Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (4504. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: first_officer , first_officer , tsufrankwoli Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 42 Misafir (1 Mobil) - 43 Masaüstü2 Mobil
5 sn
235.038
Cevap
1.166
Favori
11.767.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
12. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 45024503450445054506
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    neyse barışıp devam edelim konu dışına çıktık zaten

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Enflasyon

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥
  • mitokondrioglukadayi kullanıcısına yanıt

2-3 tanesi dışında lazım olmayan gereksiz şeyler.

Bizi ilgilendirmez :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sokrates 1983

465 TL'ye düşerse öpte başına koy :)) Bence giriş dip seviyesi artık 460-470 aralığı daha da düşmez iyice yer yaptı kendine... Yukarıda yazmıştım eğer minimum 1 yıl dokunmam diyorsan her fiyattan girilir altına gelecek yıl bu fiyatlar komik kalabilir...

Alıntıları Göster

22 ekimde 200 puancık daha arttırsalarda 451 gelse yumulsam grama :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Mojidozirikato

22 ekimde 200 puancık daha arttırsalarda 451 gelse yumulsam grama :)

Alıntıları Göster

O rakamlar çok zor artık hocam şuan Gram adım adım 480 e gidiyor. 465 TL'ye düşerse en fazla alım fırsatı olur. Doların ve Onsun sağlam düşmesi gerekiyor ki 450 TL'li rakamlar gelsin.Bu da bu saatten sonra imkansız gibi merkez Bankası şöyle 1000 puan artırsa belki dediğin rakamlar gelebilir 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• 4 Kasıma kadar ons ta 2100 leri bekliyorum.

(Ytd.Tamamen sallıyorum)

• Mojidozirikato kullanıcısına yanıt

Bizim merkez değilse fed in bir hareket yapması lazım dediğiniz olması için.

Zira ons yükseliyor biz 10 kuruş usd yi dusursek ne ise yarar :)

Faiz arttırdık, üstüne kaç takla attık yine 7.80 e dayandık.

5 kuruş için miydi bu kadar hareket :)

Yada bu adımlar olmasaydı şu an 8.20 demiydik sevinmeli miyiz.

• Buradan gram alinir mi

• quote:

Orijinalden alıntı: Akhenatonnn

2 ay önce yorumları okuyup 467 den altın almıştım. eeey altın lobisi nasıl bi trollük yaptınız olm iyiki yorumları tekrar dinlemeyip hemen satıp kurtulmuşum😬😬
    11 lira artmış işte bu da %2,35 artış demek . TL'de olduğunda yıllık %10 %15-20 stopaj vardı ( şimdi azaldı o ) yıllık %8 kazanç 2 ay demek yılın 1/6sı bu da 8/6= 1.3 olmakta yani TL faizi , yine altın fazla kazandırmış

Aslında altın para kazandırmıyor kâgit paraların dolandırıcılığından koruyor seni. Altın kazandırdı denilen şey aslında kâğıt paralarda kalsan ne kadar dolandırılacağın miktardır

2 aydır paran cebinde yada vadesiz hesapta kalmışsa %2,35 erimiş demektir aslında

• %1 vergisi+alım satım makası 10-11 lira yapıyor zaten

• quote:

gerçekten inanarakmı yazıyosundolar düşerse altın daha çok düşer
    Doların düştüğünü ons fiyatın yükselmesinden anlayabilirsin. 1 ons altın 1900 dolara yakın 2bin 2200 olursa dolar epey düşmüştür... TL bazlı düşünme TL her paraya karşı düşüyor zaten kabile devletlerin parası karşısında bile

• quote:

%1 vergisi+alım satım makası 10-11 lira yapıyor zaten
    O zaten TL üzerinden dolandırıcılık yapmak isteyenlerin koyduğu bir şeydi. Seni TL'ye sokup rahatça dolandırmak için... Ben 10 ay önce 270den almıştım sadece banka alım-satım farkı var onu da herkes altın havalesi ile çözebilir... Düşün devlet yandasina YİD'ler ile dolar üzerine sözleşme imzalıyor yandaşı zarar görmemesi için ama seni TL'ye zorluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 5 Ekim 2020; 20:39:3 >
  • akıllandık, harçlığımı bile tl de tutmuyorum

• farkındayım,dolardan çıkıp euro yamı geçsem diye düşünüyorum.

• biden seçilirse dolar ne olur. adam çok yaşlı. görev süresi dolmadan ölebilir yani

• 1000 puan uber olur şuan tek hamlede yapmasın onu biz bu filmi izledik :) Sizde biliyorsunuz en son 24 eylülde 200 puan artınca 7.51'lere değdi dolar gramda da 451 i görmüştük değil mi ama burası çok önemli şakkadanaktan bir 200 puan daha artınca tekrar 7.5xx'lere değeceğini düşünüyorum 451-454 arası bence olabilir diyorum 3 lira için seni mi kırıcam.

@acquiles

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mojidozirikato -- 6 Ekim 2020; 0:13:59 >
  • Trump , Biden bunlar gereksiz detaylar. Yüz güldüren Benjamin reis, Lincoln Reyis, Jefferson reyis Washington reyislerdir. Yatırım tavsiyesi değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mojidozirikato

1000 puan uber olur şuan tek hamlede yapmasın onu biz bu filmi izledik :) Sizde biliyorsunuz en son 24 eylülde 200 puan artınca 7.51'lere değdi dolar gramda da 451 i görmüştük değil mi ama burası çok önemli şakkadanaktan bir 200 puan daha artınca tekrar 7.5xx'lere değeceğini düşünüyorum 451-454 arası bence olabilir diyorum 3 lira için seni mi kırıcam.

@acquiles

Altın 451 TL'ye düşmedi ki dolar 7.65 TL'ye çekildi altının gramı da 460 TL'den döndü. Öyle aman aman bir düşüş olmadı.

• Redeemertr kullanıcısına yanıt
    o çok boş konuşmuş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mojidozirikato kullanıcısına yanıt

Yanlış zamana baktınız sanırım, 24 eylülde dip 457.9 TL gördük. 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

451 en son 19 ağustos ta görmüştük.

O zaman da dolar 7.28 Di.

Şu an ons 1900 usd kabul edersek 451 için usd TRL nin 7.39 a gitmesi gerekir ki o dediğiniz 200 BP faiz arttırımı ile olacak iş değil. Zira son 200bp nin etkisi malum.

Şu an 450 TL altında beklemek için usd TL den ziyade ons un 1820 usd seviyesine gelmesi ile olabilir..

Buna da bizim etkimiz malesef yok, yani faiz arttırmak, altınları bozdurun demek, ya da bilimum gaz veren hareketler de ons/usd ye bir etkimiz olmuyor. Malum dünya 5 ten büyük :)

• 
Sayfa: önceki 45024503450445054506
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.