Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥 (4121. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ByGÖKTÜRK Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 111 Misafir (12 Mobil) - 100 Masaüstü12 Mobil1 iOS6 Android
5 sn
233.606
Cevap
1.153
Favori
11.696.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1146 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
5. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 41194120412141224123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben döviz bürosundan aldım ama vergi alıyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hâlâ doların artacağını düşünenler var. Neredeyse 2 aydır bir kuruş yukarı çıkartmadık. 6.85'e sabitledik. Artık Türkiye'de doların egemenliği sona ermiştir, bunu herkes kafasına soksun. Şu an bu seviyede uygun karar kılındı, uzun bir süre devam eder. Dilersek tekrar düşürür veya arttırırız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ldr1907

Hâlâ doların artacağını düşünenler var. Neredeyse 2 aydır bir kuruş yukarı çıkartmadık. 6.85'e sabitledik. Artık Türkiye'de doların egemenliği sona ermiştir, bunu herkes kafasına soksun. Şu an bu seviyede uygun karar kılındı, uzun bir süre devam eder. Dilersek tekrar düşürür veya arttırırız.
    İşte dolar işte istikrar
    🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ldr1907 kullanıcısına yanıt
    Yorumunuz için tüm forum adına teşekkür ediyorum ☺️
    Bizi yorum ve tavsiyelerinizden mahrum bırakmayınız

• konuya çokomelin ajanı gelmiş.... 🤣

• MRT_ kullanıcısına yanıt
    Bırakın bu işleri, hep aynı teraneler. Biz ekonomide endekse mendekse bakmayız, kasaya dolana bakarız. Çok şükür ülkenin başında o kadar meziyeti dışında, ayrıca ekonomist olduğunu söyleyen bir lider var. Bu aziz millet ona güvenip sahip çıktıkça daha çok kazanacağız.
  • Ben salı günü yaptım pişman oldum hocam. Yükseldikçe yükseldi ons. Daha da gidecek gibi. Şimdi geri dönüş de yok artık. Bakalım neler olacak. En azından yarı yarıya altında kalmam gerekiyordu sanırım...

Bence yapacaksanız da sepet şeklinde tutun, tüm varlığı tek yöne kaydırmayın derim. YTD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acaluka -- 25 Temmuz 2020; 0:40:14 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acaluka

Ben salı günü yaptım pişman oldum hocam. Yükseldikçe yükseldi ons. Daha da gidecek gibi. Şimdi geri dönüş de yok artık. Bakalım neler olacak. En azından yarı yarıya altında kalmam gerekiyordu sanırım...

Bence yapacaksanız da sepet şeklinde tutun, tüm varlığı tek yöne kaydırmayın derim. YTD
    Aynen hocam altında bekleyeceğim. Bu hafta en kazançlı yatırım aracı oldu. Yükseliş haftaya da sürecek gibi....

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.yasoo

Cevap yazan oldumu bilmiyorum ama bireysel emeklilik hesabındaki tüm parayı fon dağılımı olarak tamamını altına endeksleyin. 10 yıl dolmadan çekim yaparsanız ciddi kayıp olur devlet katkısından.
    Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Eğer bir mani olmazsa süresi dolmadan çekmek gibi bir düşüncemiz yok. Yalnız benim anlamadığım şey altın fonu almak demek bankanın bizim adımıza yatırdığımiz para karşılığında altın alması mi demektir? Eğer ogleyse devlet katkısıda aynı şekilde altın değerinde devam eder mi? Birde fona geçişi kendimiz yapabiliyor muyuz yoksa banka mı bizim adımıza gerekli işlemleri veya takibi yapıyor? Kusura bakmayın hiç bir şey anlamıyorum bu fon olayından o nedenle saçma sorular olmuş olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: ldr1907

Bırakın bu işleri, hep aynı teraneler. Biz ekonomide endekse mendekse bakmayız, kasaya dolana bakarız. Çok şükür ülkenin başında o kadar meziyeti dışında, ayrıca ekonomist olduğunu söyleyen bir lider var. Bu aziz millet ona güvenip sahip çıktıkça daha çok kazanacağız.
    Dolar 12-14 olacak diyorsun yani ? Kısa vadede olmaz şuan ilk etapta 7 - 8 arası gidip gelecektir.

• Altın nerde düzleme yapar acaba

• the__executioner__ kullanıcısına yanıt
    Gram fiyatıni kestirmek zor zira usd TL kuru herşeyi değiştirebilir.
    Ons tarafında 2000 usd ciddi bir direnç olacaktır.
    USD TL sabit kaldığını kabul edersek gram max 440 lara kadar gidebilir.
    Ama usd 7 yi geçerse filmin rengi çok farklı olur..

O nedenle gram tahmini yapmak oldukça güç.

Doların bu kadar uzun süre sabit kalması (!) hayra alamet bir durum olmadığı aşikar... Normal olmayan herşey, ekonominin değişmez gerçekleri tarafında tepkiyi görür. Bir gün...

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Doların bu kadar uzun süre sabit kalması (!) hayra alamet bir durum olmadığı aşikar... Normal olmayan herşey, ekonominin değişmez gerçekleri tarafında tepkiyi görür. Bir gün...
    Dolar bu kadar sabit kaldıktan sonra yukarı yönlü mü olur yoksa aşağı mi sarkar

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Doları tekrar ne zaman yukarı doğru salacaklar acaba. Zira birçok kimse dalgalı kurun yerini sabit kura bıraktığını ve bir sonraki yukarı salınıma kadar mevcut durumun alım fırsatı olduğunu görüyor.

Faizler enflasyonun çok altında iken kim gidip parasını TL'ye bağlar ki. Ekonomi yönetimi ne düşünüyor acaba, kafaları iyi mi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 25 Temmuz 2020; 12:48:26 >
  • Bir ülkenin kurucu liderine bu sözler inanılır değil gerçekten. Ama iyi oluyor bir yerde. Ne kadar çok radikal söylem artarsa diğer tarafta saflar sıklaşır. Diğer taraftan avrupanın öyle çok taktıklarını sanmam bir tek Yunanistanda tepki var, Rusya bizim için daha iyi oldu önceden çok pahalıydı şimdi ücretsiz olacak dedi. Din batıda, japonya, Çin de hayatın merkezinde değil artık tamam bir din var inananlarda var ama o kadar. Ayasofya cami olmuş tekrar kilise olmuş, müze olmuş çok takmazlar. Zaten beklenen tepkinin gelmemesi hükümet rahatsız etmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi educationist -- 25 Temmuz 2020; 12:15:49 >
  • An itibarıyla Bursa Kapalıçarşıda 22 Ayar Gram Bilezik 423,50 TL den satılıyor. Kuyumcular piyasadan daha ileride ve daha hızlı görünüşe göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erzurum lu

An itibarıyla Bursa Kapalıçarşıda 22 Ayar Gram Bilezik 423,50 TL den satılıyor. Kuyumcular piyasadan daha ileride ve daha hızlı görünüşe göre
    Hafta sonu olduğu için fiyatlar yüksektir

• quote:

Orijinalden alıntı: Erzurum lu

An itibarıyla Bursa Kapalıçarşıda 22 Ayar Gram Bilezik 423,50 TL den satılıyor. Kuyumcular piyasadan daha ileride ve daha hızlı görünüşe göre
    Ağustos sonu 450 TL'yi konuşuyor olacağız gibi kuyumculara haberler gidiyordur 2018 deki döviz krizinin en alâsı geliyor.O değil de altın 350-360 TL'ye düşecek diye bekleyenler vardı o rakamlar da yalan oldu.Bakalım önümüzdeki hafta nasıl geçecek...

Pazartesi günü çeyrek altın aldım 655 TL'den 4 tane şimdi 700 TL olmuş tanesi 1 haftada 180 TL kâr bıraktı.

• quote:

Orijinalden alıntı: elkun

Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Eğer bir mani olmazsa süresi dolmadan çekmek gibi bir düşüncemiz yok. Yalnız benim anlamadığım şey altın fonu almak demek bankanın bizim adımıza yatırdığımiz para karşılığında altın alması mi demektir? Eğer ogleyse devlet katkısıda aynı şekilde altın değerinde devam eder mi? Birde fona geçişi kendimiz yapabiliyor muyuz yoksa banka mı bizim adımıza gerekli işlemleri veya takibi yapıyor? Kusura bakmayın hiç bir şey anlamıyorum bu fon olayından o nedenle saçma sorular olmuş olabilir

Alıntıları Göster
    Evet dostum sizin bireysel hesabınızda biriken paranın altın fonunda değerlenmesi demek. Bu arada hem hesapta biriken parayı hemde aynı sonu ve totalde getirini de altın fonuna yatırabilirsiniz. Müşteri temsilcisi ile görüşüp fon değişikliği yaptıravileceğiniz gibi cep şube ile de yapabilirisiniz. Örnek vermek gerekirse benim de garanti emeklilikte bireysel emeklilik hesabım mevcut ve ben direkt cep şubeden fonla dağılımı değiştirebiliyorum anlık olarak. 1 yıl içerisinde 5 değişiklik hakkınız mevcut. Ben %70 altın fonu %30 dış borçlanma fonu olarak birikimimi değerlendiriyorum. Umarım yardımcı olmuşumdur.
  • bazı yerde 6.90 bazı yerde 6.84 nasıl oluyor ?
  • 
Sayfa: önceki 41194120412141224123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.