Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (4694. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mrkamilk , erdinc222 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 49 Misafir (3 Mobil) - 46 Masaüstü5 Mobil
5 sn
235.427
Cevap
1.165
Favori
11.783.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
38. Sırada  bugün en iyi #4
Sayfa: önceki 46924693469446954696
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • seçim konusuna yazdım buraya da yazayım, trump seçilsin yoksa ekonomi batar dolar uçar diyenleri anlamıyorum. trump'ın seçildiğinin belli olduğu gün 9 kasım 2016 dolar kuru: 3.18 güncel kur: 8.50

öyle bir algı oluşmuş ki sanki trump seçilirse dolar 2 liraya düşecek biden seçilirse 15 liraya çıkacak. kurdaki bu artışın sebebi abd'nin başkanının kim olduğu değil bizim başkanımızın kim olduğu. bizim başkanımız da değişmedikçe ister biden ister trump isterse de kanye west abd başkanı olsun ekonomideki kötü gidiş devam edecektir.

not: yatırım tavsiyesi değildir.

• 2 gune Euro 10 lirayı vurur.

• Bi 45 dk önce altından çıkışı gerçekleştirdim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Mevduat faizleri hâlâ komik seviyelerde. Özel müşteri faiz oranları bile %13'leri geçmiyor, o da meblağ 500 bin lira üstünde ise. İnternet e-mevduat faizleri bile hala bazı bankalarda %10'un altında. Yani komedi. Faiz artırımı olur mu, olabilir, hatta olması gerekir ama "TL'ye güvensizlik" nedeniyle bu da yetersiz bir artırım olarak kalabilir, zira MB bağımsız da değil malumunuz pratikte. Damat bakanda kuru sallamıyoruz dediğine göre bu saatten sonra TL'de duranı sevsinler. Abd seçimleri ve teşvik paketleri ve malum. Sarı kıza (gram) yönelim en mantıklı hareket sanıyorum. En azından hareket yönü ve beklentiler açısından her türlü en makulu. Ytd.

Mevduat faizleri şöyle bir aylık %25 seviyesine çıksa çok güzel olur. Dolara olan talebi ancak mevduat faizi dizginler. Toplum olarak döviz sevdalısı olsak da, yüksek mevduat faizi karşısında aurası yüksek ve seksapalitesini iyi kullanan bir kadının karşısındaki aciz adama dönüşüyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Mevduat faizleri şöyle bir aylık %25 seviyesine çıksa çok güzel olur. Dolara olan talebi ancak mevduat faizi dizginler. Toplum olarak döviz sevdalısı olsak da, yüksek mevduat faizi karşısında aurası yüksek ve seksapalitesini iyi kullanan bir kadının karşısındaki aciz adama dönüşüyoruz.

Alıntıları Göster
    Dediğiniz seviyeler görevden alınan eski MB başkanı Murat Çetinkaya'nın dönemin şartları şimdiye nazaran farklı şekilde daha iyi olduğu halde tuttuğu ve ısrar ettiği politika faiz hadleri idi ve Reis yumuruğunu vurup bu yüzden şimdiki başkanı Uysal'ı göreve getirdi. Ama belli olmaz. R yapmak bu yönetimin doğasında var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 4 Kasım 2020; 14:58:6 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Oy noktasında Biden 2.2 Milyon önde gidiyor.

Delege sayısı 238'e 213.

Ha şu var borsadaki gidişat ve teşvik atılımları piyasaları etkileyecek.Altın ve borsa borsa yani doların ivmelenişine etki edecek.

• Yandaş yalaka basın Trump kazandı algısı yaratıyor.

Ama Biden kazanacak.

Kim kazanırsa kazansın zaten doların yönü yukarı.

Trump ın seçilmesi sadece 1 hafta yükselişi durdurur.

ytd.

• Biden >>Altında artış(Büyük teşvik paketi ile)

Trump>>Dolarda artışa sebep olacak.(ABD borsaları yükselme ivmesi gösterecek.)

Özet geçersek Dolar her türlü yükselecek ama altının ivmesi Bidon'a bağlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 4 Kasım 2020; 14:52:41 >
  • BenYoruldumHayat B kullanıcısına yanıt

Kayınpederi ile birlikte ülkenin tapusunu aldıklarını düşünüyor. Kayınpederinin koltuğunda gözü olduğu söyleniyor... Kayınpederinin şehzadeleri olaya el koymazsa "kayd-ı hayat" gözüyle ülkenin yönetiminde olacağı tahmin ediliyor! Çünkü sefil teba hala "Padişahım çok yaşa!" diye haykırıyor...

İstifa diye bir kavram artık yok, Türk Dil Kurumu acilen toplantı yapıp bu kelimeyi sözlükten çıkaracak, çünkü kayınpederi ve damat talimat vermiş. Olur mu demeyin kardeşim Merkez Bankası başkanı emir kulu garip "TL aşırı değersiz, kur hedefimiz yok!" demedi mi?

Bir daha "İstifa" kelimesini kimse kullanmasın diye kanun da çıkarılacak. İnatla istifa diyenden 500 akçe ceza alınacak, 80 sopa vurulacak. Duymadık demeyin🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• Sabah dolardan 8.48 den çıktım. Alım fırsatı verirse alacağım tekrar kısa süre 8.40 a düşmüş ama kaçırdık maalesef... Faiz kararını beklesem mi acaba diyorum malum biraz inip alım fırsatı verebilir....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-41F3DB120

Yandaş yalaka basın Trump kazandı algısı yaratıyor.

Ama Biden kazanacak.

Kim kazanırsa kazansın zaten doların yönü yukarı.

Trump ın seçilmesi sadece 1 hafta yükselişi durdurur.

ytd.

Zaten ne zaman olursa olsun gördüğüm seçim sonrası dolar hep belli oranda artıyordu bir tek sanırım tarafına göre bu oran değişkenlik gösteriyor yani demokrat ve cumhuriyetçiler olarak.Ama artıyor.Şuanki durum Türkiye adına daha kötü.

• Faiz kararı ne zaman açıklanacaktı belli miydi

• 1.30 biden

3.75 trump

Geçmiş olsun.

• ~Lion King~ kullanıcısına yanıt

Geçen seçimi de böyle kazanmıştı. Hillary Clinton'dan epey bir az oy almıştı ancak malı götürdü. Oy sayısı kuru gürültü...

• quote:

Orijinalden alıntı: ManuOstar

Faiz kararı ne zaman açıklanacaktı belli miydi

19 Kasım'da hocam

• TL'de duran Şubat 2021 sonuna lazım 60k vardı. 5.000-USD + 32-G altın aldım. (Bu kadarına yetti 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 )

İyi mi ettik kötü mü bilemedim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: tunc@y

TL'de duran Şubat 2021 sonuna lazım 60k vardı. 5.000-USD + 32-G altın aldım. (Bu kadarına yetti  )

Kaçtan aldınız doları hocam ?

• quote:

Orijinalden alıntı: tunc@y

TL'de duran Şubat 2021 sonuna lazım 60k vardı. 5.000-USD + 32-G altın aldım. (Bu kadarına yetti  )

Hocam şu zaman TL'de kalma da altın dolar gümüş sıfır sıkıntı inan. İyi yapmışsın tabi ki de. Paranı her türlü korursun. Şimdi o paraya iyi kötü bir araç alırken şubatta alabilecek misin?

• İnternetden bankalardan dolar alım satım da çok fazla fark oluyor elden alıma göre, yoksa bu dönemler anlık alım satım yapılacak zaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: BaYoFFHeLL

Kaçtan aldınız doları hocam ?

Alıntıları Göster

8,477'ydi sanırım hocam.

Bu arada pozitif temas nedeni ile karantinadayım. Şuan için elden alım-satım şansım yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunc@y -- 4 Kasım 2020; 16:31:9 >
  • 
Sayfa: önceki 46924693469446954696
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.