Şimdi Ara

🔥 Dolar=7,29₺ ' Euro=8,58₺ ' G.Altın=477₺ (08 AĞUSTOS) 🔥

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Cém , sahrud83 , osmanzdss , svs Daha Az
4 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 55 Misafir (23 Mobil) - 33 Masaüstü26 Mobil3 Android
5 sn
85.593
Cevap
733
Favori
3.649.318
Tıklama
Popüler Konular listesinde 31. Sırada  bugün en iyi #2
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar=7,29₺ ' Euro=8,58₺ ' G.Altın=477₺ (08 AĞUSTOS) 🔥
Giriş
    3193 Mesaj
    eee faızde yuksek dolar yıne 6.11 oldu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    5560 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

eee faızde yuksek dolar yıne 6.11 oldu
    rte nin nutuk dan sussa olmaz....
    |
    |
    xDodo

Faize 625 puan arttırıldı dolar 6.05 lerde geziyor yarın 5.80 hatta 5.50 olsun diyelim gene çok kötü bir tablo allah sonumuzu hayır etsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: Guest-2C5CD639E

Alt yapımız o kadar dandik ki yağmur yağıyor elektrik gidiyor.

dün akşam 3 defa elektrik gitti, bu sabah 2 kere gitti. İstanbul kadar dandik şehir yok işim güçüm olmasa 1 dakika durmam ulan bizi kim neden kıskansın ki?
    Ülkelere homojen şekilde dağılım yapmaz.Bunu yasa ile desteklemez.İpsiz sapsız ne varsa İstanbul'da İstanbul haşmetli güzel İstanbul diye övüp övüp durursan taşı toprağı altın deyip çekersen cehaleti sonuç bu olur.Almanya bizi kıskanıyor yav dediğin Almanya'da homojen dağılım var şehirlerde sende ise 3-4 şehir var adam akıllı gerisi çöp İstanbul-Ankara(Başkent olması sebebi ile)-İzmir-Adana

gerisi çöp nüfuzun en büyük fazlalığı buralarda öyle bir dengesizlik varki bir ingilizin fransızın yada kıskandığın Almanın elinde ülkenin planlaması nasıl olurdu başkentinden tut övünülen ama şuanda içi kokan İstanbul nasıl olurdu ve diğer şehirlerin yerleşim ve planlamaları.Günümüzde o doğunun böyle olmasının sebebi nedir hep bundan işte.Değerli topraklar üzerindesin ama gereken değeri gerek insanına gerekse şehirlerine ülkene vermiyorsun.Devamlı bir iç göç var devamlı.istanbul gittikçe yaşanmaz hale gelecek.Mesela İzmir felanda öyle Ankara zaten başkent ve Anıtkabir olmasa herhangi bir Anadolu şehrinden farksız ama belirgin bir farklılık yok.Sonumuz hayrolsun nüfusun ülke geneline dağılımına bakıldığında ekonomik sorunların niye böyle olduğuda net şekilde belli oluyor.İkiside dengesiz çünkü.

• Binbaşı
    1721 Mesaj

Bence de uzatmayın zaten bu konuda ki arkadaşların çoğu bakıyor haklı bi tarafı yok hiç bozuntuya vermiyorlar cevap olarak blok yazıyorlar. Yanlış anlama hocam boşuna kendini yorma diye cevap yazdım.

|
    |
    Jack Rabbit Slims kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Cinscat

Ben yaşayıp bizzat gördüklerimi anlattım sen duyduklarınla hayal kurmuşsun. Senin deden gitmiş benim bütün sulalem avrupada. Birde İranın yediği ambargoyu biz yeseydik... Demişsin yani Türkiye nin ekonomisini bu kadar da küçük görmeyin. Eğer iktidar kozlarını doğru oynasaydı şu an çok daha farklı yerdeydik. Birde ben sana halk güvenip iman etmiş diyorum sen bana trol diyorsun inan senin AKP ye oy atmışlığın vardır benim ki yoktur.

İlk yorumun mantıklıydı sonraki faiz trollerini bile sevindirdi😏
    İran'ın yediği ambargo'yu yesek Dolar 10'u geçerdi.Adamların elinde petrol ve doğalgaz var bak o durumda bile zorlanıyorlar.Senin hiçbirşeyin yok.Fındıkla mı savunacaksın.Bir Rus uçağı krizi yaşandı.Turistlerin ve sebze meyve alımının önüne geçtiler nasıl bir kriz oldu.Tatil yöreleri isyan etti.Ders almıyorsunuz galiba.Dış politikanda ona buna hava basmayacaksın atıp tutmayacaksın.Güveneceğin bir dal yok.Bak Etrafında komşu olduğun her ülke ile sorunlusun.Ego'ya baksan dışardakiler süpergüç felan sanar.İşte sıkıntı burada.

• Binbaşı
    1721 Mesaj

10 nedir ya benim şu anki beklentim 10... Aynı ambargoyu görürsek beklentim 30 dur. Normal şartlarda bu ayın sonunda doların olması gereken minumum 8 dir. Faizle doları bastırmaya çalışıyorlar bugün 5.99 olmamışsa durum çok vahim demektir.

|
    |
    Hendrik Johannes Cruijff kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Hendrik Johannes Cruijff

Ülkelere homojen şekilde dağılım yapmaz.Bunu yasa ile desteklemez.İpsiz sapsız ne varsa İstanbul'da İstanbul haşmetli güzel İstanbul diye övüp övüp durursan taşı toprağı altın deyip çekersen cehaleti sonuç bu olur.Almanya bizi kıskanıyor yav dediğin Almanya'da homojen dağılım var şehirlerde sende ise 3-4 şehir var adam akıllı gerisi çöp İstanbul-Ankara(Başkent olması sebebi ile)-İzmir-Adana

gerisi çöp nüfuzun en büyük fazlalığı buralarda öyle bir dengesizlik varki bir ingilizin fransızın yada kıskandığın Almanın elinde ülkenin planlaması nasıl olurdu başkentinden tut övünülen ama şuanda içi kokan İstanbul nasıl olurdu ve diğer şehirlerin yerleşim ve planlamaları.Günümüzde o doğunun böyle olmasının sebebi nedir hep bundan işte.Değerli topraklar üzerindesin ama gereken değeri gerek insanına gerekse şehirlerine ülkene vermiyorsun.Devamlı bir iç göç var devamlı.istanbul gittikçe yaşanmaz hale gelecek.Mesela İzmir felanda öyle Ankara zaten başkent ve Anıtkabir olmasa herhangi bir Anadolu şehrinden farksız ama belirgin bir farklılık yok.Sonumuz hayrolsun nüfusun ülke geneline dağılımına bakıldığında ekonomik sorunların niye böyle olduğuda net şekilde belli oluyor.İkiside dengesiz çünkü.

Alıntıları Göster
    İstanbul eskiden güzeldi şimdi ne idüğü belirsiz insanlarla doldu. Suriyelileri aldılar, göç oldu derken İstanbul eski güzelliğini kaybetti.

Çoçuk parklarına bakıyorum eroinciler baliciler cirit atıyor kimse bunlara bir şey yapamıyor, kenar mahallerde ortalık çok kötü hırsızlar geziyor. Hastanelerin önlerinde para dilenenler var. Otobüs param yok diyip insanları gasp edenler dolmuş istanbul benim için biteli yıllar oldu işim güçüm ev felan olmasa 1 dakika durmam.

Akşamları ateş atıyorlar arabalarla polisler hiç bir şey yapmıyor. Şikayet ediyoruz, ilgileniyoruz diyorlar yine ateş etmeye devam ediyorlar. Neymiş efendim asker uğurluyoruz ya sen sağa sola zarar veremezsin ses çıkaramazsın huzur bozamazsın. Benimde bir sürü asker arkadaşım askere gitti, biz böyle şeyler yapmadık? burası dağ başı mı?

imkan varsa, buralara bağlı değilseniz herkese öneriyorum istanbul'dan kaçın daha nezih ortamlarda yaşayın. İleride kendimi sağlama alınca zaten yurt dışında huzurlu insanların olduğu şehirlerde sessiz sakin gürültü olmayan kafa dinlemelik yerlerde yaşamayı düşünüyorum. Bıktım İstanbul'un trafiğinden, sesinden, gürültüsünden, insanların hareketlerinden isterseler burada en güzel villayı verseler oturursam şerefsizim nefret ettim iyiyce.

• Yarbay
    14555 Mesaj
    Döviz uzmanları 6.15 den dolar alınırmı 7 ne zaman olur tahminen ? Şöyle kısa vadede kâr lazım bana?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rocksolidv -- 14 Eylül 2018; 14:49:4 >
    |
    |
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

Alakası yok, bu yönetimi Almanya'ya koy ülke 10 senede dizlerinin üstüne çöker.

Türkiye'de yapılan savurganlığı anlatacak kelimeler mevcut değil.

Türkiye'nin üretim yapmadığı AKP'nin topu taça atmak için uydurduğu bir söylem.

Komşumuz Bulgaristan ne üretiyor, bizden iyi durumda, AB siz yatın biz sizi besleriz dediklerini sanıyorsun ?

Alıntıları Göster
    Akp ABD destekli bir oluşumdur.Tıpkı orta doğu coğrafyasında olduğu gibi genellikle ileriki 10 yıllık planlarını buna göre belirlerler ve bu şekilde devam ederler.

RTE-ABD miadı 2013 veya 2014 te doldu Suriye politikası ve ortadoğudaki değişimle son şeklini alacak attığın adımlar önemli Amerika ile olan sorunların başlıcası Suriye politikası-Suriyeden istediğini alınca RTE ile işi tamamen bitecek ABD'nin.
    |
    |

• Yüzbaşı
    343 Mesaj
    Gunun en onemli haberi, daha once de bunu takip edecegimi soylemistim, ilk sinyaller gelmeye basladi...

http://www.paraanaliz.com/2018/sirketler/bloomberg-akbank-hala-sendikasyon-kredisini-yenileyemedi-26145/

Cok kritik...

930 milyon dolarlik refinansman kredisi...

Millet doviz artti, dolar yukseldi-alcaldi diye gunluk islere bakadursun, geri planda tuvalet tikandi...

Bankalar bu kredileri yenileyemezse, kendi likit varlıklarından ödeme yapacak, ve son veri haftası itibarıyla 71 milyar dolara kadar gerileyen TCMB brüt rezervi önemli miktarda düşecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitokondrioglukadayi -- 14 Eylül 2018; 15:11:45 >

• Binbaşı
    1724 Mesaj

Swap hamlelerinin TL'deki değersizleşmenin üzerindeki etkisi ne oldu veya olduysa ne oranda oldu bilemiyorum. Ama o hamleler atıldığı zaman tahvil faizleri de rekora koştu. Halbuki MB'nin dünkü hamlesinden sonra 10 yıllık tahvil faizi oranı 21'den 18'e doğru inmeye başladı. 5 yıllıkta ise %3'ü aşan azalma var. Yani devlet daha az maliyetle borçlanabilecek. Kur üzerinde görülmeyen hızlı etki tahvillere daha hızlı yansıdı. CDS primi de hızlı düşüş ile olumlu tepki verdi faiz hamlesine.

Şimdi ekonomi politikası cari açığı ve harcamayı azaltıcı tedbirler gerek. Onu da MB yapamaz. Ama dün Erdoğan bazı ihaleleri bu aşamada tamamlamayacağız derken bunu kast etti sanırım. Bütçe açığı ve cari açık belası hala var. Beklendiği gibi cari açık azalma eğiliminde ama hala açık yüksek seviyede. Bakalım izleyip göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.chaLi -- 14 Eylül 2018; 15:24:2 >
    |
    |
    emreakarcay kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: mitokondrioglukadayi

Gunun en onemli haberi, daha once de bunu takip edecegimi soylemistim, ilk sinyaller gelmeye basladi...

http://www.paraanaliz.com/2018/sirketler/bloomberg-akbank-hala-sendikasyon-kredisini-yenileyemedi-26145/

Cok kritik...

930 milyon dolarlik refinansman kredisi...

Millet doviz artti, dolar yukseldi-alcaldi diye gunluk islere bakadursun, geri planda tuvalet tikandi...

Bankalar bu kredileri yenileyemezse, kendi likit varlıklarından ödeme yapacak, ve son veri haftası itibarıyla 71 milyar dolara kadar gerileyen TCMB brüt rezervi önemli miktarda düşecek.
    Bankalara pek birşey olacağını zannetmiyorum.Malum 2001 krizinden çok ders aldılar.
    Intel Core i7 8700K(5ghz oc)--Sapphire Radeon RX 5700 8GB--LG 31,5" 32GK850F 1 Ms 2K 144Hz Freesync 2--GIGABYTE Z370 AORUS Gaming 7--16GB(2x8) GSKILL RipjawsV Siyah DDR4 3200Mhz CL16(3700 CL17 oc)--960 EVO 500 GB NVMe M.2 SSD--Samsung 250GB 850 EVO--Crucial M500 240GB--PHANTEKS P400S TEMPERED GLASS BLACK/RED--EVGA SuperNOVA 750 G2 80 GOLD--NZXT Kraken X62 Liquid Cooling System--HARMAN KARDON Soundsticks Wireless 2.1 Speaker System--CORSAIR K70 LUX Mechanical Gaming Keyboard--ROCCAT KONE EMP RGB Gaming Mouse--Creative Sound Blaster Tactic 3D Sigma USB Gaming Headset

• Yarbay
    8427 Mesaj
    Hangi ülkede bu kadar siyaset ve ekonomi konusuluyor veya konusuluyor mu merak ediyorum ? ömrümüz çürüyor bu saçmalıklarla ugrasmaktan.bir arkadas yukarda yazmıs tiksindim diye gerçekten bende tiksindim.''işlerini yapması gerekenler'' ordan burdan ceplerini dolduruyor bizde ceremesini çekiyoruz ne güzel Türkiye be.
    |
    |
    343 Mesaj
    Yerlilerin dolar 6`ya yaklastiginda yaklasik 1 milyar veya daha fazla doviz aldigi ifade ediliyor... (Bloomberg)

Dolarizasyon buna deniyor, ic piyasada gida enflasyonunun yillikta %25`lerin coook uzerinde oldugunu herkes biliyor... TL tutmak icin faizin %40 uzeri olmasi lazim ki mevduatta kimse 40 vermiyor.
  • Yüzbaşı
    343 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: -MoDeStUs-

Bankalara pek birşey olacağını zannetmiyorum.Malum 2001 krizinden çok ders aldılar.

Alıntıları Göster
    Mesele o degil... Mesele artan sendikasyon/refinansman kredi faizleri ve bankalarin maliyetleri, bu adamlar nasil kredi verecekler iceriye ? Imkani var mi ?

Turkiye`de ucan kus bile krediyle yemek yiyor... Kredi yoksa, tenkiye var.

Saniyorum cok net anlatabilmisimdir.

Reel sektor Nuri Alco ve Tecavuzcu Coskun arasinda kalacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitokondrioglukadayi -- 14 Eylül 2018; 16:15:26 >
    |
    |

• Yarbay
    2757 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mitokondrioglukadayi

Yerlilerin dolar 6`ya yaklastiginda yaklasik 1 milyar veya daha fazla doviz aldigi ifade ediliyor... (Bloomberg)

Dolarizasyon buna deniyor, ic piyasada gida enflasyonunun yillikta %25`lerin coook uzerinde oldugunu herkes biliyor... TL tutmak icin faizin %40 uzeri olmasi lazim ki mevduatta kimse 40 vermiyor.
    faiz %50 olduğunda herkez tl yemi dönücek tl mi değerleniyo bu sefer anlamadım

Orijinalden alıntı: musty578

faiz %50 olduğunda herkez tl yemi dönücek tl mi değerleniyo bu sefer anlamadım

Alıntıları Göster
    Hayir ama zaman kazaniyorsun, TL`ye donus icin siyasi gelismeler olmali (Pozitif yonde), herkesle kavgaliyiz, ulke ekonomisi disa bagimli, finansman ihtiyacimiz var, haliyle risk yuksek ve insanlar kredi vermek icin cok yuksek faiz talep ediyorlar.

Bankalarin borclanma maliyetleri arttikca iceriye kredi vermek imkansizlasiyor, boyle olunca da ekonomik aktivite durma noktasina geliyor, ustelik maliyet enflasyonu nedeniyle fiyatlar artmaya devam ederken, issizlik ve iflaslar gundeme geliyor, bu ekonomide hala ikiz acik (butce + cari acik) var.

Valla ben aciz bir insan olarak bu isin icinden cikisin nasil olacagini goremiyorum zira 2019`de global kriz bekliyorum ve bu kez parasal genisleme yapilamayacak.

Herkes atilla yesilada`nin dolar tahminine kizmis ama o tahmin gerceklesebilir... Siz faizin nerede olacagina ve ekonomik aktivitenin durumuna bakin...

Dolar 2018`i 5.5`la kapatsa ne yazar, 2019`da ne olacak ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitokondrioglukadayi -- 14 Eylül 2018; 16:27:15 >
    |
    |

• Yarbay
    2008 Mesaj

Herkes TL ye dönemeyecek tâbi ki ama dolarizasyonu kırmanın tek yolu şu an için TL nin cazip olması, bu bir surec peşinden tekrar AB ile iyi ilişkiler, tasarruf ve az borçlanma gibi unsurlar devreye sokulmasi gerekiyor,, diğer bir kisir döngü başlıyor, bir kez bunu kırdık 2003 den itibaren, koalisyon sonrası ABD krizi ile ucuz dolar avantaji bir araya gelmişti, birde 2001 krizi sonrasi yapısal reformlar olmuştu ve dalgalı kur rejimi uygulandı, sen ne savunuyorsun aksini mı varsa başka bildiğin bir yöntem anlat.

|
    |
    musty578 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Lastik Avcısı
Media Sözlük
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
3,109
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.