Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (5032. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mrkamilk Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 45 Misafir (3 Mobil) - 42 Masaüstü4 Mobil
5 sn
235.427
Cevap
1.165
Favori
11.783.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
37. Sırada  bugün en iyi #4
Sayfa: önceki 50305031503250335034
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kavala kararı için mi böyle düşünüyorsunuz ?

• Hayır milletin döviz alması, ya da döviz tutması hükümeti neden bu kadar ilgilendiriyor anlamıyorum. Bankada duran para ister TL olmuş ister döviz, onlara ne?? Parayı çekip yastık altına atmadıktan sonra sorun nedir?

Şahsen benim döviz tutmamın en büyük sebebi tüm dünyada geçerli olmasıdır. Cebinde 1000 dolar varsa dünyanın her yerinde harcayabilirsin. Cebindeki TL sınırdan çıkınca işe yaramıyor maalesef.

En önemlisi de yok Türkiye'de devalüasyon mu olmuş; yok ekonomi bakanı mı istifa etmiş; yok TCMB faiz mi yükseltecekmiş gibi bir sürü günlük olayla ilgilenmek zorunda kalmıyorsun. Zaten al-sat yapıp kar etmek ya da belli bir tarihte TL almak gibi bir derdim de yok. Bu şekilde kendimi Türkiye'de yaşayan bir Avrupa vatandaşı gibi rahat hissediyorum. Dolar / TL indi mi, çıktı mı; faizler yükseldi mi, düştü mü gibi günlük olayları da takip etme gereksinimi de ortadan kalkmış oluyor. Sırf böyle gereksiz stresler yaşamamak için bile dövizde kalmaya değer bence...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 200 puan 1.34 olan konut oranıni kaç yapar kaça çıkarır ben anlamıyorum da siz hesabı biliyorsunuz sanırım

• acquiles kullanıcısına yanıt

Fakat 24 Aralıkta yükselir mi sizce düser mi ? Düşmez dimi anca yaza piyasa canlanaca fln sanırım

• Devlet sağlık çalışanlarına faizsiz kredi verecekmiş, eşim sağlık çalışanı sizce böyle bişey mümkünmü içimden palavra yapıyor Tayyip diye geçiyor valla bügun haberlerde çıktı.

• Merhaba arkadaşlar,

Aşağıda paylaştığım linkte ve belki haberlerde gördüğünüz gibi liderlerimiz her zamanki gibi kendilerini aşıyor.

Bir sağlık çalışanının verdiği zor mücadele ve azmini çalışanlar yaşarken ve sağ iken ödüllendirmek yerine

Bizim sayın yöneticiler vefat eden sağlılk çalışanı ailelerine faizsiz konut kredisi ve ekstra kolaylıklar tanıyacakmış.

Şimdi allaha bu nasıl mantık , benim eşim ölecek devletin bana faizsiz konut kredisi verecek bende ev alıp mutlu olup

devlete dua edip oymu vericem bunlar cidden kafayı yemiş başka bişey demiyorum.

Not: Çoğu yerde sağlık çalışanlarına müjde diye lanse ediliyor yani haber kanallarıda şerefsiz,yani sağlık çalışanı ben ölünce ailem faizsiz kredi çekebilcek diye sevinmesini bekliyorlar sanırım.

https://www.karabukderinhaber.com/saglik-calisanlarina-mujde//

• Adı: Ali Ağaoğlu
    Yaşı: 66
    Mesleği: Müteahhit
    Eğitimi: Lise son terk
    Serveti:1 milyar $
    Ali Bey'e 1.400.000.000 ₺ lazımdı
    "Sana feda olsun" dediler

Adı: Ali
    Yaşı:30
    Eğitimi:Üniversite mezunu
    Ali'ye KYK borcu için 1.400 ₺ lazımdı
    "Borcunu ödemediğin için haciz gönderdik" dediler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Taşıt kredisi vadesi 36 Aya düşmüş. Araba almak zordu artık hayal oldu...

Gerçekten peek yapıyoruz maşallah..

• quote:

Orijinalden alıntı: ClockerTr28

Merhaba arkadaşlar,

Aşağıda paylaştığım linkte ve belki haberlerde gördüğünüz gibi liderlerimiz her zamanki gibi kendilerini aşıyor.

Bir sağlık çalışanının verdiği zor mücadele ve azmini çalışanlar yaşarken ve sağ iken ödüllendirmek yerine

Bizim sayın yöneticiler vefat eden sağlılk çalışanı ailelerine faizsiz konut kredisi ve ekstra kolaylıklar tanıyacakmış.

Şimdi allaha bu nasıl mantık , benim eşim ölecek devletin bana faizsiz konut kredisi verecek bende ev alıp mutlu olup

devlete dua edip oymu vericem bunlar cidden kafayı yemiş başka bişey demiyorum.

Not: Çoğu yerde sağlık çalışanlarına müjde diye lanse ediliyor yani haber kanallarıda şerefsiz,yani sağlık çalışanı ben ölünce ailem faizsiz kredi çekebilcek diye sevinmesini bekliyorlar sanırım.

https://www.karabukderinhaber.com/saglik-calisanlarina-mujde//

niye şehit ailesinede mitingde ev verdiler anahtarı sallıyarak kimse bişi dedimi ayrıca sağlık calışanı diye bir lükslüğünüz yok özel sektörün canına okudular siz maaş alıp calışmaya devam ettiniz şükredin 20 yılda bir gelen hastalıkla mücadele ediceksiniz bu sizin işiniz işinizi yaptınız diyede ev araba para karşılık beklemeyin benim arkadaşımda sağlık çalışanı yaptığımız bişi yok diyor ciğerleri bitmiş adama oksijen taksak ne fayda boşa mücadele ediyoruz diyor ..

• Bir ay önce ülkenin iki numaralı adamı, tahtın varisi, ekonomi bakanı, zora düştüğünde "yanındayız Albayrak" mesajları atılan, her açıklaması alkışlanan, ağzını açsa canlı yayına girilen Sn Albayrak'ın nerede olduğunu merak eden benden başka kimse yok mu? (Emin Çapa)

https://twitter.com/ecapa_aklinizi/status/1340231427430998017?s=19

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Taşıt kredisi vadesi 36 Aya düşmüş. Araba almak zordu artık hayal oldu...

Gerçekten peek yapıyoruz maşallah..

2017 model 5 serisi - 2 litre: 325.000 ₺
    2020 model 5 serisi - 2 litre: 1.300.000 ₺

Sadece 3 yılda 4 katına şahlanan fiyatların olduğu bu rezil ülke ve ekonomisinde insanlar için herşey hayal olabilir. Lüks segmentten örnek vermemin sebebi rezaletin ulaştığı boyutu sayısal açıdan daha net göstermesi. Yoksa aynı dönem 50-60 bin liralık Hyundai i20'nin bugün 220 bin lira olması da hepimizin malumudur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 19 Aralık 2020; 18:3:39 >
  • coupant kullanıcısına yanıt
    Yok takas sistemi...
  • acaluka kullanıcısına yanıt

Sistem değişirken güvenli limana yönelmek lazım demek istedim. Yeni sistemden anlıyorum diyorsan ufaktan oraya da yatırım yaparsın o ayrı.

• coupant kullanıcısına yanıt
    O zaman olur (:

Hocam diyorsunuz ama altını şu an riskli görüyorum yeni alım için. Ben geçen martta 305TL den almıştım, hem de tüm paramla. Aralarda tek tük al sat yaptım, doygunluğa ulaştığını fark ettiğimde de yarısıyla 6.85'ten dolar almıştım. Geçen ay tepeden satmadım. Hala yarı altın, yarı dolar duruyor. Keşke satsaydım tabi ama insan bilemiyor. Bakalım 2 tane de 2013'de 350TL den aldığım bitcoinim var. Kefen parası (:

Geri kafalı birisi değilim yani, daha insanlar bitcoine oyuncak diyorken yatırım yapmıştım ne olur ne olmaz diye. Keşke daha çok alsaydım ama işte 'insan bilemiyor'. Kağıt paranın bitişi öyle hemen olmaz, biz göremeyiz o günleri.

YTD diyelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acaluka -- 19 Aralık 2020; 14:39:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acaluka

O zaman olur (:

Hocam diyorsunuz ama altını şu an riskli görüyorum yeni alım için. Ben geçen martta 305TL den almıştım, hem de tüm paramla. Aralarda tek tük al sat yaptım, doygunluğa ulaştığını fark ettiğimde de yarısıyla 6.85'ten dolar almıştım. Geçen ay tepeden satmadım. Hala yarı altın, yarı dolar duruyor. Keşke satsaydım tabi ama insan bilemiyor. Bakalım 2 tane de 2013'de 350TL den aldığım bitcoinim var. Kefen parası (:

Geri kafalı birisi değilim yani, daha insanlar bitcoine oyuncak diyorken yatırım yapmıştım ne olur ne olmaz diye. Keşke daha çok alsaydım ama işte 'insan bilemiyor'. Kağıt paranın bitişi öyle hemen olmaz, biz göremeyiz o günleri.

YTD diyelim.
    350 liradan çok iyi almışsın hocam. Keşke daha çok alsaydın, hepimiz o dönemlerde Bitcoin'in varlığından bile haberdar değildik. Neresinden tutsan iyidir yine de.

Bu arada

http://zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=385147

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

• melek12345 kullanıcısına yanıt

siyasi girdiğin açık ali ağaoluyla kendini bir tutman bile komik olmuş, o kyk borcunuda size zorla aldırtmadılar adı üstünde kredi, 30 yaşına kadarda hiç birşeyde yapamadıysan o sorunu birazda kendinde ara sadece siyasilerde değil..

• almak istediğiniz bir şeye paranız yetmediğinde, daha önce rahatça satın aldığınız bir ürünü şu anda almak istediğinizde sizi düşünceye sevk edecek parasal durumları yaşamaya başladığınızda , şakşakçı trollere küfür edebilirsiniz. ben öyle yapıyorum. rahatlama sağlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1234Rambo -- 19 Aralık 2020; 17:43:5 >
  • acaluka kullanıcısına yanıt

2020 yılı ile tuşa basıldı. Hiç bir kağıt para alım gücünü koruyamaz artık.

• kerimcem K kullanıcısına yanıt

Siyasi girdiğin açık <-- Ne demek anlamadım açar mısın? Bu konularda biraz bilgisizim.

Ben kyk başvurdum kredi çıktı almadım. Borçlanacağıma ailemden 100-200 daha az alarak yaşarım daha iyi. Ki öyle yapıyorum şükürler olsun, sağolsunlar.

• 
Sayfa: önceki 50305031503250335034
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.