Şimdi Ara

🔥 Dolar 7,35- Euro 8,95 - Altın 438 | 26 OCAK 🔥

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Outlaw-E , Space-Dye Vest Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 222 Misafir (90 Mobil) - 133 Masaüstü91 Mobil1 iOS
5 sn
104.344
Cevap
844
Favori
5.123.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 8 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 6498
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1584
  • Ortalama Mesaj Aralığı 21 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 815
  • Favoriye Eklediklerim 851
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • acquiles (3031 mesaj) MRT_ (2354 mesaj) Hendrik Johannes Cruijff (2329 mesaj) Equris (2262 mesaj) mitokondrioglukadayi (2204 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (57050 mesaj) Mobil (37090 mesaj) Tablet (3328 mesaj) Mini (9636 mesaj) Uygulama (5110 mesaj)
  • @
913 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
42. Sırada  bugün en iyi #9
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar 7,35- Euro 8,95 - Altın 438 | 26 OCAK 🔥
Giriş
    198 Mesaj

Aşağıdaki hisseleri takip et (demet olarak) bunlar yükseliş trendi devam ederse düşüş devam eder.

Bu kadar agrasif olması garip ama halen düşme trendinde. Aşağıdaki excel'i ben yaptım şu ana kadar çok yanılmadım.

Ama uzun süreli tahminler kimse veremez. En azından yarın öğlene kadar düşme devam eder 7.70-7.60 arası düşer gibi.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/6a/05/dd/6a05dd0140263b810cda491060c8c5ce.jpeg&t=0&width=480&text=1
    https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/aa/aa/fa/aaaafa6dd585af14cdbad5c267038bbd.jpeg&t=0&width=480&text=1
    |
    |
    Teemo Erdoğan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    5178 Mesaj

Hocam işcep kullanıyorum.

Yatırım döviz seçiyorum.

Oradan alım ya da satım yapacağım dövizi fiyatını görerek seçiyorum.

Sonra tl ya da döviz cinsinden tutarı giriyorum.

Bir sonraki sayfada binde 2 lik vergiyi de hesaplayarak işlemin nasıl sonuçlanacağını gösteriyor.

Sonra onay diyorum ve işlem tamamlanıyor.

Aşağı yukarı hepsinde süreç ve mantık aynı.

Makas işcep te oldukça makul. Tatil günleri ve akşamları olası süprüzlere larşı makas açılır takmayın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    berlin007 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1254 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Özgür Hoca faiz artacağını bekliyor sanırım.

Faiz artırılacağını mı bekliyor yoksa doğru kararın bu mu olduğunu düşünüyor?

Daha önceki faiz artışlarının sonucunu hatırlayan varmı? 550 baz puan Başçı. Yanlış hatırlamıyorsam 625 Çetinkaya! Sonuçlarını bilen arkadaşlar yazsın lütfen! Ve hangi gelişmeler sonucunda alınmıştı bu kararlar?

Kısacası "doğru tektir" gibi bir ifade burda iddalı olmuş hocanın.

Faizden önce GÜVEN diyorum ben. Doğru zamanda faiz. Yan etkilerini gözden kaçırmayalım lütfen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    7452 Mesaj

Zarar ettik biraz baya düştü ama düzelecekse düşsün sorun yok.Sizce tekrar sıçrama olur mu

• Yarbay
    2258 Mesaj

Teşekkürler hocam

|
    |
    omeri7 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    121 Mesaj

Faiz kararının konuşulması bile doları 7.70 seviyesine çekti karar çıkarsa 6.5 lira seviyesine düşer bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tanrıkut Mete Han -- 11 Kasım 2020; 23:59:23 >
  • Uzaklaştırılmış 4 gün cezanın, 3 gün 12 saat 23 dakika kadarı kaldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: waleur5

Zarar ettik biraz baya düştü ama düzelecekse düşsün sorun yok.Sizce tekrar sıçrama olur mu

Tarihte Türk lirası hep kaybetti, ne hikmettir ki 2 gündür dünyada en çok değer kazanan para birimi, ve marketlerde bu 2 günde bile gıda maddeleri dahil herşeye ufak ufak zamlar devam ediyor.

Dün beni %1.40 oran belirten Finansbank kredi vermek için aradı ve 2.05 olarak kredi faiz oranı güncellemiş 

Çok klasik olcak ama sabrettim hep uzun vadede kazandım, sabredin, manipülasyon var piyasada

|
    |
  • Teğmen
    198 Mesaj

Bu arkadaşı boşuna takip etmeyin. Akp veya Chp neresi olursa oraya kapak atma derdinde.

Sürekli ben söylemiştim diyor. Ama twitlerini takip edersen sürekli yanıldığını görürsün.

Zaten ekonomi konuşmaktan çok siyaset yapıyor.

Burayı okursa tavsiyem bir akp bir chp'ye oynamaktan vazgeçsin sürekli 1 tarafa oynasın belki birisi görür alır bir yere.

Şu andaki düşüş sebebi FTH bunun olduğu açıkca belli.

Yani senin tespitin daha doğru sonuçta güven ver. Yatırımcı çek. Faiz ile hiç alakası yok.

Bu ülke ne faizler gördü gecelik...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omeri7 -- 12 Kasım 2020; 0:5:19 >
    |
    |
    ugarb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1909 Mesaj
    Faiz düşerse dolar artar, faiz artarsa dolar düşer mi demek oluyor

• Teğmen
    144 Mesaj
    Au 486.8 den tersteyim ne olur acaba

|
    |
  • Binbaşı
    1539 Mesaj
    Ay sonu olsaydı da oyle dusseydo meret. Alırdık 300, 500 dolar.
    Zenginler düşürüyor yine alttan onlar topluyor.

• Yarbay
    5970 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Tanrıkut Mete Han

Faiz kararının konuşulması bile doları 7.70 seviyesine çekti karar çıkarsa 6.5 lira seviyesine düşer bence.

3 lira olur bence

|
    |
  • Yüzbaşı
    709 Mesaj

iyiki dolar almamışım TÜM PARAMI MEVDUATA VERMİŞİM :)

• Teğmen
    198 Mesaj

10 yıllık kur ve faiz grafiği etki sebeplerinden biri ama direkt etkisi yok. Piyasa ve yurt dışı yatırımcıların tepkisi önemli.

Kalıcı olması için ihracat.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/ff/53/5d/ff535dfd775aeb52a1d8b06d7c50541b.jpeg&t=0&width=480&text=1
    |
    |
    Psycho Cepkin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    198 Mesaj

Zenginlerde faiz artsında çalışmadan götürelim derdinde hocam.

Algı kasıp duruyorlar.

|
    |
    antrepocu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    117 Mesaj

Hocam öğrenciyim amatör borsaya giriş yapmak istiyorum bir miktar bütçemle. Bilgi bulamadım internette acaba hangi bankayı önerirsiniz ya da bilgi alabileceğim site öneriniz var mı teşekkürler

|
    |
    omeri7 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1254 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: omeri7

10 yıllık kur ve faiz grafiği etki sebeplerinden biri ama direkt etkisi yok. Piyasa ve yurt dışı yatırımcıların tepkisi önemli.

Kalıcı olması için ihracat.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/ff/53/5d/ff535dfd775aeb52a1d8b06d7c50541b.jpeg&t=0&width=480&text=1

Geçmiş birçok veri var, neden ısrar ediliyor veya düzelteyim neden sadece faiz üzerinde duruluyor merak konusu kendim için.

Geçen 1-2 ay önce yapılan 200 baz puan ne oldu hatırlayan varmı?

• Yarbay
    5970 Mesaj

Forumda bu kadar saf olması gerçekten şaşırtıcı, 5 yıl önce de vardı dolar 2 liraya düşerciler sonra sırayla dolar 3-4-5-6 liraya düşerciler geldi. Şimdi 7'ye düşercilerin zamanı.

Açık söyleyim 8.50 seviyesi gerçekten bana göre de köpüktü, mevcut piyasada kurun olması gereken seviye 7.50-7.70 arası. Tekrar yükselir mi ? Yükselir.. Fakat ivme önemli.

Cari açık artıyor,

Kısa vade dış borç korkunç,

MB rezervlerin tamamı swap,

CDS, Mısır ile yarışıyor,

Faizler düşük. 200-250 mb artırımı yetmez piyasa zaten bu beklentide,

Biden ekonomi politikası,

Olası s-400 krizi ve Halkbank mevzuları,

Jeopolitik gerginlikler,

.

.

.

|
    |
  • Teğmen
    198 Mesaj

Ben borsa oynamıyorum. Ama oynayan kişilerden duyduğum banka değil aracı kurumlar ile çalışmak komisyon dolayısı ile.

Banka ile çalışacaksan komisyon oranlarını araştırman lazım en düşük hangisi ise onu tercih etmen doğrudur.

Benim kuru takip etmemin tek sebebi. Alışveriş (yazılım, donanım) kur'a bağlı olduğundan.

|
    |
    Steriyud kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    198 Mesaj

Algı yapmak istiyorlar hocam. Garanti getirisi olan tek şey faiz.

Faiz artsın diyen ekonomistler yatırım yapın, ihracatın yapın demiyor dikkat edersen.

Grafikden belli faizin ileride yükselişe engel olmayacağına.

|
    |
    ugarb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Masal Oku
Ekonomi
En ucuz kedi maması fiyatları
ankara gülüş tasarımı
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
1,531
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.