Şimdi Ara

🔥 Dolar 7,42 - Euro 9,02 - Altın 442 | 24 OCAK 🔥

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
166 Misafir (49 Mobil) - 117 Masaüstü49 Mobil
5 sn
104.198
Cevap
845
Favori
5.106.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 1 sa.
  • Cevaplayan Üyeler 6493
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1584
  • Ortalama Mesaj Aralığı 21 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 815
  • Favoriye Eklediklerim 852
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • acquiles (3025 mesaj) MRT_ (2345 mesaj) Hendrik Johannes Cruijff (2329 mesaj) Equris (2262 mesaj) mitokondrioglukadayi (2198 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (56958 mesaj) Mobil (37053 mesaj) Tablet (3328 mesaj) Mini (9601 mesaj) Uygulama (5110 mesaj)
  • @
914 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar 7,42 - Euro 9,02 - Altın 442 | 24 OCAK 🔥
Giriş
    87 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Kimyager06

Yazıyor ya nickte kimyagerim.... Günlük analizleri bitirirdi mi işim biter benim... Özelde çalışsam da çok rahat işim var. Sık foruma girenlere işsiz denilmesini de burada gördük. Ara ara girer yazarım... Bundan kime ne ondan bundan izin mi alacağım foruma girmek için...

Alıntıları Göster
    Boşver ya sen bak dalgana altınlar bitti mi senin. Ben altından ufaktan tersodayım son alıştan. 1950 civarıyken ufak bir alım yapmıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İAmSterdam06 -- 30 Ekim 2020; 11:30:22 >

• Yüzbaşı
    661 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: maicole

Dolar artınca kâr ettiğini sananlar neyin kafasını yaşıyor merak ediyorum, 1000 doların varsa beş gün sonra doların 1100 ise kar etmiş olursun, adamın 1000 doları var, on gün sonra 1000 doları var yine, diyor ki ben kâr ettim, he aynen he.

Harcamalar dolarla yapılmadığı için kar ediyor yada TL sini koruyor denilebilir. Dolar alıp daha sonra ihtiyacı olunca bozdurup alışveriş yaptığı an parası TL de olana göre kar yapıyor, şöylede düşünebiliriz kar yapmıyor ama parası aynı kalıyor bu durumda TL de duran zarar etmiş oluyor.

|
    |
  • Yüzbaşı
    797 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    darking_FB

quote:

Orijinalden alıntı: kuasudba

umarım biden seçilir.
    ecevit döneminde utanmadan yağ kuyruğu bilmemne diye laf yapanlar yaşattıklarını yaşasınlar.
    bir 50 sene de biz konuşalım.
    ayrıca, ekonomik kriz tabana ne kadar vurursa o kadar iyi.
    aç kalmadan akıllanmayacaklar.

kesinlikle katılıyorum..o oy veren tayfa kışın iliklerine kadar hisseder inşallah..ozaman görücem ben..

• Çavuş
    87 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: OMREG

kesinlikle katılıyorum..o oy veren tayfa kışın iliklerine kadar hisseder inşallah..ozaman görücem ben..

Alıntıları Göster
    Onlarla beraber bizde hissediyoruz ama

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1908 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: İAmSterdam06

Boşver ya sen bak dalgana altınlar bitti mi senin. Ben altından ufaktan tersodayım son alıştan. 1950 civarıyken ufak bir alım yapmıştım

Alıntıları Göster

Araba aldım hocam altından çıkıp altın kalmadı yani bende   validenin parayı çeviriyorum o da dolarda bakalım bir kaç alsat yapıp 3-5 kuruş artırma derdindeyim. Yoksa para boşta yatıyordu...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çavuş
    87 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Kimyager06

Araba aldım hocam altından çıkıp altın kalmadı yani bende   validenin parayı çeviriyorum o da dolarda bakalım bir kaç alsat yapıp 3-5 kuruş artırma derdindeyim. Yoksa para boşta yatıyordu...

Alıntıları Göster
    Mühim olan dolar bazında artış sağlamak. Tl olarak artması kar ettiğin anlamına gelmiyor. Fakat en azından paranın değeri korunmuş oluyor. Mesela ben altın üzerinden dolar ve euromu artırdım uzunca bir süre. Son alımdan zarar ettim. Fakat tl bazında baktığımda sanki kar etmiş gibi duruyorum ama döviz bazında baktığımda zarardayım. Gibi gibi.

|
    |

• Teğmen
    228 Mesaj
    Kimyager 1.5 ay önce altının düşeceği konusunda kesin kararlıydın. Sana düşmiyecek hatta mart - nisan gibi tekrar konuşalım demiştim:) keşke bahse girseymişiz..

|
    |
  • Onbaşı
    21 Mesaj

Hocam madem Kimyagersiniz,malum içki fiyatları vergilerden dolayı uçtu gitti.Evde kendi imkanlarımızla Rakı,bira,şarap nasıl yapabiliriz? Kısa bir tarif verirseniz memnun oluruz. 

|
    |
    Kimyager06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1908 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: çiko miko

Hocam madem Kimyagersiniz,malum içki fiyatları vergilerden dolayı uçtu gitti.Evde kendi imkanlarımızla Rakı,bira,şarap nasıl yapabiliriz? Kısa bir tarif verirseniz memnun oluruz. 

Hocam su şeker ve Maya ile alkol üretimi yapabilirim :)) Destilasyon işini bilmek yeterli Zor değil... Sonrasında rakı yapmak çok basit zaten :)) ben alkol kullanmıyorum kullansam emin ol kendim yapardım sanırım....  

Bira malt ekstraktından şarap üzüm suyunun fermantasyonundan yapılıyor.... Hepsini yapabilirim ama burada anlatmam doğru olmaz. Hükümet peşime düşer vallahi  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kimyager06 -- 30 Ekim 2020; 11:57:31 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    898 Mesaj

Ons nazlandıkça dolar ittiriyor altını  

Bu arada ekonomimiz pik yapmış bakın hala 8,5 olmadı demek ki çok güçlüyüz

|
    |
    MRT_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    7693 Mesaj

arkadaşlar bu cumhuriyet altınında resmi satış verisi 3.269 tl gözüküyor http://bigpara.hurriyet.com.tr sitesinde ama şimdi kuyumcuyu aradım 3360 tl dedi bu fark vergi falan mı

• Kurmay Yarbay
    17790 Mesaj
    Beyler hiç hayra alamet değil valla doların hali :)

|
    |
  • Binbaşı
    1953 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Aerosol 34

arkadaşlar bu cumhuriyet altınında resmi satış verisi 3.269 tl gözüküyor http://bigpara.hurriyet.com.tr sitesinde ama şimdi kuyumcuyu aradım 3360 tl dedi bu fark vergi falan mı

Ben finans cepte kullanıyorum 3383 TL an itibarı ile satış

|
    |
  • Kurmay Yarbay
    17790 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Bu mesaj silindi.
    Bugün 503 lira ile ufaktan grama tekrar girdim hocam ilave şeklinde. İnşallah pişman etmez. Ons mancınıktan fırlatılmaya hazır şekilde gerildi bekliyor fırlamayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 30 Ekim 2020; 12:41:4 >
    |
    |
  • Yarbay
    2314 Mesaj
    8.34.70

|
    |
  • Binbaşı
    1363 Mesaj

altın bu bakarsın elinde patlar

|
    |
  • Binbaşı
    1478 Mesaj

şurası kesin bu adamlar bu işi becermiyor.. bırakın becerme ihtimali olanlar gelsin. bunların bi iş beceremediği gün gibi ortada, 2 ile 2 nin çarpımının 4 etmesi kadar ortada, beyaz ile siyah arasındaki çizginin belirginliği kadar ortada. daha ne diyeyim  

|
    |
    Malvolorne kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1363 Mesaj

ons çakılacakmış hemen TL ye dönün ,amerika bizden borç istedi YTD

|
    |
  • Binbaşı
    1251 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Sabriye Baaas

Durdurun inecek var

|
    |
  • Kurmay Yarbay
    17790 Mesaj
    Nerde Merkez Bankası, nerde bu devlet?

|
    |
Reklamlar
Masal Oku
Sohbet
En ucuz kedi maması fiyatları
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
1,391
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.