Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (4113. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: commagene Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 24 Misafir (2 Mobil) - 23 Masaüstü2 Mobil
5 sn
235.188
Cevap
1.166
Favori
11.773.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 41114112411341144115
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konudan bağımsız olacak ama cevaplayan olursa sevinirim. Gümüş yatırımını şuan güvenli olarak nerelerden yapilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doppio

Ben YTD diyorum ama karar sizin tabi, rastgelsin o halde

Alıntıları Göster
    eyvallah hocam olur da milyoner olursam sizi unutmayacağım sayenizde bugünlere geldim diyeceğim
  • HayatınıYaşayamayanAdam kullanıcısına yanıt
    Alıcan mı sen usta? sence bende almalı mıyım ?

• quote:

Orijinalden alıntı: into007

Alıcan mı sen usta? sence bende almalı mıyım ?
    hocam kime sorduysam temmuz sonunda en kötü 420 ile kapatacak altın diyorlar sene sonuna doğru en kötü 450 olacakmış altın her türlü kara girecez yani ben giriyorum şahsen ytd diyeyim de cool olayım
    Kesin alıyorsun yani, kaç tl yatırıyorsun hocam ? Ben x tl ile bir kerede girmeyi düşünüyorum sence mantıklı mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi into007 -- 23 Temmuz 2020; 13:13:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HayatınıYaşayamayanAdam

kanka almak lazım bekledikçe fırlıyor zarara giriyoruz ytd

Alıntıları Göster

• quote:

Kesin alıyorsun yani, kaç tl yatırıyorsun hocam ? Ben x tl ile bir kerede girmeyi düşünüyorum sence mantıklı mı ?
    ilk olarak 20k ile gireceğim elime para geçecek yakın zamanda hepsini yatırmayı düşünüyorum hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: the__executioner__

Alıntıları Göster
    hayatımı yaşayacağım hocam altın sayesinde ytd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HayatınıYaşayamayanAdam -- 23 Temmuz 2020; 12:59:59 >
    Allah utandırmasın, hocam direk beklemeden alınmalı mı ? Yoksa azda olsa böyle günlük dalgalandığı düştüğü bir vakit olur mu bugün sence ? Alabileceğimiz en düşükten alayım

• quote:

Allah utandırmasın, hocam direk beklemeden alınmalı mı ? Yoksa azda olsa böyle günlük dalgalandığı düştüğü bir vakit olur mu bugün sence ? Alabileceğimiz en düşükten alayım
    hocam sabah 410 mu neydi şimdi 415 akşama birden 420 olur ne olacağı belli değil büyük fırlayış var düşsün diye beklersin fazla fazla zarar edersin ben 390dan almadım 380e düşecek dediler şimdi alacağım yapacak bir şey yok karda edebiliriz zararda ytd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HayatınıYaşayamayanAdam -- 23 Temmuz 2020; 12:59:45 >
  • Yalnız bu yükseliş günlük değil pazartesi gününden itibaren kademeli yükseliş oldu ve hâlâ yükseliyor kesinlikle günlük değil bu yükseliş ve bu haftayı rekorla kapatırsa kimse şaşırmasın...

• vay be 390 dan alırken tereddüt etmiştim acaba yüksektenmi alıyoruz diye şuanki duruma bak daha fazla yükselemez dedikçe yükseliyor uzun vadede çok mantıklı gerçekten ytd
  • quote:

hocam sabah 410 mu neydi şimdi 415 akşama birden 420 olur ne olacağı belli değil büyük fırlayış var düşsün diye beklersin fazla fazla zarar edersin ben 390dan almadım 380e düşecek dediler şimdi alacağım yapacak bir şey yok karda edebiliriz zararda ytd

Alıntıları Göster
    Vallaha bende 390 dan alıyordum tam son anda vazgeçtim, ne diyeyim artık Allah beni de seni de utandırmasın kardeşim. YTD diyelimde havamız olsun ahsfhahsjf
  • Ben 390'a çıktığı dönem beklemiş ve 369'a düştüğünde almıştım. Daha uzun bir süre satmaya da niyetim yok:)
  • quote:

hayatımı yaşayacağım hocam altın sayesinde ytd

Alıntıları Göster
    20 bin iyi biriktirmişsin

• radko kullanıcısına yanıt
    Altın takana 200 lira mı takacan
  • Bu günkü seviyeden altına girip girmemekte tereddüt eden arkadaşlara: En az 6 ay elinizde tutacaksanız girmenizde sıkıntı yok. Aksine elinizde TL tutmakla her geçen gün kayıptasınız. Altı aydan önce veya al sat yaparak kazanmayı düşünüyorsanız hiç altına girmeyin bile derim.

Geçen cuma günü sabah bir arkadaşım Citibank ekonomistinin altının fena yükseleceğine dair tahminini gösterdi telefonundan. Ben de, "altın al sen de öyleyse" dedim şaka yollu. Arkadaş gidip 30.000 TL kredi çekmiş, banka kapanmadan altına yatırmış parayı olduğu gibi. 295 TL vergi kesilmiş, 250 TL dosya masrafı almışlar. Alış fiyatı 490,45 TL. 27 aylık vadede faiz 5.900 TL.

Bu gün Cuma tam bir hafta geçmiş kredi çeken arkadaş bir haftada vergiyi, kredi dosya masrafını ve bankanın alış satış arasındaki komisyon giderini kurtarmış oldu. 450 TL ye geldiğinde kabaca toplam faiz masrafını da kurtarmış oluyor.

Bir örnek olsun diye yazdım, gidip kredi çekmeyin sakın. Hani geçen yıllarda Afrika çöllerine kar yağmıştı, bunun gibi imkansız değil ama kötü şekilde de düşebilir altın fiyatı. Bu yüzden yatırım tavsiyesi değildir, sadece en az 6 aylık bir süreyi göze alıyorsanız düşünün, yoksa uzak durun diyorum.

• into007 İ kullanıcısına yanıt
    Hocam yatırım tavsiyesi vermek yetkililer dışında suçtur bu yüzden baştan belirteyim yatırım tavsiyesi değildir :) genel ifadelerle anlatmaya çalışacağım. Altın her zaman dikey bir grafikte seyredemez. Ya düzeltme gelir yetkililer tarafından ya da altın soluklanır. Bu durumda bir miktar gerileyiş olur. Bu gerileyişlerde genelde alım yapılır. Trene hareket halinde binemezsin. Duraklardan binersin. Birde bu işler heyecana gelmez. Şu an elle tutulur bir zararın yok. Şimdi kademe kademe girmeye karşı çıkan ya da yükselişte alımın yanlış olduğunu söyleyenlere kızanlar için, yani polemiğe girmek isteyenlere fırsat vermeme adına şunu da söyleyim. Full mu girmek istiyorsun, full girersin. Düşüşe geçse bile satmadığın sürece zarar yoktur ortada. Ama 160knın zararı bin iki bin falan olmaz. Her sabah kalkar kalkmaz grafiklere bakar olursun, ne zaman çıkacak diye her gün kaygı edersin. Bu durumu da dikkate alman gerekir. Para senin, takdir senin :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Erzurum lu

Bu günkü seviyeden altına girip girmemekte tereddüt eden arkadaşlara: En az 6 ay elinizde tutacaksanız girmenizde sıkıntı yok. Aksine elinizde TL tutmakla her geçen gün kayıptasınız. Altı aydan önce veya al sat yaparak kazanmayı düşünüyorsanız hiç altına girmeyin bile derim.

Geçen cuma günü sabah bir arkadaşım Citibank ekonomistinin altının fena yükseleceğine dair tahminini gösterdi telefonundan. Ben de, "altın al sen de öyleyse" dedim şaka yollu. Arkadaş gidip 30.000 TL kredi çekmiş, banka kapanmadan altına yatırmış parayı olduğu gibi. 295 TL vergi kesilmiş, 250 TL dosya masrafı almışlar. Alış fiyatı 490,45 TL. 27 aylık vadede faiz 5.900 TL.

Bu gün Cuma tam bir hafta geçmiş kredi çeken arkadaş bir haftada vergiyi, kredi dosya masrafını ve bankanın alış satış arasındaki komisyon giderini kurtarmış oldu. 450 TL ye geldiğinde kabaca toplam faiz masrafını da kurtarmış oluyor.

Bir örnek olsun diye yazdım, gidip kredi çekmeyin sakın. Hani geçen yıllarda Afrika çöllerine kar yağmıştı, bunun gibi imkansız değil ama kötü şekilde de düşebilir altın fiyatı. Bu yüzden yatırım tavsiyesi değildir, sadece en az 6 aylık bir süreyi göze alıyorsanız düşünün, yoksa uzak durun diyorum.
    Şahsi görüşümdür, altını durduramazlar ise işin sonu ciddi anlamda kötü. Bozdurulacak altın kalmadı, katar vb ülkelerden emanet altın bulurlar mı bilmiyorum ama eğer ülkeye altın sokamazlar ise 500 TLnin üzerine çıkması zor değil. Aslında yapılan işlemlerin neredeyse hiç bir anlamı yok diye biliriz. Sadece Eriyen TL yi korumaya çalışıyor herkes.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kassady

Dostlar dolar euro sterlin altın ve gümüş harici hangi para birimlerine yatırım yapıyorsunuz? TL karşısında paramın değer kaybetmeyeceği bir döviz cinsi arıyorum malum diğerleri de uçtu. Ne diyorsunuz?
    Tavsiye yok mu arkadaşlar herkes dolar euro sterlin altın gümüş mü takılıyor ? Hiç başka para birimiyle ilgilenen yok mu?
  • 
Sayfa: önceki 41114112411341144115
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.