Şimdi Ara

Dolar 7.67 TL Oldu, Bu İşin Sonu Nereye Varacak? (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
275
Cevap
1
Favori
30.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
387 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

asla akp nin hataları burdan çine yol olur o beratın bile halen orda durması rezalet,ama en kötü yönetimle bile doların max gelceği yer 2.5-3tl di gelişmekte olan batı entegresi ülkeye göre, batı abd nin istemediği çıkarlarına uymayan bir yönetimi neyle indiricekler ya askeri kalkışmayla yada parasını itibarını ezerek ekonomik zortlamayla ha zaten her ikiside oldu Dolar 7.67 TL Oldu, Bu İşin Sonu Nereye Varacak?  bu sadece Türkiyede değil dünya tarihindede açık ve nettir..

$ nezaman fırlamaya artmaya başladı?

cevap : 2013 $ abd maşası fetöyle kavga etmeye başlayınca...

okadar netki hatta pırıl pırıl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 21 Eylül 2020; 18:1:44 >
  • Recep Tayyip Erdoğan: "24 Haziran'da bu kardeşinize başkanlığı verin. Ondan sonra şu faizle, dövizle, bunla şunla nasıl uğraşılır görün."

o zamandan belliydi böyle olacağı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur1301 -- 21 Eylül 2020; 18:0:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rekabetçi kur ile türkiyeyi büyüteceğizzzzz

• quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

Rekabetçi kur ile türkiyeyi büyüteceğizzzzz
    Rekabetçi değil, gurbetçi kur.
    Dolar 7.67 TL Oldu, Bu İşin Sonu Nereye Varacak?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sürüncemede bırakacaklar ülkeyi büyük ihtimalle.

Ne öleceğiz, Ne yaşayacağız.

• Maalesef daha da kötü olacak... Herhangi bir degisiklik olmadigina göre para politikasinda onda bunda, reform yok, her sey eski hamam eski tas dolayisiyla farkli bir sonuc beklememek lazim. Tek care bu saatten sonra IMF. En ucuz faizli fon likidite bulacaginiz kanal ama onlar da o parayi verdikten sonra, onu kis, sunu kis, bunu kis, su masrafi düsür, kemer sik diyecek. O da basimizdakilerin isine gelmeyecek cünkü itibarlarindan tasarruf etmek istemeyecekler. Yoksa milleti düsündüklerinden falan degil. 2023 e kadar ya da bir erken secime kadar ben bir düzelme toparlanma beklemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Rekabetçi değil, gurbetçi kur.

Alıntıları Göster

Eskiden 10 kuruş artarsa : vatan hainleri yüzünden dolar artıyor!!!

Şimdi kartopu gibi yuvarlanarak artıyor : rekabetçi kur yaptık oh baby, herkes böyle yapıyor!!

yersen Dolar 7.67 TL Oldu, Bu İşin Sonu Nereye Varacak? Dolar 7.67 TL Oldu, Bu İşin Sonu Nereye Varacak? 

• kerimcem K kullanıcısına yanıt

Doğru söylüyorsunuz ancak dünya devi markalara bakacak olursak bunların üretimi kısmen uzak doğu ülkelerine kaydı. Sebebi ise gayet açık; ucuz iş gücü.

Benim demek istediğim ülkede kazanılan her kuruşun vatandaşın refahına gitmesi yoksa Çin, Hindistan gibi üretim devleri kazanılan paranın neredeyse hiçbirini halka yansıtmıyorlar ve dolayısıyla halk fakir halde yaşamını idame ettiriyor. Fakat Almanya ve Japonya gibi örnekler ise paranın bir kısmını vatandaşa yansıtıyor, birlik kurarak yeni para oluşturarak paralarının değerini koruması veya güçlendirmesi ise cabası. Sonra geliyorlar ülkene orada yaşayamayacakları parayla burada krallar gibi gönül eğlendiriyorlar. Bizde burada onlar gelsin de turizmden biraz para geçsin elimize diye elimizi ovuşturuyoz.

En azından üretim olursa bu tür zor günlerde (savaş, virüs vs. gibi) tek başına yetebilirsin!

• gorkem2626 kullanıcısına yanıt

Öyle dedin diye az kalsın paramı dolara yatıracaktım, iyi ki mesajının son kısmını okumuşum :)))

• quote:

Orijinalden alıntı: translator66

Doğru söylüyorsunuz ancak dünya devi markalara bakacak olursak bunların üretimi kısmen uzak doğu ülkelerine kaydı. Sebebi ise gayet açık; ucuz iş gücü.

Benim demek istediğim ülkede kazanılan her kuruşun vatandaşın refahına gitmesi yoksa Çin, Hindistan gibi üretim devleri kazanılan paranın neredeyse hiçbirini halka yansıtmıyorlar ve dolayısıyla halk fakir halde yaşamını idame ettiriyor. Fakat Almanya ve Japonya gibi örnekler ise paranın bir kısmını vatandaşa yansıtıyor, birlik kurarak yeni para oluşturarak paralarının değerini koruması veya güçlendirmesi ise cabası. Sonra geliyorlar ülkene orada yaşayamayacakları parayla burada krallar gibi gönül eğlendiriyorlar. Bizde burada onlar gelsin de turizmden biraz para geçsin elimize diye elimizi ovuşturuyoz.

En azından üretim olursa bu tür zor günlerde (savaş, virüs vs. gibi) tek başına yetebilirsin!

bizdeki kazanç yandaşa peşkeş çekmeye zor yetiyor, halkı düşünen mi var Dolar 7.67 TL Oldu, Bu İşin Sonu Nereye Varacak? 

• acilen Cengiz holding'i ve diğer birkaç yandaş inşaat formasını kapsayan bir yardım paketi açıklanmalı yoksa ekonomi çöker.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Reiz 10 lira olmasını bekliyor yine bir sıfır atıp 1 dolar 1 lira yapıcak tüm dış mihrakların oyununu bozacak hadi yine iyisiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

asla akp nin hataları burdan çine yol olur o beratın bile halen orda durması rezalet,ama en kötü yönetimle bile doların max gelceği yer 2.5-3tl di gelişmekte olan batı entegresi ülkeye göre, batı abd nin istemediği çıkarlarına uymayan bir yönetimi neyle indiricekler ya askeri kalkışmayla yada parasını itibarını ezerek ekonomik zortlamayla ha zaten her ikiside oldu   bu sadece Türkiyede değil dünya tarihindede açık ve nettir..

Haaaaaah bağlandı hemen beklediğim yere.

O zaman bir kez daha diyorum, "Hadi oradan+"

Biz "Bunlar tehlikeli" derken sizler canhıraş hocam da hocam dediniz. Alnı secde dediniz.

Pes yahu.

sizin kafalar da efsaneymiş

Yemezler aslanım yemezler. 18 yıl. Dile kolay. 18 yıl bol bol sıcak dolarlar geldi, 5-6 görünen, onlarca görünmeyen burjuva yarattınız. Kimse ile paylaşmadınız. "Birlikte kalkınalım" demediniz "Hep bana, bu da bana, şu da bana" dediniz. Milleti için, devleti için çalışan insanları yaftaladınız, insanları küstürdünüz ondan sonra bahaneler uydurdunuz. Elinizden tutan mı vardı?

Sonra "Omo bordon çon o yol olor"

Hı hı evet

• wolwes kullanıcısına yanıt

hahahha harbi iyiydi bu :)))

• Eksen degisikligi buymus megersem dogalgaz hikaye. Yatirim gelsin diye , al iste ucuz is gucu , cografi konum avantaji ile ucuz navlunda geldim mi ,al sana batinin cin , hindistan vb ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luckystar -- 21 Eylül 2020; 18:40:22 >
  • Bu ne ya? Ülkeyi bırakıp gidesi geliyor insanın, şu ülkede doğmak bile rezillik resmen.

Dolar 600.000 den 1.800.000 e çıkınca dünya başımıza yıkılıyordu şimdi olmuş neredeyse sekiz kat!!

Ama eğonomie çoğh eyie, gıriz mıriz yoğ.

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

asla akp nin hataları burdan çine yol olur o beratın bile halen orda durması rezalet,ama en kötü yönetimle bile doların max gelceği yer 2.5-3tl di gelişmekte olan batı entegresi ülkeye göre, batı abd nin istemediği çıkarlarına uymayan bir yönetimi neyle indiricekler ya askeri kalkışmayla yada parasını itibarını ezerek ekonomik zortlamayla ha zaten her ikiside oldu   bu sadece Türkiyede değil dünya tarihindede açık ve nettir..

Trump'ın önünde buton varmış. Ona basınca dolar yükseliyormuş. /s

• Acilen tl faiz oranlari artmasi gerekiyor kisa zamanli cozum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • astegon kullanıcısına yanıt

ben fetöden kendimi bildim bileli nefret etmiş biriyim şahsımı niye konu ediyon ? ben sana olanı yazıyorum evet akpnin başlangıcıda hard amerikancı amerikancı olmasa 6 ay kalamazdı iktidarda zatenDolar 7.67 TL Oldu, Bu İşin Sonu Nereye Varacak? ha meraketme akp gidip bayıldığınız gelince o fetöye neyapıcak görüceksiniz bir çoğu suçsuz denilip ve faizli tazminatıyla salınır,o abd maşası fetöcü kemalist görünümlü darbecilerde salıncak, aşk böcek barış kardeşlik sex naraalarıyla o bayıldığınız ideolojiler tavada kullanılan sos sadeceDolar 7.67 TL Oldu, Bu İşin Sonu Nereye Varacak? 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 21 Eylül 2020; 19:47:3 >
  • etkisi geliyor .. üsttekilerin zaten dövizleri var olan vatandaşa oluyor ama onlarda üsttekilerin üstte kalmasını istiyor :D kısır döngü mü desem başka bir döngü mü ama meyvesini ileride vericekler :D:D sokakta açıklıktan ölen filan vs ....

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.