Şimdi Ara

🔥 Dolar 7,41 - Euro 8,96 - Altın 411 | 26 ŞUBAT 🔥

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: sahrud83 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 66 Misafir (31 Mobil) - 35 Masaüstü32 Mobil1 iOS
5 sn
108.837
Cevap
852
Favori
5.393.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 6588
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1588
  • Ortalama Mesaj Aralığı 20 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 812
  • Favoriye Eklediklerim 859
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • acquiles (3228 mesaj) MRT_ (2458 mesaj) Hendrik Johannes Cruijff (2342 mesaj) Equris (2262 mesaj) mitokondrioglukadayi (2232 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (59989 mesaj) Mobil (38576 mesaj) Tablet (3328 mesaj) Mini (10302 mesaj) Uygulama (5111 mesaj)
  • @
925 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar 7,41 - Euro 8,96 - Altın 411 | 26 ŞUBAT 🔥
Giriş
    1508 Mesaj

Altın takana 200 lira mı takacan
    |
    |
    radko kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1028 Mesaj
    Bu günkü seviyeden altına girip girmemekte tereddüt eden arkadaşlara: En az 6 ay elinizde tutacaksanız girmenizde sıkıntı yok. Aksine elinizde TL tutmakla her geçen gün kayıptasınız. Altı aydan önce veya al sat yaparak kazanmayı düşünüyorsanız hiç altına girmeyin bile derim.

Geçen cuma günü sabah bir arkadaşım Citibank ekonomistinin altının fena yükseleceğine dair tahminini gösterdi telefonundan. Ben de, "altın al sen de öyleyse" dedim şaka yollu. Arkadaş gidip 30.000 TL kredi çekmiş, banka kapanmadan altına yatırmış parayı olduğu gibi. 295 TL vergi kesilmiş, 250 TL dosya masrafı almışlar. Alış fiyatı 490,45 TL. 27 aylık vadede faiz 5.900 TL.

Bu gün Cuma tam bir hafta geçmiş kredi çeken arkadaş bir haftada vergiyi, kredi dosya masrafını ve bankanın alış satış arasındaki komisyon giderini kurtarmış oldu. 450 TL ye geldiğinde kabaca toplam faiz masrafını da kurtarmış oluyor.

Bir örnek olsun diye yazdım, gidip kredi çekmeyin sakın. Hani geçen yıllarda Afrika çöllerine kar yağmıştı, bunun gibi imkansız değil ama kötü şekilde de düşebilir altın fiyatı. Bu yüzden yatırım tavsiyesi değildir, sadece en az 6 aylık bir süreyi göze alıyorsanız düşünün, yoksa uzak durun diyorum.

• Er
    12 Mesaj

Hocam yatırım tavsiyesi vermek yetkililer dışında suçtur bu yüzden baştan belirteyim yatırım tavsiyesi değildir :) genel ifadelerle anlatmaya çalışacağım. Altın her zaman dikey bir grafikte seyredemez. Ya düzeltme gelir yetkililer tarafından ya da altın soluklanır. Bu durumda bir miktar gerileyiş olur. Bu gerileyişlerde genelde alım yapılır. Trene hareket halinde binemezsin. Duraklardan binersin. Birde bu işler heyecana gelmez. Şu an elle tutulur bir zararın yok. Şimdi kademe kademe girmeye karşı çıkan ya da yükselişte alımın yanlış olduğunu söyleyenlere kızanlar için, yani polemiğe girmek isteyenlere fırsat vermeme adına şunu da söyleyim. Full mu girmek istiyorsun, full girersin. Düşüşe geçse bile satmadığın sürece zarar yoktur ortada. Ama 160knın zararı bin iki bin falan olmaz. Her sabah kalkar kalkmaz grafiklere bakar olursun, ne zaman çıkacak diye her gün kaygı edersin. Bu durumu da dikkate alman gerekir. Para senin, takdir senin :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    into007 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    4038 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Erzurum lu

Bu günkü seviyeden altına girip girmemekte tereddüt eden arkadaşlara: En az 6 ay elinizde tutacaksanız girmenizde sıkıntı yok. Aksine elinizde TL tutmakla her geçen gün kayıptasınız. Altı aydan önce veya al sat yaparak kazanmayı düşünüyorsanız hiç altına girmeyin bile derim.

Geçen cuma günü sabah bir arkadaşım Citibank ekonomistinin altının fena yükseleceğine dair tahminini gösterdi telefonundan. Ben de, "altın al sen de öyleyse" dedim şaka yollu. Arkadaş gidip 30.000 TL kredi çekmiş, banka kapanmadan altına yatırmış parayı olduğu gibi. 295 TL vergi kesilmiş, 250 TL dosya masrafı almışlar. Alış fiyatı 490,45 TL. 27 aylık vadede faiz 5.900 TL.

Bu gün Cuma tam bir hafta geçmiş kredi çeken arkadaş bir haftada vergiyi, kredi dosya masrafını ve bankanın alış satış arasındaki komisyon giderini kurtarmış oldu. 450 TL ye geldiğinde kabaca toplam faiz masrafını da kurtarmış oluyor.

Bir örnek olsun diye yazdım, gidip kredi çekmeyin sakın. Hani geçen yıllarda Afrika çöllerine kar yağmıştı, bunun gibi imkansız değil ama kötü şekilde de düşebilir altın fiyatı. Bu yüzden yatırım tavsiyesi değildir, sadece en az 6 aylık bir süreyi göze alıyorsanız düşünün, yoksa uzak durun diyorum.
    Şahsi görüşümdür, altını durduramazlar ise işin sonu ciddi anlamda kötü. Bozdurulacak altın kalmadı, katar vb ülkelerden emanet altın bulurlar mı bilmiyorum ama eğer ülkeye altın sokamazlar ise 500 TLnin üzerine çıkması zor değil. Aslında yapılan işlemlerin neredeyse hiç bir anlamı yok diye biliriz. Sadece Eriyen TL yi korumaya çalışıyor herkes.
    |
    |

• Yarbay
    4646 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Kassady

Dostlar dolar euro sterlin altın ve gümüş harici hangi para birimlerine yatırım yapıyorsunuz? TL karşısında paramın değer kaybetmeyeceği bir döviz cinsi arıyorum malum diğerleri de uçtu. Ne diyorsunuz?
    Tavsiye yok mu arkadaşlar herkes dolar euro sterlin altın gümüş mü takılıyor ? Hiç başka para birimiyle ilgilenen yok mu?
    |
    |
  • Teğmen
    222 Mesaj
    Bu altın düşmez 500 lira olur yakında gramı
    |
    |
  • Teğmen
    222 Mesaj

Faizi sıfırlayana kdr durmak yok. inşaat firmaları kurtulsun, gerisi mühim değil.
    |
    |
    MRT_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1101 Mesaj
    350 tl ye düştüğünde almadığıma pişmanım elimde 20 bin tl vardı.ivme çok hız kazandı böyle gitmez dedikçe yükseliyor geçen hafta 371 de gözüm döndü yoldan geri döndüm yine pişmanım takipteyim bakalım nereye varacak sonu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muaz1984 -- 23 Temmuz 2020; 13:46:11 >
  • Yüzbaşı
    566 Mesaj
    Gümüş 2 ye katlamış fiyatını vay be

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    566 Mesaj
    Bu çıkışların sonu ne olacak acab 2019 başlarında 210 tl civarıydı altın

|
    |
  • Uzaklaştırılmış 1 gün cezanın, 13 saat 16 dakika kadarı kaldı.

Dün dündür bugün bugündür

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Ceqa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    566 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: muaz1984

350 tl ye düştüğünde almadığıma pişmanım elimde 20 bin tl vardı.ivme çok hız kazandı böyle gitmez dedikçe yükseliyor geçen hafta 371 de gözüm döndü yoldan geri döndüm yine pişmanım takipteyim bakalım nereye varacak sonu.
    360 dan bozdurduk bekliyoruz 415 den alacağız galiba

• Yüzbaşı
    566 Mesaj
    Herkesi ekonomist yaptı bunlar

|
    |
  • Yüzbaşı
    566 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: aliözcan

vay be 390 dan alırken tereddüt etmiştim acaba yüksektenmi alıyoruz diye şuanki duruma bak daha fazla yükselemez dedikçe yükseliyor uzun vadede çok mantıklı gerçekten ytd
    Aslında son 1 veya 1,5 yıl için kârlı ama öncesinde bu kadar büyük artış yoktu altinda

• Yüzbaşı
    566 Mesaj
    Herkes dolara yoneliyordu 1-2 yil once altından haberi yoktu milletin şimdi herkes altin almaya başladı ilerde başka yerlere yonelcez herhalde

|
    |
  • Yarbay
    2524 Mesaj
    Altını olan seviniyor ama durum iyi değil.
  • Yarbay
    8348 Mesaj

Emin miyiz?

2017 haziran gram 140 TL.
    2015 haziran gram 105 TL

Artış son 1.5 yılda daha fazla olabilir fakat öncesi de fena değil

|
    |
    Faıthful kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    566 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Bu mesaj silindi.
    Ev satıp altın alacaksın

|
    |
  • Yarbay
    8348 Mesaj
    Faiz indirimi furyası sona erdi gibi görünüyor.

8.25 sabit..

|
    |
  • Yarbay
    8348 Mesaj

Sevinecek tabi.
    Ya altını değil de mevduatta TL si olsaydı

Gebel durumun düzelmesi için bir etkiniz şu anda olmadığına göre herkes kendi derdinde..

|
    |
    Arda 88 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Masal Oku
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
kripto para haberleri
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.