Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (4413. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
20 Misafir (5 Mobil) - 15 Masaüstü5 Mobil3 Android
5 sn
235.425
Cevap
1.165
Favori
11.782.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
11. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 44114412441344144415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bu ara takipteyim kalpten gidecez yani bu onsun hareketlerinden
  • dün 7.50 değil miydi ya.
    akp sağolsun önceden 1 gecede devalüasyon olurdu şimdi her gün rekor kırıyor.
    tabi daha bir gecede 2 katına çıkmadı, bakalım onu ne zaman yapacaklar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • CDS 568 olmus bugun, canli goren var mi, dolar 7.70`e giderken bu nereye gidiyor ?

Ne guzel ekonomi ya, hergun paramiz deger kaybediyor...

Unutmayin enflasyon vergidir ve enflasyon vergisi olarak adlandirilir.

Bu vergi sarmali icerisinde vatandasin tuketime dayali ekonomiyi buyutebilecegine inanan zavallidir. Yazik.

Not : Kagit uzerindeki buyumeden bahsedilmiyor, gelir artiran buyume mesele.

Bu isin sonu iyi degil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitokondrioglukadayi -- 22 Eylül 2020; 18:13:13 >
  • mitokondrioglukadayi kullanıcısına yanıt
    O değilde, üstelik şu gidişata rağmen halk gayet tepkisiz ve nötr şekilde 'yaşamaya' devam ediyor...

• Bu arada JP Morgan denen guya araci kurum olan ahlaksizlar, 5.50 hedefli pozisyon aldik diye duyurmustu, onlarin da stop`u patladi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

O değilde, üstelik şu gidişata rağmen halk gayet tepkisiz ve nötr şekilde 'yaşamaya' devam ediyor...
    Halkin maasli kismi bitik durumda... %44`u asgari ucret, 5 milyon memur...

Bu grup zaten konusamaz...

Bir de fakirler var...

Eee geriye kim kaldi ?

Zenginler...

Onlarin keyfi yerinde...

Ama, bunun da bir suresi var...
  • bu arada "Orta Vadeli Ekonomik Program" halen açıklanmadı. eleştiriler bu gecikmenin yasa ihlali olduğuna dikkat çekiyor. ortalık giderek ısınıyor.

• Ver coşkuyu.Kahvelerde artık alarmlı olarak satılıyor kuruyemiş gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cds 506 gözüküyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apolyonn -- 22 Eylül 2020; 18:33:21 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Simdi "tum dunya krizde abicim, bak pandemi var, dolar heryerde artiyor diyen" suursuzlara yonelik bir grafik birakiyorum buraya

Turuncu cizgi TL... Bitmis durumda...

Diger beyaz olan MSCI gelismekte olan ulkelerin para birimlerinin dolara karsi durumu... Hepsi ciddi deger kazanmis...

Birisi size pandemi var be, ne yapsinlar kardesim, tum dunyada dolar artti dediginde bu grafigi gozunun icine sokun. Sussun suursuz cahil.

• Altın çöküyor benimde kalbime bişeyler oluyor

• İAmSterdam06 İ kullanıcısına yanıt
    30 usd düşünce çöküyor diye niteliyorsak, 1800 lere indiğinde (ki kısa süre önce inmişti) sizi son yolculuğa ugurlariz herhalde

Abartmadiniz mi sanki biraz

Grafiği bakarsak ben bir çöküş göremedim henüz..

TR bazında bakarsak zaten dolar TL den sebep 470 fix..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 22 Eylül 2020; 19:28:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu tam doğru karşılaştırma olmuyor. Bunu geçen de yazmıştım. Kayboldu gitti arada.

MSCI Emerging Markets – Country Weights (Ülke Ağırlıkları) baktığımız da senin kafanda ki gibi olay yok. Yani her ülkenin kurlarını toplayıp bölmüyorlar.

MSCI EM IDX oluşturan ülke kurları ağırlıklı olarak %65 oranda Çin,Güney Kore ve Tayvan oluşturuyor.

Bu üç ülkede en stabil kurlara sahip ülkeler. Çünkü Dünya'nın üretim deposu Uzak Doğunun baş ülkeleri.

Ama genel olarak Marttan itibaren dibe vuran ülkeler hız toparlandı. Türkiye'nin durumu daha kötü. Negatif reel faiz oranlarını karşılaştırmak lazım.

• bu saatten sonra ampülcüyüm batalım herkesi davet ediyorum batalım diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-41F3DB120

Vatandaş dolarını bozmaya başladı.....

https://twitter.com/SarpKayaDr/status/1308365465639686144
    eskiden "Olacak O Kadar" vardı, şimdi de twitter var elhamdulillah

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

30 usd düşünce çöküyor diye niteliyorsak, 1800 lere indiğinde (ki kısa süre önce inmişti) sizi son yolculuğa ugurlariz herhalde

Abartmadiniz mi sanki biraz

Grafiği bakarsak ben bir çöküş göremedim henüz..

TR bazında bakarsak zaten dolar TL den sebep 470 fix..

Takılıyorum hocam ben 1500 ons civarlarında yüklü giriş yapmıştım. Tl bazında ilgilenmiyorum zira döviz bozup girdim altına. Az biraz da 1700 lerden girdim. Çok az da 1950 den girdim

• quote:

Orijinalden alıntı: İl teber

Bu tam doğru karşılaştırma olmuyor. Bunu geçen de yazmıştım. Kayboldu gitti arada.

MSCI Emerging Markets – Country Weights (Ülke Ağırlıkları) baktığımız da senin kafanda ki gibi olay yok. Yani her ülkenin kurlarını toplayıp bölmüyorlar.

MSCI EM IDX oluşturan ülke kurları ağırlıklı olarak %65 oranda Çin,Güney Kore ve Tayvan oluşturuyor.

Bu üç ülkede en stabil kurlara sahip ülkeler. Çünkü Dünya'nın üretim deposu Uzak Doğunun baş ülkeleri.

Ama genel olarak Marttan itibaren dibe vuran ülkeler hız toparlandı. Türkiye'nin durumu daha kötü. Negatif reel faiz oranlarını karşılaştırmak lazım.
    Toparlanma oldugunu iddia eden sizdiniz sanirim... Sizi gecmiste barilla ile ilgili tartismadan hatirliyorum, saniyorum en son trol oldugunuza kanaat getirmistim.

Hani barilla yemek lukstu ya... (2018`deki kur artisindan sonra 3.5`tan 5 liraya giden makarna fiyatini yazinca boyle demistiniz) Sonra Barilla fabrikasinin Turkiye`de oldugunu ogrenmistiniz, hatirliyor musunuz ?

Daha boyle garip bazi yazismalar olmustu, kafamda trol olarak kalmaniz belki de bu yuzdendir.

Madem o grafik anlatmiyor mesela, gelismekte olan piyasalar icerisinde hangilerinde para birimi 9 ayda %29 deger kaybetmis, bir anlatsaniza, haliyle benim koydugum grafik yeteri kadar anlatmiyormus, hadi anlatin bakalim nerede var boyle kayip ?

1 Ocak = 5.95

22 Eylul = 7.67

Bak bu da 29 Mayis -- 22 Eylul arasi gelismekte olan ulke para birimlerinin dolara karsi performansi

Bak bakalim kimin parasi en cok deger kaybetmis ?

Yazmak icin yaziyorsun, bos yaziyorsun, bunu biliyorsun degil mi ?

Arjantin`in bile altindayiz...

Mesela Rand ayni donemde %5 uzerinde deger kazanmis ki, son gunlerdeki kayiplara ragmen... Gecen daha %3 deger kaybetmisti...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitokondrioglukadayi -- 22 Eylül 2020; 20:35:29 >

• Bana bunları anlatma. Ben bunları geçeli çok oluyor.

barilla falan bilmiyorum başkasıyla karıştırdın herhalde.

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/145404079

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İl teber -- 22 Eylül 2020; 20:46:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İl teber

Bu tam doğru karşılaştırma olmuyor. Bunu geçen de yazmıştım. Kayboldu gitti arada.

O saydığın 3 ülke gelişmekte olan ülkeler kategorisinde en üst sıradalar. Hatta g.kore için şu tartışmalar yapılırdı. Son 100 senede gelişmiş ülkeye sıçrayan tek ülke diye. Ama hala o kategoride kabul edilmiyor.

Şimdi yeğenim sen onu bunu boşver. Reis bizi abd ab ülkeleri ile hemde en refah ülkeleri ile kıyaslıyor. Eee sen gelmişsin reisin sözünü çöp ediyon. Hayırdır fedoncumusun, dıjj gücmüsün ne ayaksın. Dünya bizi kimlerle kıyaslasın reis bizi kiminle kıyaslıyorsa onun ile kıyaslayacaksın. O kadar!!

• İl teber İ kullanıcısına yanıt
    5 eylül'de 7.46'ymış zaten, %3 ile mi zengin olunuyor? %1 vergi ve bankanın al sat toplam %1,5 civarı makasını çıkarınca 3-4 kuruş kar ile zengin olmak zor gibi sanki.
  • 
Sayfa: önceki 44114412441344144415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.