Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (5224. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: KimYon_Reyiz , debianmr , ry4n , atesoku Daha Az
4 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 22 Misafir (5 Mobil) - 20 Masaüstü6 Mobil
5 sn
235.175
Cevap
1.165
Favori
11.772.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
7. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 52225223522452255226
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sokrates 1983

Yapı kredi bankası hocam maaş müşterisiyim bu arada :) bu arada hocam parayı minimum 42 günlük yatırıyorum getirisi daha iyi oluyor...

Alıntıları Göster

Aldığınız faiz enflasyonun üzerinde ise kazanırsınız ama değil kimyager hocam ülkede gerçek %30'un üstünde %17-18 faiz oranı ile paranın gerçek değerinden yani ana paranızdanda yiyorsunuz çünkü aldığınız her üründe minimum %30 enflasyon var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dolar'da 7.40 tan ortalama, Altından da 436'da tersteyim. Düşme eğilimi sürecek gibi.

• beyler böyle giderse 18 şubatta faizi düşürürlermi yoksa hala sabitmi bırakırlar?

• iyimserlik pompalayanlar, yaşadıklarından ders almayı beceremeyenlerdir. iktisat ile duygusallık bir arada yürümez. düşünün bir araç var, sürekli tekliyor, bozuk parçaları olduğunu herkes biliyor. bu araç belli bir kilometre sorun çıakrmadı diye ortalığı bayram yeri havası sarmış. analitik ve derinlikli düşünmeyenlerin sonu hep hüsran olmuştur. ben demiyorum , tarih yazıyor. hadi şimdi, "riform şeysi yapcekler, dolar düşüyür, hobbaaa" hadi bakalım.

ytd

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

%17.75 faiz aldım hocam mart nisan ayına kadar devam böyle... Elimizde ki 3 kuruş parayı koruma derdine düştük. Döviz ve altın artık çok getiri sağlamıyor neredeyse 2 aydır... Bitcoin ve borsa demeyin ikisi de bana göre kumar bir gecede zararın kralını görebilirsin....

Alıntıları Göster
    Bir yanlışlık olmasın hocam? Birkaç gün evvel aynı banka (Yapı Kredi) genel merkezden müşteri temsilcisi "kıyağı" ile özel oran aldım. %15.80 den bir gram yukarı çıkmadılar. Üstelik söz konusu meblağ 115.000 TL'den de farklı şekilde fazlaydı. Epey ilginç bir durum bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 1 Şubat 2021; 13:48:49 >

• Merhaba,

Hesap açıp aktif şekilde döviz biriktirmek istiyorum. Vadesiz hesap olacak bu yüzden. Gerek makas aralığı olsun, gerekse de günlük faizler olsun, hangi banka en uygun acaba?

Teşekkürler.

• Bırak Zaman Aksın B kullanıcısına yanıt
    vadesiz hesapta neyin günlük faizi?

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Bir yanlışlık olmasın hocam? Birkaç gün evvel aynı banka (Yapı Kredi) genel merkezden müşteri temsilcisi "kıyağı" ile özel oran aldım. %15.80 den bir gram yukarı çıkmadılar. Üstelik söz konusu meblağ 115.000 TL'den de farklı şekilde fazlaydı. Epey ilginç bir durum bence.

Alıntıları Göster

Şubeden yaptım hocam ben şubeden şubeye farkeder mi bilmiyorum...

• quote:

Şubeden yaptım hocam ben şubeden şubeye farkeder mi bilmiyorum...

Alıntıları Göster
    Çok farketmemesi lazım hocam. Şube ismi verir misiniz? Özelden de yazabilirsiniz. Çünkü kendi müşteri temsilcim böyle bir oranın ASLA mümkün olmadığını söyledi net şekilde :) 5 milyon mevduat getiren kodaman bir mudi için bile max. %17.25 verebildiğini söyledi. Yapı Kredi Bankası yine, aynı yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 1 Şubat 2021; 14:26:50 >

• Bırak Zaman Aksın B kullanıcısına yanıt
    Vadesiz hesapta neyin faizini alacaksın ki?
  • 7.19

• 464ten 8000 lira civarı zararım var çıkmalı miyim altından valla bıktım, her defasında en düşük rakamdan alıyorum ertesi gün daha da düşüyor. Ortalama düşürsem de zararım aynı kalıyor.

• Maşallah ne güzel düşüyor

• Alım fırsatı mı ? Beklemeli mi ?

• Notunuzu alın, bu düşüş dövizle fiyatlanan hangi ithal ürüne ne kadar yansıyacak veya yansıyacak mı? Ben elektonik sektöründen notları aldım. Dolar 8.52 olduğunda da fiyatların notunu almıştım ve üzerinden epey süre geçmesine rağmen durum ortada. Bu nedenle aslında cevap belli yine ama neyse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 1 Şubat 2021; 14:32:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Notunuzu alın, bu düşüş dövizle fiyatlanan hangi ithal ürüne ne kadar yansıyacak veya yansıyacak mı? Ben elektonik sektöründen notları aldım. Dolar 8.52 olduğunda da fiyatların notunu almıştım ve üzerinden epey süre geçmesine rağmen durum ortada. Bu nedenle aslında cevap belli yine ama neyse

bir gecede 7 olduğunda ertesi gün herşey %100 zammı yedi hayır, bunuda oyle düşüşün bir kaç ay devam etmesi lazım ha bugün 7.10 olur iki hafta sonra yine 7.80 olur bir cacık değişmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 1 Şubat 2021; 14:20:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ben sero

Gamestop hissesi 50m dolar civarı.

Ancak gümüş dünyada yaklaşık 20 milyar dolar civarı piyasası var.

Şöyle anlatayım. 50m üzerinde 5 milyar dolar koyarsanız hissesi roket olur tabiki.

Ancak 20 milyar dolara 5 milyar dolar koyarsanız ki bence hareket başlamadı o zaman bir trend olur. Emtialarda çok büyük balinalar var. Ve bunlar çok nadiren birleşirler.

Redditçilerin coinde ve hissede başardığı şey emtiada çok zor. Bugünler için özel önlemleri vardır milyar dolarlık fon yönetenlerin. Ancak kimse şunu bilmiyor bu piranhalar balinalara mı karşı yoksa sadece öyle bir algımı oluşturuluyor.

Bunun bir benzeri bakırda da oluştu. Redditçilere katılanlar eğer 100 milyar dolarlık bir hareket oluştururlarsa o zaman dünyanın çivsi çıkar. Bence balinalar korkacaksa bundan korksun. Gümüşü 1 saatte 10 katına çıkarmak demek dünyanın damına su atıyoruz demektir. Millet emtia biriktirir evde. Piyasalarda işlem sıfırlanır. 3.dünya savaşı bunun yanında halt eder.

Alıntıları Göster

Hacim dedigin vadeli fx option falan dahildir redditçiler fiziki gümüş aldırıyor. Burda amaç gümüş shortlayanları bitirmek degil dünyada var olan gümüşün 100 katını kağıt üzerinde satan bankaları bitirmek. Olmayan şeyi satmışlar şimdi olan tarafına da bunlar el koyup fiyatını yükseltti olmayanı sattıkları müşterileri fiyat çok yükseldi verin bana gümüşümü dediğinde gg.

• Döviz mevduatlarında bildiğim kadarı ile günlük faiz getirisi yok, TL mevduatta ise günlük vadeli hesap açtığınız takdirde bu hesap vadesizmiş gibi çalışır, otuz günlük faiz üzerinden hesaplanır ve 1 günlük karşılığı ana paraya eklenir ertesi güne kapital eklenmiş faiz ile başlar, siz hesabınızı kapatırsanız veya bir kısmını çekerseniz yalnızca bir gün kaybetmiş olursunuz. Yukarıdaki arkadaş bunu kastediyor muhtemelen. Vadeli Döviz hesaplarında zaten faiz yok gibi birşey, günlük hesap olsa da getirisi TL hesaplardan daha az olacaktır.

• Xrp de olan var mı?

• OF OF OF NE GÜZEL KOYUYOR GAVURA VURUR GİBİ

• 
Sayfa: önceki 52225223522452255226
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.