Şimdi Ara

🔥 Dolar 7,52 - Euro 9,00 - Altın 410 | 04 MART 🔥

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
146 Misafir (48 Mobil) - 98 Masaüstü48 Mobil1 Android
5 sn
109.669
Cevap
854
Favori
5.431.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 35 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 6597
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1588
  • Ortalama Mesaj Aralığı 20 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 812
  • Favoriye Eklediklerim 860
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • acquiles (3300 mesaj) MRT_ (2487 mesaj) Hendrik Johannes Cruijff (2353 mesaj) Equris (2262 mesaj) mitokondrioglukadayi (2234 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (60512 mesaj) Mobil (38875 mesaj) Tablet (3328 mesaj) Mini (10409 mesaj) Uygulama (5111 mesaj)
  • @
926 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
7. Sırada  bugün en iyi #2
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar 7,52 - Euro 9,00 - Altın 410 | 04 MART 🔥
Giriş
    1094 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Akhenatonnn

ben angaraya gideyom
    Yalnız kullanıcı adları efsane

• Yarbay
    4646 Mesaj
    Altın güzel düştü kademe kademe alıyorum.
  • Yüzbaşı
    611 Mesaj

çok güzel yazmışsınız elinize yüreğinize sağlık...
    |
    |
    tekkral34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3060 Mesaj
    Yeni rekor geldi 🚀🚀

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    9202 Mesaj
    pzt 475 den almıştım
    |
    |
  • Yüzbaşı
    970 Mesaj
    lan durdurun şunu yeter artık.
    tamam 8 olacak da biraz yavaş olsaydı bari.
    6.85 e sabitledikten sonra cidden para bırakmadılar galiba.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    3416 Mesaj

Peki alternatif ne? Tl mevduat, borsa, altın? 18 günde %2,6 iyi getiri değil mi?

|
    |
    b0Ni kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5049 Mesaj
    7.69
    |
    |
  • Onbaşı
    21 Mesaj

Ölümsüzlük iksirini bulmak için Laboratuvarında deneyler yapıyor şu an.O yüzden bir süre yazılarına ara verdi.
    |
    |
    the__executioner__ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4646 Mesaj

Benim dolar alarak zengin olma amacım yok şahsen. Ülkede açıklanan enflasyon rakamlarının gerçeğin çeyreği bile olmadığını bakkaldan abur cubur alan 5 yaşındaki çocuk bile biliyor. Amaç eldeki meblanın tl de kalıp çöp olmasını engellemek. Döviz ve altın da şimdilik bunu sağlıyor. Vergiden dolayı ufak bir kayıp oluyor ama enflasyonun %100 e yakın olduğu bir ortamda bence bu gözden çıkarılabilecek bir değer.
    |
    |
    b0Ni kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4646 Mesaj
    Dostlar ekonomistler şuan insanlar toplanıp bankadaki dövizini çekmek istese bunun büyük çoğunluğunu karşılayacak döviz miktarı bankalarda yok diyor bu ne kadar doğru? Bu beni oldukça endişelendiriyor açıkcası. Yarın öbürgün kodamanlardan biri toplu çekim yapıp nakite geçse piyasada döviz kalmasa bankadaki dövizini normal vatandaş nasıl alacak? Bu durumda nasıl bir yol izlenir?
  • Yüzbaşı
    613 Mesaj
    Dolara yatırım yapıp vatan haini olmayalım diye altına geçtik. Sarı kız durmadan düşüyor. Keşke hükümetimiz biraz da altınla uğraşsa. Dolar gibi durmadan artardı. Zira vizyon bunu gerektirir.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    909 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Kassady

Altın güzel düştü kademe kademe alıyorum.
    Hocam almayın.
  • Yarbay
    4646 Mesaj

Neden?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Look At Me kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2289 Mesaj

evine hırsız girmiş.gözü gibi baktığı hergün çıkarıp parlatıp saydığı,evladım dediği altınları çalınmış.kafayı yemiş deniyor.
    |
    |
    çiko miko kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    909 Mesaj
    quote:

Neden?
    Sürekli düşüyor hocam o yüzden bakalım daha ne kadar düşecek inşallah uzun vadede zarar etmeyiz.
  • Binbaşı
    1309 Mesaj
    2-3 aydir ilk defa bu kadar düştü altin

|
    |
  • Yarbay
    4646 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Look At Me

Sürekli düşüyor hocam o yüzden bakalım daha ne kadar düşecek inşallah uzun vadede zarar etmeyiz.

Alıntıları Göster
    Ben çoğu insanın aksine 3-5 ay alıp satmıyorum hocam. Aldığımı hiç satmıyorum hatta tutuyorum öyle :) Acil bi ödemem vs yok gerekirse 3-4 sene tutmaya razıyım. TL de her ay paranız %25 e yakın eriyor.
  • Yüzbaşı
    610 Mesaj
    quote:

Dostlar ekonomistler şuan insanlar toplanıp bankadaki dövizini çekmek istese bunun büyük çoğunluğunu karşılayacak döviz miktarı bankalarda yok diyor bu ne kadar doğru? Bu beni oldukça endişelendiriyor açıkcası. Yarın öbürgün kodamanlardan biri toplu çekim yapıp nakite geçse piyasada döviz kalmasa bankadaki dövizini normal vatandaş nasıl alacak? Bu durumda nasıl bir yol izlenir?
    Bankacılık sisteminin açığı bu zaten. sadece döviz değil MB'nin bastığı TL'de de benzer şey vardır piyasada 200milyar tl basılı para var diyelim mevduatlarda da trilyonlarca lira var 150milyar çekilmek istense bu kadar para yok herkesin cebindekini bankaya verse ancak 200milyar çıkar... Eğer 10-15 milyar dolar çekilmek istense epey zorlu olur çekim süreci 30-40 milyar dolar zaten mümkün olmaz . 200 küsur milyar dolar para sadece banka cüzdanlarında bilgisayar ekranlarında vardır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    4646 Mesaj

Hocam bunu biliyorum tüm para birimleri içn var fakat şuanki döviz talebi malum TL ye bu kadar bir talep yok. Yarın öbür gün bir kanun gelse yunanistandaki gibi döviz cekmeye limit diyelim ki herkes bankalardaki dövizini çeker evine alır. Geriye kalan tutar da bankalarda dijital olarak kalacak o halde sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kassady -- 23 Eylül 2020; 11:36:58 >
    |
    |
    MiLLETiNVEKiLi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Ko Cuce
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,646
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.