Şimdi Ara

🔥 Dolar 7,47 - Euro 9,03 - Altın 439 | 16 OCAK 🔥

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Hakan.. , Cém , Partir Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 213 Misafir (48 Mobil) - 166 Masaüstü50 Mobil1 Android
5 sn
103.693
Cevap
841
Favori
5.042.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 46 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 6484
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1584
  • Ortalama Mesaj Aralığı 21 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 815
  • Favoriye Eklediklerim 848
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • acquiles (3002 mesaj) Hendrik Johannes Cruijff (2329 mesaj) MRT_ (2322 mesaj) Equris (2262 mesaj) mitokondrioglukadayi (2194 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (56600 mesaj) Mobil (36921 mesaj) Tablet (3328 mesaj) Mini (9526 mesaj) Uygulama (5110 mesaj)
  • @
912 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar 7,47 - Euro 9,03 - Altın 439 | 16 OCAK 🔥
Giriş
    2057 Mesaj
    Çeyrek dolar 1,90 TL, siz de çeyrek alın. Niye tam alıyorsunuz ki?
    |
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Gerçekten de gram yerine çeyrek yazmışım.
    |
    |
    Bahsedilenler: programmer_onur, vc1903

Orijinalden alıntı: kuasudba

tekrardan, sebep olanlar acı çeke çeke gebersin diyoruz.
    Amin inşallah hocam. Tek temennimiz
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: intercityfirm1895

Dostum adamlar zaten erken seçime yer arıyor. Biliyor 2023'te durumun daha kötü olacağını. Ama güvenemiyor oy oranına. Sürekli anket yaptırıyorlar eminim. Bir ikna olsa alacağına direkt yapar seçimi. Ayasofya, doğalgaz, sırada idam var. Tamamen oy kazanmak için gösterilen çabalar.

Kimsenin yapamadığını kendi kendilerine yaptılar. Berat ısrarı bitirdi partiyi.
    2008'e kadar AKP iyi gitti bence. Ne oldu ise 2010'dan sonra saçmalamaya başladılar. Erdoğan'ın çevresindekiler saçma sapan yalaka tipler olmaya başladı. FETÖ daha etkin bir konuma geldi. Liyakat iyice bitirildi.

Geçen 2007 Ağustos döviz kurlarına baktım, 1,16 seviyesine kadar gerilemiş dolar. Şaka gibi, 1000 TL veriyorsun 1016 USD alıyorsun. Hatırlıyorum da, o yıllarsa evini arabasını yazlığını almayan kalmamış gibi bir şeydi. Boy kıymalı lahmacunu İstanbul Göztepe'de 2 TL'ye alıyordun. Tıka basa yemek yiyerek 10 TL verip çıkıyorduk. Hatta rahmetli babam 2008 senesinde sıfır FIAT Grande Puntu arabayı 24,000 TL'ye almıştı. Aynı sene tekne de alacaktık, liman masraflarından vazgeçtiğimiz için alamamıştık. Şimdi 15 sene öncesinde dönsek rüya gibi bir hayat yaşarız.

• Kurmay Yarbay
    17768 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

2008'e kadar AKP iyi gitti bence. Ne oldu ise 2010'dan sonra saçmalamaya başladılar. Erdoğan'ın çevresindekiler saçma sapan yalaka tipler olmaya başladı. FETÖ daha etkin bir konuma geldi. Liyakat iyice bitirildi.

Geçen 2007 Ağustos döviz kurlarına baktım, 1,16 seviyesine kadar gerilemiş dolar. Şaka gibi, 1000 TL veriyorsun 1016 USD alıyorsun. Hatırlıyorum da, o yıllarsa evini arabasını yazlığını almayan kalmamış gibi bir şeydi. Boy kıymalı lahmacunu İstanbul Göztepe'de 2 TL'ye alıyordun. Tıka basa yemek yiyerek 10 TL verip çıkıyorduk. Hatta rahmetli babam 2008 senesinde sıfır FIAT Grande Puntu arabayı 24,000 TL'ye almıştı. Aynı sene tekne de alacaktık, liman masraflarından vazgeçtiğimiz için alamamıştık. Şimdi 15 sene öncesinde dönsek rüya gibi bir hayat yaşarız.

Alıntıları Göster
    2012-2013 bile çok iyiydi. Hatta paranın alım gücü açısından 2013 maksimize olan son yıldır denilebilir. 2014 Ocak ÖTV artırımı ile sıvama bariz şekilde belirginleşti. 2018 - 24 Haziran kırılma noktasıdır. Ülkenin beli o günden beri hiç doğrulmadı. O dediğim eski yıllar bile çok çok iyiymiş şimdiki felaketi görünce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 21 Eylül 2020; 13:47:16 >

• Yarbay
    3565 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

2012-2013 bile çok iyiydi. Hatta paranın alım gücü açısından 2013 maksimize olan son yıldır denilebilir. 2014 Ocak ÖTV artırımı ile sıvama bariz şekilde belirginleşti. 2018 - 24 Haziran kırılma noktasıdır. Ülkenin beli o günden beri hiç doğrulmadı. O dediğim eski yıllar bile çok çok iyiymiş şimdiki felaketi görünce.

Alıntıları Göster
    Bu ülkede o yıllarda birşeyler yapan yaptı, mal mülk alan aldı. Şu saatten sonra sıfırdan, babadan birşey kalmadan hayata atılan birisi... Düşünmek dahi istemiyorum. 50 bin lira kredi çekip araba alayım dese 15-20 yaşında taklalı güvercin alabiliyor ancak.
    |
    |
    Intel i7 10700k@ 5.0 GHz Allcore - Gigabyte Windforce OC RTX 2080 Super - Kingston HyperX Fury 2X8 16 GB 3200 MHz CL16 - MSI Z490 Tomahawk - Samsung 850 EVO 500 GB SSD - Samsung 1 TB 970 Evo Plus SSD - Samsung C27HG70 27" 2K HDR QLED 144Hz 1ms - SteelSeries Rival 600 Mouse - Corsair K70 Mk.2 Mekanik Klavye - Steam Controller - FSP Aurum PT 1200 W 80+ Platinum PSU - Kingston Hyperx Cloud Revolver Headphone Shure Aonic50 Premium Wireless Headphone - Coolermaster TD500 Mesh White - Noctua NH-D15 Chromax "Black" - iPhone 11 Pro Max 256 GB Space Gray - PS4 500 GB - LG OLED C8 55'

• Yarbay
    12745 Mesaj
    quote:

Alıntıları Göster
    Doğru, 2013 yılında da döviz çok düşüktü. Haziran 2013'de, 32,000 TL'ye VW Polo 1.4 Comfortline manuel alabiliyordun. O yıllarda ortalama 50-60,000 TL'ye sıfır kilometre C sınıfı otomobiller peynir ekmek gibi satılıyordu. Zaten ekonominin altın yılı 2013 senedir bana göre.

2014 yılında önlisans olarak eğitim aldığım okuldan mezun oldum, aynı seneden beri çoğu arkadaşım tanıdığım vs. doğru düzgün iş bile bulamadı en basitinden. Hep diyorum, 6-7 senedir ekonomi daralıyor ve uzun dönemli fakirleşme dönemine girmiş bulunuyoruz. 2030'dan önce düzelmek zor.
    |
    |

• Yarbay
    8375 Mesaj
    Halk ekmeğe bile yüzde 50 zam gelmiş ama enflasyon yüzde 11, yersen.

|
    |

Orijinalden alıntı: first_officer

Ben fakirlestim..?
    Tanışıyormuyuz delikanlı..¿ 🙄

Alıntıları Göster
    31 yaşındayım siz kaç yaşındasınız.Türkiye sınırlarında yaşıyorsanız evet fakirleştiniz.Mal varlığınızın bir önemi yok servetiniz TLye endeksli ise durum böyle herkes için.Fakirleşmez birşeyin değerini kaybetmesidir.Yoksun kalmasıdır.Misal satın alma gücünün veya ederinin düşmesi gibi.Bu bir küfür veya hakaret değil.Sizi bu konuma layık görenler aslında hakareti hakediyor.
    Konu açıldığında 3.10 falandı galiba hatırladığım

Neden konunun açıldığı gün tarihini yazmıyorda ay yıl olarak belirtiliyor bilen varmı?
    |
    |

BU taşı daha sert atarsan daha yükseğe uçar. Ama bir o kadar da sert çakılır.

Bazen aradığımız cevapların çoğu doğadadır.

Dolar bir sabah aniden 5 e de çakılabilir. Yüce ülkemizin şahlanması dileğiyle
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Hendrik Johannes Cruijff

31 yaşındayım siz kaç yaşındasınız.Türkiye sınırlarında yaşıyorsanız evet fakirleştiniz.Mal varlığınızın bir önemi yok servetiniz TLye endeksli ise durum böyle herkes için.Fakirleşmez birşeyin değerini kaybetmesidir.Yoksun kalmasıdır.Misal satın alma gücünün veya ederinin düşmesi gibi.Bu bir küfür veya hakaret değil.Sizi bu konuma layık görenler aslında hakareti hakediyor.

Alıntıları Göster
    Biraz erken evlensen senin yaslarda cocugum olurdu.. !

Burdan cokbilmislik yapmak kolaydır.. lakin beni tanımiyorsun ve durumum hakkinda (fakirleştin vb) hüküm vermek haddini yada maksadını aşan bir aksiyon olmustur..

Siz genele yazın özele degil.. ok..? gereksiz bir tartışma ortami olmasın...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
    440 Mesaj
    Bence döviz çift haneli rakamlara da ulaşsa faiz arttırımına gitmeyecekler.

2018 de faizi %24 ile rekor seviyeye çıkardıklarında, arabasını satabilen arabasını, evini satabilen evini satıp faize yatırdı ve bir yıl iyi para kazandı oturduğu yerden ama başta inşaat sektörü ve ona bağlı sektörler olmak üzere birçok sektörde ciddi iflaslar meydana geldi.

Sinpaş, suryapı, ağaoğlu gibi büyük firmalar bile 2018 öncesi şantiyelerini halen daha tamamlayamaz durumda ve atıl olarak bekletiyorlar.

Bu sebeple tekrar faiz arttırıp reel sektörü öldürmeyeceklerdir. Çünkü 1 senelik ölü dönemin toparlanması 5 seneyi buluyor.

Bankalar arka planda kendi insiyatifleri ile faiz arttırdılar ama bunu politika faizine yansıtmıyorlar enflasyonu düşük göstermek için. Çünkü devletin de 4 milyona yakın çalışanı var ve yılbaşında enflasyon kadar zam yapması gerekecek.

Bu sebeple sermaye kontrollerine devam edip dövizi frenlemeye çalışacaklardır ama devlet, özel ve kamu şirketlerinin tüm borçları dolarla ve herkes doların peşinde koşuyor. Bu sebeple dolar artıyor.

Artışın önüne geçilememesinin sebebi de borç ödemek için doları mecbur ele geçirmek zorunda olan devlet ile özel ve kamu şirketleri. Buna bir de düşük faizli krediler ile eline para geçirip yatırım yapmak yerine dolara yatıranlar eklenince talep iyice yükseldi.

Yani devlet ev araba satılsın diye kendi bacağına sıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atade28 -- 21 Eylül 2020; 14:14:27 >
    |
    |

• quote:

Orijinalden alıntı: first_officer

Biraz erken evlensen senin yaslarda cocugum olurdu.. !

Burdan cokbilmislik yapmak kolaydır.. lakin beni tanımiyorsun ve durumum hakkinda (fakirleştin vb) hüküm vermek haddini yada maksadını aşan bir aksiyon olmustur..

Siz genele yazın özele degil.. ok..? gereksiz bir tartışma ortami olmasın...

Alıntıları Göster
    Ben hakaret etmedim ki.Çok bilmişlikte taslamadım.Mal varlığınız şuan eskiye göre altın veya dövizde ise sermayenizi korudunuz TLye endeksli veya TL bazlı birikiminiz varsa fakirleştiniz dedim.Bunda yanlış olan birşeyde yok.Gerçek bu.Genel olarak böyle.

• Yarbay
    25668 Mesaj

dow vadeli -2%'de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 21 Eylül 2020; 14:13:52 >
    |
    |
    MRT_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |

AMD Ryzen 3900X /// Nvidia GeForce RTX 3090 /// ASUS Crosshair VIII Hero WiFi /// NZXT Kraken X63 /// ASUS Essence STX II Sound Card /// Corsair Dominator Platinum RGB 32GB DDR4-3200MHz C14 /// Seagate BarraCuda Pro 10TB /// Samsung 860 QVO SSD 4TB /// Crystal Series 570X /// Seasonic 850W Prime
  • Yarbay
    14593 Mesaj
    quote:

100 lira
    vay arkadaş

almanya bizi kıskanıyordu en son, ne ara bu hale düştük
    |
    |

• Teğmen
    140 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Hendrik Johannes Cruijff

Ben hakaret etmedim ki.Çok bilmişlikte taslamadım.Mal varlığınız şuan eskiye göre altın veya dövizde ise sermayenizi korudunuz TLye endeksli veya TL bazlı birikiminiz varsa fakirleştiniz dedim.Bunda yanlış olan birşeyde yok.Gerçek bu.Genel olarak böyle.

Alıntıları Göster
    ilk mesajda drek fakirlestin dlyazdın, az yukari yazdigina bir bak bakalım..
    yahu neyin ne oldugunu, benim sahsi olarak fakirlesip fakirlesmedigimi benden iyimi bileceksin..? genel anlamda memleket olarak fakirlestigimizi zaten en cahili bile farkinda..!
    tekrar ediyorum.. tanımadigınız kisinin özeline degil genel olarak yazin fikrinizi, gereksiz uzatmak ve forumu mesgul etmek istemiyorum, sizde öyle yapin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Reklamlar
Masal Oku
Sohbet
En ucuz kedi maması fiyatları
Canlı Tv izle
ankara gülüş tasarımı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,969
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.