Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥 (4129. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mgora Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 93 Misafir (2 Mobil) - 92 Masaüstü2 Mobil1 iOS
5 sn
233.600
Cevap
1.153
Favori
11.696.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1146 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
4. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 41274128412941304131
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: captainace

Sektorde olmam seviyeyi bilecegim anlamına gelmiyor ama dünyadaki 7 büyük petrol şirketlerinden birinde operasyon jeologuyum. Eger ki bu şirketler bir anda tüm offshore platformlarını yatırıyorlarsa bir tahmini vardır ki yıl sonu tahmini 46-50 bandı.

Petrolde maliyeti en yüksek olan üretim KESİNLİKLE SHALE GAS DEGİLDİR. Zaten 40-50 dolar maliyeti olsa çıkarılmaz çünkü bir yan ürünü yoktur. Unconvensional üretim denilen kaya gaz baslı basına bir üründür ve maliyetini birçok faktor etkiler. Buna taşıma, depolama, operasyonal uretim, çıkarıldıgı derinlik, çıkarılma operasyonları, saha kiraları, kullanılan pompa ve elektriği, iş gücü,....... daha da sayarım emin ol her kuyu için bunları tek tek yazıyoruz. Petrol kaya gazından çıkarılması daha maliyetli bir iştir çünkü rafinesi ve taşıması daha zordur. Bununla birlkite yüksek basınçı kuyularda BOP(blow out preventor) tek başına yeterli olurken petrol çıkaran kuyularda yanına birçok faktor daha etki eder.
    Evet arz olayından ötürü fiyatlar eksiye düştü çünkü petroli depolamaları gerekir geçipde batı teksas petrolünü okyanusa dokemezler bu yuzden üzerine para verdiler ve - li fiyatlar görüldü. Çünkü bir kuyunun pompası üretim yapıldıgı derinlikte kuyu içindedir.ortalama 1 km diyelim ve buna müdahale edip üretim kısmak ya da kapatmak için kule göndermek gerekli ki çoook daha maliyetli.Bugün maliyeti en düşün olan ve arı en cabuk arttıracak ülke venezulla dır ama yönetimden ötürü bu işlemi basaramıyor. Bilinen (daha heryer incelenmedi) reservi afrika ve arabistan toplamı kadardır.

Tabi bunların yanında en basında belirttiğim gibi bunlar sadece tahmin . Petrol 50 çıkmaz demiyorum. Ah keşke çıksa 120-130 lara eski günlerdeki gibi günlük 1000 dolarlı kontratları görebilsek. Sadece planlar su an max.50 dolar a gore yapılıyor

Alıntıları Göster
    Sizin daha maliyetli dediğiniz muhtemelen kuzey denizi ve yerin çok daha altındaki kulelerdir. Ancak bunu genele vurunca kaya gazı eyalet eyalet değişmesine rağmen en pahalısıdır. Bu işin uzmanları devamlı aynı yalanı söylemez. Ben piyasada olan en ucuzu dedim Venezuela başka bir dünya zaten.

120 130 dolar söylemi seni abad edecekse hadi bendensin. Ben bir 100 lük bekliyorum ama pandemi bitince tabiiki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: md3likan

ne kadar haince ve fetöcü bi söylem
    büyük resmi ne zaman göreceksiniz bilmiyorum artık
    en komik savunma bu zaten

kardeşim güçlü ülke olacaksın ülkeni ezdirmeyeceksin o zaman.

dolar 5 kuruş fırlasa vay efendim dış güçler oyun oynuyor, vay efendim batı bloğu türkiyeyi batırmak istiyor, vay efendim trump bilmem ne
  • ` quaD. kullanıcısına yanıt
    gümüşü nereden alabiliriz ki hocam altın gibi her yerden alabiliyor muyuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ouzqan

gümüşü nereden alabiliriz ki hocam altın gibi her yerden alabiliyor muyuz?
    Belli bankalarda hocam. Googledan bakabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ` quaD. kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

genel bir soru soralım beyler sizce fikir açısından bu fiyatlardan sonra bir dip fiyat görür müyüz hazirandaki gibi altında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ouzqan -- 27 Temmuz 2020; 17:48:27 >
  • Bernoulli Denklemi kullanıcısına yanıt
    Meyveyi sıkmayın vitamini kabuğun da zaten

Bunu bir yetkiliye sorsaydınız muhtemelen böyle derdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 27 Temmuz 2020; 17:49:15 >
  • acquiles kullanıcısına yanıt
    Arabada gereksiz, yürüyün sağlık için

• quote:

Orijinalden alıntı: theVerge

reis çıkıpta bir dur dese keşke, damat kırbacını çıkarssa vursa dolara euroya altına..

olmazı olduranların adamı yap bir güzellik..

• quote:

Orijinalden alıntı: canlee89

Alıntıları Göster
    🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥

• quote:

Orijinalden alıntı: ouzqan

Teşekkürler

genel bir soru soralım beyler sizce fikir açısından bu fiyatlardan sonra bir dip fiyat görür müyüz hazirandaki gibi altında
    olabilir bence. zaten herkes alınca fiyatlarda düşüş olabilir muhtemelen. ama uzun vadede bakarsak hep çıkıyor. bunu daha önce de söylemişler
  • ouzqan kullanıcısına yanıt
    Uzun bir süredir bir şeyin dip fiyat yaptığını bu ülkede görmedim
  • Tabloya göre TL karşısında bugünkü yükseliş rekoru Güney Afrika Randı'nda. Çek Korunası, Macar Forinti falan derken ortalık yol geçen hanı oldu. Reis yetiş TL'yi Afrika bile öpüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 27 Temmuz 2020; 18:35:37 >
  • Ceqa kullanıcısına yanıt
    orda dip dediğim son 3-4 aydaki en düşük seviye idi hocam ona göre diyorum yoksa geçen seneye falan bakarsak %30 dan fazla fiyatı arttı
  • Keşke biraz daha param olsa da altın alsam. Hem dolar almadığım için vatan haini olmazdım, hem de yerli ve milli altın alımıyla ekonomimize katkı sunardım. Birikimini dolar olarak yapanlar ne durumda acaba? Reis yıllardır döviz almayın, bozdurun diyordu. Şimdi anlamışlardır umarım. Her gün 1 kuruş artacak mı diye bakmaktan kör olacaklar.
  • Şu durumda hala altin almak mantikli mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: wuc

Şu durumda hala altin almak mantikli mi?
    Orta uzun vadede kazandırır herzaman ama dolar yukarı yönlü ani zıplarsa gramda 500 liraları çok kısa zamanda görebiliriz.

• Şimdi usdyi tuttuk diye sevinelim mi Eura bakın ay başından bugüne 40 kuruş artmış ve bugün bakanımız ekonomimiz adım adım yeniden yükseliyor demiş

• quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Bu mesaj silindi.
    29 Temmuz Fed faiz kararını bekliyorum bende. Hani bugün demiştin ya sende hocam. Doğru bir hareket değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 27 Temmuz 2020; 19:31:48 >
  • Dolarda bi hareketlenme var,start verildimi acaba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 41274128412941304131
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.