Şimdi Ara

Dolar 7.67 TL Oldu, Bu İşin Sonu Nereye Varacak? (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
275
Cevap
1
Favori
30.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
387 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: apolyonn

Hayırlı Olsun

Yanlış anlamışsınız haberi.

• quote:

Orijinalden alıntı: AYasinYldz

Yüksek ihtimal ile batıcaz arkadaşlar . Memur maaşlarını ödememe noktasını çoktan geçtik. Bakanlık bütçeleri yıl sonunda bittiğinde görüceğiz bakalım kim ölü kim diri

Maaşlar ödenir sıkıntı olmaz o konuda. Ama ödediği maaş bir işe yarar mı orası ayrı. Venezuela bile memur maaşlarını düzenli ödüyor mesela. Ama ödediği maaş 2 dolara falan karşılık geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dinocan Gökçek

94 ve 2001 krizinde olduğu gibi IMF gelir gelmez devalüasyonu orta vadeye yayarsa aynı bu 2 krizde olduğu gibi, 9-12ayda dediğim seviyelere gelir

Önümüzde yaşadığımız 2 örnek var.Amerika'yı yeniden keşfetmeye gerek yok.Sürekli para basıp memura ve yandaşa para ödemeye devam ederse zaten devalüasyon olacak, hemde sert bir şekilde.Zira paranın ulaşılabilirliği arttıkça değeri azalan birşey

O kadar lafın üzerine IMF'ye gideeklerini sanmıyorum. IMF kabul etmez bi kere. Adamlar reçetelerinin uygulanması karşılığında borç veriyorlar. O reçeteyi başta uygulasalardı zaten kriz falan olmazdı. Çin'e, Katar'a falan gider bizimkiler onlar da devlet kurumlarına çökmeye devam ederler. "ABD sömürgesi değiliz" diye sevinenler de Çin bayraklarına selam dururlar artık. :/

• Albayrak sizin gibilere en iyi cevabı verdi de anlayana işte.

İsterse 15 lira olsun 1 dolar, daha demin fırından gittim, ekmeğimi aldım geldim. Aylardır aynı fiyat. Ne değişti hiçbir şey. Tabi forumda yakınmanın tadı ayrı oluyor ülke ekonomisi çok kötü hüeğğğğğ

• MRTFR kullanıcısına yanıt

Bende baştan beri onu diyorum ya.Dolar anca IMF'ye gidilirse düşer.Çünkü çıkarıp yandaşa trink diye 10milyar veremezsin ya da TÜİK gibi 50 harcadığın yerde 15 gösteremezsin.İlk mesajıma bakmanı tavsiye ederim.

Bu arada Katar ve Londra'daki sözde tefecilerle iş yürüse yürüse max 6 ay yürür.Ondan sonra ne olacak Fed'den izin alıp ülkede dolar mı basacağız? Ondan sonra olacağı söyleyeyim ya daha çok içe kapanacağız baskıcı rejimin dozu artacak ya da millet eh be yeter diyip seçimle baskıcı rejimden kurtulacak.

Çalışan adam hem geçim sıkıntısı, hem gelecek kaygısı hem mobbingle uğraşıyor, işsiz adamın zaten umudu yok.Ne olacak her yere 65+ yaşında dayıları mı yollayacaklar millet tamah etmeye devam etsin diye?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Epsilon

Albayrak sizin gibilere en iyi cevabı verdi de anlayana işte.

İsterse 15 lira olsun 1 dolar, daha demin fırından gittim, ekmeğimi aldım geldim. Aylardır aynı fiyat. Ne değişti hiçbir şey. Tabi forumda yakınmanın tadı ayrı oluyor ülke ekonomisi çok kötü hüeğğğğğ

Aylardır sadece ekmekle beslenerek bugünlere kadar iyi gelebilmişsin. Tebrik ederim.

Hoş o söylediğin bile yalan da neyse.

https://www.yillaragore.com/yillara-gore-ekmek-fiyatlari/

• quote:

Orijinalden alıntı: Dinocan Gökçek

Bende baştan beri onu diyorum ya.Dolar anca IMF'ye gidilirse düşer.Çünkü çıkarıp yandaşa trink diye 10milyar veremezsin ya da TÜİK gibi 50 harcadığın yerde 15 gösteremezsin.İlk mesajıma bakmanı tavsiye ederim.

Bu arada Katar ve Londra'daki sözde tefecilerle iş yürüse yürüse max 6 ay yürür.Ondan sonra ne olacak Fed'den izin alıp ülkede dolar mı basacağız? Ondan sonra olacağı söyleyeyim ya daha çok içe kapanacağız baskıcı rejimin dozu artacak ya da millet eh be yeter diyip seçimle baskıcı rejimden kurtulacak.

Çalışan adam hem geçim sıkıntısı, hem gelecek kaygısı hem mobbingle uğraşıyor, işsiz adamın zaten umudu yok.Ne olacak her yere 65+ yaşında dayıları mı yollayacaklar millet tamah etmeye devam etsin diye?

Sen bu halkın en son ne zaman bir şeye isyan ettiğini gördün? Bi Gezi olayları vardı. Onda da terörist oldu millet zaten.

Tefeciler için para vermek sorun olmaz. Pakistan'ın limanlarına falan çöküyor sonuçta Çin. Bizim de çökecek bir şeylerimizi bulurlar illa ki.

• Epsilon kullanıcısına yanıt
    Hocam bide bu forumda yazıyosun bunu teknolojiyle aran yokmu sen yapma bari

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ne mi o lacak ekonomimiz sıçrayacak

sonra bir sıçrayacak iki sıçrayacak.

1000 kere sıçrar sorun yok. herşey çok süper gidiyor kanka.

ehonomi baganımız ne diyor.

herşey süper büyüyoruz diyor.

cari fazla verdik bak diyor :)

biz malızya kur yüksek diye şimdi cari fazla verebilir emme emmoğlu sana biri söylemedi mi

üretim araçlarının hammaddenin mamul yarı mamul ne varsa yurtdışından geliyor.

onlarıda dolarınan alıcanız o zaman cari fazla diye yırtınmanın ne anlamı kalacak.

seneye kuru daha da yükseltip yine aynı havagazınımı basacaksınız.

nerden baksan tutarsızlık nerden baksan ahmakça

• Hababam sınıfı misali

Gelmeyin tüneli ucu bomb*k bir yere çıktı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Demedi demeyin dolar fena çakılacak,her an 5tl ye gerileyebilir.

Oyunlar her an bozulabilir,elinizde dolar varsa çıkarın.

TL pik yapacak,Türkiye şahlanacak!

• 15 gün önce 4.800 TL ye aldığım laptop aynı satıcıda bugün 6.500 TL ye satılıyor. %30 dan fazla artış, şaka gibi.

Dolar artışı nedeniyle fiyatlar artıyorda, talep var diye bunu katmerleyenlere ne demeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman06 -- 23 Eylül 2020; 14:36:22 >
  • dolar 7,70 olmuş beyler bu dönemde laptop alınmaz...

DURSUN BURADA SENEYE BAKARIZ.

• Donanımhaber Döviz takip & sohbet konusu

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/121573265/sonsayfa

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.