Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (4850. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: the_kid1 , leftercan1907 Daha Az
2 Kayıtlı Üye ve 26 Misafir (4 Mobil) - 24 Masaüstü4 Mobil
5 sn
235.471
Cevap
1.165
Favori
11.784.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
2. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 48484849485048514852
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dövizi bilerek düşürüp çıkarıyorlar ki iktidarın yandaşlar daha çok zengin olsun diye olay bundan ibaret.

• acquiles kullanıcısına yanıt
    şu an satılmakta olanın , beklenti olduğunu kavrayamayan çok kişi var. bilmeleri gerekir ki; akp vatandaşın lehine iş yapmaz. genel anlamda yıl sonu enflasyonunun düşürülmesi ilk hedeftir. asgari ücret tespiti var, emekli maaşları zammı, memur maaşları zammı var. enflasyon rakamını düşük tutmak için her şeyi yapacaklardır. mızrağın çuvala sığmamasından dolayı, rakamlarla oynamak da bir yere kadar işlerine yarıyor. sonra mızrak uç veriyor. faiz arttırımı enflasyonda görece bir artış sağlayacaksa, yüksek bir oranda arttırım beklemek bana göre hayalden de öte.

ytd kesinlikle.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mélih_1905

bak şimdi cidden sert bir yazı yazmak istemiyorum

senin gibi 30 kişi geçen hafta 7.95 den dolar aldı

dolar 7.70 lere felan geriledi.Allah geldi burda SS attı ağladı zırladı

şuan kaç dolar hep çakılsın 8.40 aşağısını asla görmez.

şu at gözlükleri çıkarın devlette döviz yok borçları da var mecbur artacak.şuan bozduran enayilerin dövizleri toplanıyor, fırsat alımcıları başlar bu gece.

Alıntıları Göster

Nasılsın hocam bi dolar düşüyor galiba tarzı yazdım diye içimden geçmiştin dolar düştükçe aklıma geliyorsun 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• radko kullanıcısına yanıt

Malesef hocam dolar 8.50 iken uçacak kaçacak diye gazlayanlar buraya atılan onlarca dolar yükselecek videoları falan derken aldım. Tabi şuan 8.52'nin zirve olduğunu görmek net fakat o zaman yarın 8.55 öbürgün 8.60 diye gider diye bekliyor insan. Çünkü öncesi hep öyle oluyordu.

• nitrojen16 kullanıcısına yanıt

19 Kasım'a kadar böyle düşer deniyor, faiz artırırlarsa daha da düşer artmazsa bir anda 8-9'lara çıkar deniyor. YTD

• quote:

Orijinalden alıntı: nitrojen16

Şuan döviz alınır mı arkadaşlar ne diyorsunuz yoksa daha da düşer mi ?

Döviz şuan alınmaz.19 Kasım'da belli olacak eğer durum beklenen en az 500 baz puan faiz artışı olmaz daha azı veya sabit gibi bir olay olursa dolar ani indiği gibi ani çıkışa geçecek .Tabi bu olduğunda siz dolar filan alamazsınız.Ama münakaşalarda durum belli olur.

Ben beklenti olarak faizin artmayacağını aksine sabit yada düşeceğini öngörüyorum.

Ortada fol yok yumurta yok eniştem beni neden öptü lafı cuk oturuyor yatırım ok değişim yok o yönde adım yok kişiler yönetim aynı.Neyin ekonomik yeni dönemi ki.Borsadaki durumda aynı.

edit:K*riz silkeleme olacak.Ani panik satış istiyorlar.Öncesinde en az 3-4 defa olan bir durum balık hafızalı olmamak lazım.

Faiz 500 baz gelirse 7.40 7.30'a düşecek.Gelmezse 8.30 a çıkacak gerisin geri.Beklenti en az 500

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 12 Kasım 2020; 18:34:33 >

• ytd ytd ytd.
    param olsa kademeli olarak alırdım.
    seneye 10 lirayı geçerse (ki ispikliyorlar diye açıkça yazamıyorum, o haliyle.)
    en azından paramı korumuş olurdum.

• Sizce 19 Kasım'da faiz artar mı? anketi açtım:

https://www.strawpoll.me/21264606

Lütfen sadece 1 kere oy kullanın, bakalım sonuç ne çıkacak.

• bence faiz artırmayacaklar ama doların ondan sonra hızlı çıkmasınıda beklemiyorum..bir şekilde yine tutacaklar yıl sonuna kadar..

• Uzun vade yatırımcı olanlar ne diye endişe ediyor anlamıyorum. Gram altın 10 yıl önce 60-70 liraydı. Şimdi 500 lira.

TL paranız yerinde durup değer kaybedeceğine gram gram altın alın unutun.

• WhyNot? kullanıcısına yanıt
    bence artar, çünkü erdoğan köşeye sıkıştı.
    göstermelik de olsa artıracaktır.

yıl sonu geçsin, şimdi maaşlara zam yapacaklar, erken seçim muhabbeti de var.

• Tıkla oy kullan hocam anket herkese açık:

https://www.strawpoll.me/21264606/

• Kısa vade konusunda birşey diyemem fakat uzun vadede aynı yozlaşmış hükümet ve bütün kurumlara burnunu sokan saray padişah durumu değişmedi.

Dolayısıyla bir seçim ile köklü degisim olmadıkça dolar tldeki her durumu geçici görüyorum.

Kurumlarla olan güven ilişkisi birkez bozuldu mu geri kurmak zaman ve özen gerektirir, su an yaşananlar ülkenin gelecegine dair umuttan ötürü değil de bir vurkactan öte birşeyle sonuclanmayacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 12 Kasım 2020; 18:46:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/146395231 (9 Kasım Mesajı)

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

1 aylık beklentim 3 günde gerçekleşti ya. Demek Türk ekonomisi %80 ini psikoloji üzerine kurulu ben bunu anladım.

Faiz artırımı beklenti dahilinde olursa yukarı yönlü bir tepki alımı bekliyorum.

Ondan sonra 7.5 TL hedefim var.

• quote:

Orijinalden alıntı: radko

Cesaretine hayran kaldım,tepeleme yükselen dolara tüm parasını yatıracak başka biri görmedim.
    Çok büyük acemilik yapmışsın keşke biraz araştırıp oludaydın ekonomiyle ilgili bi şeyler.

Şimdi ne kadarlık bir düşüş öngörüyorsun?

• güzel bir anlatım. hocam ben hala idrak edemiyorum. ülkeyi yönetiyorsun önünde milyonlarca kişi-halk var onlara bir gıdım mı yararın olmaz ya. bu başka bir şey gerçekten. BOP mu ne onu yapmak için gelmiş köleci biri mi bu ne. Çoook saçmaaaa. sen halka çalışacaksın kendine emmiceksin parayı,hizmeti,imkanı alla allaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

+ Merak ediyorum sizce

Şöyle bi 7'ye düşse bari. Alacağım ürün dolar endeksli : https://www.hepsiburada.com/hp-reverb-g2-sanal-gerceklik-gozlugu-p-HBV00000VN17C

6'ya yaklaşsa. Yurtdışından 5e getiriyorum eğer 7'Ye doğru daha düşmezse. Ama 4 ay bekleyecem çok sıkıcı .

Sizce 4 ay bekleyip 1-1.5k TL az vermek mi ve ABD-TR priz dönüştürücüsüyle kullanmak mı

yoksa TR'Den 1-1.5K fazlaya alıp TR garantili , priz sıkıntısı yok mu ? Düşünceler nedir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melek12345 -- 12 Kasım 2020; 18:50:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: iPeople

yorumum silinsin

90 gun sonunda 60 bini harcıcaksan mantıklı gibi ama hayır uzun dönemli düşünüyorum diyorsan. 30 bin ile euro&dolar geri kalan ile tl + faiz yapardım. 19 kasımda faiz artışı yapılacak. Bu dönemde garanti para diye uzun dönem mevduata yatırım yapmak hiç mantıklı değil..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dolar 7.70 seviyesine tutundu bırakmıyor altın ise hala düşüş eğiliminde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Türkçü Kayı

Dolar 7.70 seviyesine tutundu bırakmıyor altın ise hala düşüş eğiliminde.

Ons 1865'lerden 1880 seviyesine yükseldi. Ons'da yukarı hareket var asıl.

Bitcoin reyiz 16k sınırını aştı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 12 Kasım 2020; 19:27:39 >
  • Yeni video (M. Muratoğlu)

• 
Sayfa: önceki 48484849485048514852
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.