Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (2523. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
24 Misafir (2 Mobil) - 22 Masaüstü2 Mobil
5 sn
235.188
Cevap
1.165
Favori
11.773.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
27. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 25212522252325242525
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sizi de İzmir Marşı eşliğinde uzayın derinliklerine yolluyorum. Liste gün geçtikçe kabarmaya devam ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2C5CD639E

doları 5 den sabitleseler tadından yenmez.

2-3-4 olacağı yok zaten bari 5 yapın be arkadaş.
    Doları sabitleyemezlerki o kadar döviz yok ülkede.Bunu yapmaya cesaret edecek kadar varolan enflasyon tavan yapar paran pulun pulu olur.
  • Tahminim mb 100-200 arası faiz artırımı yapacak buda bir işe yaramayacağı için yukarı yönlü devam edecektir.500 üzeri yapmadığı sürece 6 civarına düşmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

Doları sabitleyemezlerki o kadar döviz yok ülkede.Bunu yapmaya cesaret edecek kadar varolan enflasyon tavan yapar paran pulun pulu olur.

Alıntıları Göster
    Eski yıllarda sabit kur vardı hocam böyle sürekli artan bir kur yoktu. Ekonomimiz kırılgan değildi alacağımız ürünleri ertesi gün ne olucak acaba diye düşünmüyorduk.

Şimdi bir şey almaya kalksan ertesi gün ne olacak yahu diyorsun. Son 2-3 yıldır bozuldu ekonomimiz
  • quote:

Eski yıllarda sabit kur vardı hocam böyle sürekli artan bir kur yoktu. Ekonomimiz kırılgan değildi alacağımız ürünleri ertesi gün ne olucak acaba diye düşünmüyorduk.

Şimdi bir şey almaya kalksan ertesi gün ne olacak yahu diyorsun. Son 2-3 yıldır bozuldu ekonomimiz

Alıntıları Göster
    O zamanlar piyasalar böyle değildi artık para kıtlığı var para değerlendi.Paranın bol olduğu doların piyasalarda kol gezdiği zamanlardı o zamanlar.Doğru geleceğe yönelik yatırım yapanlar zengin oldu har vurup harman savuran ülkeler bizim gibi dibi boyladı.

• bakalım 13'ünde nasıl bir karar açıklanacak. Ama mb nin yapmaya çalıştığı olabildiğince kurları sabit tutmaya çalışmak. Bu sebeple fiyatlanmış olan faiz'in ne çok üstünde ne de çok altında bir faiz artışı gelmesi muhtemel. Ama şöyle de bir durum var bu sabit tutma işi rezervlerimizi eritmiş gözüküyor. O sebeple yüksek faiz gelmesi de muhtemel. Dikkat edin iki seçenekte olasılıkta terste kalmayın. Benim düşüncem 200 civarı bir artış ile devam edileceği yönünde. Ytd.
  • Şu dış güçler yalani arkasına siginmayi es kaza bir başkası iktidarda iken savunsaydi comarlar yeri göğü inletirdi gidin diye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

O zamanlar piyasalar böyle değildi artık para kıtlığı var para değerlendi.Paranın bol olduğu doların piyasalarda kol gezdiği zamanlardı o zamanlar.Doğru geleceğe yönelik yatırım yapanlar zengin oldu har vurup harman savuran ülkeler bizim gibi dibi boyladı.

Alıntıları Göster
    Venezuella olmaktan korkuyorum hocam.

dün bir video izledim korktum kapadım. Marketlerde raflar boş, ekmek almak için bekletiliyor ekmek yok, insanlar mutsuz kimsenin yüzü gülmüyor. İnsanlar sokaklarda, askerler felan sokaklarda. Çok kötü olmuş durumları.

Umarım bizde böyle olmayız.

• Merkez Bankası Eylül Anketi:

Dolar/TL yıl sonu tahmini 6.59
    Dolar/TL 12 ay sonra tahmini 7.08
    Enflasyon yıl sonu tahmini 19.61
    Yıl sonu büyüme tahmini 3.4

Aylık anketler arasında dağlar kadar fark oluşmaya başladı adamlar bile tahmin edemiyor artık neyin nereye gideceğine. Geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi transverse -- 10 Eylül 2018; 16:6:38 >
  • musty578 kullanıcısına yanıt
    Eylül daha bitmedi

• test
  • Ülkenin şu an yatırım için gelen paradan çok sıcak paraya ihtiyacı var, yatırım kısa vadede borçları çevirecek dövizi getiremez bence. Sıcak para için de faiz yükselmeli diye düşünüyorum

• 6.45 dolar

7.48 euro.

• Merkez bankası dolar tahminini bu rakama sabitlediyse cuma günü dişe dokunur bir faiz indirimi beklemeyin.
  • merkez bankası net döviz rezervinin 18 milyar dolara düşmesinin sonuçları çok ama çok ağır olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

quote:

Orijinalden alıntı: Equris

Önceden yolsuzluklar gizlice yapılırdı.

AKP ile devlet politikaları o kadar şeffaflaştı ki hırsızlık tüm Türkiye'nin önünde yapılıyor ama kimsenin sesi çıkmıyor artık.

Çünkü durumu kanıksadık:)

Halkbank resmi sitesinden olayı kabul ettikten sonra dâhi hâlâ forumda "öyle şey olmamıştır" diyen üye vardı.

Montaj montaj bunların hepsi montaj.

Alıntıları Göster
    Cehaletin ve aptallığın sınırı yok:)

• quote:

Venezuella olmaktan korkuyorum hocam.

dün bir video izledim korktum kapadım. Marketlerde raflar boş, ekmek almak için bekletiliyor ekmek yok, insanlar mutsuz kimsenin yüzü gülmüyor. İnsanlar sokaklarda, askerler felan sokaklarda. Çok kötü olmuş durumları.

Umarım bizde böyle olmayız.

Alıntıları Göster
    Market rafları boş haricinde bir farkımız yok. Dışarı çıkıyorsun insanların yüzüne bakıyorsun sanki anasına sövmüşsün gibi kötü, 5 karış, mutsuz sana bakıyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: OrQuN

Market rafları boş haricinde bir farkımız yok. Dışarı çıkıyorsun insanların yüzüne bakıyorsun sanki anasına sövmüşsün gibi kötü, 5 karış, mutsuz sana bakıyor..

Alıntıları Göster
    Hocam bizim burada ki Migros çok sağlam iş yapıyor. Hele hafta sonu görsen kuyruk resmen.

Sanki Avrupa ülkesinde gibi hissettim bir an kendimi. Bu nasıl kriz millet sepeti doldurmuş. Bizim burada ki zengin kesim olabilir dar gelirli bu kadar alışveriş yapmasi imkansız.

Bizde haftada 1 alısveris yapiyoruz 300-350 TL gidiyor.

• quote:

Hocam bizim burada ki Migros çok sağlam iş yapıyor. Hele hafta sonu görsen kuyruk resmen.

Sanki Avrupa ülkesinde gibi hissettim bir an kendimi. Bu nasıl kriz millet sepeti doldurmuş. Bizim burada ki zengin kesim olabilir dar gelirli bu kadar alışveriş yapmasi imkansız.

Bizde haftada 1 alısveris yapiyoruz 300-350 TL gidiyor.

Alıntıları Göster
    Hane harcamları bir önceki aya göre %7 arttı. Kriz böyle bir şey zaten ,hem fiyatlar hem harcamalar yükseliyor.

Zaten talep yükselmese fiyatlar da yükselmez. Millet zam gelecek korkusu ile aşırı alış-veriş yapıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 
Sayfa: önceki 25212522252325242525
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.