Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (5489. sayfa)

7 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 40 Misafir (7 Mobil) - 37 Masaüstü10 Mobil
5 sn
234.936
Cevap
1.164
Favori
11.763.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
3. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 54875488548954905491
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu işin sonu erken seçim ile biter. iç, dış piyasada kimsenin güveni kalmadı bu heriflere.

• quote:

Orijinalden alıntı: nbacıshaquılle

Düştükçe düştü 450tl zarar nedir hocam. Altından 220.000tl zararım var.

450tl zarar ettim diye sinir oldum,220 bin tl kaybetsem kafayı yerdim herhalde.

1 milyon Tl üzerinde paran varsa neden serbest fon almadın ?serbest fonlar acayip kazandırıyor.

• kerimcem K kullanıcısına yanıt

Kim Kardashian gibi hayat sürmüyorsun ama kafan rahat oluyor. Mesela adam burada garsondu ama düzgün bir çalışma saati yoktu günde 15 saat çalıştığı zamanlar oluyordu. Orada markette herkes otomasyon gibi vardiyası bitince CEO gelse çalışmıyor diyor. Üstelik bu pandemide hala burada garson olsaydı al buyur sana 1100 lira diyeceklerdi orada istisnasız herkese asgari ücretin en az %60'ı kadar para verilmiş. Ayrıca market pandemi süresince alışverişleri maaştan düşmüyor. Buradaki garsonun halini ne sen sor ne de ben anlatayım.

• Gaara34 kullanıcısına yanıt

erken seçime gitsin de meydanlarda uzaya gitmemiz, kanal açmamız, 2023te uçak ve arabamızın yollarda olması için bana oy verin mi desin, onlar da geçen sene Ayasofya Camiiyi açan bu yiğidi kimseye yedirtmeyiz diye oy versinler.

Sayın cumhurbaşkanı Tayyip bey kazanamayacağı ihtimali olan yarışa girmez. en iyi ihtimalle 2022de seçim olur onun da sebebi önceki sözler niye tutulmadı sorusundan kurtulmak için olur.

• Ben sero B kullanıcısına yanıt
    Kral pusuda 👍🏻😂 Bazen bakıyorum sanki bilerek bu seviyelerde tutulup sazan.avi ile çıkmalarını bekliyorlar insanların. Dolarda bir yandan fişekleniyor, ons yükseldiği an ortalık karışır.

Yatırım tavsiyesi değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C99111CD4

Bu mesaj silindi.

Oyun böyük yeğen.

Dünya kupalarında Brezilya'yı tuttuk onun kini var adamlarda🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

Şaka bir yana Arjantin 1-2 seneye bayaa toparlar. Demokrasisi, kuvvetler ayrılığı, düzgün yargısı, düşünce özgürlüğü olan her ülke eninde sonunda toparlar.

• ozbey08 kullanıcısına yanıt

Benimde yaptığım en mantıklı hareket altın bozdurup fonlara (yabancı borsa fonları) ve borsaya girmekmiş. Şu anda altından kaybettiğim parayı (8 bin küsur) çıkarmama 3 bin TL kaldı. Lakin 7.85'ten aldığım dolar ve 9.40'dan aldığım Euro'dan hala zarardayım.

Temiz enerji fonlarını şu anda alıp unutmak lazım. Şu anda para getirmesi mümkün değil, Biden'ın yasalarıyla temiz enerji hisseleri güçlenir.

• mustifb M kullanıcısına yanıt

nediiyim tanrıya şikayet dilekçesi yazın ne nediyim artık yani şansına türkiye düşmüş burada yaşıycan savaşıcan hayatla, işine gelmiyorsa kaçabiliyorsan kaç.

kedi ciğer piskolojininz sıktı yeminle.

dünyanın %80 ni fakir zaten bu kadar dert etmeyin ,büyüklerinizin iphoneler bmvler yatlar katlar para içinde büydüğünü hiç sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 8 Mart 2021; 20:54:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

şubat ayında yaptığım en doğru hareket portföyümdeki gram altınları Arbitraj  yaparak dolara çevirmem oldu. yaptığım hatayı da söyleyelim bari garanti portföy temiz enerji fonunu almak oldu. temiz eberji dedik gelecek vaadediyor dedik aldık düştükçe düştü 450tl zarar ettirdi. tam bir balon satın almışım meğer.

Bende 100 TL lik AOY aldım, ilk açıldığında, daha doğrusu yapısı değişip ilk satışa açıldığında. Sanırım 2 ay olmuştur, 86 TL falan olmuştu. %14 zarar yazdı. Aslında uzun vade de bakmak lazım, fonlar özelliklede gelecekte önem kazanacak sektörlerin fonları 1-2 ay gibi kısa sürelerle ölçülmez. Ayrıca yabancı para birimi üzerinden olduklarından onları kurdan da arındırmak gerekir. AFT yi bir ara arındırmıştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustifb

Benimde yaptığım en mantıklı hareket altın bozdurup fonlara (yabancı borsa fonları) ve borsaya girmekmiş. Şu anda altından kaybettiğim parayı (8 bin küsur) çıkarmama 3 bin TL kaldı. Lakin 7.85'ten aldığım dolar ve 9.40'dan aldığım Euro'dan hala zarardayım.

Temiz enerji fonlarını şu anda alıp unutmak lazım. Şu anda para getirmesi mümkün değil, Biden'ın yasalarıyla temiz enerji hisseleri güçlenir.

GZH fonunun tüm hisselerine tek tek baktım inceledim çoğu son 1 yılda acayip şişmiş hisseler.

ben iş portföy teknoloji karma fonunun hisselerini de tek tek inceledim çok güzel hisseler seçmişler,işte o fonun yükseleceğine inancım tam.

• kerimcem K kullanıcısına yanıt

O zaman iPhone vs. yoktu ama kundura fabrikasında memur maaşıyla babam benim yaşımdayken araba almış. 2 ev almış birde göç ettiği Kastamonu'da bir yer var. Şu anda da ablam memur hala araba alamadı, eniştem de memur ev kredisini ödeyince ay sonunu zar zor getiriyorlar. Kısacası alım gücü olarak 70-80'lerle aynı durumdayız. Hatta daha da kötüyüz. Neyse o zaman ki DSP-MSP koalisyonu da Amerikancıydı ama neyseki şimdi değiliz(!)

• bihtih yav bihtihhh bi değişiklik olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustifb

O zaman iPhone vs. yoktu ama kundura fabrikasında memur maaşıyla babam benim yaşımdayken araba almış. 2 ev almış birde göç ettiği Kastamonu'da bir yer var. Şu anda da ablam memur hala araba alamadı, eniştem de memur ev kredisini ödeyince ay sonunu zar zor getiriyorlar. Kısacası alım gücü olarak 70-80'lerle aynı durumdayız. Hatta daha da kötüyüz. Neyse o zaman ki DSP-MSP koalisyonu da Amerikancıydı ama neyseki şimdi değiliz(!)

la o baban çocuk yaşından beri sırtından ter gele gele çalışmıştır ter akıtmıştır o evleri arabaları alana kadar yan sen? tahmin ediyim evde ayağıma güzel masa başı iş gesin diye bekliyon bekle daha çok beklersin o gençliğin çürür gider arkasından el salla.

23 yaşında veled bile ev alıyor yanımda be gözümle görmesem he he diyecem, liseden beri hiç durmadan alnının teriyle çalışıyor çocuk gece 12-1 lere kadar şantiyelerde ,yan gelip yatarak olcak o evler arabalar bekleyin siz..

akp gidecek üstünüze para yağacak az kaldı 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 8 Mart 2021; 21:7:16 >

• Hakan atilla istifa etti.. yani biden abi biz ettik aen etmeeeee
    Yarin s400 leride ya aslinda bunlar ise yaramiyormus aslinda kotuymus diye algi olusturulup s400 leri kapi disari ederiz.
    Gemileri zaten ankdenizden cektik bakim icinnn
    Ha birde meis adasi var yunan askeri bot gonderiyor.. cit yokkk
    Ne oldu simdi pastor gibi yine yeniden tukurdugumuzu yalatacaklar mi

• Sadece 15 günde

20 Şubat 08 Mart Artış
    Dolar 6,95 7,75 %12
    Euro 8,44 9,20 %9

• quote:

Orijinalden alıntı: Cem

Bende 100 TL lik AOY aldım, ilk açıldığında, daha doğrusu yapısı değişip ilk satışa açıldığında. Sanırım 2 ay olmuştur, 86 TL falan olmuştu. %14 zarar yazdı. Aslında uzun vade de bakmak lazım, fonlar özelliklede gelecekte önem kazanacak sektörlerin fonları 1-2 ay gibi kısa sürelerle ölçülmez. Ayrıca yabancı para birimi üzerinden olduklarından onları kurdan da arındırmak gerekir. AFT yi bir ara arındırmıştım.

Alıntıları Göster

şuan %15 zarar etmiş ama daha da zarar edecek gibi duruyor göz göre göre -%30 zarar etmesini beklemek te saçma olur.

pillere yatırım yapan şirketlerin hissesine gözüm kapalı alırım ama güneş enerjisi panelleri üreten şirketler var spekülatif şekilde artmış. güneş panellerini kapış kapış alan var mı yok? o halde bu yükseliş normal değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-41F3DB120

Tanrılar daha çok faiz istiyor...

''JP Morgan, TCMB'den faiz artırımı bekliyor

JP Morgan, TCMB'nin politika faizini 18 Mart'ta gerçekleştireceği PPK toplantısında faizleri 100 baz puan artırmasını bekliyor.''

Aynen tüm dış minnaklar şimdiden goygoya başlamış ateşin altını biraz daha açın diye tcmb üzerinde baskıya, bakalım ne olucak dolar bey aldı başını gidiyor....

• ozbey08 kullanıcısına yanıt

Hiç bakmadım ben temiz enerji fonlarına öncelik zararı kurtaralım diye teknoloji fonlarına ve BIST fonlarına yatırdım. Ama GZH belli ki yanlış hisseler seçmiş söylediğiniz için teşekkür ederim.

• @rd@ @ kullanıcısına yanıt

o fakirlik dediğin dönem Atatürk dahil hiç birinde adam akıllı düzelmedi atayada sövüyon şu an, git rerfah edekslere bak en çok düzeldiği hükümetler adanan menderes tugut özal ve akp 2014 e olan bölümdü hatta en çok düzeltende akp di kişi başı geliri 10.000$+ lara kadar çıkardı,bu ülke yamalı donla kuru tarhanayla sofradan kalkan insanların ferasetiyle kurtuldu canım yüksek limitli banka hesabıyla değil.🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

ayrıca Atatürkde seni ingiliz yada amerikan mandası yapardı al yıldızlı bayrağın yanına ingiliz deseni koydururdu paraya boğulurdun nevar zengin olmaya canım, atan yaptımı zengin olman için böyle bir hainliği yaptımı yapmadı ,neymiş herşey para değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 8 Mart 2021; 21:19:17 >
  • 
Sayfa: önceki 54875488548954905491
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.