Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (4916. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ufo Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 21 Misafir (2 Mobil) - 20 Masaüstü2 Mobil
5 sn
235.373
Cevap
1.165
Favori
11.780.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
44. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 49144915491649174918
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ComandanteBilic

Saat tam 14.01de 7.55den alış fiyatı gördüm uygulamada, bi foruma bakayım insanlar ne yapıyor hemen atlamayayım dedim, tekrar uygulamaya girdiğimde alış 7.61 oldu, biraz bekleyip 7.59dan aldım.  

Hocam çok bekledim baktım fazla düşmedi vergisi makas dahil 7.62 den alabildim... Bankaya baktığımda eski kur değişmemişti... Yoksa 7.52 den alacaktım.... Nasip artık ne yapalım kur 8 üzerine atarsa satar nakite geçerim yoksa beklerim zaten bakalım şuan takipteyim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YOURMOVE

Enparada sorun mu var bilmiyorum ama gram altın alış satış 453.

453 liradan aldım. Garanti de alış 456.

Enpara altını bir tık düşük gösteriyor. Alış da aynı satış da. Örneğin gram şu an 462 TL ama Enpara :

458,563072 TL (alış)

459,216967 TL (satış)

• quote:

Orijinalden alıntı: XanthiN

Enpara altını bir tık düşük gösteriyor. Alış da aynı satış da. Örneğin gram şu an 462 TL ama Enpara :

458,563072 TL (alış)

459,216967 TL (satış)

Alıntıları Göster

Evet hocam öyle cidden. 453 liradan aldım ve şu an üzerine 5 lira falan koymuş.

• programmer_onur kullanıcısına yanıt

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• Ha şu Abdullah Güll'ün yargılanma sürecindeyken cumhurbaşkanı seçilmesi sonucunda yargılanma sürecinin dışında kaldığı dava'nın konusu..

Neyse, siyaseti çorba etmeyelim burada.

30 yılda değişen hiçbir şey olmamış.

• Aynen. Mobil bankacılığı dün karar sonrası bazı bankalar resmen kitlemişlerdi.

• Faiz arttı ama faiz lobisi ve döviz kazandı.

Akıl var mantık var arkadaşlar. Önceki politika faizi 10.45 ti ama zaten glp denilen arka kapıdan bankalar 15 oranlar ile merkez tarafından fonlaniyordu.

Şimdi glp (Geç Likidite Penceresi) bir süreliğine kapandi ve politika faizi ile oran esitlendi yani 15 resmileşti.

Dolayısıyla bankalar taş çatlasa 0.5 ile 1 puan artırabilir. Ustelik aktif rasyo uygulaması kalkmadan öyle 19-20 faizler imkansız. Bu arada aktif rasyo kuralı yeniden düzenlenecek büyük ihtimalle.

Sonuç olarak faiz artışı dolara alim fırsati getirdi. TL mevduat hala cazip değil. Üstelik 31 Aralık sonrası mevduat faizinden kesilen stopaj vergileri geri gelecek. Yani faiz yine kesik yiyecek. TL en fazla 31 Aralık a kadar birazcık değerli kalacak tahminim. O sırada döviz ve altın bir müddet yatay kalıp sonra ralliye devam eder. Yatırım tavsiyesi değildir asla.

• herkeş küveyt türk dedi altın hesabı için,450 kurundan 50bintl altın aldım, şu an piyasadaki

satış 461

alış 457

iken...

kuveyt türk de

satış 460

alış 430 nedir bu böyle ?

• beyler satın ne varsa düşecek bak=))) şaka şakaaa

• Bitcoin koptu gidiyor.(18600 civarı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 20 Kasım 2020; 17:59:59 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Faiz kararı öncesi almış olduğum dolardan an itibariyle yine kâr'a geçmiş bulunmaktayım.🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• 7.67 ile kapatıyoruz.

• çiko miko Ç kullanıcısına yanıt

el atmasınlar buraya

• programmer_onur kullanıcısına yanıt

Bitcoin'e kapılmayın. 4 bitcoin 1 kilo altın ediyor. Piyasada şuan 21 milyon bitcoin olsa, bunu 4'e böldüğünüzde 5.250 milyon ton altına eş değer olur. Dünya'da o kadar altın yok. Fena üzerler dikkat edin.

• Bu şekilde tırmanmaya devam ederse her ay faiz arttırımı gelir. Dövizi düşürecek tek silah faiz kaldı.. Rezerv falan kalmadı. YTD

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: çiko miko

Satmadığım gibi üzerine elimden geldiği kadar ekleme yaptım hocam. Keriz silkeleme yemez artık yani. Çoğu insan akıllandı artık.

Çünkü kimse ne devlete ne türk lirasına güveniyor. Güven çok önemlidir. Bu izlediğimiz reklamlar idi. Nerede kaldı ise oradan devam edecek.

• vc1903 kullanıcısına yanıt

Kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BigCLawRex -- 20 Kasım 2020; 18:14:27 >
  • Yine her gün azar azar yükseliyor. Hiç şaşırmadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: BigCLawRex

Kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz.

İsteyen istediğini söylesin. Şahsen benim umurumda olmaz hocam. Maaşı bile direk dolara çeviriyorum aynı gün. Bu ümmet başımızda olduğu sürece lirada kalanı öpsünler.

• 
Sayfa: önceki 49144915491649174918
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.