Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (4402. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ry4n Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 29 Misafir (1 Mobil) - 28 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
235.127
Cevap
1.165
Favori
11.770.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 44004401440244034404
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    An itibariyle türkiye cumhuriyeti çalışan nüfusunun yarısı 2400tl yani 315 dolar kazanmaktadır.

bu insanlar ayda ortalama 200-215 saat arası çalıştırılıyor.

saatlik ücret 1.46 dolar.

hatırlar mısınız eskiden çin'de saatlik 1 dolara adam çalıştırıyorlarmış diye ayıplandığını. ucuz iş gücu diye dalga geçildiğini.

hah işte o çin'de artık saatlik 2 dolar kazanıyor insanlar.

resmi olarak türkiye cumhuriyeti, çin'den daha ucuz bir iş gücü olmuştur.

market fiyatları da çin'den 3-4 kat pahalıdır maaşa oranlayınca.

1 doların 11.5tl olduğu limit fiziki açlık limitidir. haberiniz olsun. makarna ekmek alamamaktan bahsediyorum

oraya doğru gidiyoruz son hızla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sürekli rekor tazeliyor
    🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

• Hayır benim anlamadığım bu döviz kurlarını hiç sallamayarak hükümet neye güveniyor. Her geçen gün artıyor çünkü. 2023’de ohal ilan edip seçim yapmayacaklar herhalde çünkü bu gidişatta o sandıktan çıkmaları mümkün değil. 5 büyükşehir gittiğinde dolar 6 lira bile değildi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Football Always

Sürekli rekor tazeliyor
    aga, kral oldun..! 😶

• Elhamdülillah duvarları yıka yıka geliyoruz

Yakında asgari ücret için saatlik çalışma ücreti 1 dolar olacak, hani üzülerek baktığımız kahvenin tadını bilmeyip kahve öğüten işçiler gibi

• Ya arkadaş durumu kötü olanlar ne yapıyor şu anda çok merak ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: first_officer

aga, kral oldun..! 😶

Alıntıları Göster
    Ben kral olmıyım, zarar edeyim, ama TL enflasyona uğramasın, sarayda ejder meyvesi yerken telefonda oğluna paraları sıfırlatan adam aşağı insin, yeter yediği.

Benim sermayem erisin sorun değil

• quote:

Orijinalden alıntı: Alexander Moltisanti

Ya arkadaş durumu kötü olanlar ne yapıyor şu anda çok merak ediyorum
    artık bim bile kurtarmıyor. bu asgari ücretli, 3 çocuklu insanlar nasıl geçiniyor arkadaş biri cidden bana açıklasın.
  • first_officer F kullanıcısına yanıt
    dolarlamı çalışıyorsun dolarla ne işin varpetrol 42 dolar yakında 100 dolar üzerine çıkınca dolarla çook işimiz olacak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Alıntıları Göster
    Atatürk olmasaydı bu adam ülke yönetecekti.

• diriliş ertuğrul ,abdulhamit izleyip coşuyor

• Az bekle, Reis 1 lira sonra bu konuda büyük kolaylık sağlayacak. Çarpım tablonuzu 1 lira farkla daha kolay almak ister misiniz?

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 21 Eylül 2020; 12:40:37 >
  • 7.60'ı gördü
  • iyi haberler mi geliyor ons nasıl düştü öyle

• quote:

Orijinalden alıntı: mitokondrioglukadayi

Arjantin`in gecmisinde Moratoryum var... Bir kez borcunu odemediginde, 10 yillar boyunca boyle muamele ediyorlar iste...

Bizim gecmisimizde boyle bir durum yok, gelecekte ne olur bilinmez...

Faiz artisi cozum degildir, faiz artisi sana dogru alanda hareket etmek icin zaman kazandirir...

Bunu yapmazsan, piyasada panik olusur...

Sonrasini gormek icin 2018`e geri donebilirsiniz...

Mevcut siyaset zaten bir daha asla iktidar olamayacak...

O sebeple gitmemek icin ellerinden geleni yapacaklar.

Piyasaya guven vermek zaten ayri bir konu, faiz zaman kazanmak icin gerekli olan bir arac. Yoksa durum zaten ortada.

Alıntıları Göster
    Osmanlı moratoryum ilan etti sonları ne oldu biliniyor zaten.Moratoryum yani ben borçlarımı ödeyemiyorum demekle olmuyor.Gelip kafana çöküyorlar değerli her ne varsa direk alıyorlar toprağında kurum arazi cevher ne varsa.Gerçi tepedekiler ne varsa satıyor o ayrı konu babalarının malı gibi.

Evet tepe bir daha başa geçemeyecek.Ama ülkenin halide geldiklerinden hani o sözde kriz öncesinden bin kat daha beter olacak.

15 Milyon ve sürekli üreyen parazit sürüsü.Kürt sorunu.Bozulan eğitim.Yap işlet düzüp at metodu ile haraca bağlanan ve bununla övünen akılsız halk.Bozulan sağlık sistemi ülkedeki yeşil alanların bilfiil içinden geçilmesi.Betonarme eğitim kurumları ve buradan çıkan boş beleş kağıt mezunu gençler.Kontrolsüz üreyen nüfus,emekliliğin bir hayal olması diye diye gider.

Tamam gidecekler ama ardında düzelmesi mümkün olmayan bir enkazla gidecekler.Bunun bedelini kim ödeyecek asıl sorulması gereken konu gerçi ben ülkeden çıktım.Ama bir insan şunlara ses etmiyorsa bilinki sonuna kadar olanları haketmiş demektir.Burada almanyada fransada belçikada en ufak bir haksızlık olduğunda protesto ediyor hakkını arıyor millet.Türkiye ise vur enseni al lokmasını fakirleşiyorsun ama buda imtihan git geberene kadar şükret kafası ile sömürülmeye ölüme ve sürünmeye mahkum.

Ne zaman insan hakları yaşam emekten haberdar olur bilinç sahibi olur o zaman birşeyler değişir belki.Ortadoğu muz cumhuriyetinde şuan kabile devleti oldu zaten pardon aile şirketi.(Erdoğan A.Ş.)

• quote:

Orijinalden alıntı: Opricnik

bu durumda ne kısıtlaması olm :)
    korona ve selam ile vakaları bi göz korkutmak iin artırıyorlar
    yalan hepsi başından beri 4-5 k sürekli belki daha fazla

formula biletleri saniyesinde tükendi sen diyorsun yasak :)

salam ve sosis ile kalın sağlıcakla

Alıntıları Göster
    Formula biletleri tükler izlesin diye değil yabancı olup gelip izlemek isteyenler için oda döviz girdisi olarak düşünülüyor yoksa kim ne yapsın.

Kısıtlamadan kastım ekonomik çarkları indirgeyecek kısıtlamalar değil.Devletin sorumluluğunu azaltıp vatandaşa kaktırıp olası ters olguda ceza kesmek için kısıtlamalar gelecek.Malum para girdisi dönemi bitti.

• quote:

Orijinalden alıntı: onur1301

Maşallah her gün yeni rekor geliyor

Asgari ücret 300 dolar ile son 13 yılın en düşük seviyesinde... Ekonomi uçuyoorrr
    Dolar tarihinin en büyük değer kaybını yaşıyor doğar değersiz aslında kıskanılan almanya ya bakarak diyeceksin bunu

hani kıyaslıyorsun ya kendini almanya şu bu diye burada en dip maaş ki çoğu kişi bunu almıyor genellikle yeni gelen göçmenler ve yeni işe başlayanlar filan 1200-1500 € alıyor.Sende ise şuan bunun karşılığı 259 € evet yanlış duymadınmız 259 €

Yani ben mersin idmanyurduyum diyorsun ama kendini utanmadan bayern münih ile kıyaslıyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: intercityfirm1895

Hayır benim anlamadığım bu döviz kurlarını hiç sallamayarak hükümet neye güveniyor. Her geçen gün artıyor çünkü. 2023’de ohal ilan edip seçim yapmayacaklar herhalde çünkü bu gidişatta o sandıktan çıkmaları mümkün değil. 5 büyükşehir gittiğinde dolar 6 lira bile değildi.
    2023e kadar beklersek bu dolar 15 20 olur

Erken secim olmali bunlar beceremiyor bu isi

• quote:

Orijinalden alıntı: first_officer

aga, kral oldun..! 😶

Alıntıları Göster
    Yooo o kral olmadı sen fakirleştin o parasının değerini korudu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ebavamqko

Atatürk olmasaydı bu adam ülke yönetecekti.

Alıntıları Göster
    Ne ülkesi yav geriye ülke kalmayacaktı ki sevr sonrası o garip toprak parçasında bir manda devleti olacaktı.Büyük ihtimal ha net kesin birşey diyemiyorum.Çünkü 2 .dünya savaşının kaderi bile değişirdi.bu olayın ehemmiyetini kavrayın bunların ailesi filan kalmayacaktı ortada şuan bu zerzevatların soyu bile kalmazdı.

Ortada bir ülke kalmayacaktı.

Şuanda tarih kitaplarından osmanlıdan bahsediliyorsa gene Atatürk'e teşekkür etsinler.Çünkü bir tarihin olmayacaktı ve onu derleyen yok olup gidecekti hepsi.Uyduruk kıytırık bir halk olacaktın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 21 Eylül 2020; 13:1:11 >

• 
Sayfa: önceki 44004401440244034404
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.