Şimdi Ara

🔥 Dolar 7,35- Euro 8,95 - Altın 438 | 26 OCAK 🔥

5 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 181 Misafir (74 Mobil) - 111 Masaüstü75 Mobil8 Android
5 sn
104.360
Cevap
844
Favori
5.125.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 10 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 6498
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1584
  • Ortalama Mesaj Aralığı 21 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 7
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 815
  • Favoriye Eklediklerim 851
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • acquiles (3031 mesaj) MRT_ (2354 mesaj) Hendrik Johannes Cruijff (2329 mesaj) Equris (2262 mesaj) mitokondrioglukadayi (2204 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (57061 mesaj) Mobil (37095 mesaj) Tablet (3328 mesaj) Mini (9637 mesaj) Uygulama (5110 mesaj)
  • @
915 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
4. Sırada  bugün en iyi #1
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar 7,35- Euro 8,95 - Altın 438 | 26 OCAK 🔥
Giriş
    8113 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba. Kuveyt Üzerinden aldığım bir miktar altın var şu an hesapta duruyor. Bunu fiziki altına çevireyim mi sizce yoksa bankada sanal olarak kalsın mı? Gram başı 2,5 TL ücret alıyorlarmış. Evde saklama durumu var fiziki olanın ama yastığının altında duruyor. Bankada da güvende gibi ama yarın bir gün ne olacak kestirmek güç. Siz ne dersiniz, hangisi mantıklı olur? Altın patladı gitti birkaç gündür yetişilmiyor. :)
  • Yarbay
    7453 Mesaj

Banka üzerinden aldığın altını fiziki olarak veriyorlar mı da?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    sasa_iliç kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1909 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sasa_iliç

Arkadaşlar merhaba. Kuveyt Üzerinden aldığım bir miktar altın var şu an hesapta duruyor. Bunu fiziki altına çevireyim mi sizce yoksa bankada sanal olarak kalsın mı? Gram başı 2,5 TL ücret alıyorlarmış. Evde saklama durumu var fiziki olanın ama yastığının altında duruyor. Bankada da güvende gibi ama yarın bir gün ne olacak kestirmek güç. Siz ne dersiniz, hangisi mantıklı olur? Altın patladı gitti birkaç gündür yetişilmiyor. :)
    Vergileri daha da artırabilirler böyle giderse Fiziki altın candır. Evde güvende koyacağınız yer varsa fiziki olarak saklayın. Bende Bankalara güvenmediğim için fiziki olarak saklıyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Binbaşı
    1909 Mesaj
    Altın 30 TL arttı dolar 3 kuruş artmadı altın ve emtialar resmen şov yapıyor

|
    |
  • Yarbay
    8113 Mesaj

@radko: Evet hocam veriyorlar dediğim gibi gram başı 2,5 TL alıyor ama banka.

@Kimyager06: Hocam bana da öyle geliyor alışa vergi geldi onu yükseltebilirler yakında satışa da vergi gelebilir acil bir satma durumunda yazık olur.

@MRT_: Dolaylı yoldan altın birikimi olanlara katkı sağlıyoruz o zaman. Bir yandan da altın borcu olanlara sıkıntı. Allah onlara yardım etsin bugünlerde borçlar katladı gitti.

Çok teşekkür ediyorum yorumlarınız için. :)
  • Binbaşı
    1909 Mesaj

Hocam bende 39 tane Ata lira ile bekliyorum ortalama 2100 TL den almıştım... Fiziki olarak saklıyorum sorun yaşamadım şimdiye kadar....

|
    |
  • Binbaşı
    1046 Mesaj

Bankalara güvenmediğim için yazmışınızda bendede gram hesabı var ondan soruyorum neden güvenmiyorsunuz banka hesabı riskli falanmı diye?

|
    |
    Kimyager06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1909 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: aliözcan

Bankalara güvenmediğim için yazmışınızda bendede gram hesabı var ondan soruyorum neden güvenmiyorsunuz banka hesabı riskli falanmı diye?
    AKP ye güvenmem BDDK ile döviz altın hesaplarına olası bir krizde ağır vergiler koyabilir... Kambiyo vergisini boşa getirmediler ve daha ağır vergiler de gelecektir. Hem bankadaki altını merkez Bankası kullanıyor bizim altın dövizimiz ile fiyatları indiriyorlar.... Fiziki altına müdahale edemiyorlar kendi şahsi fikrim fiziki altından şaşmam...

• Binbaşı
    1986 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: educationist

Daha önce yazmıştım gram 375 ve dolarda 6.75 altını tahmin etmiyorum diye en azından şu konjonktürde. Piyasaların kapalı olduğu günler saldılar ama destek noktaları iyi çalıştı. Gram için 380 direnç seviyesini kalıcı olarak kırmakta zorlanıyor. 390-400 seviyelerini konuşmak için dolar desteğinin yanında 380 üzeri kapanışlar gelmeli.

Edit:powel konuşuyor altın için olumlu olacak izliyorum.
    İki ay önce yazmıştım sarı kız için daha alınacak yol var. Üç yıl içerisinde 750 li rakamlar gelecektir. O zamn alıntılarım. Tabi yatırım tavsiyesi değil.

|
    |
  • Binbaşı
    1046 Mesaj

Anladım ama daha büyük riskler varmıdır devlet adına Allah göstermesin ama krizde vs. Hesaba el koyma satış yaparkende vergi sistemi falan olabilirmi merakımdan soruyorum yoksa bende düşünüyorum fiziki olarak

|
    |
  • Teğmen
    140 Mesaj
    bu hafta ihtiyac nedeniyle, bir miktar $ bozduracağim, dikkatimi doviz birolarindaki alıs kurunun bankadakinden daha yuksek oldugu cekti... bu ne zamandir bu sekilde takip eden varmı ???

|
    |
  • Yüzbaşı
    293 Mesaj

Hocam ben Kuveyt Türk kullanıyor. Gram başına 5 TL ödüyorsunuz fiziki altın için diye biliyorum.

Şayet yakın zamanda fiziksel olarak çekecekseniz bilgilendirirsiniz.

|
    |
  • Binbaşı
    1909 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: aliözcan

Anladım ama daha büyük riskler varmıdır devlet adına Allah göstermesin ama krizde vs. Hesaba el koyma satış yaparkende vergi sistemi falan olabilirmi merakımdan soruyorum yoksa bende düşünüyorum fiziki olarak
    Her zaman bir risk var daha açık nasıl yazayım hocam yazdım zaten

• Binbaşı
    1046 Mesaj

Peki teşekkürler

|
    |
  • Yüzbaşı
    440 Mesaj

Şöyle birşey duymuştum ekonomistlerden,fiziki 1 gr altın sanal olarak 22 kez satılıyormuş.fiziki altının önemi burdan anlaşılıyor.

|
    |
    aliözcan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    356 Mesaj
  • Yarbay
    2938 Mesaj

2025. 1.4 $ 1.2 €. 0.03 gr.

Gencligimizi yokettiler goz gore gore 20 senede eridik yemin ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L30N -- 23 Temmuz 2020; 6:26:23 >
    |
    |
    mitokondrioglukadayi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1909 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: L30N

2025. 1.4 $ 1.2 €. 0.03 gr.

Gencligimizi yokettiler goz gore gore 20 senede eridik yemin ederim..
    Yanlış yazmışsın 2025 de 0.03 gram altın olacak... 0.3 gram olursa altın değer kaybetmiş olur

• Yarbay
    2938 Mesaj

Farketmistim ama gene de oyle yazmisim duzelttim ..
    Evet altin hic deger mi kaybeder 😂
    Ytd

|
    |
  • Yarbay
    8219 Mesaj

Hep ilkleri yaşıyoruz, saolsunlar.

Tarihte bir ilk daha bu dönemde gördük. Yarım çeyrek

|
    |
    L30N kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Masal Oku
Bebek Oyunları
kripto para haberleri
En ucuz kedi maması fiyatları
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
1,109
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.