Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥 (2497. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: blakey , Salvatuon Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 43 Misafir (1 Mobil) - 42 Masaüstü3 Mobil1 Android
5 sn
233.106
Cevap
1.147
Favori
11.664.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1144 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
17. Sırada  bugün en iyi #10
Sayfa: önceki 24952496249724982499
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şu "dış mihraklar" meselesini biraz kaşımak istiyorum: yıllarca işler iyi gider gibi görünürken marifeti bizdendi de şimdi kötüye döndüğünde nasıl "dış mihraklar" oldu anlayanınız var mı ? Burada herkes elbette haklı olarak kendi gemisini yüzdürmek derdinde ama ortada ISO 500 içindeki en büyük firmaların 4 aylık kur zararı 225 milyar TL. kur 1 tl den fazla arttı ; yazdıkları kur zararı 250 milyar tl. Bu firmaların 2017 yılında vergi amortsiman faiz hariç brüt karlarına bakıyorsun toplamı 93 milyar tl. fazla düşünme düşündükçe contayı yakarsın. brüt karl 93 milyar tl kur zararı 225 milyar tl. daha 2018 bitmedi, nerde duracağı belli değil! İŞ yapacağımız çevre ortam bu işte, yemişim globalini. Faize bakıyorsun merkez bankası hala bıyk bıyk.nasıl olmasın ki? Enflasyon kaç belli değil : de ki %15. mevduata parasını verecek adam enflasyondan fazla almalı ki mevduat oluşssun. enflasyonun üstünde kaç faiz verecen? enflasyon + 1 puan desen 16 eder en az. onunda stopajı vs desen brütü geldi sana %21'e. Bir de bankalar aldıkları mevduata bir zorunlu karşılık ayırmak durumuundalar, bunun maliyeti ne ola? %2-3? Koy üstüne faiz: %24! Bankanın karı nerde? bir sürü eleman yazılım masraf vs var? buna ilave oalrak batan kredilerin maliyetleri filan bu hesabın içinde değil. İŞte reel faizi hesabı bu. Bankalara allem kullem gak guk yaptırsanız zor kullansanız min. faiz %25. Şu ortamda kim ne iş yapar ne kar elde eder de bu faizlerden hangi işletme kredi kullanır. Tahvil alıp bir kenara koysan hiç bir iş yapma zaten temiz %20. enayi mi millet? Hadi bir de faizi arttırdın diyelim bütün bunlara rağmen: işletmeler 100 tl nin 37 tlsi ni öz sermesi geri kalna 63 tl si kredi kullanıyor

• İstanbul'da ahaber ayarlı bile değil 2 haftadır yazlıktaydım kanalları değişirken denk geliyorum "Kılıçdaroğlu SGK'nın başında iken bilmem kaç bin kişiyi aşı ile kısırlaştırmış" diye bir yazı gördüm ekranda.

Hakikaten oha.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sangokudbgt kullanıcısına yanıt

Evet işte sonu böyle mutlu sonla biten bi alışveriş çılgınlığı var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• desenize yarin dovizler ucacak

• yarın YILANOĞLU na nolacak bakacağız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Enflasyon verisi önemli yarın için eğer beklentilerin üstünde gelirse 7 yi zorlar ama düşük gelirse 6.30 a kadar çekilebilir.YTD

• quote:

Orijinalden alıntı: kemalbey12

Enflasyon verisi önemli yarın için eğer beklentilerin üstünde gelirse 7 yi zorlar ama düşük gelirse 6.30 a kadar çekilebilir.YTD
    YTD ile başlayayım. Düşük-yüksek kriterin nedir? YTD.
  • egemena E kullanıcısına yanıt
    Ekonomistlerin ve piyasanin beklentisinden bahsediyorum beklenti %2.5 artması bunun altı veya üstü gelirse neler olur onu soyledim tabi şu da var eğer enflasyon yüksek gelirse en fazla 10 kuruş artışda olabilir belki piyasa olumsuz tabloyu önceden fiyatlamışda olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalbey12 -- 2 Eylül 2018; 20:34:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalbey12

Ekonomistlerin ve piyasanin beklentisinden bahsediyorum beklenti %2.5 artması bunun altı veya üstü gelirse neler olur onu soyledim tabi şu da var eğer enflasyon yüksek gelirse en fazla 10 kuruş artışda olabilir belki piyasa olumsuz tabloyu önceden fiyatlamışda olabilir
    Fiyatlandı tabii ki. Ben oran olarak sordum.
  • Buradaki kur'dan alinir mi acaba suan dolar

• Ben olsam beklerdim yarın sert dalgalanmalar olabilir ama düşüşe geçme ihtimali yüksek gibi duruyor

• quote:

Orijinalden alıntı: BiletlerBiletxD

Otomobil sektörü battı,alışveriş merkezlerine haciz gelmeye başladı,inşaat sektörü sallanıyor,gıda sektörü kör topal ilerliyor...
    AVM'lerden birinin yürüyen merdivenlerine haciz geldi.
  • ada kel olmuş gibi
  • Hocam yanıltıcı foturaf bu. Farklı açılardan çekilmiş. Aynı açıdan çekilmediği için aradaki bin adet ağacı göremiyorsunuz. Orada ağaç sayısı bile arttı. Demokrasi adını verdiler hatta fazladan ekilen ilk ağaca. O yüzden kimseyi kandırmayız, siz de kanmayın.
  • Yarını bilmem ama ay sonuna 7 yi devşrmesini bekliyorum YTD😊

• 12 ağustosta 7.80 i anlık gösterdiler. Bu demek oluyor ki tez zamanda 7.5 8 arasına oturacaktır. Bugün 7.80 min üzerine 3 hafta oldu.

• egemena E kullanıcısına yanıt
    Hocam enflasyon verisi zaten dolardaki artışın etkisini yansıtacak. Sürpriz olması piyasa beklentisine göre düşük. Önemli olan ÜFE ne olacak.

Çünkü önceki ay ÜFE %25 civarında gerçekleşirken TÜFE %15 civarında kalmıştı. Üretici maliyetini henüz tüketiciye yansıtmamıştı yani. Şimdi bunun etkisi görülecek. Tabi bu Eylül'de de devam edicek. Bu ne oranda olur onu az çok ÜFE bize söyleyecek. Bence 13'ünde MB'nin toplantısı daha önemli. Enflasyonu piyasa kabulleniyor zaten. 13 Eylül'deki toplantıya kadar MB üzerinde faiz baskısı olur mu, olsa bile inşaat sektörünün hatırı için diretilen faizi sabit tutma baskısı devam edecek mi asıl önemli olan bu kanımca.
  • K.chaLi kullanıcısına yanıt
    bunu da mı farklı açıdan çekmişler?
  • K.chaLi kullanıcısına yanıt
    ya da bu, İbrahim Paşa Sarayı restorasyonu öncesi ve sonrası

• 
Sayfa: önceki 24952496249724982499
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.