Şimdi Ara

🔥 Dolar 7,37 - Euro 8,95 - Altın 441 | 21 OCAK 🔥

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
274 Misafir (82 Mobil) - 192 Masaüstü82 Mobil
5 sn
104.107
Cevap
844
Favori
5.081.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 1 sa.
  • Cevaplayan Üyeler 6490
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1584
  • Ortalama Mesaj Aralığı 21 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 815
  • Favoriye Eklediklerim 851
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • acquiles (3018 mesaj) MRT_ (2342 mesaj) Hendrik Johannes Cruijff (2329 mesaj) Equris (2262 mesaj) mitokondrioglukadayi (2198 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (56885 mesaj) Mobil (37032 mesaj) Tablet (3328 mesaj) Mini (9592 mesaj) Uygulama (5110 mesaj)
  • @
914 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
55. Sırada  bugün en iyi #9
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar 7,37 - Euro 8,95 - Altın 441 | 21 OCAK 🔥
Giriş
    11601 Mesaj

Düşebilir diye bir şey yok. Neden sonuç vardır sadece. Neden düşecek? Bugün neden düşmedi piyasa bunu istemiyor muydu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    blackprague kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    8442 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ben sero

Beklenen faiz artışı yapıldı. Yapıldı da ne düzelecek. Ona bakarsan çıkar Arjantin de faizleri arttırır.

Asıl film bundan sonra başlıyor. Mb rezervi yok. Tutanaklarda rezerv için döviz alımı yapılacağı yer alıyor. Yani aslında gerçekten iflası çekmişiz. Bundan sonra mb haftalık döviz alım ihaleleri açacak ve kur her hafta yükselecek. Eee faizde yüksek. Kısaca herşey bitti. Faizleri baskıyla indirecek diye kimse döviz altınını satmaz bu saattenn sonra. Mb faizleri hiç dokunmasa bile kimse parasını satmaz. Çünkü hükümet biliyor ki bu faizler ile çok kişi iflas edecek. Eee o zaman akp ağzıyla kuş tutsa işe yaramaz.

Yurtiçi yerleşiklerin dth hesaplarım 2001 krizi seviyesi olan %60 lar seviyesinde. Olması gereken %30. Bu saatten sonra abd ve ab nin tüm dediklerini yapsabile minumum 10 senede tr düzlüğe çıkar. Kaldı ki reform hikayesine inananlar 3 4 ay sonra görecez.

Ve birde pandemi var. Meccbbur para basacan.

Kısaca tüm yönetim komple gidecek ve yerine gelen reformları hrfiyen yapacak. En az 10 sene diyorum. Ayrıca asgari ücret 200 dolarlara hatta aşağısını görmeden bu iş bitmez.

4 ay uzun sure %6 faizini alıp geri çıkar yabancı işine gelmezse?? halk tutmaya devam etsin her tuttugu ay maliyeti yaklasık 10kurus yukarı gidiyor.bu yıl 8.5dan alıp 2 yıl sonra 9a satıp kar ettim diye anlatırlar artık Y.T.D

|
    |

• Binbaşı
    1402 Mesaj

Bizim esnaf çakallık peşinde nerede görülmüş çıkan fiyatın düştüğü

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    xmxksk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    293 Mesaj
    Her düşüş alım fırsatı diyip alıyorum, elimde patladı

• Binbaşı
    1766 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

Teknoloji piyasası, Market, Pazar ve akaryakıt fiyatlarına tez zamanda yansıması dileğiye bu düşüşün artık, anında fiyatlara geçirmeyi biliyorlar birazda indirsin çakallar

Onlar düşürse bile hükümet vergiyi artırır ürün gene aynı fiyatta kalır. Çok büyük düşüşler ve belirli sabit kur çizgisi olmadığı sürece fiyatları güncellemezler.

|
    |
  • Yarbay
    8442 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Return to Monke

Düşebilir diye bir şey yok. Neden sonuç vardır sadece. Neden düşecek? Bugün neden düşmedi piyasa bunu istemiyor muydu?

sizin gibi dusunenlere uzun sure tasıyacakları son malları teslim etmek için mi acaba Y.T.D

|
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

Dalga geçmeyi bırakabilirsiniz bence. ABD başkanı değişecek, yaptırımlar açılacak caatsa ve hala reform yapmayacağız ve üretim artmayacak?? Sizce dolar düşer mi?

|
    |
    iPeople kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    293 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Bernoulli Denklemi

Değil 475 ten , 375 ten bile borç para ile bu işe girmem ben.

herkese söylerim ; altın döviz alacaksan lazım olmayan para ile alacaksın, cebindeki para ile yaptın mi gece gündüz acaba ne oldu diye düşünür, ani kararlardan ötürü zarar edersin.

Sizinki dertsiz başınıza dert açmak gibi olmuş fikrimce.

Alıntıları Göster

Borç para ile işlem yapanlara ders olsun.

Hocam son durumunuz nedir ?

|
    |

• Binbaşı
    1614 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ben sero

Beklenen faiz artışı yapıldı. Yapıldı da ne düzelecek. Ona bakarsan çıkar Arjantin de faizleri arttırır.

Asıl film bundan sonra başlıyor. Mb rezervi yok. Tutanaklarda rezerv için döviz alımı yapılacağı yer alıyor. Yani aslında gerçekten iflası çekmişiz. Bundan sonra mb haftalık döviz alım ihaleleri açacak ve kur her hafta yükselecek. Eee faizde yüksek. Kısaca herşey bitti. Faizleri baskıyla indirecek diye kimse döviz altınını satmaz bu saattenn sonra. Mb faizleri hiç dokunmasa bile kimse parasını satmaz. Çünkü hükümet biliyor ki bu faizler ile çok kişi iflas edecek. Eee o zaman akp ağzıyla kuş tutsa işe yaramaz.

Yurtiçi yerleşiklerin dth hesaplarım 2001 krizi seviyesi olan %60 lar seviyesinde. Olması gereken %30. Bu saatten sonra abd ve ab nin tüm dediklerini yapsabile minumum 10 senede tr düzlüğe çıkar. Kaldı ki reform hikayesine inananlar 3 4 ay sonra görecez.

Ve birde pandemi var. Meccbbur para basacan.

Kısaca tüm yönetim komple gidecek ve yerine gelen reformları hrfiyen yapacak. En az 10 sene diyorum. Ayrıca asgari ücret 200 dolarlara hatta aşağısını görmeden bu iş bitmez.

8'lerden dolar satıp tl faizini de aldıktan sonra 7'lerden dolar alan yabancılar sürekli olacak.

Bu yurtdışı yatırımcıların geleneksel şantajıdır.

Gücümüz yetmedi.

Daha dengeli kayıplar yerine daha da kötü oldu.

• Binbaşı
    1766 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Tanrıkut Mete Han

Faiz arttırımını kuru 1-2 haftalığına düşürmek için mi yaptılar aklını seveyim.

Alıntıları Göster

Daha fazla yükselmemesi, sabit tutmak için yaptılar. Euro 10.15’lere gelinmişti, şimdi 9.10’lara düşürüldü. Hedef Euro 9, Dolar 7.5 seviyelerinde sabit tutmaktır. Bıraksalar önceki ekonomi bakanımız Berat’ın dediği gibi dolara müdahale etmeyeceğiz politikasıyla devam edilse, euro 11, dolar 9.50’leri bulurdu.

|
    |

• Yarbay
    8442 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: melek12345

Dalga geçmeyi bırakabilirsiniz bence. ABD başkanı değişecek, yaptırımlar açılacak caatsa ve hala reform yapmayacağız ve üretim artmayacak?? Sizce dolar düşer mi?

youtube höstadları mı dedi yaptırım kesin yapılcak diye ? bu yaptıgınız spekulasyondur ve suçtur...

• Binbaşı
    1298 Mesaj
    YTD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selamivural -- 19 Kasım 2020; 17:6:42 >
    |
    |
  • Uzaklaştırılmış 1 gün cezanın, 10 saat 23 dakika kadarı kaldı.

6-7 arası gider gelir demişsiniz, ben ortada öyle birşey göremiyorum

|
    |
    blackprague kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1956 Mesaj
    Terste kaldık, beklemeye devam. Bakalım günler bize ne gösterecek. Bakarsınız reformlar aciliyetle devreye alınır, üretim ve yatırımlar hızla artar, yeni yıla dolar 1.5 lira olur:) ytd

• Kurmay Yarbay
    17782 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: @rd@

Terste kaldık, beklemeye devam. Bakalım günler bize ne gösterecek. Bakarsınız reformlar aciliyetle devreye alınır, üretim ve yatırımlar hızla artar, yeni yıla dolar 1.5 lira olur:) ytd
    Osman Osmanoğlu was detected:

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1076 Mesaj

Neye seviniyorsunuz ki? 3 gün sonra yine aynı. Adamlar kendi ağzı ile söylüyor.

https://www.tcmb.gov.tr/wps/wcm/connect/tr/tcmb+tr/main+menu/duyurular/basin/2020/duy2020-68

Küresel ekonomi üçüncü çeyrekte kısmi toparlanma göstermiştir. Ancak, son dönemde artış gösteren Covid-19 vakaları nedeniyle önümüzdeki dönemde küresel ekonomiye ilişkin belirsizlikler yükselmiştir.

İktisadi faaliyette toparlanma devam etmektedir. Artan vaka sayıları nedeniyle getirilen kısmi kısıtlamalar, başta hizmetler sektörü olmak üzere iktisadi faaliyetin kısa vadeli görünümüne dair belirsizlikleri arttırmaktadır. Diğer yandan, salgın döneminde sağlanan güçlü kredi ivmesinin gecikmeli etkileriyle artan iç talep, ithalat kanalıyla cari işlemler dengesini olumsuz etkilemektedir.

Türk lirasındaki değer kaybının gecikmeli etkileri, uluslararası gıda fiyatlarındaki yükseliş ve enflasyon beklentilerindeki bozulma enflasyon görünümünü olumsuz etkilemektedir. Kasım ayına ilişkin takip edilen veriler, enflasyonda yakın dönemdeki döviz kuru oynaklığı kaynaklı bir yükselişe işaret etmekle birlikte, para politikasındaki kararlı duruşla beraber bu artışın geçici olacağı değerlendirilmektedir. Bu doğrultuda Kurul, enflasyon görünümüne dair risklerin bertaraf edilmesi, enflasyon beklentilerinin kontrol altına alınması ve dezenflasyon sürecinin en kısa sürede yeniden tesisi için, net ve güçlü bir parasal sıkılaştırma yapılmasına karar vermiştir.

Önümüzdeki dönemde parasal duruşun sıkılığı, enflasyonu etkileyen tüm unsurlar dikkate alınarak, enflasyonda kalıcı düşüş sağlanana kadar kararlılıkla sürdürülecektir.

Düşük enflasyon ortamının kalıcı olarak tesisinin, ülke risk primlerinin düşmesi, dolarizasyon eğiliminin tersine dönmesi, döviz rezervlerinin artış eğilimine girmesi ve finansman maliyetlerinin kalıcı olarak gerilemesi yoluyla, makroekonomik ve finansal istikrarı olumlu etkileyeceği değerlendirilmiştir.

Merkez Bankası, fiyat istikrarını sağlama ve sürdürme temel amacına enflasyon hedeflemesi rejiminin gerektirdiği şeffaflık, öngörülebilirlik ve hesap verebilirlik ilkelerini uygulayarak ulaşacaktır. Bu ilkeler ışığında, Merkez Bankası fonlaması temel politika aracı olan bir hafta vadeli repo faiz oranı üzerinden yapılacak ve bu faiz oranı parasal duruş için tek gösterge niteliğinde olacaktır.

Açıklanacak her türlü yeni verinin ve haberin Kurul’un geleceğe yönelik politika duruşunu değiştirmesine neden olabileceği önemle vurgulanmalıdır.

Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti beş iş günü içinde yayımlanacaktır.

|
    |

• Binbaşı
    1467 Mesaj

Arjantin'i batıran faiz artışı oldu zaten, piyasa ne zaman istese faiz artışı yapmak zorunda kaldılar ve para birimleri bu hale geldi.

Belki de Berat Albayrak kendini kurtarmak ve daha beter şekilde anılmamak için istifa etti, kim bilir?

|
    |
    Ben sero kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    701 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

8'lerden dolar satıp tl faizini de aldıktan sonra 7'lerden dolar alan yabancılar sürekli olacak.

Bu yurtdışı yatırımcıların geleneksel şantajıdır.

Gücümüz yetmedi.

Daha dengeli kayıplar yerine daha da kötü oldu.

Alıntıları Göster
    Şantaj daha yeni başlıyor :))

Sen swapta yatırımcıları enayi yerine koy. Sonra de ki gel sana faiz veriyorum. Yabancılar bizim gibi değil unutmaz ve fırsat geçtimi darma duman eder. Şimdi faiz veriyorum diyorsun bir ay sonra senden daha çok isteyecek, cds in bu diyecek, reform hikayesine senden çok imtiyaz isteyecekler.

Mb rezerv illaki toplayacak. O zaman da düşük rezerv diye daha çok faiz isteyecekler..

• Teğmen
    109 Mesaj

Aynı durum

|
    |
    Bernoulli Denklemi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    17782 Mesaj
    MB bu faiz artırımını saçma bir maliye politikası ve hiç uğruna boşalan rezervleri düzeltmek ve ucuzdan USD toplamak için, yani kendisi yararına da yaptı. Şimdi ilk iş mıçıp tüy dikilen bir MB politikasının düzeltilmesi uğruna toplayabildiği kadar doları ucuzdan rezerve toplayıp içeri çekmek olacak, hatta hedeflenen miktar, yani konuşulan eksi 40-45 milyar dolarlar istenilen sürede toplanamazsa ve hızlı şekilde SIFIR rezervin üstüne çıkılamazsa daha da fazla USD toplamak için ikinci bir faiz artırım hamlesi gelebilir. Yani 6.8x seviyesinde haftalarca doların tutulmasının bedeli sonunda faiz artırımı ve MB'nin rezervini geri kazanmasına dair çaba sarfetmesi ile sonuçlanmış durumda.

|
    |
Reklamlar
Masal Oku
Ekonomi
Bebek Oyunları
Webtures SEO;SEO Nedir?
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,359
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.