Şimdi Ara

🔥 Dolar 7,35- Euro 8,95 - Altın 438 | 26 OCAK 🔥

8 Kayıtlı Üye (6 Mobil) ve 179 Misafir (73 Mobil) - 108 Masaüstü79 Mobil8 Android
5 sn
104.368
Cevap
844
Favori
5.125.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 13 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 6498
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1584
  • Ortalama Mesaj Aralığı 21 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 8
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 815
  • Favoriye Eklediklerim 851
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • acquiles (3031 mesaj) MRT_ (2354 mesaj) Hendrik Johannes Cruijff (2329 mesaj) Equris (2262 mesaj) mitokondrioglukadayi (2204 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (57065 mesaj) Mobil (37095 mesaj) Tablet (3328 mesaj) Mini (9639 mesaj) Uygulama (5110 mesaj)
  • @
915 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
4. Sırada  bugün en iyi #1
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar 7,35- Euro 8,95 - Altın 438 | 26 OCAK 🔥
Giriş
    1725 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Normalde kolay kolay yazmıyorum çünkü aklı başında yorum yazan insanlar yazmaz oldu.

Sözün özü mantıklı bi yorum görünce dayanamadım. İşte buna katılıyorum demek için yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cinscat -- 22 Temmuz 2020; 5:54:42 >
    |
    |
    Ben sero kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Altın veriyor coşkuyu
    Dolar alma zamanı, altın geçti artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    9080 Mesaj
    370e gerilemişti almadık. bu arada altın konusmak yasak mı acaba?
    |
    |
  • Yarbay
    8961 Mesaj
    quote:

Türkiye'ye CATSAA yaptırımlarının uygulanmasını talep eden H.R. 7639 sayılı tasarı ABD Temsiler Meclisi tarafından onaylandı.

Yasalaşması için Senato’dan geçip Trump tarafından imzalanması gerek.

Kaynak:https://twitter.com/huseyingunayDC/status/1285820368272359425

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 22 Temmuz 2020; 9:28:23 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    903 Mesaj
    410 tl

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1258 Mesaj
    Altin durmuyor valla dünden beri.

Dolar çok garip 1 haftadir sabit

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Emekli Yönetici
    9303 Mesaj
    Ekonomiyi değil de Altın şaha kalktı.

|
    |
  • Yüzbaşı
    293 Mesaj
    6.87 den 2000 TL lik dolar aldım. 20 tl komisyon kesti.

Zaten edeceğim kâr da komisyona gitti.

• Yarbay
    8219 Mesaj

Komisyon değil o.
    Kambiyo vergisi.

Komisyonu banka alır, vergiyi devlet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 22 Temmuz 2020; 11:45:3 >
    |
    |
    Bernoulli Denklemi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    293 Mesaj

Düzelme için teşekkürler

İsmi bile bı garip kambiyo..

|
    |
    acquiles kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    923 Mesaj
    Bu Memiş vb. analizcilerin altın temmuzda düşecek bekleyin uyarıları yüzünden altına yatırım yapmadık altın uçtu.

Bu süreçte net olarak gördüm ki en iyi analiz kendi bildiğin.
  • Binbaşı
    1023 Mesaj
    Altının uçacağı pandeminin başlangıcında belliydi. Şahsım ülkesi ve üçüncü dünya neyse de anlı şanlı zengin ülkeler bile çılgınca para basmaya başlamışlardı. Ekonomideki "nedret" kuralı yani az bulunurluk nedeniyle altını birkaç ayda bulup çıkaramayacakları ya da darphanede basamayacakları için çıkardıkları kağıt / pamuk imalatı paracıkları bir güzel tokatlanacaktı... Muhasebenin kuralı alacak/borç ilişkisidir. Kasaya para giriyorsa, kasa yani cebin alacaklı oluyor ve sen başka bir yere borçlanıyorsun demektir. Borçlandığın yeri gizlesen bile iğneden ipliğe her şeyin fiyatının artması şeklinde bir gün ortaya çıkıyor ve onun adına Enflasyon deniyor. Bu fiyatı artan her şeyin içinde ve en başında da altın geliyor.

Ekonomist değilim bu arada, ancak Dolar, Euro, Sterlin gibi paralar da diğerleri gibi altına hesap vermek zorundadır. Yukarıda bir arkadaş şimdi dolar zamanı demiş. Altın zaten dolara endeksli, ayrıca ons avantajı da var. Ons sabit kalsa dahi dolar ne kadar yükseldiyse altın fiyatı da o kadar yükselir.
    |
    |

• DH Yönetici
    7068 Mesaj
    3 hafta önce eldeki altınları bozdurup biraz krediyle ev almayı düşünüyordum, biraz daha bekleyelim emlak fiyatları düşer dedik bozdurmadık altını. iş böyle giderse krediye gerek kalmayacak
    |
    |
  • Yarbay
    5769 Mesaj

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive.Gamer -- 22 Temmuz 2020; 13:52:17 >
    |
    |
  • Yarbay
    7453 Mesaj
    Bakalım altına vergi ne zaman

|
    |
  • Yarbay
    7453 Mesaj
    Ne zaman altın yüksek girilmez desem kendi kendime 1 ay sonra daha da yükseliyor ibretlik

|
    |
  • Binbaşı
    1300 Mesaj
    konuya gümüş de eklensin. hatta bu gidişle demir, bakır, alüminyum
    dün gümüş ten bahsedilince 4.6 dan gümüş aldım şu an 5 TL nin üstünde
    |
    |
  • Binbaşı
    1062 Mesaj
    Euro ne yapmaya çalışmaktadır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    8219 Mesaj

ABD'de parasal genişlemenin sürmesi, koronavirüs vakalarının hızla tırmanması ve ikinci dalga endişeleriyle dolar küresel olarak değer kaybederken TL karşısında ise 5 haftadır yatay seyir izliyor.
    Euro, Fed'in faiz indirirken likidite pompalamasıyla doları zayıflatması, ECB'nin sabit bırakması, Almanya'nın mali teşvikleri ve carry trade nedeniyle dolar karşısında son zamanlarda yüzde 2 değer kazandı.Birlik'in geleceğine dair tartışmalar sürerken bir olumlu haber de liderler zirvesinden çıktı.

Avrupa Birliği (AB) liderleri, üye ülkelerin ekonomilerini desteklemek için 750 milyar euroluk (860 milyar dolar) ortak tahvil arzını öngören teşvik paketi konusunda anlaşmaya vardı.Pakette acil fonun 390 milyar euroluk kısmını hibeler ve 360 milyar euroluk kısmını ise düşük faizli krediler oluşturuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 22 Temmuz 2020; 16:11:12 >
    |
    |
    cokbaska kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    140 Mesaj
    Murat Kubilay ile Herkes İçin Ekonomi (41): Başkasının dolarıyla piyasayla kumar oynamak

https://www.youtube.com/watch?v=yreR0STAIEE&feature=youtu.be

|
    |
Reklamlar
Masal Oku
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Cancer Clinical Trials
En ucuz kedi maması fiyatları
Bebek Oyunları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,828
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.