Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥 (5195. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Can851 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 23 Misafir (2 Mobil) - 21 Masaüstü3 Mobil1 iOS1 Android
5 sn
233.541
Cevap
1.152
Favori
11.693.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1146 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
16. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 51935194519551965197
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kerimcem

belki yazdıklarım şizofrenik geliyor olabilir ama 3 sene once dünya boyle birşey yaşıycak abd de meclis basılcak çok karışçak, hollandada ordu sokağa incek heryer yakılcak diyenlerde şizofren derlerdi benimki biraz uzak gelicek tabi 2022+ da görüşelim..

Alıntıları Göster

tamam kardes.. her ne diyodan senin dedigindwn olsun daha bana yazip konuyu gereksiz mesajlarla fuzuli mesgul etme

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShinQda

Veriler nerede?

Misal örnek aldığımız devletler 3-5 belli.

Neye göre sallantıdalar?

Alıntıları Göster

veriler heryerde büyme istihtam tarım hepsi negatif kötü gelişmiş ülkelerde, googleden bile bakabilirsin, almanya bile 2030 a kadar anca toparlıycaz şimdi bitse bile diyor oyle bir ütopya dünya kurmuşsunuzki takdire şayan herkes çok mutlu şu an göklerde bir türkiye yerin dibine giriyor ilahi komedya kimsenin oturduğu yerden ekonomisi goklere uçmaz oyle bir tanrısal devlet yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 26 Ocak 2021; 17:24:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: first_officer

tamam kardes.. her ne diyodan senin dedigindwn olsun daha bana yazip konuyu gereksiz mesajlarla fuzuli mesgul etme

Alıntıları Göster

akp nin nasıl yönettiği kaka ve pis oluşu konu içi zaten,muhalafet 6 ok fanlığı konu içi zaten başlıkla çok uyumlu nedemezsin🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥 işinize gelen yerden kirletme denir buna..🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥 siz çıkıyorsunuzda ben çıkıyorum zaten,ben sana doların seyrini yazıyorum sen bana akp rte lö lö kendine aynaya bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 26 Ocak 2021; 16:49:5 >
  • bu ons ye bu altın mümkün değil. Yine çok pis işler çeviriyorlar.

• quote:

veriler heryerde büyme istihtam tarım hepsi negatif kötü gelişmiş ülkelerde, googleden bile bakabilirsin, almanya bile 2030 a kadar anca toparlıycaz şimdi bitse bile diyor oyle bir ütopya dünya kurmuşsunuzki takdire şayan herkes çok mutlu şu an göklerde bir türkiye yerin dibine giriyor ilahi komedya kimsenin oturduğu yerden ekonomisi goklere uçmaz oyle bir tanrısal devlet yok.

Alıntıları Göster

Adamlar geçen sene 300 milyar $ euro her ne ise gelir fazlası açıkladılar. Ekonomileri kötü. YERSEN !!!

• ShinQda kullanıcısına yanıt

daldan dala işinize geldiğiniz yerden zıplıyorsunuz ekonomik daralma,ekonomik kötüleşme verilerin negatif yönde gelmesi nedir bir araştır ha bende almanya abd battı dedim zaten .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 26 Ocak 2021; 18:47:21 >
  • quote:

akp nin nasıl yönettiği kaka ve pis oluşu konu içi zaten,muhalafet 6 ok fanlığı konu içi zaten başlıkla çok uyumlu nedemezsin işinize gelen yerden kirletme denir buna.. siz çıkıyorsunuzda ben çıkıyorum zaten,ben sana doların seyrini yazıyorum sen bana akp rte lö lö kendine aynaya bak.

Alıntıları Göster

Tedavi ol diye bosuna yazmadim.. ciddiyim.. !

surda herkezle kavgalisin.. o aynaya oncelikli olarak sen bakmalisin !..

bu kadar yeter.. bos yere vamtimi harcatma ! blok !

• işine gelmeyince blok yönetimin yerinde olsam burda akp chp tartışan,siyasi polemik koyan herkesi banlarım sizin derdiniz burda kuru siyaset çünkü.

konu elmanın armunun fiyatı alman helganın hansın ne aldığı sanki, işine geleni yazmıyorum diye blok atıyon bana nedeni o canım üstüme çekmiyorum,asıl troll sizsiniz,akp rtye hükümete sövsem arkadaş listene eklerdin %90 boş lıkırtı yapmayın.🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 26 Ocak 2021; 17:18:11 >
  • Dovizi 7.30 ve 7 civarindan kim toplar ? Peki hangi akillilar, 7`den 7.30`dan doviz satarlar ? Iste bu sorularin yanitlari sonucunda, onumuzdeki 2-3 ayda para piyasasi sekillenecek...

Bakalim yerliler, 10 yillardir uygulanan bu basit oyuna tekrar gelecekler mi ? Yoksa yeterince akillandik mi ?

8.50`den borsaya, dibs`e giren 15-20 bin yabanci mi yoksa 8.50`den dolar alip terste kalan yuzbinlerce yerli yatirimci mi dogru karar alacak ?

Iste tum mesele bu.

• Yav bu altin ne olucak kisa vadede ?
  • mitokondrioglukadayi kullanıcısına yanıt
    Yerli yatırımcıda akıl olsa 8.40 dan dolara girmezdi zaten :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aslıl düşüşü akdenizde esen ılımlı rüzgarda bekliyorum, eğer gerçekleşirse 7.1 e gider arkasıda gelir ortamı bile -%1 civarı düşürdü..

abd kendi derdine düştü şu sıralar çok bizle çok sert uğraşçağına ihtimal vermiyorum bir iki sopa gösterisi yapar gibi herkes birbirinin külüne muhtaç şu sıralar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 26 Ocak 2021; 18:24:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mitokondrioglukadayi

Dovizi 7.30 ve 7 civarindan kim toplar ? Peki hangi akillilar, 7`den 7.30`dan doviz satarlar ? Iste bu sorularin yanitlari sonucunda, onumuzdeki 2-3 ayda para piyasasi sekillenecek...

Bakalim yerliler, 10 yillardir uygulanan bu basit oyuna tekrar gelecekler mi ? Yoksa yeterince akillandik mi ?

8.50`den borsaya, dibs`e giren 15-20 bin yabanci mi yoksa 8.50`den dolar alip terste kalan yuzbinlerce yerli yatirimci mi dogru karar alacak ?

Iste tum mesele bu.

Yerli yatırımcı daha bozmaz dolarını o kampanya bitti. %80 i insanların pusuda, birçoğu da doları alıp unuttu. Şu dakika doları zaruriyet haricinde bozacak kesim bence devede kulaktır.

Herkes hükümetin seçim hazırlığı yaptığının farkında, saman yiyen AKP'lilerin bile dolar stokladığına adım gibi eminim.

Şurada önümüzde 5 -6 ay var. O vakite kadar her zaman ki gibi suni inşaat pompalamasyonuyla inşaatı canlandıramazlarsa, yalancı baharda kuzey poyrazına dönüşecek. O poyraz ne diye soracak olanlara bir %50 enflasyonla daha karşılacağız beyler, kilosu 50 lira olan dandik peynirde 70-80 liradan satılacak. Avrupa'da ki "daneylen domatez" alacağız.

Kredi faizlerini düşürme sinyallerini çoktan verdiler. O faizler bir düşsün, yabancı yatırımcı da borsadan elini bir çeksin. Bakalım ne olacak. Ama seçime kadar bir kılıf uydurup, ipi fazla ellerinden yine de kaçırmayacaklardır. Borca borç katılacağı kesin olan.

Son olarak felaket tellallığı yapıyorsunuz diyenler, bir aynaya baksınlar. Kazana atılmış kurbağa deneyinde olduklarının bile farkında değiller. Bir senede her şeye %50 ye yakın zam gelmiş. Reel enflasyon %50 nin olduğu bir ülkede, felaketin Venezüella gibi bir tasviri olduğunu sanıyorlarsa, bu yaşadığımızın ne olduğunu da adlandırıversinler bir zahmet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krstarica -- 26 Ocak 2021; 18:45:15 >
  • Viky kullanıcısına yanıt

bugun ntvde biraz daha düşebilir gibi bişey söyleniyordu

• Dürüst olun özlediniz değil mi Berat Reis'i o gittiğinden beri dolar ve altın'ın yüzü gülmedi.

🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • krstarica kullanıcısına yanıt

her seviyeden param oldukça alıyorum.

hükümet değişene kadar devam.

• kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Koltuktan koltuğa zıplamak sizde adet sayın Kerim bey

Evet pandemiden dolayı tüm ülkeler "bu yıl" küçüldü. Ama biz son 3 yıldır doğru düzgün büyüyemiyoruz zaten. Almanya, tüm izne ayrılanlara en azından asgari ücret verirken biz 1100 TL verip başının çaresine bak dedik. Şu anda o 1100 lira alan 4 kişilik aile ekmeği dahil yazdıracak durumda. İcradan evdeki internet hattı kapanmış çocuk derslere girebilsin diye komşusu Wi-Fi şifresini vermiş. Hee bu arada o 1100 TL ile birde 1000 TL kira veriyor. Bu arada bahsedilen ülkelerde enflasyon %1 iken bizde hala artıyor. O yüzden gelişmiş ülkelerde de ekonomi kötü bizde de o yüzden kötü demeyin, onlarda ekonomi iyiydi pandemi nedeniyle küçüldüler ama vatandaşlarını bizim kadar mağdur etmediler. Bizde ekonomi zaten kötüydü iyice kötüleşti.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustifb

Evet pandemiden dolayı tüm ülkeler "bu yıl" küçüldü. Ama biz son 3 yıldır doğru düzgün büyüyemiyoruz zaten. Almanya, tüm izne ayrılanlara en azından asgari ücret verirken biz 1100 TL verip başının çaresine bak dedik. Şu anda o 1100 lira alan 4 kişilik aile ekmeği dahil yazdıracak durumda. İcradan evdeki internet hattı kapanmış çocuk derslere girebilsin diye komşusu Wi-Fi şifresini vermiş. Hee bu arada o 1100 TL ile birde 1000 TL kira veriyor. Bu arada bahsedilen ülkelerde enflasyon %1 iken bizde hala artıyor. O yüzden gelişmiş ülkelerde de ekonomi kötü bizde de o yüzden kötü demeyin, onlarda ekonomi iyiydi pandemi nedeniyle küçüldüler ama vatandaşlarını bizim kadar mağdur etmediler. Bizde ekonomi zaten kötüydü iyice kötüleşti.

hala şu almanyayla kıyaslama bitmedi gitti o almanya topraktan direk armut gibi oyle çıkmadı 70+ yıllık bir serüven 3-5 yılda o hale gelmedi ülkede eşek gibi çalıştı üretti ,8 milyarda almanyada doğmuyor hatta insanlığın çoğunluğu refah ülkelerde bile yaşamıyor bu kadar hayata negatif bakmanıza gerek yok çoğunluğun içindesiniz çünkü🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥 

almanyanın senin gibi askeri vesayeti olmuş, bilmem kaç defa kanlı darbe yemişmi hep rap rap modumuymuş?

almanyanın pkk gibi bölücü bir örgütüde,milyonlarca sempetizanıda varmıymış..?

size tanrı burayı uygun görmüş ,tanriya şikayet dilkeçesi yazın belki halinize acır 1945 almanyasına ışınlar bol bol mark yakar sobada ısınırsınız🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥 

ben vatanımı seviyorum .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 26 Ocak 2021; 19:11:37 >

"70+ yıllık bir serüven 3-5 yılda o hale gelmedi ülkede eşek gibi çalıştı üretti"

Kesinlikle katılıyorum.

Zira bizimde bir yerden başlamamız gerek değil mi? Üretmek yerine sürekli ithal etmek(paramız var ki ithal ediyoruz), popçunun kredi borcunu erteleyip çiftçiye haciz göndermek gibi hataları 70 yıldır (hatta hiçbir zaman) yapmamış bir ülke ile kıyaslamak çok hatalı. Haklısınız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 26 Ocak 2021; 19:27:3 >
  • 
Sayfa: önceki 51935194519551965197
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.