Şimdi Ara

🔥 Dolar 7,41 - Euro 8,96 - Altın 411 | 26 ŞUBAT 🔥

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Dentisttry , Akhenatonnn , NaHaKu , ozbey08 Daha Az
4 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 57 Misafir (31 Mobil) - 27 Masaüstü34 Mobil1 iOS
5 sn
108.843
Cevap
852
Favori
5.394.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 18 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 6588
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1588
  • Ortalama Mesaj Aralığı 20 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 812
  • Favoriye Eklediklerim 859
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • acquiles (3228 mesaj) MRT_ (2458 mesaj) Hendrik Johannes Cruijff (2342 mesaj) Equris (2262 mesaj) mitokondrioglukadayi (2232 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (59990 mesaj) Mobil (38580 mesaj) Tablet (3328 mesaj) Mini (10302 mesaj) Uygulama (5111 mesaj)
  • @
925 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
11. Sırada  bugün en iyi #5
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar 7,41 - Euro 8,96 - Altın 411 | 26 ŞUBAT 🔥
Giriş
    1056 Mesaj

sen bi yoruma cevap yazmadan önce

cevap yazdığın yorumun hangi cevaba ya da hangi soruya karşı ne amaçla (açıklama, karşılık, övme, yerme) yazıldığını iyice oku anla

yazılan cevabın soruya mı yoksa cevaba karşımı yazıldığını incele vs... ondan sonra cevap yaz derim  

|
    |
    rambo34_orijinali kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1321 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    rambo34_orijinali

bir:
    "Karar yazarı İbrahim Kahveci, Türk lirasının değersizleşmesiyle varlıkların değerinin de düştüğünün altını çizerek, "Şöyle izah edelim: 2013 yılında bir yabancı 100 dolara alacağı şirketleri artık 15 dolara satın alabiliyor. Yabancılar açısından Türk şirketlerinin değeri yüzde 85 ucuzlamış durumda. Buna rağmen neden yabancı hala gelip sudan ucuz şirketlerimizi satın almıyor; ya da sudan ucuz işçilerimizi kendi refahları için çalıştırmıyorlar? Önceki gün Berat Albayrak “Yeni bir yabancı sermaye yatırım dalgası ufukta belirdi. Birçok çok uluslu şirketin üretimleri Asya’dan Türkiye’nin bulunduğu bölgeye geliyor” dedi" yorumunu yaptı.

Bu durumun tehlikeli olduğunu belirten Kahveci, "Türkiye yönetilemiyor. Türkiye yabancılar içi sudan ucuz hale getirildi. Varlıklarımız beş para etmez şekilde yabancılara satılabilir. Bu tabloyu çok daha kısıtlı durumda 2001 krizi sonrası yaşadık. Şimdi durum çok daha vahim. Varlıklarımız yabancılar açısından hiç bu kadar ucuz olmamıştı. O zaman asıl soruyu soralım: Kocaman Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve Milletini yabancılar için sudan ucuz hale kim getirdi?" diye sorguladı."

iki:

"Doların hafta başında 7.97 TL’den üç gün içinde 8.32 TL’ye kadar yükselmesiyle 134.5 milyar dolarlık döviz borcu olan merkezi yönetimin borcu 47 milyar 75 milyon TL arttı.

Döviz kurlarındaki yükseliş gelecek döneme ilişkin enflasyon beklentisini olumsuz etkilerken bir yandan da maliyetleri artan şirketlerin bilançolarını bozuyor. Ancak kurların kamu maliyesine etkisi özel şirketlerinkinden daha ağır; zira son iki yılda özel sektör kurlardaki öngörülemezliğe karşı koruma sağlamak için döviz cinsinden borçlarını azalttı.

BirGün’den Ozan Gündoğdu’nun haberine göre, kamu için ise aynı şeyden bahsetmek mümkün değil, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak döneminde Hazine, döviz cinsinden borçlanmayı tercih etti.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın verilerine göre 30 Eylül itibariyle merkezi yönetimin 1 trilyon 44 milyar 963 milyon TL değerinde döviz cinsinden borcu bulunuyor.

Merkez Bankası’nın resmi kur verilerine göre bu tarihte dolar kuru 7,7662 TL'ye karşılık geliyordu. Böylece 30 Eylül itibariyle Hazine’nin 134 milyar 553 milyon dolar değerinde döviz cinsinden borcu olduğu ortaya çıkıyor. "

an itibarı ile akp'nin istifa etmemesi, memleketi nerelere götürebilir, iyi analiz edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1234Rambo -- 29 Ekim 2020; 14:25:19 >
    |
    |

• Binbaşı
    1321 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    rambo34_orijinali

sen okuma yazma , izan öğren, söz , ben de dediğini yapacağım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    HeraldOfDİSASTER kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1056 Mesaj

okuma yazmam var ki okudum sana cevap yazdım

anlama kabiliyetim var ki anlayacağın şekilde yazdım

öyleyse git dediğini yap bir bak bakalım benim cevabım kime ne amaçlı yazılmış kimin sorusuna hangi amaçla yazılmış

kapasiten yoksa anlama konusunda git bir danışman tut sen oku o anlasın ondan sonra yaz

|
    |
    rambo34_orijinali kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3273 Mesaj

|
    |
    Kesinizmirliksk2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    14795 Mesaj

Hale bak. Brezilya ile kapışıyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    5039 Mesaj

8.32

|
    |
  • Yüzbaşı
    922 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    TRkronos

Piyasalar kapalı iken 3-5 kuruş artıyor açık iken 20-30 kuruş. Öyle berbat bir yönetim var ki çalışmazken daha faydalı  

|
    |
    MRT_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    603 Mesaj

Seni şimdi daha iyi anlıyorum. Büyük Adammıssın.. Işıklar içinde UYU..

Xpower38 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Uzaklaştırılmış 3 gün cezanın, 2 gün 2 saat 55 dakika kadarı kaldı.

Döviz piyasası global bir piyasa. Piyasalar sadece Türkiye’de kapalı resmi tatilden dolayı. Global döviz piyasası şu anda açık o nedenle kur hareketleri sürecektir.

|
    |
    onur1301 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    0 Mesaj

Keyif çayınızı içip keyfinize bakınız.Bu bana biraz abartı gibi geldi.Yoksa dolarla mı maaş alıyorsunuz ?

• Yüzbaşı
    546 Mesaj

kim bu tonton dayı bilmiyorum merak ettim.

|
    |
    Xpower38 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5174 Mesaj

Aziz Nesin

|
    |
    Alqu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1919 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tuzsuzlimon

Keyif çayınızı içip keyfinize bakınız.Bu bana biraz abartı gibi geldi.Yoksa dolarla mı maaş alıyorsunuz ?

Dolarla maaş almıyorum aldığım TL maaşı dolara çeviriyorum  

|
    |
  • Yüzbaşı
    922 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    TRkronos

"Nah Kalkınırız" kitabı var tavsiye ederim.

|
    |
    Alqu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    14795 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tuzsuzlimon

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/14/3f/c4/143fc4730902c97a76b389508a54708c.png&t=0&width=480&text=1
  • Binbaşı
    1919 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Qantas

Bu mesaj silindi.

Tayyip Erdoğan'ın tutumu TL'yi çok kötü vuracak belli oldu. Dolar ani bir hareketle 9 u Euro'da 10tl yi geçerse şaşırmayın... Dış siyasette Türkiye hiç bu kadar ezilmemişti....

• Binbaşı
    1407 Mesaj
    altın çakılmış

|
    |
  • Yarbay
    14795 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Qantas

Bu mesaj silindi.

ooo tüm dünya erdoğan'a karşı tepki mi yapacak?

alırım bir dal. akpliler mest olacaklar, seçim zamanı da "ölümüne reyizleyizzz gavur batı" diyip vuracaklar pusulayı ampule  

sonra türkiye'nin batışı devam da edecek.

|
    |
  • Yarbay
    2287 Mesaj

''Fransa’da ‘radikal İslam fikirlerini yaymakla’ suçlanan dernek başkanı Türkiye’ye sığınma talebinde bulundu.''

https://twitter.com/tele1comtr/status/1321787788887576576

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/95/e5/4b/95e54bbeee53f2eee2d01b6a6439caed.jpg&t=0&width=480&text=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Qantas -- 29 Ekim 2020; 21:18:45 >
Reklamlar
Radyo Dinle
Masal Oku
Pubg mobile uc
Sohbet
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
1,141
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.