgahtarlığa konfeksiyondan tut bilimum iş yani en fazla çalışan asgari kesim burada)

Şimdi 2792 yaptık diyecekler ama bunu üçe bölüp işverenlere atmışlar topu.Şimdi ama piyasa en üst noktaya göre zammı geçirecek.İşveren 2339 verir yada 2500 onu bilemem.Devlet brütten aldığı cukkasına bakar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 22 Aralık 2020; 17:57:29 >

• Başka ülkelere milyar dolarları yardım adıyla verip, aynı doları ülkeye geri soksak dolar düşer mi 😁

• @the__executioner__ 459 döndük yine başa hobaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

• quote:

Orijinalden alıntı: HayatınıYaşayamayanAdam

@the__executioner__ 459 döndük yine başa hobaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Bittik biz bittik eridik

• the__executioner__ kullanıcısına yanıt

Hem kur hem ons saldi. Terste olanlara sabır diliyorum :(

• quote:

Orijinalden alıntı: SYLAS

Hem kur hem ons saldi. Terste olanlara sabır diliyorum :(

Sabır da fayda etmiyor :(

• the__executioner__ kullanıcısına yanıt

Kur düşüyor eyvallah da pazartesi ONS 1900LERİ Geçmişken napti ettiler 1855e düşürdüler. Sonra 1870lerde kapadi şuan gene düşüyor. Bırakmıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Mylove

Merhaba arkadaşım. Bende aynı sorunun cevabını arıyorum 😊

Birde aracı kurumlar var, bazıları yurtdışından işletiyor işleri, dolar alış satış vs makas çok az diye biliyorum ama bunlara güvenemiyorum! Parayı yatırsak oraya oradan işlem yapsak, battık deseler nereden nasıl hakkımızı ararız bilmiyorum! Bu bilinmeze de cevap veren arkadaşlar olursa aydınlanmış oluruz.

Alıntıları Göster

Evet nereden başlamalı, ne yapmalı bilen biri yardımcı olursa çok iyi olur

• Günün müjdesi süt ürünlerinden geldi

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Memurlara sallayan tipleri torpil ile kamuya alsak hiçbirisinin sesi çıkmaz lakin gelip forum köşelerinde sızlanıp durmayı tercih ediyor insanımız. Nitelikli hiçbir insan sıfır tecrübe ile de olsa asgari ücret almıyor zaten merak etmeyin. Kendi vasıfsız durumunuzu sorgulamak yerine her seferinde memura ya da beyaz yakalının iyi durumda olanına hasetlik yaparak kendi içinizdeki aşağılık kompleksinizi bastırarak kendini kandırırsınız ancak.

• Stand Alone kullanıcısına yanıt

Yanlış konuya yazdın herhal. Ne alaka?

Memurlara sallayan tiplerin tamamını kamuya almak mümkün mü peki?

Sen makro bakmayı ne zaman öğreneceksin?

• wa$abi kullanıcısına yanıt
    Suriyelilerin 6 aylık gideri .Normal vergisini veren askerliğini yapmış yurttaşa çakıl taşı bile düşmez.
  • faiz kararına kadar 1 ileri 1 geri yapıyor zaten perşembe ayar çekicez

• Burdan yükselmesini bekleyen 2 nörona sahip arkadaşlara daha fazla nörona sahip olmalarını diliyorum. @HayatınıYaşayamayanAdam @the__executioner__

• .Eray. kullanıcısına yanıt

Ya işte hem tutmaya çalışıyolar maaşı az tutmak vs adına. Faiz patlatabilirler küçükten gibi geliyo bu mantıkla bakınınca...

• quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

Yanlış konuya yazdın herhal. Ne alaka?

Memurlara sallayan tiplerin tamamını kamuya almak mümkün mü peki?

Sen makro bakmayı ne zaman öğreneceksin?

Üstte birileri yazmış ya onlara hitaben yazdım. Memurlara sallayan tipleri kamuya değil özele almak bile ziyan. Gayet makro bakan biriyim, insanların çoğu mikro bakıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: melek12345

Burdan yükselmesini bekleyen 2 nörona sahip arkadaşlara daha fazla nörona sahip olmalarını diliyorum. @HayatınıYaşayamayanAdam @the__executioner__

Kardes paran yok yatirimin yok diye bize artistljk yapma bir bu kadar da yerin altinda paramiz var@the__executioner__

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sizce bu dolar düşmeye devam edermi

• 
Sayfa: önceki 50385039504050415042
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.