Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (4854. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: empire1530 , empire1530 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 19 Misafir - 20 Masaüstü1 Mobil
5 sn
235.425
Cevap
1.165
Favori
11.782.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 48524853485448554856
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Antikaruh

Sayılır hocam... "her saniye zarara giriyorsun, yatırımını yap artık, dönüştür şu parayı, güzel birikimin var değerlendir, herkes yapıyor vs vs"

Her Allah'ın günü... Başıma silah dayamak bir tık daha iyi olabilirdi. Vicdan eksenli daha rahat olabilirdim.

2 günde gitti bir asgari ücret. Kasım sonuna kadar 2-3 maaş bırakmış olurum herhalde, böyle giderse. Şubat sonuna kadar düşüş/stabil koruma devam edebilir diyorlar, o zamana kadar bir yıllık geliri yok etmiş oluruz sanırsam. Sağlık olsun, hayat bize ne zaman gülmüş ki. Varsın memleket iyiye gitsin de, 1 yıllık birikimim dövizde erisin.

Alıntıları Göster

ben kafamı duvara vurup, öleyim o vakit. 80 kuruştan zararım 32 bin lira şu an. Bunlar gereksiz işler. Önceden almıştım zaten 8.50 den almadım o ayrı ama bozsam kardaydım.

Nasıl olsa piyasayı okyabilenlerdenim. Ne olacağını 2 aya bildiğimden üzülmüyorum.

• realove19 kullanıcısına yanıt

Merkez Bankası'nın açıkladığı yurtiçinde yerleşiklerin döviz mevduatı önemli bir göstergedir. Özellikle hanelerin ekonomiye güvenini gösteren ve ekonomi politikalarının piyasada yarattığı etkiyi ölçme adına sürekli takipte tutulmalıdır. Ve evet ben kaydi veriyi paylaştım, kahve köşesinde çok büyük oyun var yiğenim diyenler gibi konuşanları dinleyecek halim yok sizin gibi, buyurun varsa siz paylaşın nasıl paylaşacaksınız, yapın duyumculuğunuzu.

Kapalı çarşı konusunda da ne yazık ki çuvalladınız, biz zaten kapalı çarşıyla çalışıyoruz.

Velhasıl sizin ve benim yazdıklarımdan kimin bilgisizce, mesnetsiz, verisiz konuştuğu da ortada.

• armutsever A kullanıcısına yanıt
    Peki ben nerede çalıştıgımı paylaşmayacağım:) size hayırlı akşamlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1234Rambo

ilerki zamanlarda gerek platform kiralama, gerek altyapı, eğitim vb. rus şirketlerle anlaşıldığı ortaya çıkarsa, sizin haklılığınız belli olur. izleyip bekleyelim.
    Haberin olurmu bunlardan.. haber edilirmi zaten edilmesi uymaz yapıya.. yönetim değişince puan kazanmak isteyen yapılar reklam eder..
    Zararmı karmı karışık.. vs.

• 10 milyondan fazla işsiz var. İnsanlar geçinemiyor.

Suni gündemler, günleri oyalama taktiği ile mi geçecek bu sıkıntılar?

Tam komünist devlet var. Fakirlerin canını okuyor devlet. Zenginler kollanıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yıllık “resmi” enflasyon yaklaşık %12, gayri resmisi %20’yi geçti, politika faizi üzerine 500 baz puan faiz arttırımı da gelse ne olacak, ben yine de TL’ye dönmem şahsen. He faizler %20 üstü olur, enflasyon karşısında erimez param o zaman dönerim TL’ye.

Şu düşüşün de mantıklı açıklamasını getiremiyorum ben halen, ne oldu yani swap anlaşması mı yaptık, bir yerden para mı bulduk, borçları mı erteledik, faizin enfasyona neden olmadığına mı ikna olduk, düşüşün tek sebebi Berat mıydı da TL bu kadar değer kazanıyor?

Neyse, 2001’de de benzer filmi görmüştük, döviz düşmüş, borsa fırlamıştı, sonra bir sabah develüasyona uyandıydık. İnşallah aynı senaryo değildir bu seferki.

Son olarak yatırım tavsiyesi değildir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknoCat

Faizler 25 30 bandına çıkarsa yani enflasyon ile denk olursa insanlar deli gibi lira alır. Hali ile TL dolara karşı değer kazanır.

Şuan ortada faiz yok sadece beklentisi ile 70 kuruş düştü. 70 kuruşun ülkeye maliyetini bildiğini sanmıyorum.

Veya 70 kuruş düşürmek için kaç milyar dolar rezerv satmak gerektiğini.

Dediğin gibi olursa faiz 500 baz puan artmazsa şuan dolar hızla değer kazanır daha doğrusu TL erimeye devam eder

Reis zaten 24 olan faizi murat uysal ile 8e indirdi. Merkez bankası teknik iştir CB VS karışmaz normalde.

Faizler 8e inince dolar kaça çıktı? Fakrında mısın?

120 milyar dolar rezerv erittik. Merkez eksi 50 milyar dolarda şuan borç var

Enflasyon dolar yüzünden artıyor. Ama faiz az ne saçma

Para politikaları bellidir. Faiz enflasyonun Bi tık üstünde olmalı veya denk olmalıdır..

Tuik verileri gerçek ile yakından uzaktan alakası yok

Alıntıları Göster

750 km.dir direksiyon sallıyordum, simdik eve geldim, dolayisiyla simdik gordum mesaji..

lakin öyle yorgunumki, sana uzun uzun cevap yazmaya mecalim yok...

• Şu an faizlerin durumunun ne olacağını belki de tek bir kişi biliyor karar veriyor, ne kadar acı.

Burada gün içinde görüyorum herkes birbirine hakaret ediyor, hakaret eden adamında kârı alttan da toplasa üstten de satsa maksimum 5bin lira.O da 1 hafta içinde hem dip hem en üstü görürse, yazık

Kimisi gelip burada hayal satıyor falan tam bir ütopik hava var.Bu durumda bile piyasalar neden bu kadar dengesiz diye şaşırıyor herkes.Dolar yarın bile 7.20'yi de görebilir tekrar 7.80'in üstüne de çıkarabilir, her ikisininde kim garantisi verebilir? Ben veririm diyen insanların çoğu mesajını siliyor ondan sonra ben bildim diyor.

Ekonomi sağlam değil ki trendi okuyup yorum yapasın.Yüzde 90lık etki hep siyasal, yarın Biden'ın çıkıp Türkiye hakkında olumsuz açıklama yapmayacağının garantisi var mı? Ya da böyle birşey olsa senin haberin olur mu? Olay bu kadar basit

• Bu ulke nasil bir ulke nasil bir ekonomi anlamak cok guc.TL 1tl cikiyor 1tl iniyor.Yarina guvence yok sabah kalktigimizda dolar 7nin altida olabilir, 9a yakinda olabilir.Diger gelismekte olan ulkelerin yillik doviz hareketlerini biz 1haftada gorduk.Rahip olayinda da ayni sekilde gormustuk.

10 olacaksa dolar olsun ama sabit kalsin 5 olacaksa olsun ama sabit kalsin.Sabit stabil olamadi gitti eskiden ne guzeldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Football Always

bu abinin anlattıklarına özet geçersek, ayın 19'unda eğer faiz artırımı gelmezse kur uçacak ! Eğer gelirse kur daha da düşecek bir süre , sonra uzun vadede artmaya kendisini zorlayacak, faiz artırımı talepleri gelmeye devam edecek.

Böyle bir pozisyonda şuan da dolar bozup ayın 19'unu beklemek daha avantajlı olmaz mı ?

yatırım tavsiyesi değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

bu abinin anlattıklarına özet geçersek, ayın 19'unda eğer faiz artırımı gelmezse kur uçacak ! Eğer gelirse kur daha da düşecek bir süre , sonra uzun vadede artmaya kendisini zorlayacak, faiz artırımı talepleri gelmeye devam edecek.

Böyle bir pozisyonda şuan da dolar bozup ayın 19'unu beklemek daha avantajlı olmaz mı ?

yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntıları Göster

Yanlış anlamışsın tekrar iyi izle, piyasanın beklediği faiz artış beklentisi çok fazla ve her istediklerinde faizi artırırsa bunu kaldıramaz diyor, 150-200 baz puan artırırsa da yükseliş eğilimi devam eder diyor

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

10 milyondan fazla işsiz var. İnsanlar geçinemiyor.

Suni gündemler, günleri oyalama taktiği ile mi geçecek bu sıkıntılar?

Tam komünist devlet var. Fakirlerin canını okuyor devlet. Zenginler kollanıyor.

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• quote:

Orijinalden alıntı: krstarica

ben kafamı duvara vurup, öleyim o vakit. 80 kuruştan zararım 32 bin lira şu an. Bunlar gereksiz işler. Önceden almıştım zaten 8.50 den almadım o ayrı ama bozsam kardaydım.

Nasıl olsa piyasayı okyabilenlerdenim. Ne olacağını 2 aya bildiğimden üzülmüyorum.

Alıntıları Göster

Rahat olun bende de kârdan zarar çok büyük, ama ben bu diziyi 2018de izledim, sonunu biliyorum, bu oyunları acemilere yapar anca, onları silkeliyor

• quote:

Verilere dayanarak çok mantıklı konuşuyor 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 bundan önceki 2 günlük konuşmalarınadada önemli notlar var takipteyim kendisini

• quote:

Alıntıları Göster
    Herkesi ve piyasaları net şekilde ikna eden efsane demeç

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Erdoğan faizin yükselmesine bu kadar karşıyken yabancı kaynaklar nasıl 400-575 baz puanlık bir faiz beklentisi içine girebiliyor? Atilla Yeşilada ise en fazla 250 arttırılabilir diyor.

• xmxksk kullanıcısına yanıt

Türkiye'de yüzde 40 civarı enflasyon var 12 falan değil. Markete bile bakmak yeter en basit ürünlerin fiyatı her hafta aralıksız nefes almadan zamlanıyor. Tüik verilerine 8 yaşında çocuk bile inanmaz.

• Bidon effects

• Elma kullanıcısına yanıt

Ya bütün ekonomi kuruluşları el birliği ile manipülasyon yapıyor alttan topluyorlar, bunun son düşüş olduğunu düşünerek ya da en en tepeden kesin bilgi aldılar

Zaten başka açıklaması yok.Yalnız piyasayı yatırırlarsa 22sindeki gibi, bu sefer piyasa bizi fena yatırır.Devalüasyona kadar yolu olur bu işin, bu hakikaten köprüden önceki son çıkış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dinocan Gökçek -- 13 Kasım 2020; 0:25:24 >
  • Zat-ı muhterem faiz enflasyonun sonucudur diyor. Ben her şeyi beklerim.

• 
Sayfa: önceki 48524853485448554856
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.