Şimdi Ara

🔥 Dolar 7,42 - Euro 9,02 - Altın 442 | 24 OCAK 🔥

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: MRT_ Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 160 Misafir (39 Mobil) - 122 Masaüstü39 Mobil
5 sn
104.181
Cevap
844
Favori
5.102.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 1 sa.
  • Cevaplayan Üyeler 6492
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1584
  • Ortalama Mesaj Aralığı 21 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 815
  • Favoriye Eklediklerim 851
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • acquiles (3022 mesaj) MRT_ (2345 mesaj) Hendrik Johannes Cruijff (2329 mesaj) Equris (2262 mesaj) mitokondrioglukadayi (2198 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (56946 mesaj) Mobil (37046 mesaj) Tablet (3328 mesaj) Mini (9600 mesaj) Uygulama (5110 mesaj)
  • @
914 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
31. Sırada  bugün en iyi #5
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar 7,42 - Euro 9,02 - Altın 442 | 24 OCAK 🔥
Giriş
    1062 Mesaj
    Eyro rekor tazeleyecek gibi görünüyor ytd

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    552 Mesaj
    Dalgalı kur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    552 Mesaj
    Yıllardır bu kadar sabit durduğunu görmedik herhalde 85,86
    Nasil değişmiyor bu

|
    |
  • Binbaşı
    1908 Mesaj
    Döviz sabit altın 1 lira yukarı aşağı gidip geliyor borsa rekor kırıyor çok ilginç Acaba ülke ekonomisi şahlandı fabrikalar açıldı istihdam arttı enflasyon işsizlik düştü dış ülkelerden milyarlarca dolar bulduk da bizim mi haberimiz yok

• Yarbay
    15796 Mesaj

Enflasyon ile Dovizi seklen baskiliyorlar. Pratikte Doviz kurlari baya bir yuksektir.
    |
    |
    Kimyager06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1908 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Enflasyon ile Dovizi seklen baskiliyorlar. Pratikte Doviz kurlari baya bir yuksektir.
    Nereye kadar gidecek böyle baskılama seçime kadar desek seçim 2023 de merkez Bankası faiz indirmezse yine başkanı görevden alırlar gibi malûm hükümet faize karşı Oturduk seyrediyoruz umarım döviz birden 2 katına falan çıkmaz bu durumda hepimize geçmiş olsun....

• Yarbay
    15796 Mesaj

Kuresel Krizin esaslisi yaklasiyor. Onla karanbole getirecekler! Fakirlesme TL in degersizlesmesi tum hiziyla da devam edecek .

Yillardir derim : Turkiye, Iran stili bir doviz kuru politikasi gutmektedir ama Turk tipi Iran orjinli yaklasimlar ...

Emlak Krizi patlayacak. Krediler artiyor. Deprem yakinlasti. Bircogu soguk su icecek yasarsa ...

Doviz firlasin diyenler fark etmiyorlar ki hersey direk ya da dolayli Doviz kurlarina bagli da aninda siddetli artiyor...

Anca ulke disinda yasayanlar icin bir anlam ifade edebilir borsa isleri ...

Ulkede paradan para kazananlar gercek hayatta birsey alsalar odeyecegi bedel paradan para kazanma oraninda daha da fazla olacagindan net olarak kompanze edilecek bir durumlari da yoktur. Anca enflasyona karsi korunma odakli hamleler denilebilir ki o da kotunun iyisi misali ...

Al sat isi de malum cazibesi yok ...

Yeni Duzen . Yeni para birimi planlari hazir ve sadece vesile ettirecek resmi olaylar bekleniyor.

Katma degerli uretenler veya katma degerli hizmet sektorunde olanlar baskin oldugu bir ortamda borsa filan anlamlidir ama Turkiye ideallerden uzaklasiyor...
    |
    |
    Kimyager06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    609 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Hiç bir etkisi olmaz.
    AB nin nasıl birlik olduğu amacı vs bellidir. Türkiye yapısı gereği zaten bu yapıya uymuyor.. Ağzımızla kuş tutsak Türkiye AB üyeliği olmayacak bunun aksini düşünmek için bayağı hayal görmek lazım.

O nedenle, böyle bir resmi açıklama gelse, ben de geçer gülerim..
    Sayin Cb de aynısını yapacaktır..

Adı üzerinde AVRUPA Birliği. Biz Avrupa li değiliz ki. Neyin çabası yıllardır anlamadım... Din konusuna girmiyor orası zaten malum..
    Müzakerelerden vazgeçilmesinin hiçbir etkisi olmaz demek çok yersiz bir şekilde özgüven sergilemektir. Resmi bir vetodur ve saygı duyulasıdır, Tansu Çiller gibilerinden başlayarak siyaset aracı olmuş üyelik hayallerinin artık bitmesi ve Avrupa'nın "üzerimizden siyaset yapmayı bırakın" uyarısıdır. Hiç kimseden AK kesmi coşturacak seviyesiz cümleler arzulamayın, duruş sergileyebilmek çok zor oldu özellikle Ayasofya mevzusundan sonra...

Gülüp geçmek gibi bir tabiri üyelik için kullanmanız çok acıklı olmuş, ben üzülürüm ama bir taraftan da üyeliğin mümkünatı olmadığını artık çok rahat görebiliyorum. Bakın bunu ümit edene gülüp geçerim şu günlerde

Biz derken kimi kast ediyorsunuz bilemiyorum; ben İtalyanları dahi Avrupalı görmüyorum. İngiltere'den kurtuldukları ve o ayrılma psikolojisine katlandıkları için kendilerini tebrik bile ettim ve yorumlarımı sildiler biliyor musunuz? Coğrafi olarak Avrupalı olmasak dahi tarihsel olarak bazı sorumlulukları olduğunu düşünüyorum, Volkswagen'ın burada fabrika kurmasına göz yummayarak harika bir siyasi hamle yaptılar, ışıkları yeter

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tubytube -- 15 Temmuz 2020; 17:8:44 >

• Yarbay
    8206 Mesaj

Vw nin yatırımı askıya almasının şu an ana sebebi siyasi değil..
    Gazetede yada Twitter da her gördüğünüzü doğru kabul etmeyin

Büyük firmalar siyasi kararlar ile hareket etmez. Öyle olsaydı zamanında Sarkozy nin zinhar yapamazsınız izin vermem dediği Renault clio projesi bursa da üretime geçmezdi..

Siyaset bir oyundur, satranc gibi. Hamle yaparsiniz ve karşılığı olur ya da size maliyeti..

Fakat reel sektör de durum farklıdır..
    Her ulkke için geçerlidir.. (diktatör rejimi yoksa)

Fakat diğer taraftan bu çapta bir yatırımın ülkeye gelmesi için bazı temel şartların da olması gerekir.

Örneğin firma tr de mahkemelik olursa (işçiyle, tedarikçi ile, taşeron ile, kamuyyla) Tc mahkemelerinde yargılanacak ve burada nasıl bir süreç işliyor? Güvenilir mi, kanuna uygun kararlar çıkıyor mu? Bunlar önemli.
    Belediye ile işiniz olacak, burada siyasi görüşler mi öne çıkacak yoksa kanun nizam neyse o mu uygulanacak
    Firmanın farklı kademelerinde, "bizim yeğeni de Xxx pozisyonuna alsanız diyoruz" şeklinde bir direktif ile karşılasirmisiniz, hayır derseniz acaba menfi bir sonucu olur mu?

Bunların net olması lazım. Bu konular net olursa, değil AB, NATO gelse, vw o fabrikayı manisada 1 sene bitirir 18.ayda seri üretime geçer... Şüpheniz olmasın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 15 Temmuz 2020; 15:9:10 >
    |
    |
    tubytube kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    609 Mesaj

Kesinlikle haklısınız, kimse bataklığa gelmek istemez. Bu yönetimin ardından en iyi koşulları da sağlasanız şüphem yok ki asla ama asla büyük yatırım çekemeyecekler. AK kesim Fight Club filmindeki bir sahne gibi kendilerini dövüyor sanki...

Yasama, yürütme, yargı organlarından ve işe alımlardaki çirkinliklerden bahsedip konu siyasi değil demek çok garip geldi bana, sanırım hiç düşünmediğim ve okuyunca donduğum "rüşvetler" yüzünden gelmiyorlar düşüncesi de sanki biraz doğru, aman aman felaket bir şey Almanlardan rüşvet arzusuyla şelale olmak

Sarkozy haklıydı ama belki de sadaka diye fabrikayı kurdurmuşlardır ve kendisini de ikna ettirmişlerdir. Olay bu kadar basit aslında, OYAK'la çalışan bir firmanın da geleceğe yönelik pek bir beklentisi olamaz...

İnanın hala bu kadar farklı bir ağızla diğer ülkelere hakaret eden yönetimin nasıl utanmadan sıkılmadan fabrika istediğini çözemiyorum, çok ama çok "ayıp" bir şeyler var ortada + 18

|
    |
    acquiles kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    552 Mesaj
    Yeter yahu patliycak çökecek 15 tl olacak firlayacak yandık bittik kül olduk demeyi bırakalım bence zaten o durumdayız

• Yarbay
    6630 Mesaj

Ölmüşüz toprak atan yok. Dolar bu saatten sonra 8 olsa ne olur 9 olsa ne olur. Boşa bunları dile getirmeye bile gerek yok artık. Böyle olacağını 2005-2010 arasında aklı başında bütün ekonomistler dile getirdi. ABD ve dolar sıkıntı içindeyken para gelişmekte olan 3. dünya ülkelerine aktı. Ancak biz elimize geçen bu fırsatları duble yol ve inşaatlara gömdük. O işlere girenler nemalandı geriye de bütün bir millet için derdi tasası kaldı. ABD 'nin sonsuza kadar o çalkantı içinde kalacağını sandı bazı saftirikler.

Dünyada bu kadar borçla zirvede kalabilen tek ülke ABD. Bu da sadece oraya özgü bir finansal yapılanma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m-99 -- 15 Temmuz 2020; 21:22:56 >
    |
    |
    Faıthful kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    552 Mesaj
    Ne yaparsak yapalım olmuyor işte , ben kafamı dağıtmak için falan takip ediyorum , ciddiye almıyorum artık , gelişmelere de ayak uyduruyoruz bir şekilde

|
    |
  • Yarbay
    5926 Mesaj
    ekonomi forumlarında artık abd türkiyeye saldırsın dolar çıksın diye aine çıkçaklar nerdeyse,sanki zorla dolara yatırım yapın dediler de allahım kafalar problemli cidden...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 16 Temmuz 2020; 0:46:28 >
  • Yarbay
    7326 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

ekonomi forumlarında artık abd türkiyeye saldırsın dolar çıksın diye aine çıkçaklar nerdeyse,sanki zorla dolara yatırım yapın dediler de allahım kafalar problemli cidden...
    6.86 ne güzel dimi, şükürler olsun

• Yarbay
    5926 Mesaj

tabiki değil bu hali bile dehşet,ama dahada çıksın dahada batalım diye arzu duymakta artık işin hainlik boyutu yani..
    |
    |
    Renault S.A. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    7326 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

tabiki değil bu hali bile dehşet,ama dahada çıksın dahada batalım diye arzu duymakta artık işin hainlik boyutu yani..
    Ümmetin aklını başına doların 15₺ olması getirmez, moratoryum gelirse ümmet dini kitabı bırakır.

Sana katılıyorum doların bir etkisi yok yükselmesini beklemek hainlik.

İşi kökten çözecek olay moratoryum

Ekşide bir yazarın yazdığı gibi, yaklaşıyor yaklaşmakta olan

Suriye 50 milyar dolar harcamanın Mercedes s class almanın, beton bina yapmanın, yap işlet devret hastanelerinin köprülerinin havalimanlarının bir bedeli olması lazım.

O bedel dolar değil moratoryum olacak.

Sene sonu ve sonrası zamları bekleyin

• Yüzbaşı
    356 Mesaj

7.50 icin fair value diyor, daha buralardayken, enflasyon, issizlik ucmus, 7.50 (fair value) olunca, bakalim neler olacak ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitokondrioglukadayi -- 16 Temmuz 2020; 3:35:40 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    552 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DFABFCB25

Ümmetin aklını başına doların 15₺ olması getirmez, moratoryum gelirse ümmet dini kitabı bırakır.

Sana katılıyorum doların bir etkisi yok yükselmesini beklemek hainlik.

İşi kökten çözecek olay moratoryum

Ekşide bir yazarın yazdığı gibi, yaklaşıyor yaklaşmakta olan

Suriye 50 milyar dolar harcamanın Mercedes s class almanın, beton bina yapmanın, yap işlet devret hastanelerinin köprülerinin havalimanlarının bir bedeli olması lazım.

O bedel dolar değil moratoryum olacak.

Sene sonu ve sonrası zamları bekleyin

Alıntıları Göster
    Sene sonunu göremeden uçmuş adam
    Sene sonu da bir şey olmaz merak etmeyin

|
    |

• Yüzbaşı
    552 Mesaj
    Gramı 300 den alip 400 den satmak 3 ay için iyi kâr

|
    |
Reklamlar
Masal Oku
En ucuz kedi maması fiyatları
Ekonomi
Webtures SEO;SEO Nedir?
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
1,094
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.