Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (5185. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: KimYon_Reyiz Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 18 Misafir - 19 Masaüstü
5 sn
235.188
Cevap
1.166
Favori
11.773.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
96. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 51835184518551865187
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bilmediğiniz şey şu 2001 de sabit kur rejimi vardı,yani o vakitler dalgalı kur sistemi yoktu. o yüzden stabildi ve o yüzden bir gecede yükseldi.

sabit kur uygulayan ülkelerde ani devalüasyonlar olağan şeydir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbey08 -- 22 Ocak 2021; 23:49:56 >
  • the__executioner__ kullanıcısına yanıt

toplamış birşey olmaz 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• ozbey08 kullanıcısına yanıt

ben bir abdest alayım böyle olmayacak var bişiler 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• quote:

Orijinalden alıntı: Leon

2024 için 8.62 demiş.

Ünlü bir düşünür gelir ve o bahsedilen 4 yılı icabında 1 haftaya çeker.

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 23 Ocak 2021; 0:50:0 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• programmer_onur kullanıcısına yanıt

Hicri takvime göre vermiştir tahminleri🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ALTCoinci A kullanıcısına yanıt

2017 yazında 3+1 ton balığı 14 liraydı.

• emclord00 kullanıcısına yanıt

Selam,Şubat toplantısında faiz inermi diyorsunuz?

• Selam,Şubat toplantısında faiz inermi diyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: first_officer

Migros, bim,a101,şok vb marketlerdeki personel ürün etiketi degistirmeye yetisemez duruma geldi...
    Bugun migrostan aldigim yogurdun kasada cika tutari raftakinden fazlaydi.. kasiyere soyledigimde; etiket degistirmeye yetisemiyoruz dedi... Ayni vaziyeti diger marketlerde gözlemliyebilir yada marketteki herhangibir personele vaziyeti sorup teyit edebilirsiniz...
    Özellie gıdada korkunç bir enflasyon mevcut...
    Bunu hepimiz bizzat yasiyorken, bakalım TUİK denen kurum subat basinda ocak enflasyonunu ne yumurtlayacak...!
    MB faizi 17 de tuttuysa bunlarda enflasyonu 15 den fazla kolay kolay aciklayamaz.. zira diger turlu MB yine faiz arttirimina gitmeye zorlanir (resmi negatif faize dusmemek icin)

Bu sabah önce şok sonrada A101 e girdim süt,peynir ve yoğurt ürünlerinin hepsine çok ciddi şekilde zam gelmiş kendi ucuz markalarıda dahil.

Allah hepimizin yardımcısı olsun hani kur düştü araba,elektronik vs indirİm gelsin diye bekliyoruzya bu ülkede inidirm İM-KAN-SIZ !!!

• Asgari ücrete 500ttl zam gelince sevinenler vardı. çok sevinmeyin en fazla bunun keyfini 3 ay sürersiniz demiştim. ama daha 30 gün bile geçmeden yapılan maaş zammı fazlasıyla geri alındı. daha geriye 11 ay daha var 11 ayda o asgari ücretin alım gücü %50 azalır.

olan 1500tl emekli aylığı alan emekliye oluyor. onların durumu çok daha kötü. ha beterin beteri de var o da işsizler. hayat çok pahalanmışken bir de işsizse tam manasıyla ayvayı yemiş

• Selçuğun yan hesabı mı bu 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥
  • Reel enflasyonun %40 ın üzerinde olduğu ülkede, emekliye yapılan %15 gibi zam, insanları yoksulluğa mahkum etmektir. Alım güçleri sürekli düşüyor bu insanların!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozbey08 kullanıcısına yanıt

İnsanların istediği zam değil alım gücü aslında. şimdi bu adamlar asgari ücrete zam yapmasa diğer ürünlere ( yemek, fatura vb ) yapmayacak mı yine yapacak. Elbette zammın bir etkisi vardır ama buradaki ana sorun asgari ücrete yapılan zam değil alım gücünün düşürülmesidir. Ben de isterim asgari ücretin 1000 TL olmasını ama dolar da 2-3 falan olsun mesela 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥  Şuan işsizim iş arıyorum bu kadar kötü bir piyasaya şahit olmadım yaşım çok büyük değil ama küçük yaştan beri çalışıyorum. Gençliğimiz böyle çürüyecek yazık benim ve benim gibi olan Türk gençlerine🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• ugarb kullanıcısına yanıt

mevcut sistemin boşa harcadığı paraları eleştirecekleri yerde emekliyi asgari ücretliyi eleştiriyorlar ya ben bir şey demiyorum🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• ekonomideki bütün sorunların kaynağı olan akp ve akp'nin "inadım inat" diye adlandırılacak olan sistemidir. çare ise parlementer sisteme acil geri dönüştür.

"MetroPOLL Araştırma'nın kurucusu ve CEO'su Özer Sencar, 'başkanlık sistemi değerlendirmesi' anketinde 'güçlendirilmiş parlamenter sistem'e geçmek isteyenlerin oranının yüzde 57,7 olduğu sonucunu paylaştı.

Sencar, MetroPOLL'ün 'Türkiye'nin nabzı Aralık 2020' araştırmasında yer alan 'başkanlık sistemi değendirmesi'nin sonucunu Twitter hesabından "Başkanlık sistemine olan desteğin düşüşü önümüzdeki süreçte politikacılara yol gösterici olabilir" notuyla paylaştı.

Buna göre, "Türkiye bugünkü başkanlık sisteminde mi kalmalı yoksa güçlendirilmiş parlamenter sisteme mi geçiş yapmalı" sorusuna, araştırmaya katılanların yüzde 57,7'si, "Güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş yapmalıdır" yanıtını verirken, yüzde 34,5'i "Başkanlık sisteminde kalmalıdır" dedi. Halkın yüzde 7,8'i ise, fikri veya yanıtı olmadığını söyledi.

Araştırma sonucu önceki aylarla kıyaslandığında, 'güçlendirilmiş parlamenter sistem'e geçmek isteyenlerin oranında artış olduğu görüldü. "

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar kasım ayında 210 bin tl den daireye girdim 30 bin peşinat vererek ve ozamanlar oranlar 1,10 du,

şuan 23 ocak ve en düşük konut kredi oranı 1,36 iken benim binada kalan 210 binlik daireleri şuan 270 den satıyorum diye fiyat güncellemiş adamlar sahibinden.comda,

şimdi bu adam neyine güveniyorda bu kadar artırıyor fiyatı?

gerçi benim dairenin tapusu 1 2 hafta sonra çıkacak umarım ozamana kadar dahada yükselmez konut kredileri,

gerçi 18 subata kadar değişmez konut oranları çünkü ocak toplantısında 17 olarak kaldı tcmb oranı

• 
Sayfa: önceki 51835184518551865187
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.