Şimdi Ara

🔥 Dolar 7,41 - Euro 8,97 - Altın 445 | 20 OCAK 🔥

10 Kayıtlı Üye (5 Mobil) ve 183 Misafir (87 Mobil) - 101 Masaüstü92 Mobil1 Android
5 sn
103.979
Cevap
841
Favori
5.061.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 6 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 6488
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1584
  • Ortalama Mesaj Aralığı 21 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 10
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 815
  • Favoriye Eklediklerim 848
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • acquiles (3011 mesaj) MRT_ (2334 mesaj) Hendrik Johannes Cruijff (2329 mesaj) Equris (2262 mesaj) mitokondrioglukadayi (2198 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (56802 mesaj) Mobil (36990 mesaj) Tablet (3328 mesaj) Mini (9566 mesaj) Uygulama (5110 mesaj)
  • @
913 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
10. Sırada  bugün en iyi #4
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar 7,41 - Euro 8,97 - Altın 445 | 20 OCAK 🔥
Giriş

Orijinalden alıntı: Kimyager06

Fiziki mi alacaksınız....Fiziki altında Ata lira tavsiye ederim... 1 TL para gibi hem saklaması daha kolay

Alıntıları Göster
    kuveyte altın hesabı açtırmayı düşünüyorum hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Zaten şuan elde edilen kâr değil hocam. Sadece paranın değerini koruma çabası. Yani elindeki 1000 tlyle dün alabildiğin şeyleri bugün alamıyorsun. Paran altında veya başka bir şeydeyse o kâr diye görünen şeylerle dünkü alışverişini aynı şekilde yapabiliyorsun. Malesef tl yi elinde tl olarak tutmak mantıklı bir hareket değil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Faıthful kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1022 Mesaj
    Global ekonomideki resesyona girişi durdurma çabaları ve merkez bankalarının ekonominin çarklarını döndürme politikaları kapsamında piyasaya para pompalamaları nedeniyle hem yerel ekonomilerde hem de küresel çapta bir likidite bolluğu var. Bu karşılıksız para başta altın, gümüş, paladyum olmak üzere değerli emtiaya yöneliyor. Bu durumda talep artınca fiyat da artıyor, sonuç olarak başat para birimleri değer kaybettiğinden altının bir daha 1800 ons altına düşeceğini beklemiyorum şahsen.

İleride düzlüğe çıkılırsa -ki biraz değil çok zor- Amerikan Merkez Bankasının, dünyadaki dolar emisyonunu azaltma kararına bağlı olarak altın durdurulabilir, ancak hiçbir şekilde bu günkü değerinin altına düşmez.

Bu projeksiyon minimum 6 Ay, maksimum 2 yıl için geçerlidir.
    Dostlar dolar euro sterlin altın ve gümüş harici hangi para birimlerine yatırım yapıyorsunuz? TL karşısında paramın değer kaybetmeyeceği bir döviz cinsi arıyorum malum diğerleri de uçtu. Ne diyorsunuz?

Orijinalden alıntı: Erzurum lu

Global ekonomideki resesyona girişi durdurma çabaları ve merkez bankalarının ekonominin çarklarını döndürme politikaları kapsamında piyasaya para pompalamaları nedeniyle hem yerel ekonomilerde hem de küresel çapta bir likidite bolluğu var. Bu karşılıksız para başta altın, gümüş, paladyum olmak üzere değerli emtiaya yöneliyor. Bu durumda talep artınca fiyat da artıyor, sonuç olarak başat para birimleri değer kaybettiğinden altının bir daha 1800 ons altına düşeceğini beklemiyorum şahsen.

İleride düzlüğe çıkılırsa -ki biraz değil çok zor- Amerikan Merkez Bankasının, dünyadaki dolar emisyonunu azaltma kararına bağlı olarak altın durdurulabilir, ancak hiçbir şekilde bu günkü değerinin altına düşmez.

Bu projeksiyon minimum 6 Ay, maksimum 2 yıl için geçerlidir.
    eyvallah hocam kısacası bu saatten sonra altına yatırım yaptırmak zarar ettirmez kar ettirir diyorsunuz
    |
    |

• Yarbay
    4634 Mesaj
    Bizde nedense insanlar birşey yükseldikten sonra saldırıyor. Bugünkü altın buna güzel örnek. Arkadaşlar yatırımda prensibiniz düşerken alıp yükselirken satmak olmalı. Yükselirken almak iyi bir yöntem değildir.
    155 Mesaj
    Arkadaşlar yaklaşık x tl ile altın almayı düşünüyorum dün 407 deyken alıcaktımda bekleyeyim dedim bugün yükseldi yine, sizce almalı mıyım ? Birde bu paradan ne kadarı komisyona gider net olarak ? Ve ileride bozdururken ne kadar komisyon alınır ? Net bir cevap verebilecek var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi into007 -- 23 Temmuz 2020; 13:12:33 >

Bu kadar yükselmiş iken altına büyük paralarla girenler kazanır.

|
    |
    01murathan01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4634 Mesaj

Ben olsam bu kadar yüksek bir meblayla tek seferde altın bu kadar yüksekken girmezdim. Yatırım tavsiyesi değildir sadece kendimi yerinde canlandırdım para senin karar senin. Altın uçacak kaçacak diyenleri düşünce bir daha bu konu altında bulamıyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kassady -- 23 Temmuz 2020; 12:29:53 >
    |
    |
    into007 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    2400 Mesaj
    398’de çıkmıştım pişmanım

Alım fırsatı verir mi yoksa buralardan alınır mı kafalar karışık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Dante
  • Teğmen
    155 Mesaj

Hocam bu dövizlerden hiç anlamıyorum ama bu 2. Dalga beklentisi yüzünden bende yükselir diye düşünüyorum ama kararsızım, tl durduğu yerde kaybediyor aslında derdim kar etmek çok değil param değerini korusun birazda 3-5 gelse kafi bu verdiğim komisyonu çıkarır mı alsam mesela, dün alsaydım 407 den bugün 3.5k kar etmistim tabi komisyonsuz hali bu ama yinede kalır komisyon çıkınca da. Hani aralıklı da sürekli uğraşabileceğim bir şey değil bir kere alıp uzun süre öyle bırakmak istiyorum.

|
    |
    Kassady kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ceqa -- 23 Temmuz 2020; 12:34:51 >

Yarın 402₺ düştümü ağlayanlar da olucak 415₺ aldım diye.

|
    |
    Kassady kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Uzaklaştırılmış 6 gün cezanın, 5 gün 2 saat 39 dakika kadarı kaldı.

Al bunu git napıcan altını paşa torunu değilsen

|
    |
    Ceqa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    203 Mesaj
    Bayadır paramı döviz TL yapmıyordum.

100 bin Tl lik altın hesabı açayım dedim 1000 TL masraf alıyor vazgeçtim. Arkadaş bu nasıl bi vergidir yahu

Kısa süreli al sat işi hayal
    |
    |

Orijinalden alıntı: HayatınıYaşayamayanAdam

bu saatten sonra altın alınır mı

Alıntıları Göster
    Aynı sorular son birkaç ayda da soruldu hep. Sonuç ortada. Ytd.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Hocam söylediklerim yatırım tavsiyesi değildir. Bu konuda uzman da değilim ancak öğrendiğim iki şey var. 1- Düşerken alınır, yükselirken satılır. 2- Kademe kademe girilir, kademe kademe çıkılır. Full girersin, altın düşer, ulan ne güzel düştü be paramız olsa alttan girerdik dersin ama girecek paran yoktur elinde. Full çıkarsın, altın yükselir ulan çok alttan çıkış yaptık bak nasıl yükseliyor dersin. Bu iki kuralı bu işle az çok ilgilenen herkes bilir. Sizinde aklınızda bulunmasında fayda var.

|
    |
    into007 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    300 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: HayatınıYaşayamayanAdam

bu saatten sonra altın alınır mı

Alıntıları Göster
    Knk çok paran var herhalde

Dante
  • quote:

Orijinalden alıntı: the__executioner__

Knk çok paran var herhalde

Alıntıları Göster
    20k birikmişim var kanka alsam mı ne dersin
Bebek Oyunları
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,766
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.