Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥 (4109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü1 Mobil
5 sn
233.549
Cevap
1.152
Favori
11.693.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1146 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
33. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 41074108410941104111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu hafta ihtiyac nedeniyle, bir miktar $ bozduracağim, dikkatimi doviz birolarindaki alıs kurunun bankadakinden daha yuksek oldugu cekti... bu ne zamandir bu sekilde takip eden varmı ???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sasa_iliç kullanıcısına yanıt
    Hocam ben Kuveyt Türk kullanıyor. Gram başına 5 TL ödüyorsunuz fiziki altın için diye biliyorum.

Şayet yakın zamanda fiziksel olarak çekecekseniz bilgilendirirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mvnmt35

Anladım ama daha büyük riskler varmıdır devlet adına Allah göstermesin ama krizde vs. Hesaba el koyma satış yaparkende vergi sistemi falan olabilirmi merakımdan soruyorum yoksa bende düşünüyorum fiziki olarak
    Her zaman bir risk var daha açık nasıl yazayım hocam yazdım zaten

• Peki teşekkürler

• Şöyle birşey duymuştum ekonomistlerden,fiziki 1 gr altın sanal olarak 22 kez satılıyormuş.fiziki altının önemi burdan anlaşılıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥
  • mitokondrioglukadayi kullanıcısına yanıt
    2025. 1.4 $ 1.2 €. 0.03 gr.

Gencligimizi yokettiler goz gore gore 20 senede eridik yemin ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L30N -- 23 Temmuz 2020; 6:26:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: L30N

2025. 1.4 $ 1.2 €. 0.03 gr.

Gencligimizi yokettiler goz gore gore 20 senede eridik yemin ederim..
    Yanlış yazmışsın 2025 de 0.03 gram altın olacak... 0.3 gram olursa altın değer kaybetmiş olur

• Farketmistim ama gene de oyle yazmisim duzelttim ..
    Evet altin hic deger mi kaybeder 😂
    Ytd

• L30N kullanıcısına yanıt
    Hep ilkleri yaşıyoruz, saolsunlar.

Tarihte bir ilk daha bu dönemde gördük. Yarım çeyrek

🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Hep ilkleri yaşıyoruz, saolsunlar.

Tarihte bir ilk daha bu dönemde gördük. Yarım çeyrek

Daha dur çeyreğin çeyreği çıkacak artık altının üretim tarihine büyüteç ile bakarız

• acquiles kullanıcısına yanıt
    Al iste buyur.. Yarı çeyrek şaka gibi 😂

Ne kadar şansli nesilleriz de mi?

Ben artık yok yaa bu da olmaz demiyorum.. Herşey mümkün!
    En uç noktalarda herseyi yasattilar artik bize, en “olmaz” dediklerimiz “olur” oldu 💀

• Altın martta 330 seviyelerindeydi. Daha fazla gidemez dedim. Sattığım günden itibaren her gün 2 şer 3 er kuruş çıkmaya başladı. 380 lerden tekrar girdim. Bugün 410TL oldu. Altın için hep içimde daha fazla gidemez diyorum ama bir şekilde tık tık tık gidiyor. Dolar için 7,05 den giriş yaptık. Hala bekliyoruz. Sabırla bekleyeceğim. Bu anlayışla elbet 7,05 in üzerine birgün çıkacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: svs

Altın martta 330 seviyelerindeydi. Daha fazla gidemez dedim. Sattığım günden itibaren her gün 2 şer 3 er kuruş çıkmaya başladı. 380 lerden tekrar girdim. Bugün 410TL oldu. Altın için hep içimde daha fazla gidemez diyorum ama bir şekilde tık tık tık gidiyor. Dolar için 7,05 den giriş yaptık. Hala bekliyoruz. Sabırla bekleyeceğim. Bu anlayışla elbet 7,05 in üzerine birgün çıkacak.
    Altın al unut dönemini yaşıyor al sat yaparsan her zaman zarar edersin... Altına yatırım yapanlar minimum 1-2 yıl bekleseler hatırı sayılır kâr yaparlar....

• Haklısınuz Hocam. Altın için uzun vadeli bir yol izlemek daha mantıklı.

Altında yılın başlarıydı yanlış hatırlamıyorsam, düştümü de hızlı düşüşler olabiliyor. 309-310 lardan bir anda 292-293 bandına geldiği zamanlar da olmuştur ancak dediğiniz gibi uzun vadeli sabırlı olduğunuz zaman güzel karlar bırakıyor.

Mart ayında al sat yapıp biraz daha fazla kazanabilirmiyim dedim. Tam anlamıyla yalan olduk :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: svs

Haklısınuz Hocam. Altın için uzun vadeli bir yol izlemek daha mantıklı.

Altında yılın başlarıydı yanlış hatırlamıyorsam, düştümü de hızlı düşüşler olabiliyor. 309-310 lardan bir anda 292-293 bandına geldiği zamanlar da olmuştur ancak dediğiniz gibi uzun vadeli sabırlı olduğunuz zaman güzel karlar bırakıyor.

Mart ayında al sat yapıp biraz daha fazla kazanabilirmiyim dedim. Tam anlamıyla yalan olduk :)
    1 yıldır altın gramı 260 TL den itibaren almaya başladım hiç satmadım şuan 18 Bin TL kâr var hâlâ bekliyorum.İhtiyacım yok dursun diyorum. Sanırım 1 yıl daha bekletirim minimum amacım paramın değerini korumak bakma kâr falan yaptığımız yok aslında...

• Büyük resme baktığımızda kesinlikle zarar ettiğimizi bende düşünüyorum. Bu şekilde yaparak en azından zararı minimize etmeye çalışıyoruz diyelim.

Bu yöntemle nereye kadar daha böyle gider hep beraber göreceğiz. Kendi para birimimize en ufak güvenimiz ve inanıcmız kalmadı. Filmin sonunda herhalde mevcut böyle bir sistemin işlemediğini acı dersler çıkararak öğrneceğiz.

Belki böyle bir tecrübe gelecekte bize daha az hata yapmamızı öğretecektir diyeceğim ama biz genelde millet olarak yanlış yapmayı daha çok seviyoruz.
  • Kafalar pırıl pırıl döviz alım satımla kar ettiğini zanneden ekonomist fazlası var bu ülkede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Winter Is Coming -- 23 Temmuz 2020; 8:37:11 >
  • Winter Is Coming kullanıcısına yanıt
    Niye etmesin?
    İşi bu olan insanlar var, o işe de trader deniyor.

• Asıl parayı kazananlar Fx işlemleri yapanlar. Tabi bilene.
  • 
Sayfa: önceki 41074108410941104111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.