Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (5187. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Periah Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 17 Misafir (1 Mobil) - 16 Masaüstü2 Mobil
5 sn
235.477
Cevap
1.165
Favori
11.784.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
32. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 51855186518751885189
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Almanya bizi kıskanıyor o nedir ya, 6 aylık maaş ile alınabilen araba mı olur..

Domatesi de taneyle alıyor fakirler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 24 Ocak 2021; 11:29:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yav he he den başka birşey yok k.bakmayında kafanızdan hayali ütopyalar kurmuşsunuz..

1.almanyada abd de herkes jennifer lopez,rihanna ,trumpun oğlu gibi yaşıyor.

2.çok az çalışıyorlar hatta hiç çalışmıyorlar bile gökten para yağıyor yattıkları yellendikleri yerden bunlara,hep sevişmek partiler gece hayatı vur patlasın çal oynasın bir hayat.

3.porsche ler, fearariler, lüks oteller tatiller, taş gibi manken sevgilliler adeta bir velihat arap prensi gibi bir hayat.

yurtdışındaki tanıdıklarımın %90+ sı eşek gibi çalışıyor be hayat hiç biryerde lay lay lom değil araba ve teknolojik ürünlere daha kolay ulaşmak dışında aman aman bir fark yok amcam 32 senedir hollandada daha orda ev sahibi olmadı halen kiracı sallayın durun bakalım nereye kadar, burdan yazlık ev aldı anca, o ülkelerde ev sahibi olmak hiç kolay değil yerine gore Türkiyeden bile kat kat zor..

ha kendi amcaoğlum newyorkun göbeğinden, maslaktaki ofisine 5 ayda geri döndü çalışma şartları daha ağır karda kışta sahaya çıkartıyorlar cildim bozluluyor diye nedeni bu, hayali evrenlerinizde mutluluklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 24 Ocak 2021; 12:44:52 >

• kerimcem K kullanıcısına yanıt

Avrupa'da ev almak zor evet ama kiracı olacak da bir durum yok eğer dönmeyi düşünmüyorsan.Avrupada enflasyon olmadığı için 20 belki daha fazla senelik mortgagelar veriliyor.Alıyorsun emekliliğine kadar kira öder gibi ödüyorsun emekli olduğunda evin olmuş oluyor.Evet ulaşmak zor belki ama evi harcamak da zor

Emekli olduğunda sat istersen evini dünyayı gez.Burada mamaktan aldığın daireyle anca Gürcistan'a gidersin.Amerikada vasıfsız işlerde beyazlar çalışmaz çoğu zaman tenezzül edip mesela sen burdan gidip eşsek gibi çalışırsın karşılığını da alırsın.

Hayat kalitesi farkının farkında bile değilsin.Burada yediğini çikolata mı sanıyorsun?İçtiğini süt mü sanıyorsun Magnum dondurma orada da aynı burada da değil mi ?değil işte.Burası 3.dünya ülkesi artık ama kimseye acımak yok.Müstehak.

İyi de araba ve teknolojik ürünler zaten hayatımızda gayet önemli. “Sadece araba ve teknolojik ürünlere kolay ulaşıyorlar” yazınca önemsizmiş gibi göstermişsin de hayatımızda gayet de önemli bir yer tutuyorlar.

Tavsiye ederim, makro bak. Hollanda’da kişi başı yıllık gelir 53 bin dolar civarı. Yani bizim yaklaşık 7 katımız. Standard bir Hollandalı’nın iki ayda kazandığı parayı kazanabilmek için bir yıldan fazla çalışmamız gerekiyor. Acı ama gerçek.

Bir de tabii çocuklarının kendi okullarında ne kadar kaliteli eğitim aldıklarına filan da bak. Abi kuzenle bakılmaz bu işlere. Geneline bak.

Emekli maaşları ortalama 2000 euronun üzerinde. Battı dediğimiz Yunanlıların bile ortalama 1000 euro emekli maaşları var. Yav geniş bak biraz. Kuzene hapsolma. Bak amcan yazlık almış. 2000-2500 euro da emekli maaşı olacak. Kendine de bak. Senin kaç lira emekli maaşın olacak? Güzel bir yazlık alabildin mi? Ben alamadım mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 24 Ocak 2021; 13:5:56 >

• cemsinan kullanıcısına yanıt

türkiye iyi diyen olmadı ben yazılan absürt cennet senaryolarına karşı yazdım, yaratıcı hepsini görünmeyen küçücük bir zerreyle, gözünüzün önünde ibreti alem için yıkıyor adeta şu an, paraya tapmanın, parayı ilah edinmenin cezası kesiliyor beklemede kalın.🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥  dahada berbat günler kapıda okadar gariban aç sefill ülke dururken abd nin ingiltrenin başrolde olması bing bang gibi tesadüfle açıklanmaz.🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 24 Ocak 2021; 13:18:39 >

Abicim yıkılıyorsa önce en ona bağlı coğrafyalar yıkılıyor. Bak Yeni Zelanda gibi gayet yüksek ateist deist agnostik oranı olan ülkeye bir şey mi oldu? Norveç mi yıkıldı? Saatlik ücretiyle buraya tatile gelse kral gibi yaşar adamlar. Bu düzene karşı hadi komünist filan olsan, Nietzsche’ci filan olsan neyse de bu düzeni en besleyenlerden biriydin. Kuranlardan biriydin. Bunca yıl “rant eşit paylaşılmalı vs temalı tek şey yazdın mı ki? Ha ben de kapitalistim o nedenle kendimde asla vik vik etme hakkını bulmam.

Bir de yattığın yerden para kazanıyorsun diyen kaç kişi Allasen? Kim o kişi? Böyle hayali bir boss yarattın kendine bir türlü geçemiyorsun o bölüm canavarını. Sabitledin. Bir yazar mısın o kişi ya da kişilerin net rumuzlarını. Kim “yattığın yerden para kazanıyorsun Avrupa’da” dedi de sürekli bunu iddia ediyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 24 Ocak 2021; 13:22:43 >

inançsızlık demedim,parayı tanrı yerine koymak putlaştırmak dedim dünyayı ezmek sömürmek dedim,türkiyedede paraya tanrı gibi tapan insan tapkanı dolu türkiye de cezalandırılıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 24 Ocak 2021; 16:19:58 >

Zeus’un şimşekleri teması dılşında bir şeyler bulamadın mı? Paraya tapan kişilerin zaten mutlu olma ya da mutlu etme ihtimali yok. Doğanın bu sistemi vuracağını bütün aktivistler onlarca yıldır söylüyordu zaten.

No offence- dertleşerek de söylüyorum

Doğanın bu kadar içine edilirken gıkını çıkardın mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 24 Ocak 2021; 13:31:10 >
    Şu kafada insanlar var olduğu sürece hiçbir şey için uğraşmaya değmez.Allah dünya yaşamına müdahale etmez çok ekstrem durumlar olmadıkça.Allah cezalandırıyormuş ahahahha.Niye iyi olanlar için de ödüllendirmiyor Endonezyada o kadar müslüman var niye Süpergüç falan yapmıyor Allah?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

Zeus’un şimşekleri teması dılşında bir şeyler bulamadın mı? Paraya tapan kişilerin zaten mutlu olma ya da mutlu etme ihtimali yok. Doğanın bu sistemi vuracağını bütün aktivistler onlarca yıldır söylüyordu zaten.

No offence- dertleşerek de söylüyorum

Doğanın bu kadar içine edilirken gıkını çıkardın mı?

he he aynen oyle ben ağır darbeyi abd yer dediğimde biz fakiriz garibanız ilk once en çok biz ölücez yollar ceset tarlası olucak çünkü akp var başta forumun %80 ni bu kafadaydı,onlar parayı bastırcak kurtulcak onlar zengin biz fakir ezik hadi ordaaaaan, şimdi kurtarsın paranız pulunuz görelim,önümüzdeki 3 senede burda ol ve dediklerimi dikkate alarak izle zeusmu yapıyor yoksa başka bir ilahmı ona sen karar verirsin hayatta kalırsak tabi🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 24 Ocak 2021; 13:36:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kendinigelistirentasrali

Şu kafada insanlar var olduğu sürece hiçbir şey için uğraşmaya değmez.Allah dünya yaşamına müdahale etmez çok ekstrem durumlar olmadıkça.Allah cezalandırıyormuş ahahahha.Niye iyi olanlar için de ödüllendirmiyor Endonezyada o kadar müslüman var niye Süpergüç falan yapmıyor Allah?
    Senin gibileri iyi biliriz biz.Kotü birşey olur Allah cezalandırdı,kader der çıkarlar işin içinden.Biri de bakmaz neden oldu bunlar diye

Fakirlikten en güvenilmez aşıyı aldık hala ne diyor hahahah.Yarın ABD trilyonlar basar en azından hayatta kalanları yaşatır.Sen de burada yaşayan ölü olursun

Gerçekten kendine sahte bosslar yaratıp onlara saldırıyorsun. Ben öyle bir şey demedim.

Olmamış durumlara saldırıyorsun boşuna. Amerika 2 trilyon kağıt parçası basıp, bunların senin kağıtlarının 7.40 katı oldupunu söylüyor. Neden batsın? Battığı filan yok. Şurada senle konuşurken bile her hareketimizde para kazandı Amerikalılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: kendinigelistirentasrali

Fakirlikten en güvenilmez aşıyı aldık hala ne diyor hahahah.Yarın ABD trilyonlar basar en azından hayatta kalanları yaşatır.Sen de burada yaşayan ölü olursun

adamlar ölen ölsün ben ekonomime parama bakarım modunda halen, ölü sayısı günlük 5000 lere deyancak örnek verdiğin ülkeye bak, ölen aileni dolarlarla diriltirsin mezardan kesin izlemeye devam edin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 24 Ocak 2021; 13:41:29 >
  • şu an ekonomi diye uygulanan şeyin mucidi amerika. varlığı gereksiz biri, abd batacak yazabiliyor, böyle başa böyle tarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1234Rambo -- 24 Ocak 2021; 14:41:51 >

Hocam ben aylar önce o kişiyi bloklamıştım hala mı amerika battı diyor hiç yeni bir fikir oluşmamış kafasında bloklamam isabetli olmuş blok sebebinede amerikayı batırdı yazmıştım 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• reyizde iskandinav ülkeleri eyt liler yüzünden battı demişti😁😁😁

• Beyler rica ediyorum bu trole cevap vermeyin ekonomi sayfasına gelmiş neden yatırım yapıyorsunuz der gibi kendini komik duruma düşürüyor
    Battı dediği ülkelerin parası senin paranın 10 katı olmuş cahill,
    Desteklediği hükümet doları euroyu 1 tlden alıp 10 tl yapmış üretimi bitirmiş,şimdi diyecek üretmiyoruz ondan kur yükseldi ee cahill 2000de uzay mekigi mi,araba mı üretiyorduk dolar 1 tlydi bilmiyor ki ülkenin tüm kaynakları satıldı başkalarına peşkeş çekildi diye kur bu durumda

akşama kadar troll medyası izleyip olmayan beynini doldurmuş çeşitli ütopyalarla gelmiş burda bilgili ayağına vuruyor hiç cevap bile vermeyin buna bırakın kendi haline
  • Biz battık diye tüm dünya battı diyor ki sorun bizde değil tüm dünya ekonomisi çöküyor algısı yapıp durumu sıvamak. 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

Malumlarda her yol var.

• quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

Neyinize yetmiyor ne güzel araba 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• 
Sayfa: önceki 51855186518751885189
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.