Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (5487. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: airman_mg , empire1530 , empire1530 , RKENKEN , debianmr Daha Az
5 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 27 Misafir (4 Mobil) - 25 Masaüstü7 Mobil1 iOS
5 sn
235.183
Cevap
1.165
Favori
11.772.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
17. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 54855486548754885489
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kerimcem

bu harita bile kudurmalarına yetiyor,bir tane tsk askeri bile istemiyorlar,Türkiye çapına gore çok büyük işler becerdi ama partibazlıktan o gözlerin görmesi imkansız,seni ordan kovup güney kürdistanı resmi devlet olarak tanıycaklar bile siz akp akp lö lö diyene kadar atı alan üsküdarı geçicek.

Sen buna başarımı diyon. Başarılı görünmesi için haritada o sarı boyalı olan yerlerin sarıdan başka renk olması lazımdı.

• first_officer F kullanıcısına yanıt

panik satışları başlasın diyip dombıra açanlar ne yapıyor onları merak ettim doğrusu. Yerli dövizden gidiyordu çatır çatır bozuyordu insanlar ne oldu acaba ?

• he ordada sadece poposu dışkılı ypg liler var zaten dış dış kahrol düşman diyince gidecekler🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥  en sevmediğim insan tipisin resmen siyasi kör,abd yle rusyayla sıcak çatışmaya girceksen buyur seni önden alalım bilader muhtemelen world war 3 ü tetikler zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 8 Mart 2021; 19:22:11 >
  • quote:

he ordada sadece poposu dışkılı ypg liler var zaten dış dış kahrol düşman diyince gidecekler  en sevmediğim insan tipisin resmen siyasi kör,abd yle rusyayla sıcak çatışmaya girceksen buyur seni önden alalım bilader muhtemelen world war 3 ü tetikler zaten.

Öfff ne kadar üzüldüm ne kadar üzüldüm kerimcem beni sevmiyormuş.

Amerikayla çarpışmaya ne gerek vardı. Şamda namaz kılacağız diyeceğine suriyenin toprak bütünlüğünü koruyacağız dese amerika hiç gelmezdi bile. Esadda tepelerine vura vura adam ederdi o teröristleri.

• neyse konu fazla saptı uzatmayalım,türkiye olsada olamsada orda iç savaş çıkçaktı,Türkiyeyle inan hiç alakası yok türkiye sadece tarafını seçti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 8 Mart 2021; 19:25:44 >
  • Selçuk reis şuan canlı yayın yapıyor ilgiyle ve merakla bekleyen varsa kaçırmasın 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• Altının onsu da 1680 dolara geriledi sessizce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Dünya ekonomisinde kıble diye bir şey yok, kimse ideolojiye göre yatırım yapmıyor.Yatırımların aktığı ülkelerin ortak özelliklerini incelerseniz, insan haklarının ve hukukun ne kadar üstün seviyede olduğunu, ülkelerin adalet sistemlerinin ne seviyede bağımsız olduklarını anlarsınız.

Türkiyede hükümet değişince ekonomi bir günde düzelmeyecek, ama en azından gelen hükümet despot bir yönetimden ziyade, aklı başında ve güçler ayrlığına uyan bir yönetim şekli izlerse işler zamanla düzelir, yurt dışından gelen yatırımcı fabrika da açar, parasını türk lirası olarak da tutar.Bu da otomatikman dövizi düşürür, döviz bollaşınca da faizler düşer.Bununla da yatırımcı düşük faizle kredi çekip fabrika açar ve işsizlik azalır.Kişi başına düşen milli gelir artar, tüketim artar, tüketim artınca vergiler artar ve ülkenin milli geliri artar, sonuç olarak ülke büyür.

Paranın dini, imanı veya ideolojisi olmaz.Bir kere bunu anlamak lazım.

• Birisi akplilere tane tane sorsun dolar 4,90 olur mu?

Cevap bekliyorum bişey denicem

• TheStarBox kullanıcısına yanıt

3 kere abd destekli kanlı askeri darbe yiyen ülkeye ne kadar güzel temmeniler düzmüşsün oyle keşke olsa hemfikirim🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 , eskiden yargı darbeci genarallerin ağzına bakıyordu şimdi rte nin en azından sivile geçti daha iyi oldu :)))

tamam işte bende diyorum akp gittiğinde hapisdeki abd ajanlarına darbecilere fetöcülere,s400 e,akdenize,suriyeye,libyaya partiler üstü milli çıkarlarımıza ne olcak itinayla izle diyorum bende ama izlerken partizan olma bir zahmet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 8 Mart 2021; 19:49:13 >
  • Kerimcem noldu lo dolar 7 oluyordu
    Ecevit zamanında dolar yükselince ecevit yüzünden,akp olunca dıj güçler.
    Olum bu ülke abdye rağmen gitti Kıbrıs'ı aldı.ambargoya rağmen gitti aldı geldi.ama tabi onunla bile dalga geçen kişiliksizler var.
    Yağ kuyruğuymuş falan filan.hırtolar sizi.

• dark dragon kullanıcısına yanıt

Valla genç sayılırım bende yurtdışına gideceğim diye ev sattım dolar, euro altın ve yatırım fonları aldım lakin hepsinden şu anda zarardayım. Lanet olsun ki zamanında 2 yıllık okuduk bu yüzden Avrupa'nın en istemediği kişiler kategorisindeyim sanırım. Adamlar ülkesinin menfaati için haklı olarak eğitimli kişileri istiyor, 4 yıllık mezun olan tanıdıklarım gitti. Bana da en fazla davet göndeririz diyorlar ama ayak işleri yaparak oturum izni almayı bekleme diyorlar. Her fırsatı değerlendiriyorum ama şu anda yapabileceğim birşey yok gibi. Kendi ellerimle kendi geleceğimi kararttım 2014'e kadar bunlara oy verdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustifb

Valla genç sayılırım bende yurtdışına gideceğim diye ev sattım dolar, euro altın ve yatırım fonları aldım lakin hepsinden şu anda zarardayım. Lanet olsun ki zamanında 2 yıllık okuduk bu yüzden Avrupa'nın en istemediği kişiler kategorisindeyim sanırım. Adamlar ülkesinin menfaati için haklı olarak eğitimli kişileri istiyor, 4 yıllık mezun olan tanıdıklarım gitti. Bana da en fazla davet göndeririz diyorlar ama ayak işleri yaparak oturum izni almayı bekleme diyorlar. Her fırsatı değerlendiriyorum ama şu anda yapabileceğim birşey yok gibi. Kendi ellerimle kendi geleceğimi kararttım 2014'e kadar bunlara oy verdim.

Son 2 cümlen zaten ibretlik. Bu noktaya gelineceği belliydi, bunu öngöremeyip içine girilen son pişmanlık fayda etmiyor. Yine de umarım hedefine ulaşırsın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• first_officer F kullanıcısına yanıt

Aslında o koltukta kimin oturduğu çok önemli değil bence. Bu güvensizlik ortamında, herkesin artık MB'nin bağımsız olmadığını bildiği durumda koltuk boşta kalsa dövize, enflasyona etkisi çok olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sokrates 1983

Altının onsu da 1680 dolara geriledi sessizce

Bu mesajına karşı biraz güzelleme ve olumlama yapma ihtiyacı duydum sanki hocam

Bundan sebep sana derim ki

Onsman belki de bize büyük bir şaka yapıyordur hocam. Hem benim sarı kızım işini bilir. Ses etmez, susar öylece. Zamanı gelince de öyle bir konuşur ki herkes onu dinlemek zorunda kalır.🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doppio -- 8 Mart 2021; 19:54:56 >
  • Utanmadan hala konuşuyolar bir de.nerde dik durduk biz yazsana
    Rahip konusunda mı dik durduk? Mavi marmarayı satarak mı dik durduk? Kaddafiyi,saddamı satarakmı dik durduk?
    Ülkeyi fetöcülere peşkeş çekerken mi dik durduk?
    Yunanlar adalarda gösteri yaparken tek adaya bayrak dikemeyerek mi dik durduk?
    Süleyman şah türbesini kaçırarak mı dik durduk?
    Çiller kadar olamayanlar uluyor işte
    Auuuuuu

• programmer_onur kullanıcısına yanıt

Şahsen 28 yaşımda da olsam yeni nesile karşı büyük bir sorumluluğum olduğunu biliyorum. Yarın çocuklarım dahil bana sövüp bizi siz bu hale getirdiniz diyecek ve asla onlara kızamayacağım. Mahallede tablet alamayan çocuğu görünce bile sorumlu olduğumu biliyorum lakin dediğiniz gibi son pişmanlık fayda etmiyor.

• mustifb M kullanıcısına yanıt

4 yıllık okumuş kişilerde orda ayak işinde işçi statüsünde burda okuduğun üniler çok kalifiyeli değilse orda çöp tenekesi statüsünde, orda mutlaka yüksek lisans yapman şart beyaz yaka olman için.

meslek edinsen giderdin ama aşçı berber gibi lise mezunu var giden bildiklerim,ama meslek edinmen şart+ dil kapasiten olsun yeter özellikle sertifikalı aşçıya büyük rağbet var.

teyze kızının kocası aşçı statüsüyle gitti zaten(sırf kaçmak için sertifika aldı) burda adam harita mühendisiydi.

meslek yok, sertifika yok, refarans yoksa malesef Türkiye elinden öper.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 8 Mart 2021; 20:19:28 >
  • Ons sana yazıklar olsun

• scorpion3560 S kullanıcısına yanıt

Kanal istanbul da dik duruyoruz. İnadına yapılacak göreceksiniz :)

• 
Sayfa: önceki 54855486548754885489
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.